Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 29-07-2017, 11:55
Nero Nero isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Terör örgütünün parlamentoda yasal uzantısının olduğu başka ülkeler var: İra'nın legal kanadı ile Eta'nın legal partileri seçimlere ve meclise girebildiler.

İngiltere de İra'nın legal kanadıyla anlaştı. İra'yla anlaştı. Kolombiya'da FARC adlı örgüt silah bıraktı ve legal partiye dönüşüp seçimlere katılacak.

Bunlar olur. Bizde de çözüm süreci vardı ve keşke anlaşmayla sonuçlansaydı. Ama salaklık ve dış müdahaleler engelledi.

Bizim meclisde hdp'nin olması doğal. Keşke hdp aptallık etmese, silaha övgü düzmese, teröre mesafe koyabilseydi. 3. Parti olabilmiş, barajı yıkabilmişti. Büyük bir fırsatı aptalca heba etti.

Sonuçlarını çaresizce yaşıyoruz.
Alt 29-07-2017, 12:09
Asinus Orientalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Asinus Orientalis Asinus Orientalis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nero´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Terör örgütünün parlamentoda yasal uzantısının olduğu başka ülkeler var: İra'nın legal kanadı ile Eta'nın legal partileri seçimlere ve meclise girebildiler.
Sevgili Nero, elbette varlar. Ama bir kere meclise girdiler mi aktif olarak artık silahlı örgütlerine destek vermiyorlar. Yani milletvekilleri, silah taşımıyorlar, adam öldürmüyorlar.

Bunlar olur. Bizde de çözüm süreci vardı ve keşke anlaşmayla sonuçlansaydı. Ama salaklık...
Bu islami hükümet ve terör örgütünün ortak paydası bu ülkeden dibine kadar nefret etmeleriydi. Bu yüzden ortak paydada buluşabildiler.

Bizim meclisde hdp'nin olması doğal. Keşke hdp aptallık etmese, silaha övgü düzmese, teröre mesafe koyabilseydi. 3. Parti olabilmiş, barajı yıkabilmişti. Büyük bir fırsatı aptalca heba etti.Sonuçlarını çaresizce yaşıyoruz.
Efendim, altına imzamı atıyorum. Çözüm isteyenler çözümü mutlaka bulurlar.

Meclise girmişsin, artık insanları kürsüden tehdit etme, teröristlere silah taşıma, değil mi ya ?

80'lerde, Bulgaristan'dan Türkleri sürmeye başladıklarında, ve sonrasında, ne Sofya'da ne de başka bir yerde tek bir el ateş bile edilmedi.

Türkler şiddete bulaşmadıkları için bugün geri entegrasyonları nisbeten kolay oldu.

Bu dostların, şiddet kültürünü içlerinden söküp atmaları gerekiyor.

Çünkü öğretmenleri vurmayı kestiklerinde, (varsa) polisin ve askerin vurduğu siviller ancak o zaman konuşulmaya başlanır.

Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz. M. Kemal ATATÜRK
Alt 29-07-2017, 12:18
Üyeliğini Sonlandırmış

Asinus Orientalis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Nero, elbette varlar. Ama bir kere meclise girdiler mi aktif olarak artık silahlı örgütlerine destek vermiyorlar. Yani milletvekilleri, silah taşımıyorlar, adam öldürmüyorlar.

Bu islami hükümet ve terör örgütünün ortak paydası bu ülkeden dibine kadar nefret etmeleriydi. Bu yüzden ortak paydada buluşabildiler.

Efendim, altına imzamı atıyorum. Çözüm isteyenler çözümü mutlaka bulurlar.

Meclise girmişsin, artık insanları kürsüden tehdit etme, teröristlere silah taşıma, değil mi ya ?

80'lerde, Bulgaristan'dan Türkleri sürmeye başladıklarında, ve sonrasında, ne Sofya'da ne de başka bir yerde tek bir el ateş bile edilmedi.

