Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun Sitesi Topluluğu > Servis Şartları & Site Duyuruları

Konu Kapatılmıştır

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-10-2015, 20:59
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Guzel madem ki forumda en buyuk Spartacus'un kendisi, oyleyse nicin bize bunu ustte sayilan yollarla bildirmedin durust bir sekilde!?

Bak bu site kadrosunda, yonetim ekibinde bak bu kadar insan var.

http://www.turandursun.com/forumlar/showgroups.php

Hangi birine yukarda sayilmis, forum kullanma kilavuzuna iliskin yollardan birini kullanarak yazdin da seni kaale almadi, cevap vermedi? Onu bir de hele, yok sayet yazdiysan belgeleri ile koy ortaya..

Bu tur basvurular vs., tum forum ekibinin gorebilecegi yere duser zira. Sadece Neva veya Spartacus'un gorebilecegi bir yere degil ki!? Bunun aksini iddia etmen ikiyuzluluktur. alcakliktir. Madem ki durust oldugunu dusunmektesin!?

Dolasiyla biz de forumdaki tecrubelerimiz sebebiyle, senin tarzindaki(diger uyeler bu sozun disindadir) zihniyetlerin ne mal oldugunu bilmekteyiz.O kadar cok sayida dinci vs. olay, saldiri su, bu gorduk ki, sayisini biz unuttuk.

Karalama yapiyorsun ve ben o mesajini sandikladim, su an sadece biz degil, tum yonetim ekibinin gorebilecegi, yerli yerinde duruyor. Yazistigin insanlar son derece de gercektir, iftira atma, biraz mert olmayi dene, sayet varsa kirintilari sende.
Alt 16-10-2015, 22:12
Bedevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bedevi Bedevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Boolean forumdaki güvenlik açıklarını size kuru kuruya bildirmek yerine, bizzat bu açıklar teşhir edip göstererek söz konusu teknik sorunların boyutunu ve önemini vurgulamıştır. Mamafih ona müteşekkir olmanız ve hatalarınıza dair bir öz eleştiri vermeniz gerekirken hala aynı hakaret ve ithamlar ile onu suçlama yönündeki beyhude çabalarınız ise ancak aymazlıkla açıklanabilir.

Şahsınıza yönelik diğer iki suçlama ise forumdaki pek çok üyenin arkasından namertçe hakaret boyutuna varan konuşmalar yaptığınız(mertçe yüzüne söylemek yerine) ve bazı üyelere yönelik kasti olarak küfür ve saldırganlık ile sistemli bir yıldırma politikası yürütüldüğü (Boolean kendisinin bu saldırılara maruz kaldığını iddia etmektedir) noktasında ki bunlara hala bir cevap verebilmiş değilsiniz.

Geldiğimiz bu noktada özellikle Neva, idari meşruiyetini tamamen yitirmiş bulunmaktadır. Bu noktadan sonra yapacağı en onurlu hareket önce (forumdaki ağırlığım hasebiyle) benden, sonra ise tüm forum üyelerinden özür dileyerek görevini iade etmesidir.
Alt 16-10-2015, 22:31
Boolean Boolean isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bunların kurdukları server'a da, kurdukları yazılıma da, kurdukları database'e de girerler! Şu foruma herhangi bir teknik uzman gelsin, incelesin bunu görür. Öyle joomla ile vbulletin ile site açar, serverın firewallına güvenirsen girerler.

Spartacus'ın teknik yetersizliği. Yukarıda söylediği olayda bile anlaşılıyor ki; klasörleri public (herkese) açık bırakmış bir süre. Şaka gibi yani. Yahu sen kuş severler derneği forumundan mı sorumlusun!

Adamdaki ciddiyetsizliğe bak.

Neva Diyor ki
Guzel madem ki forumda en buyuk Spartacus'un kendisi, oyleyse nicin bize bunu ustte sayilan yollarla bildirmedin durust bir sekilde!?
Forumu kendi çiftlikleri gibi gören, üyeleri de pataklanacak ve kendi fikirleri olmayan eğitilmesi gereken hayvanlar şeklinde görenlere mi bildireceğiz?

Düzgün moderatör bir tek Obi-Wan forumda. Tertemiz, aklı başında, insanların fikirlerini tartışan, hakaret etmeyen...

Lakin onun da ne yetkisi var, ne de bir gücü var.

