Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-08-2012, 07:59
demirefe demirefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

fthgzl79´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Vardır Muhammed'in bir bildiği
Onun hiç bir şey bildiği yok. Onun üretmesine ihtiyaç duyulan ayetleri bir ekip dikte ediyordu. O da istenen ayeti üretiyordu. Bir de kendisine verilen kadınlar ve cariyelerle yatmaktan başka bir işlevi yoktu. Artık Mekke'de iktidarı değiştiren ekip faizde ne sakınca gördü diye düşünmek lazım. Eski sistemi mali yönden de çökertip tamamen kökünü kazımak için olabilir. Çünkü zaten müşriklerin pis olduğunu, görüldükleri yerde öldürülmelerini de emretmişlerdi.

Ekonomi bir bünye ve para kanı ise, bankacılık sistemi kanı pompalayan kalp gibidir. Bu yüzden vazgeçilmezdir. Fakat sermaye grupları illa ki her şeyi çıkarlarına kullanırlar. Buna karşı hükümetlerin elbette dikkatli olması şarttır.

Bir de şu islami diye önerilen mudaraba sistemine değinelim. Güya bu faiz olmuyormuş. Palavra. Bu müslümanların allah bir dediği bile yalandır. Bakın nedir mudaraba:

"İşletmenin (Kredi Müşterisi) ihtiyaç duyduğu her türlü emtia, gayrimenkul ve hizmet bedellerinin katılım bankasınca işletme adına satıcıya ödenmesi ve bunun karşılığında işletmenin borçlandırılması işlemidir." (Kaynak: bilgininadresi.net)

Müşteriyi "işletme" diye adlandırmaları da enteresan değil mi?

Şimdi faraza 100 bin liralık bir ev alacaksın, nakitin yok. Evin fiyatı 100 bin yani, satıcı bu fiyatı istiyor. 100 bin kredi çeksen bankadan, bunu bir vade süresinde 200 bin olarak ödeyeceksin bankaya diyelim. Hem de faiz haram diye finansın yolunu tuttun. Hoş geldin kekko! Şimdi seni bir güzel sövüşleyelim! Finans hemen o almak istediğin evi 100 bini ödeyip satıcıdan alır ve sana verir. Sana da senetleri imzalatır. Peki sen finansa 100 bin mi borçlusun? Ne gezer? Hangi enayi hiç kâr etmediği bir işi yapar yahu? Alnında keriz mi yazıyor? Tabii ona da 200 bin, hatta belki daha fazla ödeyeceksin. Faiz değil de vade farkı, dosya masrafı bilmem ne adları altında! Ahmede hasan deyivermişsin!

Bunların yaptığı şudur: Müslüman tefeciler görünürde bir ticarethane açar. Raflara göstermelik bir iki mal koyar. Herkes bilir ki o tefecidir. Mallar göstermeliktir. 100 lira nakit lazım olan dükkana gelir.

"Şu mal kaça usta?"

"100 lira bilader."

"Ama peşin alamayacağım."

"O zaman 200 lira."

"Tamam alıyorum" Satıcı 200 liralık senedi yapar, imzalatır.

"Hayırlı olsun bilader."

"Usta ya, düşündüm de, aslında bu malı ne yapacağım ben. Sana geri satayım. Peşin fiyatı 100 liraydı değil mi?"

"Tabii, al 100 lira. Malı aldım."

Satıcı 200 liralık senedi kasaya, müşteri 100 lira nakit ihtiyacını cebine koyar gider. Mal raftan bile inmemiş, elini bile süren olmamıştır.

Ne yaptı bu uyanıklar şimdi? Faize bulaşmamış oldular. Yalancının sahtekarın önde gidenleri, allahçılar. Bunların allah var dedikleri yalan. Başka neleri doğru olacak?

Konu demirefe tarafından (19-08-2012 Saat 08:04 ) değiştirilmiştir.
Alt 19-08-2012, 08:20
Yasaklandı

Haa, bir de gelelim kâr zarar ortaklığına. Finansa bir milyon yatırdın, kâra zarara ortak oldun. E bilader, kâra zarara ortak oluyorsan niye borsadan hisse almıyorsun da finansa gidiyorsun?

