Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Felsefe > Etik, Estetik, Sanat, Politika, Bilim & Eğitim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-07-2021, 14:51
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Çok geçmiş olsun sevgili antkanser...

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 23-07-2021, 16:59
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

antkanser´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ben 4. evre kanser hastasıyım. bana bu tanı 2018 kasım ayında koyuldu. beyinde metastaz yapmış. beyindeki tümör küçültülemezse idi en fazla 1-2 ay yaşayacaktım. beyinden ışın tedavisi gördüm. lakin kemoterapiye girmeyi kabul etmedim.

tanı koyulduktan sonra tabi bana direk olarak kalan ömrüm ile ilgili bir şey söylenmedi. ama ben yakınlarımın doktorla konuşmalarını kapı aralığından dinleyerek öğrendim. insanın 2 ay kadar ömrünün kaldığını öğrenmesi, yolda araba kazasından yada ani kalp krizi ile ölme ihtimalini bilmesi arasında çok büyük fark var. mesela şu anda kapalı olan bronşun içinde bir ana damar varmış, bu ana damar bronşu kapatan tümör tarafından sıkıştırılıyor muş ve bu sıkışmadan dolayı patlama ve bu patlama sonunda ölüm ihtimali hayli yüksekmiş. bu ihtimal bende 2 ay ömrüm kaldığı bilgisi kadar etkilemedi. çünkü bu bilgi içinde ihtimal var diyor ya bana sanki olacak olan değil olmayacak olan daha olası geliyor. bu aslında beynin kendine oynadığı oyun , rahatlama oyunu.

neyse bu benim hastalığımla ilgili , ancak burada anlatmaya çalıştığım
1-insanın edindiği bilgiye göre psikolojik tavrı.

2. cisi ise ilk zamanda bu hastalığın bende gerileme göstermesi bu gerileme sebeplerinin neler olduğu.

şimdi ikinciyi kısaca açayım: bu aşamada kemoterapi almadığım için bitkisel tedavi yöntemlerini denedim en azından plasebo etkisi olur olabilir diye ve ne aldığımı bilirim kendimi takip ederim zararını görürsem keserim dedim. bu arada bana htc yani doğal yoldan yetişmiş ot içmemi öneren de oldu, araştırdım gerçekten etkisi olabileceğini gösteren bilgi kaynaklarına da ulaştım, ama otun kendisine ulaşamadım maalesef. ulaşabildiklerim ilaçla mavi ışıkla falanla filanla genetiği ile oynanmış otlar (skank vb) olduğu içinde uzak durdum kullanmadım.

ilave olarak küba daki bir aşı tarzı ilacın tamda benim hastalığımın türüne uygun olduğunu öğrendim. bir pilot vasıtası ile de küba dan 1 set (5 şişe ) getirterek kullanmaya başladım. beynimdeki tümör ve akciğerlerimdeki tümörlerde azımsanamayacak küçülme olmaya başladı. set içindeki son şişenin yarısını kullanmadım. saklı duruyor. ancak son şişeye gelmeden tekrar istedik, devamı almak için ama nafile . tc küba ile anlaşma yapmış ilacı artık türkiye den temin edebiliyormuşuz onun için bizim sağlığımızı korumak amaçlı bu ilacın artık diğer yollardan türkiye ye girişi yasaklanmış. pilot olan arkadaş bunu içki şişesine koyup getirmeye bile çalıştı ancak nafile xray cihazları ile küba dan gelen her sıvı incelenmeye alındığı için , içki şişesi içinde bile getirtemiyorsunuz.

şimdi gelelim asıl meseleye , bu ilacı ben küba dan tanesini 15 euro vererek getirttim. alan kişi küba da, küba yerli halkına 1 dolara satıldığı yabancılara 2 dolara satıldığını söylüyorlar, ki ben, doğru olduğunu araştırarak öğrendim. peki , zurnanın zart dediği yer neresi , bu aşı burada şişesi 2650 dolardan satılıyor ve benim alabilme hakkım var. şimdi 15 euro ya aldığım bu aşı için 2650 x 5 dolar ödemek zorundayım.