Sizin için ise taşşak malzemesi olmuş üyeler. İnsan değiller. Hakkında dalga geçeceğiniz, hakaret edeceğiniz, eğlence malzemesi.
Alt 16-10-2015, 22:53
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bedevi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Boolean forumdaki güvenlik açıklarını size kuru kuruya bildirmek yerine, bizzat bu açıklar teşhir edip göstererek söz konusu teknik sorunların boyutunu ve önemini vurgulamıştır. Mamafih ona müteşekkir olmanız ve hatalarınıza dair bir öz eleştiri vermeniz gerekirken hala aynı hakaret ve ithamlar ile onu suçlama yönündeki beyhude çabalarınız ise ancak aymazlıkla açıklanabilir.

Şahsınıza yönelik diğer iki suçlama ise forumdaki pek çok üyenin arkasından namertçe hakaret boyutuna varan konuşmalar yaptığınız(mertçe yüzüne söylemek yerine) ve bazı üyelere yönelik kasti olarak küfür ve saldırganlık ile sistemli bir yıldırma politikası yürütüldüğü (Boolean kendisinin bu saldırılara maruz kaldığını iddia etmektedir) noktasında ki bunlara hala bir cevap verebilmiş değilsiniz.

Geldiğimiz bu noktada özellikle Neva, idari meşruiyetini tamamen yitirmiş bulunmaktadır. Bu noktadan sonra yapacağı en onurlu hareket önce (forumdaki ağırlığım hasebiyle) benden, sonra ise tüm forum üyelerinden özür dileyerek görevini iade etmesidir.
Ne diyorsun ! Başlığı kilitleyeceğim, açıklamalar yapıldı, okuyupta böyle boş, boş yazabiliyorsanız amacınız üzüm yemek değildir. Ne için özeleştiri vereceğim NORMAL FORM MODERASYONU için mi? O görevdir özeleştirisi yok, vaktimizden çaldığımız, hamallıktır. Amacın üzüm mü yemek bağcı mı dövmek? Biz tecürebiliyiz, dövemezsiniz artık.

Sağlıklı bir insan KİŞİSEL KARALAMA adına o bilgiyi alıp kullanmaz, gelir bize derki sitenizde şöyle bir durumla karşılaştım, yapmış mı yapmamış? Ama ne yapmış bize ileteciğine o bilgiyi almış indirmiş, kurmuş Özel mesajlardan aramış, bir iki şey bulmuş onlar üzerinden bizi karalamış, bu adilik, alçaklık, o durumu bile BİZE KARŞI KULLANMAK İÇİN AMZLEME YAPMIŞ. Eee bu yaptığı adiliği ben herhangi bir üye bana yazarsa da ÖM ile konuşurum, insanların kendi aralarında konuştukları üzerine iş çevirmek, dilimizde ifade edilmiştir "2 insan konuşurken üçüncüye bok yemek düşer"

Ne diyoersun şimdi?

Biz size fazlasıyla müsamaha gösterdik, sen bizzat bu forumda trollük adına yapmadık alavere, dalavere koymadın, üyeleri açıktan birbirine düşürmek için yazdın, neden izin veriyor ki biz bunlara? Zerre fikir, görüş ifadesi olmayan tek işi kişileri karalamak, çatıştırmak olan tutumalra izin verdik, hata bizim.

Artık bitti...

Aziz Nesin'in dediği gibi görüş ve fikrleri eleştiremiyorsanız(ki eleştirin diye yalvardık)
"Kuduz sırtlan gibi" saldırmanıza bir yere kadar izin verebiliriz, verdik bitti.

Şimdi bana kuduz sırtlan dedi diye küfürbaz işte bilmem ne diye gezsin, başka bildiği bir şey yok, anlama kapasitesi sıfır, bu güne kadar da sadece karalama yaptı, ben istesem onun mesajalrındaki göt, sik laflarını buraya alamam mı? Düşmüş adi bir seviyeye, çıksın diye çalıştım, pisliğinde boğulsun ne diyeyim...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 16-10-2015, 23:06
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Bedevi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Cok ilginc, ne gibi bir agirligin var Bedevi, sen de mafya babasi tarzi mi takiliyorsun? Once biraz durust ve onurlu olmayi sen denesen de bunu aciklasan diyorum.

Ozel mesaj kimseyi ilgilendirmez.

Boolean'a mutesekkir olmayacagiz, eger ki bunu bize, yonetime artniyetsiz sekilde bildirmis olsaydi, tabi ki olurduk. Tesekkur dahi ederdik.

