Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Özgür Düşünce Platformu > Dinsel İnançlardan Nasıl Kurtuldum?

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-06-2017, 11:25
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Üslübunun çok naif olduğunu mu düşünüyorsun? yada faydalı?

Şu cümleciği kurup ortamı bu noktaya çeken sen, üslup mu beğenmiyorsun?Polemiği başlatıp bana mı soruyorsun birde?

Sırada, materyalist dinlerin maddeyi tanrılaştıran bilimsel(!) dinine de veda ederek ikinci aşamayı geçme kısmı var.

Şu safsatanı görmezden gelip , neyse görüş sunmuş , biz ses etmeyelim mi diyecektik?

Hadi üslubunu görelim, sorular bekliyor.

O saygı sana değil be , niye alınıyorsun

Ha sana gelişim ve katkı sunmaz belki ama dert etme gerçekten bilgilenmek, öğrenmek isteyene çok katkı sunar.

Konu sahibi arkadaşada bir başka konuyu ve videoyu tavsiye edeyim

http://ftp.turandursun.com/forumlar/...409#post603409

Safsata değil bilim ne diyor öğrenmek istersen linkteki ilgili konuyu ve videoyu takip et dostum.

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 15-06-2017, 11:35
Nero Nero isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

aliyarasfal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Üslübunun çok naif olduğunu mu düşünüyorsun? yada faydalı?

Şu cümleciği kurup ortamı bu noktaya çeken sen, üslup mu beğenmiyorsun?Polemiği başlatıp bana mı soruyorsun birde?

Sırada, materyalist dinlerin maddeyi tanrılaştıran bilimsel(!) dinine de veda ederek ikinci aşamayı geçme kısmı var.

Şu safsatanı görmezden gelip , neyse görüş sunmuş , biz ses etmeyelim mi diyecektik?

Hadi üslubunu görelim, sorular bekliyor.

O saygı sana değil be , niye alınıyorsun

Ha sana gelişim ve katkı sunmaz belki ama dert etme gerçekten bilgilenmek, öğrenmek isteyene çok katkı sunar.

Üslubumun naif olduğunu söylemedim. Ama kibar olduğunu söyleyebilirim. Seninki yanında bu daha çok belli oluyor.

Faydalı olmaya da çalışıyorum. Kimseye hakaret etmeden, kimsenin kişiliğine laf söylemeden, sadece fikirleri ele alarak yazıyorum.

"Sırada, materyalist dinlerin maddeyi tanrılaştıran bilimsel(!) dinine de veda ederek ikinci aşamayı geçme kısmı var" cümleme tabii ki cevap vermek isteyebilirsin. Ama sen öyle bir şey yapmadın ki. "Ulan"lı mulanlı cümleler kurup debelendin, durdun. Ben bunlara mı cevap verecektim?!

Senin bir benzerin de dün bana "it"li mitli sözlerlerle hitap edip, üstüne bir de "şeref"den söz edebilmişti!

Sana ve sizlere "ses etmeyin" demiyorum. Görüşünüzü yazın ama bunu daha nitelikli yapmaya çalışın. Ben fikirlerimi yazıyorum. Siz de öyle yapın. Tabii mümkünse...

"Saygıyla gittim"i üstüme almıyorum. "Alınmıyorum" da...
Alt 15-06-2017, 11:46
Üye

Önce konu sahibine hoşgeldiniz diyorum,

Madde-evren takıntısını aşamadan, enerjiyi (materyalizmi din sanıyor) gözardı eden bir bakışla açıkladığını sanan idealist bir zıva okuyoruz sürekli kendini ataist olarak yutturmaya çalışan birinden.

Materyalizmi din sanman neysede, madde ve evrenin yapıtaşı yokmuşta , bilinç maddeden bağımsız var olabilirmiş gibi (yeni bir bilimsel buluşa imza attı üfürerek, ruh uydurmasını sahiplenme ki o ne? sor bilmez) üfürmek ve birde idealizmin tam göbeğine çakılmayı cevap sanmak ne olaki?

Ulan enerjinin özelliğidr bilinç dediğin, nasıl becerdinde soyutladın, varlıksal somut olmayan bir şey icad edip nasıl becerdin var olma özelliği katmayı?Hangi bilgi, hangi kaynak?

Bir anlat görsün abiler ablalar, nasıl becerdin o bilinci enerjiden(madeden) soyutlayıp tek başına var etmeyi?

Nasıl becerdin hokus pokusla varolmayı bilime montelemeyi? Hangi kuantum bilgisi sana bunu sağlıyor?

Kuant nedir a şaşkın? Yokluk mu? Ne o bilinç dediğinde enerjiden bağımsız varolduğunu öne sürüyorsun?

Hadi kaynak ve elde ettiği bilgiyi paylaş tüm dünyayı şaşkına çevir.

safsata üretmekle gerçek oluyor mu sanıyorsun?

Dünün materyalist tanımında saplı kalmış, sanki tabu gibi boş boş konuşuyor.

