Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-11-2012, 23:34
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Sakın pedofiliden bahsetmeyin!

Sevgili arkadaşlar,

Sakın pedofiliden bahsetmeyiniz, aleyhinize peygambere ve cumhurbaşkanına hakaret etmekten dava açılabilir.

Buyrunuz.

Kaynak
Kafka Türkiye'yi görse Dava'yı yeniden yazardı

Mor Çatı Kadın Sığınağı kurucularından Avukat Canan Arın, Antalya’da verdiği ‘kadına şiddet’ konulu seminerde, Hz. Muhammed ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün çocuk yaşta kız çocuklarıyla evlendiğini söyleyince, hukuk tarihine geçecek bir dava açıldı. Avukatlara yönelik düzenlenen iç hizmet seminerine katılmamış on kişinin yaptığı ve aynı kalemden çıktığı anlaşılan şikayet dilekçesi üzerine savcılık, Adalet Bakanlığı’ndan da izin almadan soruşturma açtı. Soruşturma savcısı ise, daha önce İlhan Cihaner hakkında soruşturma başlatan savcı Osman Şanal.

Arın, soruşturmanın usule aykırı yapıldığı gerekçesiyle ifade vermeye gitmeyince, hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Arın, tatil için gittiği Antep’te otel odasında gözaltına alındı. Bilirkişi, “Bu sözlerde hakaret yoktur” dediği halde Arın hakkında, iddianame düzenlendi. İddianamede Arın, “Peygamber efendimiz Hz. Muhammet’e (SAV) ve Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’e hakaret içeren sözler söylemekle" suçlandı.

'KÜÇÜK YAŞTA EVLENDİRİLENLER'
Mor Çatı Kadın Sığınağı’nın kurucularından, kadın hakları savunucusu Avukat Canan Arın, avukatlara yönelik hizmet içi eğitim kapsamında Antalya Barosu’nun davetlisi olarak 4 Aralık 2011’de bu kente gitti. Baro binasında, ‘Kadına Yönelik Şiddet ve Kadın Hakları Hukuku’ üzerine meslektaşlarını bilgilendiren Arın, konuşması sırasında, kız çocuklarının evlendirilmesine de dikkat çekti. Arın, buna örnek olarak, Hz. Muhammed’in ve Cumhurbaşkanı Gül’ün eşlerinin evlendirildiklerinde çocuk yaşta olduğunu söyledi. Bu açıklamalardan sonra panele katılmamış on kişi Arın hakkında suç duyurusunda bulundu. Antalya Savcısı Osman Şanal, "Dini değerleri aşağılama" ve "Cumhurbaşkanı'na hakaret" iddialarıyla soruşturma açtı.

BİLİRKİŞİ POLİS: BURADA HAKARET YOK
Konferansın meslek içi eğitim kapsamında olması ve Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlaması nedeniyle Adalet Bakanlığı’ndan izin alması gereken savcılık, bu yola başvurmadan doğrudan Arın’ı ifadeye çağırdı. Fakat Arın, arayan polis memuruna “İzin almanız gerekir” diye yanıt verdi. Bunun üzerinde savcılık da, “Şüpheli bu talimata sudan gerekçelerle gitmekten imtina etmiştir” diyerek, mahkeme kanalıyla Arın hakkında yakalama kararı çıkardı. Arın, tatil için gittiği Antep’te, 23 Haziran 2012’de, kaldığı otelde gözaltına alındı. İfadesi sonrasında dosya, bilirkişi incelemesi için Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli Yüksel Gün’e gönderildi. Bilirkişi Gün ise “Hakaret içeren sözlere rastlanılmamıştır” diye görüş belirttiği halde savcılık, Arın’a dava açtı.

Arın için, “Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’e (SAV) ve gerekse Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’e yönelik aşağılayıcı hakaret içeren sözler” iddiasıyla Antalya 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Arın, ilk duruşması 11 Aralık’ta görülecek bu davanın öncesinde, Antalya’ya gitmekten çekindiği için bugün İstanbul Adliyesi’nde, talimat yoluyla ifade veriyor.

