Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-07-2009, 17:02
meo meo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Cruyf111’den alıntıdır.
Evet zaten putberestlikte allah diye bir tanrı vardı.Bu söylediğim muhammedin babasının ismiyle bile anlaşılabilir.Abdullah kelime anlamı olarak allahın kulu demektir.Yani bu islamiyetten öncede arapların bi allah inancı olduğunu gösteriyor

Ben putperestlikte el-ilah (Allah) kelimesinin olmadığını iddia etmedim. Ama Kabe’deki
Putlarının başı olmadığını, baş put olan hubelin eşi olan dişi bir tanrı olduğunu söyledim.

Saygılar
Alt 26-07-2009, 17:39
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sayın meo, sizden bir ricam olabilir mi?

Alıntıları QUOTE] /QUOTE] bu kodlar arasına alırsanız bizim ve diğer okuyanlar için kimin ne dediğini takip etmek daha kolay olacaktır.
Böyle karışıyor epeyce.

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 26-07-2009, 19:42
Üye

K.C.´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın meo, sizden bir ricam olabilir mi?

Alıntıları QUOTE] /QUOTE] bu kodlar arasına alırsanız bizim ve diğer okuyanlar için kimin ne dediğini takip etmek daha kolay olacaktır.
Böyle karışıyor epeyce.
Sayın K.C. bir şeyler yapmaya çalıştım. Umarım doğru yapmışımdır. Siteye daha bu gün üye oldum. Ayrıntılı olarak bir bilgim olmadığı için hoşgörünüzü bekliyorum. Alıntı yapabilmem için tam ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Az önce elektrik kesintisi yaşadığım için cevap vermekte de geciktim kusura bakmayın.
Alt 26-07-2009, 20:46
Üye

"Bir ataist şüphe duyarmı?" başlığına yorumda bulundum.
Bence bu başlığa da aynı cevap yakışır.
Eğer ALLAH yoksa hiç kimsenin bir kaybı yok.
Ya VAR(sa)?
Ataiszme baş koyanlar ne olacak?

ALLAH'ım hepimizi ıslah etsin...
Alt 26-07-2009, 21:24
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Neden "Ateist" değil de "Ataist" dediğini sorabilir miyim?

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 26-07-2009, 21:36
Molloch Molloch isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Soruya cevap vermek gerekirse...

Allah gerçekten varsa? Yani Allah gerçekten de evrenin yaratıcısı, Büyük Patlama'yı o başlattı? Bütün bu bilimsel verilerle algıladığımız karmaşık evreni o yarattı? Ama öte yandan da Muhammed'in kaç tane kadınla evlenebileceğinden, Muhammed'in evine gelen ziyaretçilerin içeride ne kadar vakit harcayacaklarına karar verecek kadar da küçük hesaplar yapan bir tanrı? Hatta kendi yarattığı insancıkları sudan sebeplerle cezalandıracak ve ebediyen cehennemde kızartacak bir tanrı?

Açıkçası, ben böyle bir Allah'a varsa bile ibadet etmem. Bu kadar cani bir varlığa tapmak yanlış olurdu.
Alt 26-07-2009, 21:40
Üye

Standart Sn. Atlas

Öncelikle ifade ve harf yanlışlığından dolayı özür dilerim.

Bu yazdıkların bu forum başlığına bence uymuyor. (En azından benim kanaatim bu)

Cehennemin yerine cenneti de incelerseniz içiniz açılır.

ALLAH MERHAMETLİLERİN MERHAMETLİSİDİR.
Alt 26-07-2009, 21:40
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Allah yoksa Müslümanların kaybı olmayacak mı? Her sene bir ay boyunca aç susuz gezmek, sünnet olup yatakta sızıyla beklemek, her gün boş yere eğilip kalkıp beline eziyet bence Müslümanlar da zararda.

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 26-07-2009, 21:45
Üye

Arkadaşlar

Yukarıda sorduğum soruya bence yanıt veren olmadı. (Gerçi aynı soruyu forumu açan arkadaşta sormuş o yanıt alamadığına göre benim yanıt alamamam normaldir)

Allah hakikaten sizin dediğiniz gibi yoksa hiç kimse için bir problem de yok.

Ama forum başlığındaki soruya cevap ya varsa ve taahhütleri gerçekse o zaman kayıpta ve zararda olan kim?
Alt 26-07-2009, 21:47
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Atlas´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah yoksa Müslümanların kaybı olmayacak mı? Her sene bir ay boyunca aç susuz gezmek, sünnet olup yatakta sızıyla beklemek, her gün boş yere eğilip kalkıp beline eziyet bence Müslümanlar da zararda.
Bumu yanı kayıp dedikleriniz,hangi müslüman bunlardan şikayetçi yada kayıp olarak görür,yada bırakın hangi müslüman olmayan bile kayıp olarak görebilir?

Namazın günlük egzersiz yapmaktan farkı nedir?

Oruçda psikolojik olarak fakirlerin halinden anlamak,nimetlere şükretmek ,dolaylı olarak israf etmemeyi öğrenmek gibi nedenleri göstermezmi?Fizikende vücuda türlü yararlarıda ispatlanmıştır.

Kim sünnet olupta acılar içinde kıvranmış?

Eğer sadece bunları düşünerek söylüyorsanız bir yerlerde eksiklik var.

Ben bir müslüman olarak sizden geri bir hayat yaşamıyorum,burdaki müslümanlardan da eminimki hayatlarını güzel geçiriyor ve kensilerini sıkacak bir pozisyonla dini olrak bir engele çatmıyorlar.

Ama ateistler için şunu sorabiliriz rahatlıkla Ya Tanrı varsa?

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!

Önerilen Siteler