Borsadan hisseden anlamıyorsun diyelim. Yahu finans sana beleşten, allah rızası için brokırlık mı yapıverecek? Senin paranı kim bilir nerde kullanacak. Faize mi yatıracak, altına mı, hisse senedine mi? Ettiği kârı da aynen sana teslim edecek öyle mi? Yok ya? Müslüman kafası kadar iyi kafa var mı dünyada merak ediyorum.

Bunların akıldanelerinden sait efendi de şöyle der mealen: Dinsiz düzen işte faiz yermiş de, islamda faiz harammış da e ne varmış? "Karzı hasen"!!!

Bu karzı hasenin Türkçesi enayiliktir. Allah rızası için borç vermek demektir, yani 100 lira borç verip adam 100 lirayı on sene güzelce kullanıp 500 lira yapıp sana yine 100 lira ödemesidir.

Dedik ya bunların allah var dediği yalan olduktan sonra doğru nereleri olacak diye?

Bunların ipiyle hiç bir kuyuya inilmez. Bunların ağzına bakanın sonu felaket olur. Benden uyarması. Bunların allah var bir dedikleri yalan.

Başka doğru bir şey uman gaflet, dalalet, hatta hıyanet içindedir.
Alt 19-08-2012, 12:14
undersun undersun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dünyadaki bütün ekonomik krizlerin nedeni faizcilik dir..

Faizcilik insanları sömürmek adına insanalrın köle olması için kurulan tuzakların en başında gelir..

Bu devirde faize bulaşmamak büyük bir meziyet dir..

Devlet bile bu bankalara dur diyemiyor çünkü bütün dünya bu sömürüye uymak zorunda kişisel olarak mümkün oldugu kadar faızden kaçınmak gerekir..

Finans kurumlarına yatılan para ve artı kar payıda faızdır..

fakat bır ev var 100 mılyar finans şirketi bu evı 100 mılyara alıp sana 150 mılyara satarsa bu faızmıdır bu tartışılır faız gıbı durmuyor..Alış veriş gibi duruyor..
Alt 19-08-2012, 14:33
barristor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
barristor barristor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Faiz konusu,icki konusu,domuz eti konusu yukardakinin kafasinin guzel oldugu zamanlara denk gelmis konulardir.

Cunku akli basinda bir yaradanin,kendi gondedigi dinler arasinda, birinde yasak,birinde serbest olan hicbir seyi uygulatmamamasi lazim.
Alt 19-08-2012, 16:59
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

demirefe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Artık Mekke'de iktidarı değiştiren ekip faizde ne sakınca gördü diye düşünmek lazım. Eski sistemi mali yönden de çökertip tamamen kökünü kazımak için olabilir.
Muhammed neden faizi yasakladı?
Böyle yaparak neyi amaçlamış olabilir?
Dediğiniz gibi farklı dine mensup olanların ekonomik sistemlerine bir atıfta bulunmak için mi faizi yasakladı?

Semavi dinler dışındaki hemen her inançta faiz yasaklanmamış..Semavi dinlerde faizi yasaklamalarına rağmen,günümüzde tüm semavi dinlerde faiz serbest bırakılmıştır..Yani mevzu para olunca din bir kenara bırakılmıştır
Antik Yakın Doğu'nun ilk din sistemlerinin çoğu ve laik kanunlar tefeciliği yasaklamamaktadır. Bu topluluklar, hareketsiz nesneleri, bir bitki, hayvan veya insanmışçasına kendi kendine üreme yeteneği olan canlılarmış gibi ele alır. Bu nedenle, 'yemek parası' veya herhangi bir maddi desteğe faiz uygulamak uygun bir davranış sayılmaktaydı.'Yemek parası' adı altında yapılan gıda borçlarında zeytin, hurma, tohum ve hayvanların kullanıldığı ~MÖ 5000'lerde dahi görülmektedir. Kayıtlara göre gümüşe %10-25 ve tahıllara %20-35 faiz uygulanmaktaydı. Mezopotamya, Hititler, Fenike ve Mısır'da faiz yasal olup genelde devlet idaresindeydi.Sümerliler ise genelde verdiği borçlara yıllık %20 faiz uygulamaktaydı. Bugüne kadar gelmeyi başaran Sümer anlaşmalarında genelde hep bu rakam görülür ve anlaşıldığına göre Yahudiliğin ilk asrında bu konsept iyi bilinmekteydi çünkü bu oran Babil Talmudu'nda da yer almaktadır.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Yahudil...%C3%A7_ve_faiz
Alt 19-08-2012, 19:31
hatac hatac isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

