Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-01-2015, 23:05
SiriusBLACK SiriusBLACK isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Öldüren ve katil olan müslümanları haklı çıkaran ayet

Allah'a ve Resûlü'ne karşı savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuğa çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri, asılmaları ya da elleriyle ayaklarının çaprazca kesilmesi veya (bulundukları) yerden sürülmeleridir. Bu, dünyadaki aşağılanmalarıdır, ahirette onlar için büyük bir azab vardır.

5/MÂİDE-33

Hırsızın ellerinin kesilmesiyle ilgili ayeti, gücünün kesilmesi olarak yorumluyorlar.

Fakat bu ayete baktığımızda çarpıtma yapılamayacak kadar açık olduğu görülüyor.
Alt 19-03-2017, 23:32
CTheKeymaster CTheKeymaster isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

SiriusBLACK´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah'a ve Resûlü'ne karşı savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuğa çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri, asılmaları ya da elleriyle ayaklarının çaprazca kesilmesi veya (bulundukları) yerden sürülmeleridir. Bu, dünyadaki aşağılanmalarıdır, ahirette onlar için büyük bir azab vardır.

5/MÂİDE-33

Hırsızın ellerinin kesilmesiyle ilgili ayeti, gücünün kesilmesi olarak yorumluyorlar.

Fakat bu ayete baktığımızda çarpıtma yapılamayacak kadar açık olduğu görülüyor.
Malesef burada Kuran'ın a+b+c şeklinde okunan bir kitap olduğunu gözardı etme hatasına düşmüşsünüz. Yeryüzünde bozgunculuk çıkarma ve Allah resuluyle savaşma ile ifade edilen, müslümanlara karşı o dönemde soykırıma girişmiş ve onlara bir ordu ile savaşanlara karşı girilecek yaptırımlardır. Savaşta birisini bertaraf etmenin yolu öldürmektir ve bu bir nefsi müdafadır. Eğer öldürmeye gerek kalınmadıysa ve kişi elinize geçtiyse ( teslim olmasından bahsetmiyorum, o kişi hala kan talep eden nefret dolusu biri) sürgün edebilirsiniz, veya onların uyguladığı yolda kısas seçeneği mevcuttur.(el ve ayakların çapraz kesilmesi o döneme uygun bir kısastır) Bakın şarttır demiyorum, bunlar birer yaptırımdır fakat allahın affedicileri sevdiği belirtilir ve affeetmeleri önerilir.

5/MÂİDE-34: Ancak onları gücünüz altına almadan önce tövbe edenler olursa biliniz ki, Allah Gafûr ve Rahîm'dir.
zira bu da hemen arkasından gelen ayettir.
Alt 20-03-2017, 00:17
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

CTheKeymaster´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Malesef burada Kuran'ın a+b+c şeklinde okunan bir kitap olduğunu gözardı etme hatasına düşmüşsünüz. Yeryüzünde bozgunculuk çıkarma ve Allah resuluyle savaşma ile ifade edilen, müslümanlara karşı o dönemde soykırıma girişmiş ve onlara bir ordu ile savaşanlara karşı girilecek yaptırımlardır. Savaşta birisini bertaraf etmenin yolu öldürmektir ve bu bir nefsi müdafadır. Eğer öldürmeye gerek kalınmadıysa ve kişi elinize geçtiyse ( teslim olmasından bahsetmiyorum, o kişi hala kan talep eden nefret dolusu biri) sürgün edebilirsiniz, veya onların uyguladığı yolda kısas seçeneği mevcuttur.(el ve ayakların çapraz kesilmesi o döneme uygun bir kısastır) Bakın şarttır demiyorum, bunlar birer yaptırımdır fakat allahın affedicileri sevdiği belirtilir ve affeetmeleri önerilir.
Peki ganimet adına bozgunculuğa, savaşlara, ilhaklara girişenler müslümanlarsa(kervan soymalar, yahudileri katledip ganimet elde etmek, ganimetin hepsi Allah ve Resulünündür deyip, sonrada Allah gördü ve bildiki sizde bir eksik var, tamam 1/5 olsun demek, köleler, kızlar(ganimet bu, insan filan değil) paylaşılırken hır çıkması vs)? Nalıncı keseri mi bu, keyfiyetle işinize nasıl gelirse yontasınız? Sözde tüm insanlığa ama iş ganimete vb gelince ben ve öteki, savaın demiş, savaşmayın dememiş, evrensel mesaj vermek amacı olmamış, sizin gibi inanmayanlarla savaşın, ganimet alın?(insanlar mecbur mu birbirinin inandıkları hurafelere inanmaya, inanmazsa boguncu, evi, ocağı, malı, canı hurra!!!)

İnancın ne siyaseti olur ne de benzer kullanımları, tamamen istismardır, zira insanların hayatlarını inanç üzeri belirlemek ve inanç üzeri müdahele tam bir gurabadır. (kapımdaki taşa inanıyorum, sanane? Ama ne senin neye ne de benim taşa inanmam, ekmeği fırında pişirmiyor, giyecekleri, yiyecekleri, sağlığı üretmiyor, hayatın hiç ama hiç bir zemininde belirleyici olmuyor, sadece inanç, zan ve sınırı-yurdu belli)

haydi bende aldım nalıncı keserimi, bana karşı gel ve böylece bozgunculuk çıkart, yaptırımlar mı demiştin, işte şimdi tamamdır... (kasaplığa girişeceğiz)

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 24-03-2017, 18:04
rodacim rodacim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Savaş diye kibarlaştırılarak çevrilen ama aslında katletmek anlamına gelen bir kelime var.Bakara 216.ayette KİTALU(KATİLU-qatilu) kelimesi var.Anlamı katletmek ve katledilmek.Türkçeye katil diye geçen kelimede bu kelimedir.
Katletmek ve katledilmek(el kitalu) size farz kılındı...(Bakara 216 Kuran)
http://www.kuranmeali.org/2/bakara_s..._mealleri.aspx

Önerilen Siteler