Materyal enerji, bunu aşkın bir şey yok ki uydurduğu her ne ise teist tanrılarla kaynağı aynı , Pinokyo kadar gerçek ve varlık dünyasına etki eder.

Tam idealist bir şaşkınsın.

Bilincin yapıtaşı nedir? Nedir bilinç? Nasıl oluşur? Kendiliğinden nerde nasıl olabiliyor? özellikleri nelerdir?

Gooleda var, hadi bi anlat enerji ve maddeyi katmadan işe bilinç ile ilgili tüm bilimsel kanıt ve verileri koy ortaya. Üfürük teist tanrılarından farkınıda göster.

Hatta madde olan bedenini kullanma , beyninide devredışı bırak ve yaz herkes görsün yaratma gücünü.

Sen kalkacaksın materyalistleri "din" ve "dincilerle özdeşleştireceksin ve saygılı üslup beleyeceksin?

Hala demogoji peşindesin. Cevap beklemiyorum, verebileceğin cevap olmadığını biliyorum

Eee nezaketle kaçmayı becereceğin mi düşünüyorsun lan?

Evet dostum haklı, aynı düşünüyorum hakkında.

Soruları tekrarlayayım mı yoksa kıvranmaya devam mı edeceksin?

Debelenmek demişken, nereye kadar kaçacaksın bakalım sorulardan?

Dilediğin kadar polemiklerini uzatabilirsin, sorularda ısrarlıyım

Bak yine lan yazmışım, tüh

Alt 15-06-2017, 12:09
Üyeliğini Sonlandırmış

Sen kalkacaksın materyalistleri "din" ve "dincilerle özdeşleştireceksin ve saygılı üslup beleyeceksin?

Hala demogoji peşindesin. Cevap beklemiyorum, verebileceğin cevap olmadığını biliyorum

Eee nezaketle kaçmayı becereceğin mi düşünüyorsun lan?

Evet dostum haklı, aynı düşünüyorum hakkında.

Soruları tekrarlayayım mı yoksa kıvranmaya devam mı edeceksin?

Debelenmek demişken, nereye kadar kaçacaksın bakalım sorulardan?

Dilediğin kadar polemiklerini uzatabilirsin, sorularda ısrarlıyım

Bak yine lan yazmışım, tüh

Birinci ders: cevap almak istiyorsan cevap alabileceğin tarzda sormalısın.

Yok, polemiği didişme olarak anlıyor ve o anladığını sürdürmek istiyorsan böyle devam edebilirsin.

Çokça çarpıttığın kadar çokça da yanlış anlıyorsun. Hangi birini düzelteyim?! Bana da yazık! Benim de işim gücüm var. Sabırla yazıyorum ama karşımda "lan" diyerek benimle polemik yaptığını sanan birine karşı ne yapabilirim ki?

"Dostun"a hak veriyorsun ve aynı şeyi düşünüyorsun hakkımda. O halde benden nasıl bir cevap bekliyorsun? Aynı tarzda olsa eminim çok memnun olursun. İşine gelir öylesi. Ama kusura bakma, bende yok öylesi.

Yine de bir iki şeye değineyim. Ben kendimi "ataist" olarak yutturmaya çalışmıyorum. Dindar birisiyken ateist olduğumu ve uzun yıllar boyunca ateist kaldığımı ve yakın zamanda da ateizmi de aştığımı belirttim. Bunları sen anlamak istediğin gibi anlamışsın.

"Bilinç enerjinin özelliğidir" demişsin. Ama bunun aslı yok. Bilimde de yok, başka hiç bir yerde de yok. Bilinci enerjinin ürünü sayan başka birine rastlamadım. Sen ilksin!

Bilinci maddenin ürünü sayar materyalistler. Sen onları aşmışsın!

Doğrusu şu: bilinç bağımsızdır. Ruh bağımsızdır. Ruh maddenin türevi değildir, madde ruhun türevidir.
Alt 15-06-2017, 12:21
Cadiz Cadiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Neden korkuyorsun.
Tanrının seni cezalandırmasından mı ?
İnsanların soruları ve senden uzaklaşmasından mı ?
Ailenin senden vaz geçeceğinden mi ?

Senin yaşadığın duyguları 15 yaşındayken bende yaşadım ama hayatımda hiç bir şey değişmedi.O zaman dünyanın adaletsiz olduğunu adaleti de tanrının sağlamadığını düşünüp dinden vaz geçmiştim ama korkularımda vardı.
O zamanki aklımla deneyler yaptım tanrıya karşı küçük suçlar .Gördüm ki tanrının ceza verecek kadar gücü bile yok. O zaman öğrendim ki ceza verende mükafat verende insan.

Hoş geldin Cadiz.
Aslında korkunun nedenini anlamak zor değil bu yaşıma kadar adapte olduğum ve empoze edilen bir şeyin yavaş yavaş koparken ki kalan izlerin ara ara halen üzerimde kalması. Bu sebepten dolayıda izler silinmeden bunu normal karşılamam gerek.

