Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dünya Dinleri, Mitoloji & Antik Uygarlıklar > Mitoloji & Esoterisizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 31-12-2016, 15:40
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Lilith'in Aşkı!

Lilith'in Aşkı!

Ahh Lilith aah !!...
Senin hikayende hüzün kokuyor, ayrılık kokuyor, yalnızlık kokuyor, bu normal değil!
Ne vardı arayı sıcak tutaydın şu Ademle. Bu kadar diretmeseydin.
O da başka gönüllerde heyecanlar aramasaydı. Olmaz mıydı?

+ Cevap vereyim mi? (dedi meltem gibi bir ses!)

- !!??*
+ Korkma ben Lilith'im, sana zararım olmaz! ^_^

- Li. Lilith mi? b-birden boş bulundum ürr-ktüm nedense, yanlış anlama.
+ Asırlardır kimse bana Ahh Lilith aah !!... diye böyle içten seslenmemişti. İyice unutuldum diye düşünüyordum.

- Valla bende yeni yeni okuyorum hakkında söylenenleri, hiç iyi şeyler demiyorlar ama elalemin ne dediğini pek umursamam, eğer herkes bir şeyi kötülüyorsa, o şey el değmemiş bir alandır benim için, anaforlar çeker beni adeta.
+ Denenmemişliğin ardına bakmak, düşünülmeyenin peşinden koşmak... işin zor!

- Kolay bir şeyim olmadı ki bundan sonrası kolay olsun.
+ Robot olmamak Ademden kalan, ona da benden geçen bir şey.

- Ademle sorunun neydi, çok mu çirkindi?
+ Yo ondan değil!

- Ya neydi biraz çıtlatsan !...
+ Anlamazsın, belki ilerde bir gün anlatırım.

- Hazır bulmuşken, bir cevap almadan asla olmaz. Nerede bulayım bir daha seni.
+ Ne tür bir cevap istersin, aşk, ihtiras, güç, kapris, savaş, hangisi?

- Olmuşken aşk olsun, ötekileri anlamam pek, iki damlam her zaman olur mesele aşk olunca.
+ Ademle bir bütündük, bir elma gibiydik. Lakin bu elma ikiye bölününce, hiç hesapta olmayan bir şey oldu!

- Ne oldu, çok merak ettim.
+ Adem kaba gücün tamamına sahip oldu. Kabalık, sertlik, egoistlik, hepsi onda kaldı, yani elma ikiye çok dengesiz bölündü, çok az bir şey ANA ruhundan ona gitti o kadar, o gittikçe başka bir şey olmaya başladı. Kimseyi dinlemiyor, önüne gelene kafa tutuyordu, Cennetten neden atıldı sanıyorsun?

- Neden?
+ Tanrıyı bile dinlememeye başladı, sadece bir elma meselesi değil ki neler neler yaptı. Baktı ki böyle olmayacak Tanrı da onu o kadınla birlikte kovdu.

- Biraz kıskançlık mı sezdim ne?
+ Yok canım kıskançlıktan değil, o Adem'in kölesi olarak yaratıldı, öylede kaldı. Ama o genede benim bir parçamdı, benim yapamadığımı o yaptı. Adem'imi mutlu etti, canım benim o.

- Nasıl yani!
+ Adem gibi kaba glatyatör birinden, öyle ay parçası gibi bir güzellik nasıl çıksın!

- Kaburga kemiği diyorlar, öyle değil mi?
+ Kaç kaburga kemiğiymiş, söyle de bilelim!

- Bilmem, bildiğimde yok, bir mi?
+ Dedimya o benim bir parçam, Adem yuttu bu masalı, bir gün uyudu uyandı, bu senin kaburga kemiğinden dendi o da inandı, ay parçasını gibi onu görünce, akli fikri yerinden oynadı, kafasının da ne kadar çalıştığını buradan hesap et. Torunlarına bile bunu böyle anlatmış. ^_^

- Hahaha haha... Hem güzelim, hemde akıllıyım diyorsun yani.
+ Ne sandın, güzeliz dedikse aptal değiliz, cilveliyiz dediysek plan da yapamaz değiliz, Adem zaten bu yüzden benden çok çekinirdi.

- Zeka mı, güzellik mi?
+ Her ikiside, tabi o kadın ruhundan ve incelikten anlamadığı için asırlarca, güç, hırs, kan peşinde koştu durdu.

- Aşk meselesi n'oldu? anlatmayacaklarını anlatıyorsun, bir onu anlatmadın!
+ ...

- İstersen susayım, anlatmana gerek yok, bilmesem de olur!
+ Ahh! ah! Ademin bu hale gelmesine ben sebep oldum!

