Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-04-2007, 22:51
agnostic_z agnostic_z isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Sırlar Komedisi

Selam herkese.Artık eskisi kadar gelemiyorum siteye.Böyle arada uğrayabiliyorum.Demin Tv'de zapping yaparken Stv de Sırlar Dünyası isimli komedi programında özel bir bölüm izledim ve gerçekten dehşetler içerisine düştüm.Bu seferki hikaye metafiziği ve mantığı alt üst edecek derecede zavallı ve komikti ve sizinle paylaşmak istedim.

Genç bir adam var.Adam yeni evlidir ve bir gecekondu mahallesinde yaşamaktadır.Karısı da klasik bir Türk ev hanımı modelindedir.Komşu ziyaretleri (tabiki stv de komşulara gidip gelme Arapça kuran okuma ve Arapça duadan ibaret oluyo genelde Kadına Ayetel Kürsi öğretmeye çalışmaktadır komşu kadınlar.Bu duayı okuyanın evine ve kendisine ne şeytan,cin ne de insan kötülük edemez diye inanılır ve dua oldukça zordur,yeni evli kızımız da ezberleyemediği için kadınlar ona kağıda yazıp verirler duayı ve okudukça ezberlersin,unutursan kürsi kürsi der aklına gelir derler.Neyse bu kısım böyle. Ve genç adamın bir iş görüşmesi için şehir dışına çıkması gerekmektedir.Berbere uğrar sakal traşı için ve ayak üstü iş görüşmesi için şehir dışına çıkacağını ayak üstü yumurtlar,onun için güzel bi saç-sakal traşı olmasını ister berberden.O sırada orda bulunan pis sakallı,pejmürde başka bir genç adam traş olmaktadır ve genç adamın karımı evde tek bırakacağım lafı üzerine direk sinsi bi şekilde planlar kurmaya başlar Sonrasında genç adam traşını olur ve evine doğru yol alır,öbür genç te gizlice onu takip eder ve evini,adresini öğrenir.

Ondan sonra genç adam istemeyerek te olsa iş görüşmesine gider.Giderken de ışıkları açık bırakmasını ve kapıyı pencereyi kapalı tutmasını tembih eder,gider.Sonrasında öbür kötü adam;karısıyla bi plan kurmuştur.Kötü adamın karısı o eve komşu ziyareti maksadıyla gidip pahada ağır yükte hafif birşeyler var mı yok mu onu öğrenecektir.Bir tepsi baklava,börek yapar eve gider ve plan başlar.Kadın;hiçbir şeyden şüphelenmeyerek komşu kadını eve buyur eder kadın da memnuniyetle girer.Sonrasında çay,çorba içer misin faslı olur,kötü kadının karısı evet olsa iyi olur der.Kadın da içeriye çay demlemeye gidince direk dolapları karıştırmaya başlar.Aa bi de ne görsün,salonun dolabında altınlar,takılar *( Ben salondaki dolaba altın saklayanı yeni duydum,ama gerçi hırsızlar hep yatak odasına bakıyo diye başka odalara da koyanlar var neyse ona da oke diyoruz ve devam ediyoruz).Sonrasında kötü kadın altınları avuçlar,bakar,tartar tam o sırada ev sahibi gelir.Tamam yakalandı derken kötü kadın:Ya senin çeyizlere bakıyodum da falan filan öbürlerine de bakabilir miyim der.Dedim tamam ne kadar kıvırsa da ev sahibi yemez,öbürü de tamaaam dur getiriyim bakalım demez mi *Çaylar içilir,sohbetler edilir,kötü kadın evden ayrılır.Kocasına da malumatını verir kocası da başka bi adam ayartıp o gece hırsızlığa karar verir.

Herşey iyice planlanır,gece evin önüne gidilir ve vakit beklenir.Ev sahibimiz de evde habire kağıttaki duayı okuyup ezberlemeye çalışıyor,unutunca kürsi kürsi diye mırıldanıyordur *Sonrasında duayı ezberleyince sevinç içinde yatar.Sonrasında hırsızlarımız pozisyon alıp harekete geçmeye hazırlanırlar.O sırada kadın rüyasında hırsızların eve baskın yaptığını görür ve kabustan uyanır.Camdan baktığında bi de ne görsün,rüyasındaki hırsızlar kapının önünde harekete geçmişlerdir Sonrasında hemen telefona sarılır.Buraya kadar herşey normaldir.Kadın polisi arıycak,adamlara suç üstü yaptırıcaktır.Atmasyon ama normal bi metafizik hikaye dedim dememle şoka uğramam bir oldu.Kadın telefondan şehir dışındaki kocasını aramaktadır *:lol Telefona bakan olmaz.Dedim tamam kadın şoka girip heyecandan ne yapacağını şaşırmıştır.Sonra telefonu bi daha alır tamam bu sefer polisi arıycak derken tutup yaşlı başlı amcasını arar * *Adam da namazda olduğundan telefona bakmaz.Eee tamam artık kafasına dank etmiştir,ARASANA 155 İMDATI diye ben oturduğum yerden gülüyorum *