Türkler şiddete bulaşmadıkları için bugün geri entegrasyonları nisbeten kolay oldu.

Bu dostların, şiddet kültürünü içlerinden söküp atmaları gerekiyor.

Çünkü öğretmenleri vurmayı kestiklerinde, (varsa) polisin ve askerin vurduğu siviller ancak o zaman konuşulmaya başlanır.
Katılıyorum. Verdiğim örnekleri Türkiye'yi faşistlikle suçlayan iki üyeye yardım için verdim! Tabii bu ülkeler faşist değil.

TC de faşizan uygulamalara sahip geçmişinde. HDP'li vekilleri atması, bir zamanlar kürd adını yasaklaması, düşünce hürriyetini engellemesi vb bunun örnekleri. Ama bunu söylemek ayrı, bu beylerin yaptığı gibi her şeyi tek boyutlu ele alıp ifade etmek ayrı.

Hem meclise gireceksin hem de sırtını pyd'ye dayandığını söyleyeceksin. "PKK sizi tükürüğünde boğar" diyecek, katliam yapan katilin taziyesine gideceksin. Böyle rezillik olur mu!!!
Alt 29-07-2017, 13:58
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Katılıyorum. Verdiğim örnekleri Türkiye'yi faşistlikle suçlayan iki üyeye yardım için verdim! Tabii bu ülkeler faşist değil.

TC de faşizan uygulamalara sahip geçmişinde. HDP'li vekilleri atması, bir zamanlar kürd adını yasaklaması, düşünce hürriyetini engellemesi vb bunun örnekleri. Ama bunu söylemek ayrı, bu beylerin yaptığı gibi her şeyi tek boyutlu ele alıp ifade etmek ayrı.

Hem meclise gireceksin hem de sırtını pyd'ye dayandığını söyleyeceksin. "PKK sizi tükürüğünde boğar" diyecek, katliam yapan katilin taziyesine gideceksin. Böyle rezillik olur mu!!!
Yazı uzun doğru, ama ele aldığı konu detay ve bağlamında, açıklama-izah noktasıyla da başka çaresi yok, bu mümkün olan en kısaltılmış hali...
BÖLÜM 1
Bir kere siz terör örgütü diye terörü değilde, herhangi bir örgütü öncülleyerek zaten baştan tutarsızlaşıyorsunuz. Ölçütümüz terör örgütü ya da dışsal-aşırma bir faktör değil, içseldir, sende bir insan olarak yer, yer gündelik hayatında ya da çevrendekilerce terörü uygulamakta veya maruz kalmaktasındır(halk içide terör estirdim deyimi boşuna değildir, örneğin tüm mafya örgütleri teröre dayanır ama AKP'li mafya babası süreğen açıklama yapıp, oluk, oluk kanda akıtır, böyleleri bizim toplumuzun neredeyse bütününü temsil eder, şu ya da bu biçim, sebeplerle toplam kafa-zihniyet böyle çalışır-terör içimizde, içkin, dışlayamazsak A örgütüymüş, B örgütüymüş sonu gelmez, bize de lafazanlık ve kafa ütülemekten başka bir şey kalmaz!), önce kavramı doğru anlamalı, bilince etmelisin ve herhangi bir kavramı herhangi birinin tapulu malı, sırf ona hasmış gibi indirgememelisin. Sen teröre başvurursan, fiiliyatının terör olarak ifade edilmesi için, PKK'lı olman gerekmiyor, terör için herhangi bir örgüt-kalıp gerekmiyor... Bir coğrafya bir bütün halinde, zihniyet bütünlüğü olarak da terörle malul olmadığı sürece kişisel taşkınlıklar ve şiddet münferittir.
BÖLÜM 2
Hayır efendim bu ülkede faşizan uygulamalar geçmişte kalmadı, şu anki AKP hükümeti, kleptokrasi batağına düştüğünden bu güne faşizm can simidi haline gelmiştir. Artık farklı düşünceye, farklı tutuma, farklı görüşe, farklı inanca tahammül yoktur ve hakim olan meşiruiyetini, tüm diğerlerini ötekileştirerek ve süreğen hain(kendisi dışında herkes hain, yani hukukun, yasanın, kanunun dışına itilmek!) vb edebiyatıyla geçerli kılmaktadır, geçmişten daha kötüdür çünkü geçmişte bir kaç kitle hedeftir, şimdi ise AKP'ye dahil olmayan herkes hedeftir-kurban olarak görülür, kurbana davranır gibi de davranmaktadırlar, fütursuzca karala, isnat et, kötüle sonra hukuku dışarıda tutmanın meşruiyetini sağla, linç kültürünü uygula.

