Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Hristiyanlık

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-01-2007, 13:44
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart Yehova Şahitleri Dosyası..

evet yehova şahitlerini az çok tanıyooruz ama bazı şeyleri bilmiyoruz evet bunlar genelde açıklanmayan ,söylenmeyen gizli tutulan şeylerdir...heleki new york taki merkez bürolarına her ay raporlarla bilgi verdiklerii..bunlar kaç kişiyi bu gün ziyaret ettik kaçı ilgi gösdterdi kaçı inançlarımızı benimsedi *kaçı y .şahidi olmaya karar vedi ayrıca kaç kişi bu yıl vaftiz edildi gibi bilgileri new yorka bildirirler. evet bunlar kapımıı çalıyor lar ve bize bazı doktrinlerini anlatıyorlar daha sonra kapıyı kapatınca biz bunlar eline bir kalem ve kağıt alıp sizin adresinizi not ediyorlar amacı; sizin ilgi gösterip göstermediğiniz çünkü daha sonra tekrar size uğrayacaklar!! *peki doktrinleri nereye dsayanıyor ?? kendilerininde idda ettikleri gibi "tek gerçek tanrı yehovaya" yı ?cevap tabiki hayır!!! bunların inançlarının kaynağı eski adventist grupların öğretişleridir ! ve kesinlikle tanrı tarafından değil insanlar tarafından yönetilip kurulmuştur ! bizzat bu teşkilatı kuran kişide 100 yıl önce yaşamış charles taze russel dir ! sakallı ,gerici ,çok tutucu bir insandır kendisi .asla karalamak için söylemiyorum zaten inançlarını inceledikçe eminim ki sizde far edeceksiniz! yani amerikalı bir "şeyh" tarafından kurulmuştur..nasıl tanrı tarafından teşkil edilmiş bir hakikat olabilirler ki !

ayrıca uygulamalarına da değinmek istiyorum ; haftada beş ibadetleri vardır ..ikisini "tarla"olarak adlandırırlar ! yani size empoze ettikleri inançlarını tarla dedikleri sokaklarda caddelerde evlerde anlatırlar. .zorla kapınıza yeni bir dini tanıtım getirirler..sadece onlar kurtulucakmış aksi halde kapınıza gelerek kurtuluşa gelin diye çağrı yapmazşlardı.siz onlara göre sahte dinin yani şeytaın tarafında tavır alan kişilersinizdir..evet şeytanın...ama sadece onlar tanrının tarafındadırlar.siz onlara bir şey öğretemezsiniz onlar size öğretirler..öğrettikleri herşey de doğrudur.
ibadete giderken eğer bir vaftizli biriyseniz kesinlikle takım elbise yuada etek giymelisiniz..tişört,kot pantolon felan kabul edilmez..siz yaz kış hep aynı formatta takılırsınız! bide bunu din formatına sokarlar! ..sakal bırakamasssınız.saçınızı uzunca bırakamassınız bunlar kesinlikle yasaktır.
kan naklini kabul etmezler ...kutsal kitaptaki kan yemeyeceksin emrini dündürür dolaştırır kan nakline çevirirler..allah muhafaza başlarına bişey gelse amelyat durumları olursa kanı reddder ÖLÜRLER .daha modern çağa geç,iş yapamamışlardır yanii. tıbbın yardımını bu şekilde redddedip kendilerine "şehit" süsü verirler..tutumları son zamanlarda biraz yumuşamıştır ..şimdi kanın küçük kısımlarını vicdana göre kabul ediyorlar..önceden normal bir aşıya bile itiraz ederlerdi..kansız tedavi söz konusuysa kabul yoksa ölümü seçerler! zavallı bebnekler ,çocuklar,gençler bu şekilde ölür.aman siz bunlarn oyununa gelmeyin ..yşt nin kurbanı olmayın ! *
askerliğe felanda karşılardır ..kesinlikle askere gitmezler..onun yerine hapise girerler . hiç bir bayrağa selam vermezler ... hiç bir ülkenin milli marşını söylemezler hiç bir şekilde saygı duruşunda durmazlar ( nedense ...) yani bizim milli marşımızda söylenmiyoor.biz onlara göre şeytanın askerleriymişiz ..sadece onlar kurtulacaklarmış !!
birde 144 000 sınıfı vardır bunların ..bunlar tanrının seçtiği kutsallar sınıfıdır ! yani ruhban sınıfı! birde ruhban sınıfına karşı çıkarlar halbuki 144000 sınıfı resmen onların kollektif papa sıdır..katolikler gibi .onlar tanrıdan yönlendirme alırlarmış ve bunuda diğer y .şahitlerine iletirlermiş ! eğer bir kişi bu 144000 kişiye karşı çıkıyorsa aslında tanrıya karşı çıkıyor eğer 144000 leri eleştiriyorsa aslında tanrıyı eleştirmiş oluyormuş ! onlardan ayrılırsan sana "irtidat etmiş "damgasını vururlar.
kutsal kitabı tek yetki kaynağı olarak görmezler her nekadar mukadddes kitap deselerde onun yanında yine 144000lerin hazırladığı *gözcü kulesi ve uyanış dergilerini okurlar . . .kutsal kitabı ancak bu şekilde anlarlarmış ..
sınırlı ölçüde alkolu kabul ederler fakat sigarayı redddedrler.uyuşturucu kullanmazlar.
cehennemin var olduğuna inanmazlar ..ama cennete bir şey demiyorlar tabbii cenet varmış ama cehennem asla ! sevgi tanrısına bunu yakıştıramıyorlar
halbuki size bir ayetle sevgi tanrısının kim olduğunu ve nasıl bir karaktere sahip olduğunu göstereyi m;

