Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-06-2009, 19:48
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

laf salatasını bırak da verdiğin örneğin ne oldugunu yaz. İbni sina Termometresi neymiş yaz.

wiki pediaya islamı bilimsel görtermeye calışanların yazdıkları zırvalarla bir yere varamazsın. İbni sina termometresi nedir yaz buraya yada kes emi. yazda GÜLELİM. heh heh he.

biriside krank mili dedi ne olduğunu yazamadı, gülmekten karnıma KRANKP girdi.

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 07-06-2009, 19:56
phantom
Üye Değil

Wikipedia'da İbni Sina'nın Pers olduğu yazıyor.Hani Türk'tü.

Kim bu İbni Sina?

Yoksa öyle biri yok mu?

Yazıda termometre filan göremedim ayrıca..
Alt 07-06-2009, 20:00
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Evet ben hala İbni sina termometresi ve müslüman krank milinin ne olduğunu bekliyorum.

cevap yoksa başka Müslüman icadı bekliyorum Varmı.????

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 07-06-2009, 20:03
Üye

Ulyes'den alıntıdır.

müslümanlar geçmişte yaptıkları büyük buluşlar sayesinde bugün çok ileri duruma gelmişlerdir

dünyanın en iyi savaş uçaklarını, tanklarını, toplarını üretmişler ve gökyüzünde kesin hakimiyet ilan etmişlerdir
geliştirdikleri muhteşem denizaltılarla denizlerde keşfedilmemiş yer bırakmamışlardır
bilndiği gibi uzaya ilk insanı onlar göndermiş ve ona "müslonot" adını vermişlerdir, ve aya ilk giden müslonot, oraya kuranın bir kopyasını koymuş ve bir mescit yapmıştır
bu gün arabistanın "müslikon vadisi" tabir edilen teknoloji merkezinde, dünyanın en gelişmiş bilgisayarları üretilmekte ve tüm dünyaya satılmaktadır
dünyadaki insanların neredeyse tamamı bilgisayarlarında "el müslows" işletim sistemini kullanmaktadır
en iyi silahlardan bir olan müslinof u da yine onlar geliştirmişlerdir
dünyanın en gelişmiş hastaneleri müslüman ülkelerdedir
tüm müslüman ülkelerde okuma yazma oranı %100 olduğu gibi en iyi üniversitelerde bu ülkelerdedir, en bilinenleri, riyad, şam ve bağdat üniversiteleridir
batıdan her yıl binlerce bilim adamı bu ülkelere iltica etmektedir, batılılar bu beyin göçünün önüne geçememektedir
dünyadaki bütün piyasalar hergün iran merkez bankasından gelecek bir haberi dikkatle takip etmekte
ve en önemli borsa olan tahran borsasını izlemektedirler
bütün spor dallarında en çok madalyayı müslüman ülkelerin sporcuları kazanmaktadır
hemen her dalda dünya rekorları müslümanlara aittir
en kaliteli ve konforlu araçları da onlar üretmekte ve tüm dünyaya ihraç etmektedirler
batılılar da bazı arabalar yapmaktadır ama montajdır, genellikle arap motorları alıp, sadece kaporta yaparlar

yukarıdaki bunca kanıta rağmen nasıl olupta müslümanların bilimde ilerlemediklerini söyleyebiliyorlar pes yani, çok ayıp, bunların sadece kalbi değil gözleri de mühürlü galiba, ama onlar cehennemde bunun cezasını çekeceklerdir
şüphesiz allah çok merhametlidir....

Alt 07-06-2009, 20:04
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Forum konusu müslüman icatları sayın phantom...

Ayrıca türk olmadığını ispatlamak neden bu kadar hoşunuza gidiyor bunu anlamıyorum,bu topraklarda yaşayan herkez bir şekilde bizdendir,ırkı ne olursa olsun.Bu kadar nefret etmeyin milletinizden lütfen.

Kendi benliğini yitirenler tarihte hep köle olmuşlardır bunuda unutmayalım...