faşizmde terör gibi, ideoloji değildir, terör bir yöntem, faşizm ise bir biçimdir(yönetme biçimi). Bunun lamı cimi yok, biçimdir, hangi biçim tercih ediliyorsa, orada işaret o biçime dayanarak ifade edilir, keyfiyetden faşizm demiyoruz, yönetim biçimi olarak faşzime yönelinmesinden diyoruz. Yine kendi tutarlığınızda, demokrasiden söz edemediğiniz koşulda neyden söz etmiş olursunuz biçim olarak?
BÖLÜM 3
Böyle rezillik olur mu diye soran sen mecliste terörü dışarıda aramaktasın, lakin sanki IŞİD, El Nusra, ÖSO vb gibi örgütlere lojistik, kaynak aktaran iktidarda olan AKP değilmiş gibi, bugün terörist dediği FETÖ için onyıllar boyunca kader ortağımız diyen AKP değilmiş gibi!. Pardon siz hangi rezillikten söz ettiniz, siz hukuksuz, adaletsiz, tutarsız, kızma ama iki yüzlü değil misiniz? Efendim ne yapıyorsunuz iktidardaki terör için, eğer AKP nin tanımı salt terör ile sınırlanacaksa?...
BÖLÜM 4
PKK ile IŞİD aynı kefeye konamaz, PKK kurtuluş savaşındaki türklerin, esarete ya da tahakküme ya da baskı-işgale karşı kurduğu mücadele örgütlülüğü mahiyetindedir, ve bu ülkede kürt olduğu için tecavüze uğrayan, bok yedirilen, köylerde jandarma tarafından sıra, sıra dizip meydan dayağı çekilen, binlerce yakılan-boşaltılan, insanları zorla sürülen milyonlardır bahse konu ettiğimiz koşullar ve getirisi-götürüsü. PKK, bu sebeple o koşullArın yaşatıldığı milyonlar tarafından desteklenir, yanlışları olabilir denir ama sonuçta başka çaremiz yoktu denir, yoksa kimse PKK'nın kara kaşı gözüne aşık değil, demek ki biz yılanın başını koşulların mimarında arayacağız, O MİMAR milyonlara terör estirmiştir, terörü kullanmıştır, dönüşü siyasi-hukuki kanalın tıkalı olmasıyla silahlı mücadeledir-o kanal açılırsa beriki gereğini uzamda yitirir. örneğin işgal güçleri topluma eziyet etmedi mi, bu durumda o toplumun fertlerinin, işgal güçlerine karşı tutumu ne olacaktır? Gül mü uzatacak?. Yani PKK'nın kıyaslanacağı FKÖ'dür, IRA'dır. PKK nın teröre yönelmesi, teorik ifadeyle yanlıştır, hatasıyla maluldür, ama bu teröre dahil olmadan savaşmanın meşruiyetini yok etmez, PKK asker-polisle çatışırsa bu terör d.e.ğ.i.l.d.i.r, çünkü iki güçde silahlıdır ve güce dayanır ve karşı-karşıya gelirlerse ne olur?. Biz çözümü iki taraflılığı ve iki taraflı gücün gereksinimini veya zorlanmasını ortadan kaldırmakla bulabiliriz, yoksa taraflar orada durduğu sürece karşıyalık-çatışma kaçınılmazdır.