peki diyelim ki bana birileri parasını biz ödeyeceğiz al kullan deseler alır kullanır mısın diye soracak olursanız hayır derim. çünkü küba dan 1 dolara alıp bana 2650 dolara satan şerefsizler bu ilacı bile satmaz seyreltir yada nasıl olsa bilemezler diye içine alkol koyup da bile satabilirler.

ben bu ülkenin idarecilerine güvenmiyorum ki.

neden kovid aşısı olayım. bizim sağlığımızı düşündükleri palavrasına siz inanıyor musunuz?

her tarafı rezalet olan bir idareye güvenmiyorum.

bizde bir deyiş vardır "eşşeği anırtan taşağıdır" derler.

komplo teorilerinin asıl sebebi güven vermeyen bir hükümet , ve güven vermeyen sağlık bakanıdır. adam hastaneler holdingi. tam bir kapitalist. sağlıkla alakası da kapital i kadar olur.
Geçmiş olsun

Eklemek istedim, burada Macar ve Fransız doktorların kanser ve beslenme/diyet müdahaleleri ile ilgili bir kaç makalesi var
https://www.paleomedicina.com/hu/gli...ree%20survival
https://www.paleomedicina.com/hu/gli...ketogenic_diet

Burada yine sanırım kendi de kanser olan alternatif ve deneysel arayışları bulunan bir kişinin facebook grubu var
https://www.facebook.com/groups/265101997482012

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 23-07-2021, 18:57
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sn ictenlik

Kasyopya cılar ne diyor bu aşı icin ?
Gelecekten! Haber var mı ?
İctenlikle soruyor ve merak ediyorum
Alt 23-07-2021, 20:02
dine mine ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dine mine ne dine mine ne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili dostum
Youtube'da bir adamın cilt kanserine karşı kenevir yağı kullandığını gördüm. Adam yağı ağrıları için kullanmak istemiş . Faydasını görünce aklına arkadaşının babası gelir. Bu adam ise ağır şekilde yatalak ve yemek yiyemeyen bir kanser hastası. Baba Fındık büyüklüğündeki yağı parmak ucuna bastırır, dişlerine sürterek emer. Bak sadece bir kez yani akşamı veriliyor ve sabah kahvaltıda arkadaşı mutfak kapısında babasını görüyor. Oğlum bana kahvaltı hazırla acım diyor.

Adam ünlü olur ve bu yağı acı çeken tüm köylülere verir.
Sonunda tabi ki adama dava açılıyor ve devlet bu yağın üretimini yasaklıyor. Dene kardeşim, kaybedecek bir şeyin yok.

Ama insan eli değmiş olmasin,vahşi doğada bir yerde büyüyeni bulmalı. Trakya'mızda yol kenarlarında bile vardı, tabii ki asker gelip toplardı. Bak bul, kesinlikle faydasını göreceksin.
Ama sigara gibi kullanma, kesinlikle yağından faydalanmalısın.

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler
Alt 23-07-2021, 20:34
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili dostum antkanser

Sabah yatmıştım biraz önce uyandım.
Foruma göz atarken şu an okudum.

Kübadan bulgar ya da yunana indirebilirseniz
Ben bizzat gider alır gelirim
Bu ilacı denemiş ve olumlu sonuç almışsınız.
Alternatifleri denemek bu aşamada gereksiz.

Devleti de kurallarını da sınırlarını da s.kmişim.

Ot meselesi ise kansrde psikolojik festek verir.
Asli tedavi edici değildir.
Gerekirse onun da kralını bulurum

Sen ilacını yunana ya da bulgara indirebilirsen ben elimden eleni yaparım.
Alt 23-07-2021, 23:03
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

geçmiş olsun antkanser.

hiçbirimizin ne kadar ömrü kaldığı belli değil.
kalan süremizde acıyı mümkün olduğunca azaltmak ve yapmak istediklerimizi yapıp geçmek lazım.

acıyı/stresi azaltmayı hayattaki birincil amaç olarak görüyorum.
geriye kalan tüm amaçlar ikincil.
Alt 23-07-2021, 23:49
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Umarım sağlığınıza kavuşursunuz antkanser bende sizin gibi güven sorunu yaşıyorum.

Uzun ve sağlıklı bir ömür geçirmenizi dilerim.