Boolean pek cok sey iddia edebilir, forumda hala acik basliklar oldugu yerde duruyor. Kayip kisim haric. Onu da hatirlayanlar varsa, burada yazarlar.

Boolean´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bunların kurdukları server'a da, kurdukları yazılıma da, kurdukları database'e de girerler! Şu foruma herhangi bir teknik uzman gelsin, incelesin bunu görür. Öyle joomla ile vbulletin ile site açar, serverın firewallına güvenirsen girerler.

Spartacus'ın teknik yetersizliği. Yukarıda söylediği olayda bile anlaşılıyor ki; klasörleri public (herkese) açık bırakmış bir süre. Şaka gibi yani. Yahu sen kuş severler derneği forumundan mı sorumlusun!

Forumu kendi çiftlikleri gibi gören, üyeleri de pataklanacak ve kendi fikirleri olmayan eğitilmesi gereken hayvanlar şeklinde görenlere mi bildireceğiz?

Düzgün moderatör bir tek Obi-Wan forumda. Tertemiz, aklı başında, insanların fikirlerini tartışan, hakaret etmeyen...

Sizin için ise taşşak malzemesi olmuş üyeler. İnsan değiller. Hakkında dalga geçeceğiniz, hakaret edeceğiniz, eğlence malzemesi.
Ben hala tarafimiza iletilmis, forum kullanma kilavuzuna uygun sekilde yolanmis, artniyetsiz bakin acik var vs. tarzi bir iletini getirip asmani bekliyorum Boolean.

Arzu edersen sayet, sana burada zilyon tane, isim vermeden sikayet mesaji ve yapilmis islem dokeriz, ne sekilde hakkaniyetle, elimizden geldigince, her dusunceye iliskin aldigimiz tavri, nasil yaklastigimizi ve gerekcelerimizi gorebilirsin.

Sayet senin kafan Pkk veye Hdp ile takiksa, bozuksa, buna bizim kisisel olarak yapabilecegimiz bir yardim yok maalesef.

Sana elli kere dedik ki, gir foruma eski konulari oku, gerek Spartacus gerekse ben, gerekse ekipten baska bir arkadas, forumda uye olarak ne yazmisiz, cizmisiz, ne zaman teroru kutsamisiz, alkislamisiz veya ne zaman uyelere kufur etmisiz? vs.Forum elindeymis ya, buyur hodri meydan sana. Kopyala kopyala getir forumdan mesajlarimizi , as buraya sayet mertsen eger. Kufur etmis olalim forum genelinde veya uyeye iliskin kufur etmis olalim, yonetim kimligimizle.

Forumdan mesaj siliniyormus da, basliklar kaydiriliyormus da bilmemneymis de, arzu edersen sana, isim vermeden zilyon tane sikayet mesajini da dokeriz.(ister dindar olsun/olmasin, ister farkli siyasi gorusten olsun/olmasin) O zaman elimizden geldigince hakkaniyet olcusunde nasil yaklasmisiz, davranmisiz etmisiz, gorursun, eger kizaracak bir yuzun varsa sayet.

Sen, forumdaki konulara iliskin sayet objektif tartisma metodolojisine sahip degilsen, insanlarin fikir ozgurlugunu susturma egiliminde isen , senin sorunundur o, bizim degil.

Ama yok, uc gunluk(!) uyelik tecrubenle, sozde bizi yargilamaktasin.(bak unlem koydum dikkat cek, uc gunluk tecrube diye) Senden daha eski uyeler de var burada unutmayasin. O yuzden diyorum ya, bu zihniyetleri cok gorduk biz surec akisinda, ne mal olduklarini gayet iyi biliriz.

Bu baglamda seni de sadece izlemekteyiz, izlemekteydik, yazdiklarin cizdiklerin babinda, durust olmadigini da bilmekteydik.

Durust insan kimdir biliyor musun? Isterse irkci dahi olsun, isterse en koyu dinci olsun, bize gerek ozel mesaj, gerekse yonetime mesaj atarak durumunu vs. aciklayan insandir. Ondan otesi ucuz troll'luktur.