Eğer birşey ivat edemeiş olsak diyelim,o zaman çalışıp didinip birşeyler üretmeye odaklanmamız gerek.Bunun içinde hepimize görevler düşüyor.Ama yok biz bunu yapmamışız,yok o yapmuşda türk değilmiş falan gibi tartışmalar bize ne kazandırır.

Saygılarımla...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 07-06-2009, 20:06
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Turan Dursun sitesi bu kadar basitçe, anlamsızca tartışmaların yapıldığı bir yer mi? Bu kadar basitçe ithamlarda bulunulan bir yer mi?

Bir müslüman cevap yazmış dalga geçmiş, ateist cevap yazmış onunla da dalga geçmiş. Nedir bu ne olduğu belirsiz kişinin yaptığı anlamsız tavır, istek? Krank mili denmiş, ne olduğunu yazamamış. Ne olduğunu yazınca anlayacak mısın? İbni Sina termometresi nedir yaz buraya yoksa kes emi gibi bir tavır nasıl sergilenebiliyor burada? Bu mu bu kişinin imzasında bulunan ÖZGÜRLÜK, ÖZGÜRCE DÜŞÜNCENİ SÖYLEYEBİLMEKTİR savı?

Yoksa yine, bu kadar hassaslaşmaya gerek yokmu diyeceksiniz?
Alt 07-06-2009, 20:08
Üye

EnvyMe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Turan Dursun sitesi bu kadar basitçe, anlamsızca tartışmaların yapıldığı bir yer mi? Bu kadar basitçe ithamlarda bulunulan bir yer mi?

Bir müslüman cevap yazmış dalga geçmiş, ateist cevap yazmış onunla da dalga geçmiş. Nedir bu ne olduğu belirsiz kişinin yaptığı anlamsız tavır, istek? Krank mili demiş, ne olduğunu yazamamış. Ne olduğunu yazınca anlayacak mısın? İbni Sina termometresi nedir yaz buraya yoksa kes emi gibi bir tavır nasıl sergilenebiliyor burada? Bu mu bu kişinin imzasında bulunan ÖZGÜRLÜK, ÖZGÜRCE DÜŞÜNCENİ SÖYLEYEBİLMEKTİR savı?

Yoksa yine, bu kadar hassaslaşmaya gerek yokmu diyeceksiniz?
Aptalca cevapla dalga gecilir, ciddi yazıya şapka cıkarılır, bildiğin Müslüman icadı varmı?

Alt 07-06-2009, 20:09
phantom
Üye Değil

İbni Sİna'nın biyoğrafisini okuyorum.

İbni Sİna:

Astronom,Kimyager,Coğrafyacı,Paleontoloğ,Matematik çi,Fizikçi,Şairmiş te,Psikoloğ,mutlaka Tarihçidir de,Doktor,Eczacı,Öğretmen,Bilim Adamı..

Bu ne la?

Öbürleri gibi olmasın.

Gerçekte yokta var zannettirilenlerden mi acaba?

Biyoğrafisinde her şey var ama henüz termometresine rastlamadım.

Hangi kaynakta hangi satır daaa...

Thermometresi?
Alt 07-06-2009, 20:11
phantom
Üye Değil

Şunun için sevgili nogoda,

Aynı şeylerle Türk'ü ayrı gaza getiriyorlar,İranlı'yı ayrı..

Bilmem anlatabildim mi?
Alt 07-06-2009, 20:16
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

phantom´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şunun için sevgili nogoda,

Aynı şeylerle Türk'ü ayrı gaza getiriyorlar,İranlı'yı ayrı..

Bilmem anlatabildim mi?
Fakat sayın phantom bunlar bize hiçbirşey kazandırmazki öyle değilmi?

Biz burda belirleyici olmak istiyorsak bunların nedenlerine inmeliyiz hatalaran ayıklamalıyız.Ondan sonra kendi keşiflerimizi yapmak için çalışmalıyız.

İslam dünyasıda bir çok değeli insan yetiştirmiş,bunlardan batıda faydalanmış.Ama uzun süredir derin bir uykuda olan bu coğrafyayı böyle aşağılayarak değil çalışarak eski haline getirmeliyiz.

Buda ancak eğitim ve çalışkanlıkla olur...

Saygılarımla...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!

Önerilen Siteler