undersun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dünyadaki bütün ekonomik krizlerin nedeni faizcilik dir..

Faizcilik insanları sömürmek adına insanalrın köle olması için kurulan tuzakların en başında gelir..

Bu devirde faize bulaşmamak büyük bir meziyet dir..

Devlet bile bu bankalara dur diyemiyor çünkü bütün dünya bu sömürüye uymak zorunda kişisel olarak mümkün oldugu kadar faızden kaçınmak gerekir..

Finans kurumlarına yatılan para ve artı kar payıda faızdır..

fakat bır ev var 100 mılyar finans şirketi bu evı 100 mılyara alıp sana 150 mılyara satarsa bu faızmıdır bu tartışılır faız gıbı durmuyor..Alış veriş gibi duruyor..
Bankalar soyguncudur ya ben hesabımdaki internet faturasını iptal ettim sonra tekrar otomatik ödemeye koydum ama 39 tl hesap işletim ücretini pat diye kestiler. Zaten param yok AKP'nin bize verdiği üç kuruş para, şu anda banka hesabımda sanırım 10 tl param var. AKP sağolsun, AKP engelliler adına açtığı kurumlara baş örtülü sapasağlam kızları yerleştiriyor, onlara maaş veriyor. Bu tür kurumlara gittiğiniz zaman sakatları ya göremezsiniz ya da 1 tane vardır, 10 tane de sağlam vardır. Yani ben ne bilgisayardan anlarım, ne photoshop bilirim, ne ofis bilirim salağım ya ben herhalde o yüzden bana iş vermiyorlar. Ben üniversite okuyorum, orada çalışan kızlar liseyi bile bitirememişlerdir.
Alt 19-08-2012, 22:54
Yasaklandı

Muhammedin hiç bir şey düşünecek kapasitede biri olduğunu sanmıyorum. Olsaydı Mısır'dan hediye cariye geldiğinde "yok ben cariye değil papirüs istiyorum. Kuranı sağlığımda derleteceğim" derdi. Adamın karıları cariyeleri sıraya koymaktan başka derdi yok.

İşi asıl yürüten ve Muhammedi kullanan ekip ise, örneğin Mekke'nin eski güçlüleri olup müslüman olan işte ne bileyim Ebu Süfyan'ın filan nüfuzunu kırmak için düşünmüşlerdir. Çünkü bunların herhalde epey bir faiz alacakları varmıştır. Bu faizlerin devam etmesi, eski egemenlerin gücünü de devam ettirirdi.

Unutmayın müslümanlar ilk savaşı Ebu Süfyan'ın kervanını soymak için yaptılar. İslam özellikle yahudilerin servetlerine el koymak ve yarımadayı tek bir egemenlik altında toplamak için ortaya atılmış siyasi bir harekettir. Bunun için yeni bir din ortaya atıp bu argümanı kendine alet etmiştir.

undersun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bır ev var 100 mılyar finans şirketi bu evı 100 mılyara alıp sana 150 mılyara satarsa bu faızmıdır
Böyle bir şey yok. Sen gidersin finans kurumuna "şurda bir ev satılık, almak istiyorum. 100 bin lira istiyorlar" dersin. Finans kurumu hemen trink diye 100 bini ödeyip tapusunu sana verir, 200 bin liralık senet imzalatır sana.

