Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dünya Dinleri, Mitoloji & Antik Uygarlıklar > Dünya Dinleri

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-06-2019, 05:33
kendosertadam kendosertadam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

"İsa" ya dua eden (Guru'lar dahil) hinduların olduğunu duydum...
İsa sahte peygamberlerin geleceğini ve sahte mucizelerinden ve bu mucizelerin bir çok insanı
aldatacağını söyler İncil de...bu kalıba uyan bir kaç karakter tanıyorum şu anda hayatta olmayan.
Bunlardan biri "Shirdi Sai Baba ,diğeri Sathya Sai Babadır.
İlginç olanı 2011 de ölen "sathya sai babanın Shirdi Sai Baba' nın "enkarne
si olduğunu söylemesidir.
Sihirdi Sai Baba her ne kadar "Tanrı" oduğunu söylememiş olsada bir kısım hindu diğer Tanrılarla beraber Shirdi Sai Baba' ya da tapar,dua ederler..."Sathya Sai Babada böyledir.hatta daha popülerdir ve onada tapılır,dua edilir,mucizeleri hala devam etmektedir...
Bu iki karaktera ve bu karakterlerin Shiva,Hanuman,Ganesha,Krishna ve diğer Tanrı resimlerinin içine dahil edilip tapınılmasına şiddetle karşı
çıkan hindular vardır...( haribhakt.com)

Sihirdi Sai Baba islam -hinduizm karması tuhaf bir inanca sahiptir..aynı şekilde Sathya Sai Baba' da islamı onaylar ve Kuran' ın Tanrı kelamı olduğunu "özel dersler" vermekte dahil ,kabul eder .
bazı mucizeleride İslama yöneliktir.( haca kabeye gitmek isteyip gidemeyen bir (çocuk) ziyaretcisini duvarda sinema perdesi gibi hayali bir "kapı açarak "kabeye göndermiş.çocuk 1 saat sonra aynı duvardan odaya dönmüş.hacda olan annesi babası oğullarının kendileriyle 2 hafta kaldığını söylemiş.tipik "tayyı mekan "bastı zaman mevzusu)

İslam "savunduğu dinlerden kopuk ,tastikliyorum dediği dinleri yalanlayan " bir dindir....Kuran benim için "turnusol kağıdı "dır ve İslamı doğru din kabul eden "Shirdi Sai Baba ve Sathya Sai Baba " ve "mucizeleri" islam kadar sahtedir...
Bu ,İsa 'nın uyarılarının onaylanması açısından önemli bir keşifti benim için...İsa 'yı uydurma bir karakter olarak kabul edenler dahi İncil ile Kuran' ı kıyaslayarak bu sonuca varabilir.Agnostik ,şüpheci bir yapım olsada İsa (söylediği iddia edi len sözleri ile de olsa ) ,Muhammed' den çok daha gerçektir benim için.İslam hariç her dinle ilgiliyim.

Kuran İncil' in her öğretisine şiddetle karşı çıktığı halde İncil' i tastiklediğini söyleyerek çok büyük bir açık verir .fırsat bulsa İsa' yı bir kaşık suda boğacak olan Allah 'ın İsa ve İncil hakkında ki bütün iddiaları "su buharı" dır...

Önerilen Siteler