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 24-07-2021, 14:44
Üye

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn ictenlik

Kasyopya cılar ne diyor bu aşı icin ?
Gelecekten! Haber var mı ?
İctenlikle soruyor ve merak ediyorum
kapalı/kapat diyor.. araştır diyor...

yanıtı politize etmek istemedim ama öncelikle o metin gelecekten haber verme metni değildir. Bunun dışında daha önce 90'lardan bu yana o metinde veba/kara veba adına paketlenmiş olarak gelecek için buna benzer bir söylencesi vardı... Yanıtlar sorularla doğru orantılı. Okuyucu olarak şunu söyleyebilirim ki yanıt alınabilecek soru olmadığı için pek yanıt yok gibi yani onların bir şey demesi için uygun soruların sorulmuş olması gerekir.

Aşı ve salgın gündemi ilgili yorumlar belirsiz ve ben şüpheyle yaklaşıyorum açıkçası paylaşmak istemedim ama diğer bir gönderimde kısa bir alıntı ekleyeyim...

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 24-07-2021, 17:19
Üye

Dünün twitter özeti;

Rock müziğin efsane ismi İngiliz Eric Clapton, konser için anlaştığı mekana giriş için Aşı Olma şartı getirildiğini öğrenince konseri iptal etti. Eric Clapton CBE, konsere gidenler için aşı gerektiren herhangi bir mekanda çalmayı reddetti. Bay Clapton CBE, "ayrımcı bir izleyici kitlesinin" olduğu hiçbir yerde sahne almayacağını söyledi.

washingtonpost

FDA bugün COVID-19 için CDC PCR testinin tam incelemesinde başarısız olduğunu duyurdu. Acil Kullanım İzni yıl sonu iptal edilecektir

CDC - FDA

Madagaskar Devlet Başkanı Andry Rajoelina, bütün Afrika ülkelerine seslenerek" topluca DSÖ'den çıkalım" dedikten sadece birkaç gün sonra suikast girişiminden kurtuldu.

sputniknews

Fransa'nın Drome kentindeki Montelimar'daki hastane personeli, Eylül ortasına kadar Covid-19'a karşı aşı yaptırmalarını veya işlerini kaybetmekle karşı karşıya kalmalarını talep eden yeni kuralları protesto etmek için süresiz greve gitti.

CGT-GHPP sendikası tarafından Perşembe günü "zorunlu aşılamaya" karşı grev ilan edildi ve güneydoğu Fransız kentinde yaklaşık 200 doktor ve 1.500 hemşireyi etkiledi.

Yüzlerce kişi Cuma günü hastanenin önünde toplanarak sokağa çıkma yasağını ve aşı şartlarını kınadı ve "özgürlük" sloganları attı.

rt

İngiltere bakanı, aşı denemeleri sırasında PLACEBO ile aşılanan kişilerin 'tamamen' aşılananlarla aynı ayrıcalıklara sahip olacağını söyledi. İngiltere aşı bakanı, Birleşik Krallık hükümetinin Covid-19 aşı denemeleri sırasında plasebo verilen kişileri tamamen aşılanmış olarak gördüğünü ve NHS Covid Pass tarafından verilen tüm ayrıcalıklardan yararlanacaklarını da sözlerine ekledi.

rt

COVID-19 Aşısıyla İlişkili Parkinson Hastalığı, Bir Prion Hastalığı Sinyali

Tartışma

Tıpta "tedavi hastalıktan daha kötü olabilir" diye eski bir söz vardır. Bu ifade aşılara uygulanabilir. Mevcut makalede, RNA bazlı COVID aşılarının COVID-19 salgınından daha fazla hastalığa neden olma potansiyeline sahip olduğu endişesi dile getirilmektedir.

Bu makale, aşının önlemek için tasarlandığı viral enfeksiyondan daha yaygın ve zayıflatıcı olabilen prion hastalığına neden olan yeni bir potansiyel ters olay mekanizmasına odaklanmaktadır. Bu makale bir potansiyel advers olaya odaklanırken, aşağıda tartışıldığı gibi birden fazla potansiyel ölümcül advers olay vardır.

