Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-05-2018, 06:55
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Haydin 1 MAYIS,a

Kapitalist sistem e haykırışla bütün özel mülkiyetçi sistemlere baş kaldırışa. Haydin insan ın insan a köle oluşuna itiraza. Haydin özgürlüğe ilk adım atışa.

Haydin 1 Mayıs ta meydanlara .İŞÇİLER, DEVRİMCİLER, ÖZGÜRLÜK SEVDALILARI, BEN de İNSAN,ım diyenler 1 Mayısta alanlara.
Alt 01-05-2018, 09:58
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba,

İnsanın insana köle oluşu binlerce yıldır olan bir şey...Bunun ortadan kalkacağı da yakın gelecekte pek gözükmüyor.Sadece dönemsel olarak biraz iyileşiyor ve kötüleşiyor.

İnsanlar doğal yaşamın içerisinde olmadığı sürece birileri sömürecek, diğerleri de buna köle olacak...Bunun değişeceğini de pek sanmıyorum...

İşçilerin üye olduğu sendikalardan, ülkemizdekileri kastediyorum tabii ki, SARI SENDİKA olmayanı var mı...Buna da yanıtım hayırdır...Öyle veya böyle ya sistem onları sarı sendika olmaya zorluyor veya zaten duruş açısından sarı sendikalar...

İnsanın insana köle olmayışını başarabilen ülkeler, daha çok küçük, fazla kozmopolit olmayan ülkelerdir diye düşünüyorum.Nüfus açısından karmaşık etnik kimliklere sahip, dengesiz eğitim sisteminin olduğu, nüfus olarak yoğun olan ülkelerin hemen hemen hepsinde bu handikap var, Avrupalılar da dahildir buna...Bizden bir iki tık daha iyidirler....

Bilemiyorum, ilk bakışta bunlar benim gördüklerim, çok da detaya inmeden...

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 03-05-2018, 08:56
Üye

1 Mayıs Kimseyi ilgilendirmemiş galiba.

Halbuki işsizlik belası dünden daha kötü Teknoloji iş saatlerini kısaltacağına daha kötü yaparak kölelik sınırlarını uzatıyor.
Toplumun % 65 i banka veya tefeciye borçlu.
Daha fazla özelleştirmelerle kölelik sınırları da büyümekte. Buna rahmen 1 mayıs a ilgisizlik bayağı düşündürücü. Uyuşturucu hap kullanımı 10 yaşına indi.

Türkiye henüz en dibe vurmadı sanırım veya kendini akıntıya bırakıp nereye gittiğini bilmeden gidiyor.
Alt 03-05-2018, 12:28
manas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
manas manas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kartopu; millette mecal mi kaldı. dediğin gibi sistemle cebelleşiyor. yahu bu bir mayıs işçi emekçi bayramıydı değil mi? ama ne hikmetse işçi emekçi o gün mesaideydi, memurlar müdürler patronlar tatildeydi, gece yarısına kadar yollarda trafik sel gibi aktı avm,lere denize şuraya buraya... meydanlara çıkanların çoğu da işsiz güçsüz kişilerdi, çalışan emekçi fazla yoktur. yinede emekçi günü kutlu olsun diyelim!

***Tanrı mineral de uyudu, bitki de düş kurdu, hayvanda uyandı, insan da kendini buldu ***
Alt 03-05-2018, 14:52
Saint-Just Saint-Just isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

meydanlara çıkanlar işşiz güçsüz kişiler falan değildi. o gün için izin alabilmiş veya kendi bayramlarında çalışmamak gibi bir hakka kavuşabilmiş işçiler, emekçiler ve onların sınıf dostu ilerici öğrencilerdi.

bizde il örgütü olarak ankara'da meydanlardaydik. tkp her yerde kortejiyle, kadrosuyla, düzeniyle ve kararlı devrimci duruşuyla işçi sınıfının öncü partisi olduğunu gösterdi. marksizm-leninizm'in ülkede tek temsilcisiyiz.

yağma yok sosyalizm var!
bu düzen değişecek!

Alt 03-05-2018, 19:11
Üye

Evet bende İzmir de katıldım. TKP en yüksek katılım sağlayan örgütlerden birisi idi. Bütün katılımcılara verdikleri emeğe ve umutlarına ben şahsım adına teşekkür ederim
Bir daha ki sefere daha enerjik ve daha yığınsal olmak tır amacımız.
Alt 03-05-2018, 19:21
Üye

manas´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kartopu; millette mecal mi kaldı. dediğin gibi sistemle cebelleşiyor. yahu bu bir mayıs işçi emekçi bayramıydı değil mi? ama ne hikmetse işçi emekçi o gün mesaideydi, memurlar müdürler patronlar tatildeydi, gece yarısına kadar yollarda trafik sel gibi aktı avm,lere denize şuraya buraya... meydanlara çıkanların çoğu da işsiz güçsüz kişilerdi, çalışan emekçi fazla yoktur. yinede emekçi günü kutlu olsun diyelim!
Sn manas
1 MAYIS işçi bayramı değil
1 Mayıs işçi sınıfının sınıf dayanışmasını örmek sömürüsüz bir düzeni inşa etmek için esarete köleliğe aşağılanmaya isyanın adıdır..

Evet bazı işçiler kendinin ne olduğunu bile bilmiyor, bazıları ise esarete isyan etmesini beceremiyor, bazıları ise kendine bile yabancılaşmış farkında değil.

Bazıları 1 mayısı yasal tatil olarak biliyor. Sen eleştirilerinde çok haklısın ama senin haklı olman sömürüyü esareti ortadan kaldırmıyor.

Yine de Bu duruma gelinmesinde en büyük kabahat yine işçilerindir
Kabahat ın büyüğü sende be kardeşim diyen Nazım Hikmet in dediği gibi.
Köleliğine itiraz etmeyen köle olarak ölmeyi hak eder. Bu da benden İşçi sınıfına eleştiridir.

Önerilen Siteler