örneğin kurtuluş savaşında silaha sarılıp, düşman askeriyle savaşan örgütler, bu eylemlerini dönüp düşmanın toplumuna karşı korku salmak maksadıyla yapsaydı, veya kendi toplumuna, işte bu, meşruiyet namına yanlış ve terör olurdu, PKK bu yanlışı süreğen yapmıştır. lakin bu dingillerin böyle bir hata yapmış olması, diğer taraftanda direnişin ve mücadelenin meşruiyetini, başka çare bırakılmaması sorununu ortadan kaldırmaz ve bu dingilleri salt bu hatalarına veya bu dingillerin bu onursuz taktiklere yönelmesine dayanarak, baskı-güce dayalı ezilenin, ezilmişliğe direncinin meşruiyetini-yollarını yok sayamaz, salt bu dingillerin tutumuna indirgeyemeyiz.

Bugün dünyanın en ileri ülkeleri diye örnek verilen İskandinav ülkeleri, dün birbirini boğazlıyordu! Sizin gibi düşünürsek, eğer meselelerin tespiti-analizi-çözümünü salt ama salt birbirini boğazlamanın propagandası, kofluğuyla engelleyen siyaset, zihniyet hakim olsaydı, sürseydi, bugün hala birbirini boğazlıyor olacaklardı... yani A, B nin ettiği, yaptığı ayrı bir şeydir, ortada olanın ne olduğu, analizi ayrı bir şeydir. yani ortada sorun vardır, kaynağına bakılıp, analiz edilmeli, bu objektif olmalı, ne A ne de B nin davranışı ölçüt alınmamalı, o zeminde bağlayıcı değildir, ölçüt de değildir.

Bir coğrafyada bir sebeple ötekileştirilenlere karşı cebren ve baskı-şiddet ama bununda sağlayanı olarak silah-güç kullanılıyorsa, yani ötekinin, ötekiliğini kabulü zora dayanıyorsa, reddiyeside kaçınılmaz olarak zora dayanır(etki-tepki). Zor demek=terör demek değildir, örneğin bir polisin bir insanı bir suçtan dolayı zorla alıkoyması terör değildir, fakat bir polisin gücü kötüye kullanarak ben polisim uleyn bu kahvedekiler(veya neredekilerse işte) benim suyuma gitsin, yoksa(!) zor kullanma yetkimi kullanırım tutumuna girerse işte bu terördür, silahlı çatışma-savaş durumundan başka çare kalmadığı koşullardakine ise zaten yukarıda örnek verdim, ne terördür ne değildir ifade ettim.

Amerika ile Japonyanın savaşı terör değildir ama taraflar savaşı kazanmak, üstün olmak namına -yani onursuz savaş- taktik olarak savaş dahilinde teröre de başvururlar, bu zihniyet ve tutum terk edilmedikçe, onursuz-meşruiyet dışı taktikler bilince edilmedikçe de çözüm olmayacaktır. onursuz diyorum herhangi birini -şu örgüt, bu devlet vb- ayırıyor muyum bu konuda? hayır, teröre başvurulan her koşul, durum onursuzdur, meşru değildir. örneğin ABD, Japonya ile savaşırken askerlerin birbirleriyle savaşması, öldürmesi meşrudur-koşulun kaçnılmazlığıdır- ama sokakta yaşayan herhangi birinin, herhangi diğerini öldürmesi, şiddetin kamuya yansıması meşru değildir-çünkü orada geçerli olan hukuk alanıdır! ya hukuki alan-yollar tıkanmışsa ne olur? Türkiye olur cevabı basit-o öldürme eylemi, terörde olabilir bariz şiddet de-. Bilince edemediğiniz sürecede terörün içinde yaşayacak hatta destekleyecek ama farkına varmayacaksınız. Ona buna çamur atmazdan önce kendinize bakacaksınız, işte Türkiye, milyonlar nasıl yaşıyor, tam bir cinnet, terör ortamında illa bu milliyetçilik-karşı milliyetçilik çatışması olarak düşünülmemeli, reva görülen yaşam biçimleri, kitleleri terör ortamında, terör ekonomisinde yaşamaya zorluyor, milyonların terörle yaşatılması, bazılarının cenneti haline geliyor...

