Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-09-2009, 00:10
cyctec3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cyctec3 cyctec3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Müslüman Oldum

sayın dinsiz arkadaşlar. a-teist oldum başlığının varlığı bu başlığıda gerekli kılmaktadır.

belki hiç bir zaman birileri buraya yazmayacak ama olsun varsın belki birilerine buraya yazmak kısmet olur. be ilk hareketi tomsavyerden bekliyorum.

"Akıl en ağır yüktür" Cyctec23
Alt 25-09-2009, 00:14
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

belki hiç bir zaman birileri buraya yazmayacak ama olsun varsın belki birilerine buraya yazmak kısmet olur. be ilk hareketi tomsavyerden bekliyorum.
Neden yazmasın yahu!
Bak Tom Sawyer'den önce yazabilmek için hızlı hızlı yazdım. Hatalarım hoşgörüle.

Birkaç gündür ışıl ışıl rüyalar görüyorum.
Hele Dilaver'in beni müslüman olarak ifşa etmesinden sonra rüyalarım renklenmeye başladı. Rüyalarımda çelişkili gördüğüm ayetleri açıklayan ak sakallı cici dedeler çıkıyor. Söyledikleri de o an öyle mantıklı geliyor ki.
İlk günler uyandıktan sonra yine çelişkiler ağır basıyordu ama gün geçtikçe bu etki de yokolmaya başladı.
Örneğin bir çelişki konusu daha yazacaktım "Kutsal Kitaplardaki Çelişkiler" başlığına. Ayetleri okudukça farklı geldi. Konu Muhammed hazretlerinin dalalete düşmesi halinde günahlarını kendi çekeceği, ama başkaları dalalete düşünce günahların hem onlara hem de saptırdıkları insanlara ait olacağı konusu idi.
Yani, Sebe-50 ayeti ile Ankebut-12 ayetleri arasındaki sözde çelişki.
1-2 hafta öncesi buna kesin çelişki gözüyle bakarken, şimdi hiçbir çelişki göremiyorum.

Bu durum olunca daha önce yazdığım diğer konulardan birkaç tanesine baktım ve benzer durumu onlarda da gördüm.

Yoksa yanıldım mı?
Alt 25-09-2009, 00:57
Sarayli Sarayli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

a be Pante,

Sağ gözümü kapatıyom televizyonu sol tarafta görüyom,sol gözümü kapatıyom televizyon sağ tarafa geçiyor. Ancak iki gözümü açıp da bakınca tam ortada gözüküyo.Sol gözümün gördüğü doğru dersem,sağ gözüme ihanet etmiş oluyorum,sağ gözüme dersem sol gözümü inkar etmiş oluyorum.
Bi gözle bakınca,bütün ayetler safsata,çelişki dolu ve anlamsız.Diğer gözle bakınca, hepsi cuk oturmuş,hiçbir çelişki yok....(Ama, insanın bir gözü körse ona da yanlış görüyorsun deme lüksümüz yok)...
Cyctec3 arkadaşımız doğru bir tespit yapmış. Çocukken en sevdiğim oyun olan tek gözle bakmak ve nesnelerin yerini değiştirmek oyunumu forma taşımış...Oyun şu; hangi gözümü kapattığımda gördüğüm görüntü gerçek görüntü???
Alt 25-09-2009, 01:10
-InVi- -InVi- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

-InVi- - MSN üzeri Mesaj gönder

Yaw adamin tanrisi var...dinini ilan etmis....
sonra senin dinin benimkisinden kötü demekte baska birsey yapmiyor....
hosgeldiniz dinlerden özgürlügün sesine
Alt 25-09-2009, 04:26
bilirkisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bilirkisi bilirkisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Pante'nin yazisini okuyunca aklima gecenlerde gordugum ruya geldi.
Biraz karisikti ama, Richard Dawkins'i gordum, kisaca sohbet ettik, tabii ruya ingilizce idi, Amerika'da ne kadar kalacagi yeni kitabinin tanitimi vs gibi absurd seyler konustuk.

Uyaninca ben bile cok guldum, siz de gulesiniz diye yazdim
Hep ak sakalli dede gorulecek degil ya!
Alt 25-09-2009, 09:13
En el hak En el hak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

yaw abiler

hangi müslümanla konuşsan,kendimizi şartlandırdığımız,herşeyde mantık aramamamız,önyargılı davranmamamız gerektiği felan söyleniyoo

abim biz gerçekten böölemi davranıyoz yaa

göremediğimiz anlayamadığımız gözden kaçırdığımız noktalar olabilirmi acep,

bir ayeti birkaç defa okuduğumu saymazsam ben 3 defa hatim yaptım,

ve hala kör olup görmediğim sağır olup duymadığım ithamlarıyla karşılaşıyorum

nedir bu işin sırrı abim yaa

ben neden istemim tomurcuk göğüslü 72 bakire,

tanrının huzuruna çıkarsam ve yargılanırsam,savunmam hazır

apaçık indirmemişsin dicem ne dimmki
Alt 25-09-2009, 12:27
mehmetsalih mehmetsalih isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Selam,

Rüyaya derin hayal desek iyi olur... ) Siz anca rüyanızda görürsünüz deyim yerindeyse....

m.salih
kıvançla...
Alt 25-09-2009, 14:55
saroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
saroz saroz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Zor bulursunuz müslüman olan dinlerden özgür birisini

Konuşmaya daha başlarken işaret parmağını kaldırıp allah birdir dedirtilen bir ülkede yaşıyoruz.
Aile, arkadaşlar, okul, medya komşular vs. tüm çevre dini bile tartışmadan islamı burnumuza pardon beynimize dayıyorlar.
yıllarca dünyanın en mükemmel dini diye şartlandırılıyorsunuz.