Sen sayet bize ne bunlar boyle deyip kufur de etseydin, ama artniyetsiz bir sekilde bakin boyle bir olay var deseydin, cok daha samimice olurdu. Bize o kadar cok, mevcut yapilan moderasyon vs. yapilan islemlerden dolayi ana avrat kufur etmis vs. uye var ki, hepsine dusman olsaydik direk banlardik bugune degin.
Alt 16-10-2015, 23:08
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Boolean´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Bir şey biliyormuş gibi. Bu siteye yapılacak her türlü saldırı yapıldı(senden fazlası vardı, her gün yapılıyor zaten!), sen ise çok kısa vadede site taşınırken anlık bir fırsatı yakaladın ve bizden sakladın. yaptığının teknik bilgiyle ilgisi yok, bir çok üniersite, bilgi merkezli site html-ftp açık çalışabilir, asıl sorun yedeğin olması ve geçici olarak benim sql işlemi yapmam(bu işlem 1 saati buluyor, veritabanı dosyasının o yedeğin içinde olması)...

Sonuç olarak sen bu durumu kötüye kullanmak için çalıştın, sonrada 2 ÖM bulup kendi, kendine gelin güvey yazdın, bu yaptığını da ÖM ile konuşabiliriz, herhangi bir üyede ÖM ile konuşabilir, ÖM demek ÖZEL mesaj demek. Hasılı sen bu bilgiyi bizden saklayıp, kendi kişisel karalama çalışman için adice kullandın.

Şimdide adiliğine tavan tribüne oynuyorsun, bize göre üyeler dalga geçilecek insanlarmış, kullanacak başka şey bulamadın mı! Senin köpekliğini 2 aydır biliyorum, izliyordum zaten, asıl hata bizde ki sana müsade etmiş olduk, buralara kadar getirdin karalama kampanyanı. Bula bula 2 mesaj buldun, ÖM ile insanalr dilediğini konuşur aynen seninde ÖM lerinde bu "ateistler çok mal ya" diye site üyelerinin kastedilmesi gibi, olabilir ÖMdür..

Ciddi düzeyde karaktersizin, yetersizsin, görüş ve fikrleri hazmedemeyip muhatabını karalayansın, olmasaydın daha fark etiğin gün, bize durumu bildirirdin, demek ki karaktersizmişsin(biliyordum zaten, karaktersiz insanlar fikir ve görüşleri hazmedemeyince muhataba saldırıp, karalamaya geçer, sende ilk gördüğüm bu idi, ama hayli şartlıymışsın umutsuz vaka). Aziz Nesin'in de dediği gibi, bu tür karalamacıların hali, "Kuduz sıtlan gibi", benim tabrimle de "kuduz it gibi"sin... Görünen bu, bu şahsi bir küfür, saldırı değil, gibiliğindir, yapacak bir şeyim yok, kendi tabirinle "Mahmut mu demeliydim"? Yok abana küfür etttiiiii eeeeee diyeceksen hastır lan yavşak(ezik)!

Böyle devam edemezsin, başlık kilit. Bu sorun teknik yetersizlikle değil bir anlık dikaktsizlikle açıklanabilir ki, zaten sen ben işi yaparken girmiş "yedek" dosyasını görmüşsün, site açılınca zaten görülmesi imkansızdı! Bir ara, 24 saat uykusuz olduğum ve cebelleştiğim bir arada olan şey...

http://www.turandursun.com

Yedek diye bir klasör gören var mı?! Açıklamasını yaptım(site kurulmamışken görüldü evet!), yapabileceğim bir şey yok, kısa vadede unutkanlık, ama meğer "kuduz sırtlan gibi" pusuya yatan varmış.
Sana ne olduğunu söylemeyeceğim artık, ne olduğunu, ne yaptığını, bile, bile insan karaladığını zaten kendin de biliyordun.

Bitti.. Artık bitti. Üyeler de hakkaniyetle bakacaktır hiç şüphem yok, yaptığın alçaklığı kavrayamayan zaten gerekirse foruma dilekçe yollabilir, cevabını veririz.

Elindekiler için yapabileceğim bir şey zaten yok! nasıl olduğunu ise defalarca yazdım, yeni sunucuya geçirdim siteyi, haliyle taşımam gerekirdi, o arada gördüğün bir html-ftp ekranından sıkıştırılmış dosyayı indirmiş olman, yaptığın bu, bilseydim "index ignore" açık aten olmazdı(gerçi sen bu teknik tabirleri de anlayacak düzeye sahip değilsindir, olsan böyle bir hata üzerine teknik bilgi sorgusu değilde, insanın heleki 24 saat ayakta bir insanın, çok yüklü siteleri taşırken bir anlık dalgınlığı, dikkatsizliği demeliydin!)

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Konu Kapatılmıştır

Önerilen Siteler