Piyasadaki COVID-19 aşıları spike protein veya onun gelcekte olası prion hastalığı salgını yaratabilecek olası nükleik asit dizisi

ingersolllockwood - principia-scientific

CDC'nin Çocukları Aşılamaya Zorlamasının Arkasındaki Çürük Kanıt

wsj

Son derece endişeli birçok ebeveyn adına Covid19 Meclisi, İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu'nun (MHRA) 12-15 yaş arası çocuklarda kullanılmak üzere Pfizer/BioNtech aşısını onaylama kararına itiraz etmek için yasal işlem başlatıyor.

Çocukların bu tedaviyi alması için hiçbir yasal, ahlaki veya tıbbi gerekçe bulunmadığını açıkça ortaya koyan tatmin edici kanıtlarımız var. Bu 'aşı'nın yeni olduğu ve ilişkili risklerle birlikte geldiği iddia edilemez. Birkaç aydan daha uzun süre etkililiğini gösterecek klinik deneyleri henüz tamamlamamıştır ve bu nedenle uzun vadeli güvenlik verileri olamaz.

Bu tedavinin 18 yaşından küçükler tarafından yaygın olarak kullanılmasının etik dışı ve gereksiz olduğuna kesinlikle inanıyoruz ve bizimle aynı fikirde olan yüzlerce kıdemli doktor ve bilim adamı var, 60'tan fazlası isimlerini MHRA'ya haftalar önce açık bir mektup yazdı .

crowdjustice

off-guardian vaxxed olmaynları nşeytanlaşırılması (cadılaştırılması) adlı bir yazı yayınladı

Yeadon off-guardian da "Bunlar 'yanlışlıklar', 'iyi niyetli hatalar', 'ihtiyatlı hata' veya benzeri şeyler değil. Kasıtlı olarak yanıltıyorlar." dedi

Richard M. Fleming adlı bir doktorun "flemingmethod" adlı sayfası ve dokümanlar bölümünde şöyle diyor;

Aşağıdaki şemada listelenen belge numaraları, yalnızca bu sorunları açıklayan değil, aynı zamanda bu insan yapımı virüsün geliştirilmesinden sorumlu olan İşlev Kazanımı (GoF) araştırmasını da açıklayan diğer materyallerin yanı sıra araştırmaya bağlantılar sağlayan numaralı belgelerle eşleşir.

"flemingmethod"

Alt 24-07-2021, 19:40
Enketum Enketum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"ictenlik"´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dünün twitter özeti;

Rock müziğin efsane ismi İngiliz Eric Clapton, konser için anlaştığı mekana giriş için Aşı Olma şartı getirildiğini öğrenince konseri iptal etti. Eric Clapton CBE, konsere gidenler için aşı gerektiren herhangi bir mekanda çalmayı reddetti. Bay Clapton CBE, "ayrımcı bir izleyici kitlesinin" olduğu hiçbir yerde sahne almayacağını söyledi.

washingtonpost

FDA bugün COVID-19 için CDC PCR testinin tam incelemesinde başarısız olduğunu duyurdu. Acil Kullanım İzni yıl sonu iptal edilecektir

CDC - FDA

Madagaskar Devlet Başkanı Andry Rajoelina, bütün Afrika ülkelerine seslenerek" topluca DSÖ'den çıkalım" dedikten sadece birkaç gün sonra suikast girişiminden kurtuldu.

sputniknews

Fransa'nın Drome kentindeki Montelimar'daki hastane personeli, Eylül ortasına kadar Covid-19'a karşı aşı yaptırmalarını veya işlerini kaybetmekle karşı karşıya kalmalarını talep eden yeni kuralları protesto etmek için süresiz greve gitti.

CGT-GHPP sendikası tarafından Perşembe günü "zorunlu aşılamaya" karşı grev ilan edildi ve güneydoğu Fransız kentinde yaklaşık 200 doktor ve 1.500 hemşireyi etkiledi.