Bunun da faizden zerre kadar farkı yoktur. Bankaya gidip konut kredisi alsan da sana 100 bin kredi verirler, 200 bin liralık senet imzalatırlar.

9 nolu müslüman tefecilerle ilgili yazımı okuyabilirsin. Bu müslüman tefeciler yaşlanınca hacca gider, taş putun etrafını döner, taş puta taşlar atarlar. Dönünce görkemli camiler yaptırırlar. Sonra ölürler. Faiz parasıyla yapılan camilerde yanık ezanlar okunur, müminler huşu içinde secdelere varırlar, hocalar faizin ne kadar haram olduğuyla ilgili vaazlar patlatır, hutbeler buyururlar.

Konu Neva tarafından (21-08-2012 Saat 04:32 ) değiştirilmiştir. Sebep: ard arda atilan mesajlari birlestirildi.
Alt 19-08-2012, 23:02
barristor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
barristor barristor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Dediğiniz gibi farklı dine mensup olanların ekonomik sistemlerine bir atıfta bulunmak için mi faizi yasakladı?

Semavi dinler dışındaki hemen her inançta faiz yasaklanmamış..Semavi dinlerde faizi yasaklamalarına rağmen,günümüzde tüm semavi dinlerde faiz serbest bırakılmıştır..Yani mevzu para olunca din bir kenara bırakılmıştır
Kesin birine faizli borcu vardir.
Alt 20-08-2012, 02:52
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

demirefe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Muhammedin hiç bir şey düşünecek kapasitede biri olduğunu sanmıyorum. Olsaydı Mısır'dan hediye cariye geldiğinde "yok ben cariye değil papirüs istiyorum. Kuranı sağlığımda derleteceğim" derdi. Adamın karıları cariyeleri sıraya koymaktan başka derdi yok.

İşi asıl yürüten ve Muhammedi kullanan ekip ise, örneğin Mekke'nin eski güçlüleri olup müslüman olan işte ne bileyim Ebu Süfyan'ın filan nüfuzunu kırmak için düşünmüşlerdir. Çünkü bunların herhalde epey bir faiz alacakları varmıştır. Bu faizlerin devam etmesi, eski egemenlerin gücünü de devam ettirirdi.

Unutmayın müslümanlar ilk savaşı Ebu Süfyan'ın kervanını soymak için yaptılar. İslam özellikle yahudilerin servetlerine el koymak ve yarımadayı tek bir egemenlik altında toplamak için ortaya atılmış siyasi bir harekettir. Bunun için yeni bir din ortaya atıp bu argümanı kendine alet etmiştir.
basmagul´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kesin birine faizli borcu vardir.
O dönem yahudiler yahudi olmayan herkese faiz işletiyorlarmış..Muhammed'in yahudi düşmanlığı Kuran'la sabittir zaten..O dönem borç içinde kıvranan Muhammed'in çevresindekiler faizi yasak ederek,yahudilere ait borçlarından kurtulmuş olabilirler..Tabi bu söylediklerimiz ayetler ışığında bir iddia..

BAKARA - 279 Eğer tövbe edecek olursanız, anaparalarınız sizindir.
Roma'lıların faize müsamaha göstermedikleri belirtiliyor..Roma'daki düzeni sağlamak,cılkı çıkmış arap toplumunu bir düzene oturtmak amacıyla faiz yasaklanmış olabilir..
Muhammed zamanında tefecilik yapan araplar fazlasıyla varmış..Muhammed bu tefecilerden kurtulup,adeta bir mafya babası gibi herşeye/herkese sahip olmak istemiş de olabilir

Diyanet'in riba(faiz)görüşü

Faiz(riba)ayetlerinin inme sebebi olarakta şöyle bir bilgi var;