Av. Canan Arın: ‘Bu dava hukuka aykırı’
Av. Canan Arın, bu soruşturmada tüm hukuk kurallarının ihlal edildiğini, ifade özgürlüğünü suç kapsamında sokulduğunu, amacın tüm aykırı sesleri bastırmak olduğunu savunuyor. Arın, yaşananlarla ilgili şunları söyledi: “Bu dava, hukuka aykırı biçimde açılmış bir davadır. Antep’te verdiğim savcılık ifadesinde de bu aykırılıkları anlattım. Davaya konu olan sözler, tamamen Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi çerçevesinde ifade özgürlüğünün çok açık bir kullanımıdır. Herhangi bir hakaret ya da iltifat yoktur, mevcut bir durumdan söz edilmiştir. ‘Cumhurbaşkanlığı’na hakaret’ suçuyla ilgili dava açılması için izin alınması gerekirdi. Ben avukat olduğum için de izin alınması gerekiyordu, bu izinlerin hiçbiri alınmamıştır. Halk arasında 3. Yargı Paketi olarak bilinen kanunun geçici 1. maddesi çerçevesinde de bu davanın açılmaması gerekiyordu. Ancak tüm bunlara karşın dava açılmıştır. Hukuk kurallarının artık hiç çalışmadığı bir durumdayız.”

“Cumhurbaşkanına hakaret”in kovuşturma prosedürü
Türkiye'de mevcut yasalara göre, “cumhurbaşkanına hakaret” suçundan kovuşturma yapılması Adalet Bakanı’nın iznine bağlı. 5287 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 299’uncu maddesine göre, soruşturmanın, kolluk makam ve memurlara bırakılmayarak bizzat Cumhuriyet Başsavcısı veya görevlendireceği bir Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılması gerekiyor. Soruşturma evresi sonunda toplanan delillerin kamu davası için yeterli görülmesi durumunda, Cumhuriyet Başsavcılığı, bir fezleke hazırlıyor ve Adalet Bakanlığı’na gönderiyor.

Avukatlar hakkında yapılacak soruşturmalarda da yine Bakanlık izni gerekiyor. 1136 sayılı Avukatlık Kanunu’nun 58’inci maddesinde, “Avukatların avukatlık veya Türkiye Barolar Birliği ya da baroların organlarındaki görevlerinden doğan veya görev sırasında işledikleri suçlardan dolayı haklarında soruşturma, Adalet Bakanlığı’nın vereceği izin üzerine, suçun işlendiği yerde Cumhuriyet savcısı tarafından yapılır” deniyor. Buna göre, avukat hakkında yapılan soruşturmaya ait dosyanın Adalet Bakanlığı’na gönderilmesi gerekiyor.
Sevgiler

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 16-11-2012, 23:53
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Ey şeriat şeriat, sen ne güzelsin öyle .. İşte şeriat, demokrasi kisvesi altında takiyecilik ede ede böyle geliyor..
Alt 17-11-2012, 00:05
upuaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
upuaut upuaut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Deist_tr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kafka Türkiye'yi görse Dava'yı yeniden yazardı

Mor Çatı Kadın Sığınağı kurucularından Avukat Canan Arın, Antalya'da verdiği ‘kadına şiddet' konulu seminerde, Hz. Muhammed ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün çocuk yaşta kız çocuklarıyla evlendiğini söyleyince, hukuk tarihine geçecek bir dava açıldı. Avukatlara yönelik düzenlenen iç hizmet seminerine katılmamış on kişinin yaptığı ve aynı kalemden çıktığı anlaşılan şikayet dilekçesi üzerine savcılık, Adalet Bakanlığı'ndan da izin almadan soruşturma açtı. Soruşturma savcısı ise, daha önce İlhan Cihaner hakkında soruşturma başlatan savcı Osman Şanal.
Bu olayın karşılıklı bir savaştan kaynaklandığı açıktır. Yalnız, Hz. Muhammed çocuk yaşta değil, olgun bir yaştayken evlenmişti. Hz Muhammed Hatice ile evlendiğinde, kendisi 25 yaşında, Hatice ise 40 yaşlarında idi (Bkz. "Hz. Muhammed'in (s) Evliliği ve Çocukları").