- Neyy !... Onu istemediğin için o da sana kızdı, öfkesinden mi böyle oldu?
+ Hayır! Biraz karışık mesele ama önceden biz bütündük demiştim, o bende ben ondaydım, ayrı değildik, ama idare bendeydi tabi, tıpkı sen gibi, nasıl dışında bir sen, içinde de bir sen var öyle, sonra bir gün istersem onu içimden çıkartabileceğimi keşfettik, nereden keşfettiysek, böyle çok daha farklı, heyecanlı bir şey olacaktı diye düşündüm, hemde ayrı ayrı bedenlerde olabilecektik ama bir araya da gelebilecektik, bunu o da çok istedi, bir bütünün içinde sorunun ne olabileceğini, ilerde ne sorunlar olabileceğini fazla kestirememiştim, o da kestiremedi, kalan sorunları da AŞK çözer diye düşündüm, lakin hiç böyle olmadı. Gidebileceği kadar ters gitti her şey.

- Üzüldüm iyimi şimdi.
+ Sonra üzülürsün önce bir bitireyim söyleyeceklerimi, O görünüm olarak çok yakışıklıydı, bende çok daha güzel görünüyordum ama Adem hemen erkek gücünün kontrolüne girmeye başladı, o yakışıklılığını bile doğru dürüst seyredemedim, meğerse bir bütünken o gücü kontrol edebiliyor muşum, lakin benden ayrılınca onu kontrol edememeye başladım, hiç edemedim, Adem bana zorla sahip olmaya çalıştı ama başaramadı tabi, ne kadar güçlü olsa da ben ondan güçlüydüm, lakin benim gücüm DİŞİ güç olduğu için, illaki yumuşak bir güçtü bu.

- Yani siz ayrıldıktan sonra, bir daha o eski siz olamadınız, öyle mi?
+ Evet aynen öyle oldu, Adem artık sağa sola saldırmaya, söz dinlememeye başladı. Tanrıya gidip beni şikayet etmiş, bana çok güzel şarkılar söylemiş, hediyeler almış, her türlü nezaketi göstermiş ama ben ona hayır demişim, böyle iftiralar bile atmış. Adem asla böyle nazikçe davranmadı, hakkımda attığı iftiraların haddi hesabı yok, okumuşsun işte birazını. Ademe secde meselesinin aslını biliyor musun?

- Nedir? bilmek istemem mi? merakla bekliyorum.
+ Bu bir gün tüm melekleri, cinleri ne varsa toplamış, Tanrı emretti siz bana secde edeceksiniz demiş! Şeytan hariç öbürlerinin hepsi secde etmiş, Şeytana sataşmış çabuk secde et diye, tabi Şeytan ateşten olduğu için yaklaşamamış ama bunu yanına da koymam demiş. Şeytanı o gün kendine düşman ilan etmiş, nasıl kin bilediyse herkese onun kötülüğünü anlatmış, sizin hikayeleriniz de Şeytan size düşman olmuş değil mi? Hep bunlar Adem'in bana secde etmedin diye ortaya attığı iftiralardır. Aslında Adem ona musallat oldu. Görüyorsun değil mi, nasıl bir kabusa imza attığımı?

- Valla işin çok zormuş hakikaten, hadi hepsini anladım da Tanrı bu işlerin neresinde, o niye müdahale etmedi?
+ Tanrı bu işlere karışmaz, o hiç bir işe karışmaz esasında, sadece ortamı hazırlar, dengeleri kurar ve o dengeleri korur! Benim de bildiğim bu, yani O benim yaptığımı yapmaz!

- Neyi?
+ Ayırım yapmaz!

- Nasıl yani?
+ Birini çok sever, ötekini az sever, öyle şeyler yapmaz, her kese eşittir, inanan inanmayan fark etmez. İnsanlardan hiç biriyle niye konuşmaz? bunun için, niye görünmez bunun için, birine görünse ötekine olmaz, birine konuşsa ötekine olmaz, hep o adalet yüzündendir bu, onun yüzünden ayırım yapamaz, her şeye eşit yaklaşır, o yüzden hiçliği seçmiştir.

- O zaman o nasıl bilinecek?
+ Bilinmeyecek sorunda orada zaten, sadece bir isim hepsi o, başka bir şey yok, kimseye yok!

- Peki seninle konuşması nasıl oluyor, hani kimseyle konuşmazdı?
+ Bizim durumumuz farklı da o yüzden, benle konuştuğu kadar Ademle de konuşuyor, çünkü bu işten o da rahatsız ama karışamadığı için elinden de bir şey gelmiyor, bir de Şeytanla konuşur o da çok azdır, çünkü o da bir iftiranın kurbanı, daha doğrusu Adem'in dünyada ders alması için, o da farklı bir görev almıştır.

- Sevgili Lilith, ne çok söyleyeceğin şey varmış, şaşkınlıkla dinliyorum.
+ Bizim yüzümüzden bir dünya şu an, adeta cayır cayır yanıyor, insanlar savaşlar, zulümler, hastalıklardan kırılıyor, asırlardır da bu böyle, oysa hepsinin altında aşk var!

- Aşk mı?
+ Lilith'in aşkı!

- Bu nasıl bir aşk! bir dünyayı yakacak kadar tutkulu, kimselerin bilmediği kadar da gizemli, çok merak ettim gerçekten, aklım almayacak diye korkuyorum.
+ Ben Adem'e aşık oldum!

- !! ?!
+ ...

- ...
+ ...

Devam edecek ... ^_^

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.

Önerilen Siteler

Etiket
adem, aşk, lilith