HDP, kürt halkının, bugüne kadar tanınmayan hakları, talepleride dahil olmak üzere, SİYASİ-HUKUKİ alanı kullanmak amacıyla, salt kürt meselesi değil, bir bütün halinde ülke ve salt kürterind eğil tüm ülkenin dahilinin siyasi örgütlenmesi olarak-amacıyla oluşmuş bir yapıdır ve siyasetinin temeli BİRLİKTE çözüm üretmek ile şekillenmiştir-ayrılık değil!- lakin PKK, HDP'den eskidir ve öyle ya da böyle varlığıyla milyonlarca kürde umut olmuştur-bir kaç faktöre yukarıda değindim-, PKK doğru, yanlış bu ayrı bir tartışma konusu, açıktan, topyekün dışlayamaz ya da tek hedef haline getiremez-çünkü hakim olan hala eski terör ve baskı, ötekileştirme anlayışı-zihniyetini koruyor, yani hala siyasi-hukuki alan gerçekten, tam anlamıyla açık değil, hala tıkalı, hala dağı gösteriyor!!(sorun bu aslında).. bu ülkede siyasetin başka sorunları, meseleleri yok mu? İndirgenmemeli, lakin uzun dönemler tek çıkış-çare olarak da hakim faşizm, hakim zihniyetin ötekileştirmeci, zora'a başvurma, zoru gösterme(terör!) tutumu, insanlara dağı göstermiştir, terörü yaşatmıştır, yaşayanında terörü üretimine yol açmıştır. Yani insanlar dağa çıkmıyor, dağa yollanıyor, psikolojik olarak arızalar genele endekslenemez. örneğin bir sürü insanı zevk için öldüren bir Türk'e bakıp, işte türklerin tümü zevk için öldüren katillerdir diye genellenemez...

yarın bir gün ben ateistim, öteki aleviyim diye, öylesine resmi, tepeden, güç yoluyla dışlanıp, zora maruz kalayım, devlet benim devletim olmadığını, A ya da B nin deveti olduğunu aleni ilan etsin(beni hukukun dışında bıraksın!!!) benimde tek çarem dağa çıkmaktır, asla toplumu hedef almam zten değildir de, ama bana güç kullanılan GÜC'Ü yerle, yeksan etmek için savaşarım ve o gücün silahlı örgütleriyle savaşmam, çatışmam asla terör değildir!! çünkü meşru siyasi, temsil kanalları ne yapılmıştır? kapatılmıştır(kapatan kimse ilk suçlu-sorumlu odur), tıkanmıştır, başka çarem kaldı mı?

SONUÇ
Şimdi tabloyu okuyoruz, subjektif, şahsi meselelerinizi, sözde empoze edilmiş egosal duygularınızı öne koymayacaksınız, empoze, egosal duyduları, gözlemlerinizin önüne birer engel, gölge gibi koymayacaksınız. AKP kendi oy çokluğu-gücü elde tutmak namına-çünkü ateş bacayı sarmış, hırsızlıkları-çeteleşme aleni ortaya çıkmış, büzük korkusu doğmuştur, gündem ve güncel mesele sorunu başka kanallara kanalize edilmelidir -ki kürt düşmanlığı ve kurban olarak HDP'nin seçimi, gündemi kabak gibi üstelik çoğunluk cahil milyonun da direk-zahmetsiz dahili olacağı, yapay bir gündeme mahkum edilmiştir, taktik başarılıdır. Ha birileri kendisini kurtaracak ya da üste çıkartacak diye altda milyonlar ezilmiş vb kimin umurunda-umursasa kaybeder-? HDP'yi hedef almıştır, yani bir yerde muhalefeti ezmek ama ezerkende diğer taraftanda kitleleri şu a da bu dinsel söylemlerin yanında başka türlü de kendisine bağlamak ve gündem oluşturmak namına, bu taktik tutuma girmiştir. Bu tutum sonuçta ne yapmıştır, ülkenin farklı inanç, farklı görüş, farklı millet bileşenlerine, siyasi-hukuki temsil kanalını tıkamış, kaldırmıştır, yani AKP dağa çıkışı-çatışmayı örgütlüyor, bu tutumunuzla sizde destek veriyorsunuz, sonrada ahmakça bu durumdan yakınıyorsunuz...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 29-07-2017, 14:29
Üyeliğini Sonlandırmış