Şanslı olanlarımız bilimle tanışıyor. Din burada bitiyor. Yaşa göre direnç değişiyor. zorlanılıyor. yılların alışkanlığı değiştirmek kolaymı.

bir süre sonra, dinlerden özgür düşünmenin tadına alışıyorsunuz.

yaşam daha renkli, daha anlaşılır daha merak uyandırıcı oluyor. Evreni gezegeni, börtü böceği herşeyi gözlemlemeye, tarihsel sürecinde doğru yerlerinde değerlendirmeye başlıyorsunuz.

Yaşamınız renkli kokulu ve tadlı oluyor. Kul olmanın, cennet ve cehennem belasının baskılarından kurtulup kendiniz olmaya hak kazanıyorsunuz.

Kendisini yaratan heykeltraş gibi, elinize çekiç ve keskiyi alıp kendinizi yaratmaya başlıyorsunuz.

Kendinizin tanrısı oluyorsunuz.

Tavsiye ederim harika bir duygu.

Kendisinin Efendisi Olmayan Hiç Kimse Özgür Değildir.
Epiktetos
Alt 25-09-2009, 15:15
bayraktaro1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bayraktaro1 bayraktaro1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sevgili Saroz Arkadaşım;

Bende senin gibi düşünüyordum, ama düşüncemi Richard DAWKİNGS değiştirdi. Özellikle "Tanrı Yanılgısı" eserini okursan, orada çok dikkatimi çekti. Evrim savunucularından ve üniversitede öğretim üyesi olan ABD'li ünlü bir biyologtan bahsediyor. Adam zamanında ateistmiş. Ama nasıl olmuş bilinmez, günün birinde koyu bir hıristiyan oluvermiş ve oturmuş, yaptığı bütün çalışmalarını dinle karşılaştırmış.. Şöyle demiş "Ya din doğru ya bilim" ve dini seçtiği için, bütün çalışmalarını saçma bularak çöpe atmış. İnsan beyni tuhaf bir yapıya sahip, kalıplara pek sığmıyor. Hala da şunu düşünüyorum, o kadar evrimi okuyan ve evrimi okutan insanlar var. Ama bu insanlar hala nasıl inançlı ? Aptal değiller, ama neden ????
Alt 25-09-2009, 15:15
alfred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
alfred alfred isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

saroz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Zor bulursunuz müslüman olan dinlerden özgür birisini

Konuşmaya daha başlarken işaret parmağını kaldırıp allah birdir dedirtilen bir ülkede yaşıyoruz.
Aile, arkadaşlar, okul, medya komşular vs. tüm çevre dini bile tartışmadan islamı burnumuza pardon beynimize dayıyorlar.
yıllarca dünyanın en mükemmel dini diye şartlandırılıyorsunuz.

Şanslı olanlarımız bilimle tanışıyor. Din burada bitiyor. Yaşa göre direnç değişiyor. zorlanılıyor. yılların alışkanlığı değiştirmek kolaymı.

bir süre sonra, dinlerden özgür düşünmenin tadına alışıyorsunuz.

yaşam daha renkli, daha anlaşılır daha merak uyandırıcı oluyor. Evreni gezegeni, börtü böceği herşeyi gözlemlemeye, tarihsel sürecinde doğru yerlerinde değerlendirmeye başlıyorsunuz.

Yaşamınız renkli kokulu ve tadlı oluyor. Kul olmanın, cennet ve cehennem belasının baskılarından kurtulup kendiniz olmaya hak kazanıyorsunuz.

Kendisini yaratan heykeltraş gibi, elinize çekiç ve keskiyi alıp kendinizi yaratmaya başlıyorsunuz.

Kendinizin tanrısı oluyorsunuz.

Tavsiye ederim harika bir duygu.
Lise sona kadar İslamiyet'in dünyanın en mükemmel dini olduğunu düşünüyordum. Hristiyanlara, Musevilere, Budistlere falan şaşırıyordum nasıl oluyor da İslamiyet'e inanmıyorlar diye.

Lise sonda felsefe dersi vardı. Filozofların hayatlarını, eserlerini falan incelemeye başladım, ulan ne oluyoruz dedim. O zamana kadar bana anlatılan dünyadan çok daha farklı bir dünya olduğunu anladım. Kafamda zaten sorular oluşmaya başlamıştı ama ben fazla kurcalamıyordum. Doğrusunu Allah bilir deyip geçiştiriyordum. Felsefe sayesinde kafamdaki soruların büyük bir çoğunluğuna cevap buldum. Kendi iç dünyamı değiştirdim. Çok mutluyum.

Milli Eğitim Bakanı olursam yapacağım ilk işlerden biri felsefe derslerini ortaokulda başlatırım. Matematik, Türkçe gibi zorunlu bir ders yaparım.

Önerilen Siteler