Ama olur mu?Onun duası vardır.Duasını mırıldanmaya başlar,ama bir türlü söyleyemez hep unutur.Bu sefer kadınların söylediği -aklına gelmezse kürsi kürsi de gelir telkiniyle kürsiii kürsiii diye bağıra çağıra evde duayı yazdığı kağıdı aramaktadır,hem de ortalığı yıka yıka * * Ya be kadın onları da akıl edemedin,al eline sopa,ekmek bıçağı savunsana kendini * Telefon aranır,amcamız kızın aradığını tahmin edip noldu diye arar,kız da dışarda hırsızlar var,eve girecekler yardım falan der,tekrar kürsiii diye evi yıkmaya,kağıdı aramaya devam eder * *O sırada hırsızımız yarım metrelik duvardan tırmanacaktır ki duvar kendi kendine yükselmeye başlar.Her el attığında daha da yükselmektedir.Adam şaşkınlıktan ne yapacağını şaşırır.Sonra bi daha el attığında duvarda dikenli teller oluşur ve hırsız olduğu gibi dikenli teli avuçlar ve acı içinde kıvranır.O sırada yetişen 65-70 yaşlarındaki yürümeye hali olmayan amcamız elinde keser sopası gibi birşeyle eve yetişmiş ve hırsızı döverim diye tehdit ederek etkisiz hale getirmiştir * Hırsız olanları anlatmaya çalışmakta fakat adam ona inanmamaktadır.Ve hırsız olanları anlatmasına izin vermesini ister,adama anlatır.

155 polis imdat çok şükür akıllarına gelmiştir ve 2 tane dağ gibi hırsız elinde keser sopası olan 70 lik bi adamın kendi elleriyle polislere teslim edilir * Kadının yorumu;daha duayı tam okuyamadan Allah beni korudu kolladı,yaşlı amcamızın yorumu şüphesiz ki o İNANANLARI korur.

Şimdi:
1-Bir adam karısını evde tek bırakacağı zaman onu ulu orta her yerde yumurtlamak zorunda mıdır?

2-Eve yeni gelen birisini suç üstü dolaplarını karıştırırken yakalayınca attığı yalana neden inanılır?

3-Tanrı;o duayı okumasa o kadının evinin soyulmasına,belki de ırzına tecavüz edilmesine göz mü yumacaktı?İlla Arapça bi duayı okumak şart mı?Öyle bi durumda madem mazlum ve sevgili bi kulu,Tanrı neden illaa duayı okumasını bekledi?Müslümanlığı yeni kabul etmiş bi İngiliz olsa,oh my god,please help me dese ya da bi türk Allahım ya da Tanrım bana yardımcı ol demesi neden yeterli değil?Bunları da geçelim,illaki dua şart mı?Tanrı duaya muhtaç mı?

4-Bir kadın evinin dışında hırsız olması muhtemel şahıslardan şüphelendiğinde neden polisi değil de şehir dışındaki kocasını ya da yaşlı amcasını arar?

5-Ortada fellik fellik kürsiii diye bağırarak dua arıyacağına akıllıca kullanıldığında çok etkili olabilecek evdeki eşyalarla neden kendini savunmayı düşünmez?

Çok fazla soru sorulabilir ve cevapları da mantıki olarak bellidir.Benim kızdığım nokta şu,2 kuruş para menfaat uğruna böyle şarlatan kısa metraj filmlerle iyi niyetli insanların beyninin yıkanmasına neden müsaade ediliyor?Bu hikayeye müslümanların bile çoğu için için güler ama bu filmi izleyip te benzer bir durumda aynısını uygulamaya kalkacak insanlar gerçekten olur ve öyle bi durumda başına gelecekler sonucunda bu suçun sorumlularından kim,nasıl hesap sorar?Bu ve benzeri sakat yayınların amacı;insanları uyuşturmak ve alınacak menfi tedbirleri aldırmayarak yok şunu oku yok bunu üfle yok bunu 40 kere yaz gibi şeyler yaptırmak,herkesi de kendileri gibi düşünmelerini sağlamak..