2.Sa.22: 9 Burnundan duman yükseldi, Ağzından kavurucu ateş Ve korlar fışkırdı !

peki neden ? gelin görelim neden ;
2.Sa.22: 7 Sıkıntı içinde RAB'be yakardım,Tanrım'a seslendim.Tapınağından sesimi duydu, Haykırışım kulaklarına ulaştı.
2.Sa.22: 8 O zaman yeryüzü sarsılıp sallandı, Titreyip sarsıldı göklerin temelleri, Çünkü RAB öfkelenmişti.
..
bunların tanrılarıda böyle kendileride !!!

evet size kısaca doktrinlerini anlattım daha ekleyeceğimiz çok şey var tabii.. bunları ben abartmadan , eğriltmeden, kendi yorumumu katmadan *anlatıyorum bunlar kesinlikle doğrudur!!
amacım onları karalamak değil ( ki zaten hiç bir işime yararmaz) gerçekleri görmenizi sdağlamak ! bunların kurbanı olmayın ..yşt nin sömürgesi olayın ..azat edin kendinizi ! bu yazdığım tabulara bağlanmayın ... sapkın hırıstiyan kollardan inançlar toplayıp bunları kendi öğreti sistemine geçirip size sunulan bu oyuna gelmeyi n!

habilis
Alt 07-01-2007, 16:35
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Standart Re: yehova şahitlerinin asıl kimliğini öğrenmek istermisiniz

Sevgili Yuhanna,

keşke yazdıklarını daha güzel bir forma getirip, daha sistemli bir biçimde yazsaydın. Belli ki bu grubun anlayışına oldukça hakimsin. Yine de eğer böyle bir çalışma yapmayı kabul edersen bence site için de yararlı bir çalışma olur ve ana sayfadaki makalelere de eklenebilir.

Yehova Şahitleriyle birkaç defa karşılaştım. Katolikler ve Evangelişler adamları adeta şeytan gibi görüyorlar. Gerçekten de kan almayı kabul etmemeleri iğrenç birşey. Yani bir egemen devlette insanların dini inanışlarından dolayı kendi çocuklarını ölüme göndermeleri kabul edilemez birşey. Anladığım kadarıyla bir mezhepten çok dar ve sıkı bir tarikatlar.

Bir de şöyle birşey var. Askere gitmeyi reddetmeleri, milli marşları kabul etmemeleri, sigara içmemeleri, kot giymemeleri, saç-sakal yasağı gibi şeyler biraz abartılıyor gibi geliyor. Her dini grubun benzer kuralları var. Bunlar masum bile sayılır. Rakip hıristiyan mezhepleri tarafından malzeme yapılıyor yani.

Bence doktrinlerini daha sistematik bir eleştiriye tabii tutmak ve bunları öne çıkarmak gerek. Biçimsel yasakları da o doktrin içersine yerleştirerek sergilemek daha iyi olur.