Sevgili Spartacus, yazının tümünü henüz okumadım. Ama kısa bir cevap vermek istiyorum.

Konuyu burada spesifik olarak tartışıyoruz. Kürd sorunu ve PKK olarak ve de cumhuriyet tarihi uygulamalar olarak genelleştirmiyoruz.

Pkk'yi Işid'le aynı kefeye koymak elbette doğru olmaz. PKK, FARC, Ira ve Eta ile aynı kefeye konabilir.

Pkk'nin haklı ve doğru olduğu kısımlar da vardır, vardı. Ama uzun zamandır PKK çok haksız bir yere düşürdü kendini. Bitirdi.

Çözüm sürecini ziyan etmesi ve hendek savaşı, arkasından kitle katliamları ile bitti PKK.

Ama biz burada bu kadar uzun boylu tartışmıyoruz. Öyle tartıştığımızda kategorik ve akla kara tarzında tartışılmaz. Hepimizin sözlerinde doğrular olur o zaman.

Buradaki temel hususu unutmayalım. O da belirli, spesifik bir olay. Bu olay ekseninde tarafların takındığı tavır. Senin, benim, onun, bunun, herkesin de...

Bir suç işlenince o suça amasiz, fakatsiz suç diyebiliyor muyuz? Katile katil diyebiliyor muyuz?

Yoksa tarihi biliyoruz, sosyolojiyi biliyoruz. Burada köylülere dışkı geçirildiği gerçeğini tekrarlamaya gerek yok.

Sorunun özüne yaklaşalım. Yoksa hep çözümden uzak olacağız. Acıyı en çok hisseden de oradakiler olacak, hep...
Alt 29-07-2017, 14:40
Üyeliğini Sonlandırmış

" PKK asker-polisle çatışırsa bu terör d.e.ğ.i.l.d.i.r, çünkü iki güçde silahlıdır ve güce dayanır ve karşı-karşıya gelirlerse ne olur?. Biz çözümü iki taraflılığı ve iki taraflı gücün gereksinimini veya zorlanmasını ortadan kaldırmakla bulabiliriz, yoksa taraflar orada durduğu sürece karşıyalık-çatışma kaçınılmazdır."

Bu ifaden doğru. Ama benim terör derken kast ettiğim bu değil zaten. PKK terör eylemi de yapan bir örgüt. Dolayısıyla terörist bir örgüt. Sivillere de saldırarak, çocukları dağa kaçırarak ve onları savaştırarak, başka fikirlere hayat hakkı tanımayarak, öğretmen, teknisyen vb öldürerek, kısacası suç işleyerek bu sıfatı fazlasıyla hak ediyor.

Askerlere ve polise karşı silahlı eylem yapmasını da yanlış buluyorum. Ama bu teror olarak adlandırılamaz.
Alt 29-07-2017, 17:12
NickMickyok NickMickyok isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Geçenlerde birisi, "keşke 80 lerde Kürtlere baskı yapılırken sessiz kalmasaydık, hata ettik, onları küstürdük"demişti.

Adam haklı bence. PKK dan önce, onu doğuran sebepler göz ardı edildi. Kürtler işkenceye uğradı ama milletin çoğu uyudu, sessiz kaldı, PKK nın doğmasına dolaylı yoldan sebep oldular.