Düşünüyorum;o halde varım...
Alt 03-04-2007, 23:18
maddeoz maddeoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Re: Sırlar Komedisi

sevgili agnostik_z programı izledim(şey, okudum yani), yazdığın için ellerine sağlık. Â*haketende saçma ötesi (ki herkez böyle düşünüyor olmalı).
Ayrıca aşağıdaki sözlerine gelince:
Çok fazla soru sorulabilir ve cevapları da mantıki olarak bellidir.Benim kızdığım nokta şu,2 kuruş para menfaat uğruna böyle şarlatan kısa metraj filmlerle iyi niyetli insanların beyninin yıkanmasına neden müsaade ediliyor?Bu hikayeye müslümanların bile çoğu için için güler
Bu porgramların esas ulaşmak istediği kitle (yok cinmiş, yok dua oku kaçarmış) bunların varlığına inanabilecek kadar müslüman olanlar (ki tüm türkiye bunların saçmalık olduğnda hem fikir -istisnai bir grup dışında) ya da hak yoluna getirlmeye çalışılan atesitler değil, yahut birincil olarak para kazanmak niyetinde olduklarını da sanmıyorum; bu programların esas hedefi çocuklardır. Yani henüz neyin gerçek neyin yalan olduğunu öğrenme aşamasında olan çocuklar. gencecik zihinleri o yaşlarda inle, cinle doldurmayı amaçlamaktadırlar (cep telefonu piyasasının doymasıyla birlikte türkselin reklamlarında şarkıcı seloyu bırakıp bebek selocanları oynatması gibi, geleceğe yatırım yani). Bu programları izleyen (ve de iyi dini duygularıyla onlara izleten ebeveyinleri nedeniyle) binlerce çocuk bu tip şeylere inanmakta, in, cin korkularıyla baş başa kalmaktadır. Cemaat evlerine öğrencilerin daha orta okuldayken almasının altında da bu yatıyor. Çocukluktan beri bu tip şeylerle yoğrulanlar sonra gelip buraya tebliğ yapıyorlar, adamlar ne yazık ki küçükten kandırıldıkları için ne anlatsak anlamak istemiyor.
BU TİP PROGRAMLARI LÜTFEN ÇOCUKLARINIZDAN ŞİDDETLE UZAK TUTUN!

Edit: Baknınız Sayın Ali Demirsoy bir röportajında bununla ilgili olarak ne demiş?
Her yıl karşınıza 18-20 yaşlarında, evlerinde veya gittikleri okullarda bilinçleri dogmatik düşüncelerle doldurulmuş insanlar geliyor. Siz bilinçlerini nasıl açıyorsunuz?
Açamıyoruz. Sorun da orada. Bir insan yedi yaşına kadar dogmatik düşüncelerle doldurulmuşsa ondan sonra insan beynini açmak çok zor. Bu nedenle çocuk eğitimi çok önemli. Günahlarla, sevaplarla, cinlerle, perilerle yedi yaşına gelmiş birinin düşünce sistemini değiştiremezsiniz, ancak bilgisini arttırabilirsiniz. Bugüne kadar itiraz eden olmadı. Kafalarının karmakarışık olduğunu söylediler. Ama kısa zamanda yine eski düşüncelerine döndüler. Bırakın öğrencileri, Evrim Teorisi dersi veren hocalarımızın dahi düşüncelerini değiştiremedim. Hatta çok saygın, bu konuda kitap yazmış bir hoca bir gün bana, "Ali, sen gerçekten bu evrime inanıyor musun?" dedi. Verdiğimiz derslerin kökten bir değişiklik yaptığına inanmıyorum ama dalgalandırıyoruz. http://www.geodergi.com.tr/hab-24000...7,18@2400.html

http://maddeoz.blogcu.com
Alırım anahtarını elinden şakirtt !..
Alt 04-04-2007, 04:39
bebekarlito bebekarlito isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Sırlar Komedisi

sevgili agnostic_z
Ömrün uzun olsun dostum. İzlemeden dizlerime vura vura güldüm bide izlesem ne olacaktım . *Bunları genelde bilmem kaçıncı sınıf adamlara oynatırlar bide.

sevgili maddeoz
Yorumunuz harikaydı. Bu tür programlarda banada tuhaf gelen bir nokta vardı neydi derken bunu siz dile getirdiniz. Olaylar sanki aptala anlatılıyor gibi, bastıra bastıra sonu belli olayları eften püften süprizlerle aha böyle diye yayınlıyorlar. Ömrünüz uzun olsun. :wink:

Önerilen Siteler