Yüzlerce kişi Cuma günü hastanenin önünde toplanarak sokağa çıkma yasağını ve aşı şartlarını kınadı ve "özgürlük" sloganları attı.

rt

İngiltere bakanı, aşı denemeleri sırasında PLACEBO ile aşılanan kişilerin 'tamamen' aşılananlarla aynı ayrıcalıklara sahip olacağını söyledi. İngiltere aşı bakanı, Birleşik Krallık hükümetinin Covid-19 aşı denemeleri sırasında plasebo verilen kişileri tamamen aşılanmış olarak gördüğünü ve NHS Covid Pass tarafından verilen tüm ayrıcalıklardan yararlanacaklarını da sözlerine ekledi.

rt

COVID-19 Aşısıyla İlişkili Parkinson Hastalığı, Bir Prion Hastalığı Sinyali

Tartışma

Tıpta "tedavi hastalıktan daha kötü olabilir" diye eski bir söz vardır. Bu ifade aşılara uygulanabilir. Mevcut makalede, RNA bazlı COVID aşılarının COVID-19 salgınından daha fazla hastalığa neden olma potansiyeline sahip olduğu endişesi dile getirilmektedir.

Bu makale, aşının önlemek için tasarlandığı viral enfeksiyondan daha yaygın ve zayıflatıcı olabilen prion hastalığına neden olan yeni bir potansiyel ters olay mekanizmasına odaklanmaktadır. Bu makale bir potansiyel advers olaya odaklanırken, aşağıda tartışıldığı gibi birden fazla potansiyel ölümcül advers olay vardır.

Piyasadaki COVID-19 aşıları spike protein veya onun gelcekte olası prion hastalığı salgını yaratabilecek olası nükleik asit dizisi

ingersolllockwood - principia-scientific

CDC'nin Çocukları Aşılamaya Zorlamasının Arkasındaki Çürük Kanıt

wsj

Son derece endişeli birçok ebeveyn adına Covid19 Meclisi, İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu'nun (MHRA) 12-15 yaş arası çocuklarda kullanılmak üzere Pfizer/BioNtech aşısını onaylama kararına itiraz etmek için yasal işlem başlatıyor.

Çocukların bu tedaviyi alması için hiçbir yasal, ahlaki veya tıbbi gerekçe bulunmadığını açıkça ortaya koyan tatmin edici kanıtlarımız var. Bu 'aşı'nın yeni olduğu ve ilişkili risklerle birlikte geldiği iddia edilemez. Birkaç aydan daha uzun süre etkililiğini gösterecek klinik deneyleri henüz tamamlamamıştır ve bu nedenle uzun vadeli güvenlik verileri olamaz.

Bu tedavinin 18 yaşından küçükler tarafından yaygın olarak kullanılmasının etik dışı ve gereksiz olduğuna kesinlikle inanıyoruz ve bizimle aynı fikirde olan yüzlerce kıdemli doktor ve bilim adamı var, 60'tan fazlası isimlerini MHRA'ya haftalar önce açık bir mektup yazdı .

crowdjustice

off-guardian vaxxed olmaynları nşeytanlaşırılması (cadılaştırılması) adlı bir yazı yayınladı

Yeadon off-guardian da "Bunlar 'yanlışlıklar', 'iyi niyetli hatalar', 'ihtiyatlı hata' veya benzeri şeyler değil. Kasıtlı olarak yanıltıyorlar." dedi

Richard M. Fleming adlı bir doktorun "flemingmethod" adlı sayfası ve dokümanlar bölümünde şöyle diyor;

Aşağıdaki şemada listelenen belge numaraları, yalnızca bu sorunları açıklayan değil, aynı zamanda bu insan yapımı virüsün geliştirilmesinden sorumlu olan İşlev Kazanımı (GoF) araştırmasını da açıklayan diğer materyallerin yanı sıra araştırmaya bağlantılar sağlayan numaralı belgelerle eşleşir.

"flemingmethod"
Sn. Ictenlik, yukarida paylastiklarinizin kaynaklarini dogru sekilde yazmis olsaydiniz keske eger vardilarsa. Tum bu tweetler bilimselmis gibi gorunen ve fakat zirvadan oteye gecmeyen, konudan anlamayanlari etkilemek icin uretilmis sitelerden apartilmis.

Cihana bir daha gelmek hayal edilse bile,
Avunmak istemeyiz öyle bir teselliyle. -RİNDLERİN AKŞAMI, Yahya Kemal BEYATLI

Önerilen Siteler