Müfessirlerin çoğuna göre, ribâ âyetleri, Taif'te oturan Beni Sakîf kabilesinin faiz problemiyle ilgili olarak inmiştir. Bu kabilenin Hz. Peygamberle yaptığı Taif anlaşmasında faiz alacak-verecekleri lağvedilmişti. Mekke'deki Muğîre oğulları, Benî Sakîf'ten Amr b: Umeyr oğullarına olan faiz borçlarını ödemeyince, aralarında düşmanlık doğdu. Durum Mekke valisi Attab b. Esîd (ö. 13/634) tarafından Hz. Peygamber'e yazıldı. Bu soru üzerine ribâ âyetleri indi ve Hz. Muhammed, vâliye âyeti yazdı. Ayrıca hükme razı olurlarsa ne âlâ, aksi halde onlara harp ilan etmesini bildirdi. Bunun üzerine Taifliler faiz istemekten vazgeçtiler (et-Taberî, Tefsîr, 105, 106; Elmalılı, a.g.e., II, 972). Mekke ve Taif'in fethi 8. Veda haccı ise 10. hicret yılında vuku bulmuştur. Hz. Peygamber Veda haccı sırasında Mekke'de faiz yasağı uygulamasını şu ifadelerle başlatmıştır: Dikkat ediniz! câhiliyye devrinden kalma faizin hepsi kaldırılmıştır. Kaldırdığım faizin ilki, amcam Abbas b. Abdilmuttalib'in faizidir" (Müslim, Hac, 147; Ebû Davud, Büyü', 5).
http://www.enfal.de/kav16.htm

Konu Ahlaksız tarafından (20-08-2012 Saat 03:01 ) değiştirilmiştir.
Alt 20-08-2012, 11:08
Yasaklandı

O dönem yahudiler yahudi olmayan herkese faiz işletiyorlarmış..Muhammed'in yahudi düşmanlığı Kuran'la sabittir zaten..O dönem borç içinde kıvranan Muhammed'in çevresindekiler faizi yasak ederek,yahudilere ait borçlarından kurtulmuş olabilirler..Tabi bu söylediklerimiz ayetler ışığında bir iddia..
Çok da mantıklı bir iddia. Tabii eski Mekke egemenlerinin de, yahudi tüccarların da çok miktarda faiz alacakları varmıştır.

Fakat yahudiler açısından bakıldığında, Mekke'de iktidarı ele geçirmek için islam dinini ve muhammedi yaratan ve bunları siyasi amaçları için kullanan ekibin ilk amacı, dağınık kabileleri bir otorite altında birleştirmek, hemen arkasından ikinci amacı da yahudilerin tüm varlıklarını yağmalayıp gaspetmekti.

Bunu nerden anlıyoruz, Mekke ele geçirildikten sonra hüküm neydi, müşrikelr görüldükelri yerde öldürülecek veya sürgün edilecek, ehli kitap elleriyle küçülerek cizye ödeyecek. (Bkz. Tevbe/Kuran)

Hristiyanlar cizye ödedi ve onlara ilişilmedi. Peki yahudiler? Onlar müşriklerden bile fazla şiddete uğradı, katliamlarla yok edildiler. Sürgün gitmesinler, savaşsınlar diye savaşa tahrik etmek için hurmalıkları yakıldı, kadınlarına gözlerinin önünde tecavüz edildi, etekleri açılıp bakılan ve ergen olduğuna karar verilen erkek çocuklar dahil olmak üzere bütün erkeklerin kafası kesilip ölüm çukurlarına dolduruldular. Bütün kadın ve kızları cariye yapılıp paylaşıldı, küçük oğlanları köleleştirildi.

Arap yarımadasında Araplara yakın Yahudi nüfusu vardı. Hepsi yok edildi ve mallarına, çocuklarına el konuldu. Zaten islam hareketi de bu amaçla yaratılmıştı. Yarımadada tam bir etnik temizlik ve yağma gerçekleşti, yarımada Araplaştırıldı.

Yahudiler yüzyıllarca sonra zorlukla anavatanlarına dönebildiler ve tüm Arap dünyasına karşı var olma savaşı verdiler ve bu savaşı kazandılar.

Önerilen Siteler