" arkadaşlar tartışalım ama burada ben sizden fikirlerime yorum için açtım yoksa konuları zaten okuyorum, rica ediyorum platformu değiştirsek " teşekkürler.
Alt 15-06-2017, 12:43
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Beyinsiz Bedevi Nero

Trollüğe devam edersen ve konuları ve insanları kendi saplantıların adına istismar edersen sabır taşı çatlamak üzere...

Bir daha uyarmayacağım, cevap yazıp incitme.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 15-06-2017, 13:58
Üyeliğini Sonlandırmış

Cadiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşlar tartışalım ama burada ben sizden fikirlerime yorum için açtım yoksa konuları zaten okuyorum, rica ediyorum platformu değiştirsek " teşekkürler.
Sevgili Cadiz, bu tatsız polemikte taraf olmak zorunda bırakıldığım için, kendi payıma senden özür diliyorum. Bir daha bu başlık altında yazmayacağım.

Hatta belki bu forumda da bir daha yazmayabilirim.

Yukarıda bana "Beyinsiz Bedevi" diye yönetici(!)yi "moderatör"e bildirdim!
Alt 15-06-2017, 14:00
Cadiz Cadiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nero´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Cadiz, bu tatsız polemikte taraf olmak zorunda bırakıldığım için, kendi payıma senden özür diliyorum. Bir daha bu başlık altında yazmayacağım.

Estağfurullah dostum sadece platform olarak uygun olmadığını söylemek istedim teşekkür ederim hassasiyetin için
Alt 15-06-2017, 14:22
Üye

Ne hoş;

Polemiği başlatıp, taraf olduğu için özür diliyor, bayıldım Nezaket budur abi

Lan kelimesini polemik için yazdığımı sanan biri, bilincin maddeden bağımsız varolduğunu "ilk" benim söylediğim bir iddia olarak gösterme gayretinde.

Gerçek bu, bilinç maddeye ait bir özellik, dışına taşamaz, maddeyi aşamaz.Varsa bunu yanlışlayabilecek bir adet bilimsel veri koy görsün alem

Ruhu bilimin neresinde gördün? Uykusunda mı?

Hadi bak kaçma telaşınla ortalığı velveleye vermen bitti ise cevapla soruları.

Yazmayacakmış

Verecek tek bir bilgiye dayalı cevap koy ortaya, enerji ve maddeye aşkın bilgi görelim.

Safsata üretip kaynaksız desteksiz teoloji tadında üfür, sonra efendim seviye kötü yazmiycam

Yaz yahu, yaz bir faydan dokunsun, belki bir ilk olur şu forumda

Heyecanla bekliyoruz

Kaçmanı.Cevap veremezsin, verecek cevabın olsa çoktan yazardın. Üfürük bol, iş bilgiye gelince bahane çok

Cadiz bu arkadaş kadrolü troll, nik değiştirir yine gelir, hiç yorma kendini.

Alt 15-06-2017, 16:06
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Nero´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Bildirsen ne olacak? Beyinsizlik, idealistlere mahsus, hayıflanmanın anlamı yok zira idealist birisi dürüst davranıyorsa bundan hayıflanmaz, ifade hitap amacında değil-o sebeplede italik(eğik) yazdım-, bilinci, duyumları-algı- vb beyinden bağımsız-böylece beyini de gereksizleştiren- gören ve hatta maddenin olmadığını iddia eden birisinin beyine olan gereksizliğinden gelir, zira beyin->maddedir ve bilincimizin anlam kazanıp, işlev kazandığı organdır, öznel idealizm bunu ret eder...

Bilinç, öznenin, diğer nesnelerle girdiği ilişkide elde ettiği etkileşimin yorumuyla hayat kazanır ve bu hem hücre sayısına hem de tecrübeler ve hafızaya dayalı anlam kazanan bir süreçtir... Basit bir örnekle, 2+2 işlemini yapan beyindir, bu ilgili organın görevi yorumlamaktır(işlemci), işi budur, işini yapar.

evet yorumun temelinde yatan da bir yerde enerjidir(iş kapasitesi), burada sarf edilen iştir, bu işin kapasitesine ise enerji adı verilir ve bilinç herhangi bir hücre yada parçaya indirgenemez, bütün olarak ilişkisel kapasiteden doğar ve en çok enerji gereksinimi, sarfından dolayı beyine lazım olur... Bu kısa ifadem dahi teologlar ve idealistlerin kavramları nasılda çarpıttığına bir başka örnek daha sunar, örneğin bahsettiğim enerji(bir sistemin iş kapasitesidir ve maddenin nicelikleriyle ölçülür), idealist teologlar ise, enerjiyi kendinden menkul olarak, tamamen içi boşaltılmış boş bir kelimeye indirgeyip, öyleymiş gibi göstererek, insanları aldatır...

Benim uyarımın sebebi, başlığı açan arkadaşımızın ifadeleriyle alakasız biçimde, kişinin ifadeleri üzerinden bu başlıkta materyalizmi tartıştırmaya vardırman, sataşma biçiminde kullanman, istismar...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Önerilen Siteler