Not: Bir konu daha var. Çok güzel kızları var *

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 07-01-2007, 18:19
Üyeliğini Sonlandırmış

evet haklısın bir dinden ,dini inanıştan çok tarikat lar.çok tutucular...sargon önerin için çok teşekkür *ederim ..daha sistamatik bir eleştiriye tabii tutacağım .bu biraz yüzeysel oldu ! y.şahitleri hakkında çok fazla bilgim var çünkü bende yıllardır bu kişilerin sömürüsüydüm her şeye yşt nin taktığı gözlükle bakıyordum ..zorda olsa kendimi kurtarabildim onlardan .neyse yazacağımız daha çok şey var *

teşekkürler
Alt 07-01-2007, 19:02
vacsmt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vacsmt vacsmt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ben yıllar önce izlediğim bir TV programında bu "Yehova Şahitleri"nin
kutsal kitapları( Tevrat;Zebur;İncil ve Kuran) kabul ettiklerini ancak
bunların hepsinin tahrifata uğradıklarını vurguladıklarını dinlemiştim.
Böyle bir şey var mı ? Yani Yehova Şahitleri Kuran'ı da kutsal kitap
olarak kabul ediyorlar mı ?Bilgilendirirseniz çok memnun olacağım....
Alt 07-01-2007, 19:06
Üyeliğini Sonlandırmış

sevgili vacsmt
senin izlediğin programı bielmiyorum ama sorunu cevaplıyayım ; yehova şahitleri kuranı kutsal kitap olarak kabul etmezler! onlar için incil tevrat zebur( mezmurlar) vardır .eski türkçeye göre mukaddes kitap derler.
sadece mukaddes kitap tanrı esinidir onlara göre .

habilis
Alt 07-01-2007, 19:22
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Simdi guleceksiniz bana ateiste bak diyerek, benim yehova sahitlerine ilk intibam, diger dinlere nazaran eger, bir din secilecekse insanlari kardes sayan , dil irk renk ayirimi yapmadigini zannetigim bu tarikati digerlerine nazaran, daha olumlu gorusumdu. Tabi ki her bir digeri gibi sacmaliklarla dolu ancak insanlari daha birlestirici bir yonu oldugu gozume carpmisti.
* * * * * * Yuhanna yaniliyor muydum dersin?

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 07-01-2007, 19:50
Üyeliğini Sonlandırmış

vartor tüm samimiyetimle söyleyeceğim ;
yehova şahitleri bakılışta kibar ,barışçıl ,dil din ayrımı yapmayan ,akılcı ...görünebilir..fakat ben içinde yıllarca kaldım ve şunu söyleyeyim *ki bazı konularda gerçekten samimiler fakat işler bir noktadan sonra değişi veriyor.mesela ben ayrıldıktan sonra duyuru yapmışlar şu şu kişi artık irtidat etmiştir diye.. ..diğer tüm inançları ve dinleri eleştiriyorlar sırf kendi inançları insanlara daha samimi görünsün diye..diğer tüm teşkilatları şeytanın teşkilatı olarak görerek dışlayıcı bir politika izliyorlar! ve onlardan ayrılmışsan eğer kimse seninle konuşmuyor selam bile vermiyor ..gayet ciddiyim .ihtiyarlar ( onların papaz ,pastörleri) özel olarak uyarıyorlar şununla görüşmeyecek selam dahi vermeyeceksiniz diye!! sence bu hangi ideolojide var ? bu barışçıl ,uygarca bir yaklaşım mı?
sadece kendi teşkilatları doğrudur onlara göre! insanlara kendi inançlarını empoze etmek için kapı kapı giderek bütün enerjilerini harcarlar ..bende gittim bana şunu şunu al kapılara ,caddelere git dediler bende gittim bir çok kişiye empoze ettim ..neden yandaş kazanmak için !

sigara içmiyorlar ,uyuşturucu kullanmıyorlar, insanlarda renk ve dil ayrımı yapmıyorlar ,onlara göre insan insandır ..evet bu doğru fakat teoloji konusunda müthiş bir yanılgı içindeler ! çok tutucu lar !iyi taraflarıda var elbet ama bazen radikal müslümanlardan beterler!
Alt 07-01-2007, 20:20
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Din oldugu nuddetce, insan somurusu olduguna hic suphem yok da ben digerlerine kiyasla diyorum; keza bahailik de prensip olarak insancil gorunuyor. Tabi ki uzaktan davulun sesi hos gelir, ancak icine dalip arastirarak ogrenilebilir ne oldugu ne olmadigi ki sen yapmis ve aklin herseyden ustun oldugunu kendine ispatlamissin

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 08-01-2007, 01:00
beelzbb beelzbb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

beelzbb - MSN üzeri Mesaj gönder beelzbb - YAHOO üzeri Mesaj gönder

Allah katında tek din İslamdır. :cry:
Alt 08-01-2007, 06:38
Kont Kont isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tabii abi,Kuran'a göre İbrahim,İsa,Musa hepsi müslüman...

Tasavvuf(Yunus Emre,Mevlana,Şeyh Bedreddin vs.) birçok dini,fikri -İslam şeriatı da dahil olmak üzere- insanilikte rahatlıkla sollar...

Önerilen Siteler