Diğer taraftan, Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül de en erken 29-30 yaşında iken evlenmiş (Bkz. Wikipedia'da Abdullah Gül).

Bu soruşturmaları yürüten Savcı Osman Şanal'ı herkes tanır; İlhan Cihaner'in odasını basmaktan!

AKHENATON döneminde II. RAMSES'in Anılması

7. Yusuf babası Yakup'u getirip Firavun AKHENATON'un huzuruna çıkardı ve Yakup AKHENATON'u kutsadı.

8. Firavun AKHENATON, Yakup'a, "Kaç yaşındasın?" diye sordu.

9. Yakup, "Gurbet yıllarım 130 yılı buldu" diye yanıtladı, "Ama yıllar çabuk ve zorlu geçti. Atalarımın gurbet yılları kadar uzun sürmedi."

10. Sonra AKHENATON'u kutsayıp huzurundan ayrıldı.

11. Yusuf babasıyla kardeşlerini Mısır'a yerleştirdi; AKHENATON'un buyruğu uyarınca onlara ülkenin en iyi yerinde, Ramses bölgesinde mülk verdi.
Alt 17-11-2012, 00:08
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Çocuk yaşta olanlar erkekler değil upuat, erkeklerin evlendiği kızlar.
Alt 17-11-2012, 00:14
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Garip bir dava, yani simdi kalkip ulkenin bazi bolgelerinde kucuk yasta kizlar evlendiriliyor desek, bolgelere hakaret davasi mi acacaklar?
Alt 17-11-2012, 00:31
suzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
suzi suzi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bunu dillendirmek suçsa, küçük yaşta kız çocuğuyla evlenmek ne oluyor?
Alt 17-11-2012, 01:43
Jingo Jingo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bugün "Allah yok." demek bile hakaret. Yakında onun da davaları başlar...

Ama "Ahlaksız ateistler." lafı hakaret değil. Ya da "tinerci" ateistler...

Süper bir ülkede yaşıyoruz.
Alt 17-11-2012, 01:52
guide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
guide guide isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Aklıma bir haber geldi bunu görünce. Sanıyorum Kahramanmaraşta bi imamdı.

Yolda kendisine selam vermek isteyen bir kız öğrencinin, dudağından öpen imamın savunması :

‘o ağzından kuran okuduğu için öptüm’ şeklindeydi..

Bunu yapan ve bu şekilde savunan birileri ister peygamber olsun, ister imam, ister cumhurbaşkanı

bunların her türlüsü tutuksuz yargılanır(mış gibi) ya da göz ardı edilir.

Küçük yaşta çocuklarla münasebeti vicdanına sığdıran sakallı sapıklarla değil de;

dava edenlerle mi uğraşacaklarmış artık, pes diyorum!
Alt 17-11-2012, 01:55
guide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
guide guide isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dayanamadım haberi de buldum, çok değil 4-5 ay önce yaşanmış..
Alt 17-11-2012, 02:07
Nevandaar Nevandaar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dinini ve peygamberini az çok bilip de akla ve mantığa ters gelen durumlara karşı bu tip karşılıklar veren insanların esasında islamiyete inanmadıklarını ancak bunu kendilerine itiraf edemediklerini ve bu yüzden saldırgan bir tutum içerisine girdiklerini düşünüyorum.
Yoksa her şeyiyle %100 müslüman olan bir insan neden muhammedin çocuk yaştaki ayşe ile evlendiğine ve/veya buna benzer durumlara böyle tepkiler verir ki?
Onların da aklına yatmıyor; kabullenemiyorlar ancak "ben müslüman değilim" de diyemiyorlar ve sonuç olarak saçmalıklar silsilesi meydana geliyor.
Dinlerin insanlığa verdiği zararı hesaplayacak bir matematik formülasyonu daha geliştirilemedi...

Önerilen Siteler