Sonra aynı insanlar , Kahrolsun PKK, demeye başladı.
Alt 29-07-2017, 17:34
cyber cyber isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

NickMickyok´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Geçenlerde birisi, "keşke 80 lerde Kürtlere baskı yapılırken sessiz kalmasaydık, hata ettik, onları küstürdük"demişti.

Adam haklı bence. PKK dan önce, onu doğuran sebepler göz ardı edildi. Kürtler işkenceye uğradı ama milletin çoğu uyudu, sessiz kaldı, PKK nın doğmasına dolaylı yoldan sebep oldular.

Sonra aynı insanlar , Kahrolsun PKK, demeye başladı.
pkknın çıkmasının kürtlere yapılan baskıyla alakası yok, kürtler karşı çıksada pkknın inşası yapılmıştı bir kere, kürtlerin karşı çıkmasıyla onların planları değişmeyecekti.

bu konuda sorulacak bazı sorular var.
pkk neden doğu bölgelerden çıktıda batıdan çıkmadı?
niye kürtler hedef alınarak içlerinden doğduruldu bu pkk? bunuda düşünün.
kürtleri hedef alan ve kürtler üzerindende türkiyenin tamamına yayılması, etkisi altına alması yada türkiyeyi ikiye bölmesi amaçlanan bu yapının planları kimler tarafından yapıldı?
Alt 29-07-2017, 17:36
Asinus Orientalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Asinus Orientalis Asinus Orientalis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

...Askerlere ve polise karşı silahlı eylem yapmasını da yanlış buluyorum. Ama bu teror olarak adlandırılamaz.
Yok efendim, o kadar da uzun boylu değil.

Yeteri kadar adam ve silah toplayan tüm azınlık veya gruplar, belli hakimiyet bölgeleri oluştursunlar o zaman, terör olmayacaksa.

Sonra gelip size ve bize kan kustursunlar, olur mu ?

Galiba temel sorun, terör belasından uzak yaşayanların, terörün cana ve mala kastettiğini bilmemeleri.

Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz. M. Kemal ATATÜRK
Alt 29-07-2017, 17:49
cyber cyber isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

" PKK asker-polisle çatışırsa bu terör d.e.ğ.i.l.d.i.r, çünkü iki güçde silahlıdır ve güce dayanır ve karşı-karşıya gelirlerse ne olur?. Biz çözümü iki taraflılığı ve iki taraflı gücün gereksinimini veya zorlanmasını ortadan kaldırmakla bulabiliriz, yoksa taraflar orada durduğu sürece karşıyalık-çatışma kaçınılmazdır."
pkk askerle yada polisle çatışırsa niye terör olmuyormuş? bir toplumun diğeriyle çatışması için haklı bir sebebi olması gerek. askerin var sulh ve huzuru sağlamak. pkknın derdi ne peki? yıkmak bozmak tahrip etmek. cümle aslında yanlış kurulmuş asker pkkyla çatışırsa terör değildir. çünkü bozguncuyu zulmü durdurması gerekir. ama pkk askerle çatışırsa o zaman haksız saldırıdır bu ve terör demektir.

sen konuya elindeki silah gücünden bakıyorsun silah gücü eşitse terör değilmiş eşit değilse terörmüş saçmalığa bak. Peygamberimiz (S.A.V.) ve Ashab-ı Kiram'ın elinde de kılıç, ok, mızrak yani o zamanki silahlar vardı ama o silahlarla durduk yere kimseye saldırmadılar. ama kafir toplumlar napıyordu o silahları insanları sebepsiz öldürmek, insanların yaşam düzenini yıkmak ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmak için kullanıyordu. şimdi bu zamanda kullandığımız terör o zamanlar içinde esas değilmi? pkk dediğimiz örgüt düzen bozduğu yetmiyormuş gibi birde insanların arkasından vuruyor kalleşçe saldırıyor insanlara, mertlik yok onlarda. mertlik demişken kafir toplumlarda olmayan vasıflardan biridir olmamasıda doğal.

Önerilen Siteler