Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-10-2010, 23:18
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

tamercosgun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın aera

Bizim tartışma konumuz tatlu su tuzlu su değildi; lütfen siz bari olayı çarptırmayın ne tartışdığımızı siz iyi biliyorsunuz.İkiside tuzlu olan ancak farklı yoğunluktaki sularda alt-üst akıntılar ve arayüzeydi. bu arayüzey su gecirirmi gecirmezmi sorusuna cevap aradık işte bu bizim konumuzdu.. ve ben her fırsatta tartıştığımız konunun Kuran'da adı gecen su olmadığını vurguladım. Dolaysıyla yalanladığınız unsur Kuran değil harun yahyanın yanlış yorumları idi.

saygılarımla.......
Sevgili dostum tamercosgun ;

Eşdeş karakterli sıvılarda, çözücü molekülleri aynı olmalı. Yani tatlı-az tuzlu-tuzlu-çok tuzlu-soğuk-ılık-sıcak v.b. tüm sular birbirine eşdeş sıvılardır.

İsterseniz tuzsuz (tatlı) soğuk su ile aşırı tuzlu sıcak sularıda karıştırırız. Çözücüsü aynı olduğu takdirde karışmama söz konusu olamaz.

Karışmanın olmaması için birinin su olmaması beraberinde suda çözünmeyen bir sıvı olması gerekir. (eter-su, carbontetraklorür-su, yağ-su v.b.). Yani kısaca ancak birbirini çözmeyen sıvılar karışmaz. Lakin sizin suyunuzda bir parça yüzey aktif madde var ise, su-yağ bir bulanıklık verecek şekilde faz noktalarında yine karışır.

Beni, çürüttüğüm unsur değil ortada ki iddia ilgilendiriyor. İddia aynı olduğu sürece, kimden geldiğinin önemi yoktur. Aynı iddia aynı cevabı alır.

Saygı ve sevgilerimi sunuyor, iyi forumlar diliyorum.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein

Önerilen Siteler