Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-03-2008, 10:23
bayraktaro1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bayraktaro1 bayraktaro1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Bazı müslümanlar neden yalana başvuruyor?

Youtube'da "Bilinen Ünlü Müslümanlar" diye aradığınızda karşınıza çıkan klibi inceleyin.

Örnekler;

1. Tolstoy demiş " Hz. Muhammed kitabını Rusça'dan Azerice'ye çeviren Prf. Dr. Telman Hurşidoğlu Aliyev, Tolstoy hakkındaki kitabında, bir arapla evlenip İslam'ı kanul etmiş İman Valeriya Porohova isimli bir Rus yazarın anılarına da yer veriyor. Prohova, ünlü yazar Tolstoy'un son zamanlarında İslam'ı kabul ettiğini ve bir Müslüman gibi toprağa verilmeyi vasiyet ettiğini iddia ediyor.

2. Mel Gibson " İsa'nın Aşkı filminden sonra Hristiyanların tepkisini çekmek istemediğim için, müslüman olduğumu açıklamadım. Ama artık içimdeki İslam aşkını gizli tutmam mümkün değil." şeklinde konuştu. Bir süre islamın bilgisini çeşitli ülkelerdeki medreselerde geliştirdikten sonra sinema kariyerine devam edeceğini açıklayan 50 yaşındaki aktör, şu anda yönetmenliğini yapacağı ve başrolünü oynayacağı ve Hamza'nın hayatını konu edeceği "Allah'ın Kılıcı" isimli filmin, senaryosu üstünde çalışmakta olduğunu belirtti.

3. Will Smith " İslam ile boksör Muhammmed Ali vesilesiyle tanışan Will Smith.........

4. Kaka " Brezilya'lı yıldız futbolcu Ricardo Kaka müslüman oldu. Kuveyt'e yaptığı bir gezi esnasında Müslüman olduğunu açıkladı. Kaka müslümanlığı şeçmeden önce bir çok kitap okuduğunu açıkladı. Kaka Kuveyt'te yaptığı açıklamada "Ben Müslüman Olmak İçin Doğdum" dedi.

5. TATU'nun üyesi Julia WOLKOWA " Rus Medyasında çıkan haberlere göre ünlü bayan TATU'nun üyesi Julia Wolkowa evlenerek islamiyeti seçtiğini açıkladı.

Bu kadar yalanla nereye varırlar bilemiyorum. Anlam veremiyorum. Buna sadece okuma ve araştırma kabiliyeti olmayan koyun takımlar inanır. İşyerimdeki müslüman olan arkadaşım bile bunların yalan olduğunu kendi söyledi. Daha bir sürü örnek var da..........

Bir de internet adresleri vermişler. www.islamiyetustundur.com, wwww.islammerkezi.com

Çok ama çok seviyesiz.
Alt 07-03-2008, 10:33
mep
Üye Değil

Standart Re: Müslümanlar Neden Yalana Başvuruyorlar.

bazı Müslümanlar neden yalana baş vuruyorlar?

Yalan yalanı doğurur da ondan! :wink:
Alt 07-03-2008, 10:39
Subat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Subat Subat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Bir altta okinono'nun söylediklerini haklı görerek, yazımı düzeltiyor, özür diliyorum.

Önceki yazdığım, mep'in söylediklerine "aynen katılıyorum" demekti.
Alt 07-03-2008, 10:46
okinono
Üye Değil

Bu başlığı provake edecek çok şey varda. Terbiyem müsade etmiyor.

Zira bir müslüman hem asla yalan söylememeli hem de edepli olmalıdır. Tıpkı yalan ve edebin insan olmak gerekliliği gibi bütün insanları kapsayan kural olduğu gibi.

Bazı müslümanlar olarak başlığınızı değiştirmenizi rica ediyorum. Yoksa disiplin kuruluna şikayet edeceğim.

Selamlar
Alt 07-03-2008, 11:10
mhmd mhmd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Re: Müslümanlar neden yalana başvuruyor?

Katılıyorum.

Bu sitede kendini bilmezlerin, İnanmayanlar, Ateistler, Kafirler hitebetlerinin arkasından yaptıkları genellemeler ne kadar doğru ise Sn. bayraktaro'nun genellemesi de o kadar doğrudur!!!
Alt 07-03-2008, 11:30
mep
Üye Değil

Standart Re: Bazı müslümanlar neden yalana başvuruyor?

Mhmmd abim..
sizlerin "bazı" olmadığınızı biz biliyoruz içinizi rahat tutun.
Alt 07-03-2008, 11:51
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Mhmmd abim..
sizlerin "bazı" olmadığınızı biz biliyoruz içinizi rahat tutun.MEP

Aynen katılıyorum.

herhangi bir durumda ''genelleme yapmak'' doğru bir tutum veya seçim olmadığı aşikardır.
tarikatlar veya cemaatlar siyasi parti gibi davranırlar. sürekli '' tribünlere oynarlar'' *taraftarlarının gönüllerini
sürekli okşarlar ve onlara '' bakın siz ne kadar şanslı bir yerdesiniz'' mesajını verirler.
bu palavraları *servis ederken *bu '' haber yalan mı?'' kaygusuna düşmezler. çünkü bu yalanları bilerek ve isteyerek kendileri uydururlar çünkü ''davaya hizmet edecek her yol mübahtır'' söylemi onların rehberidir.

bu tür palavralar, bir türlü ''müellefi- kulub'' *sistemi gibidir.
bu palavraları okuyanlar zaten ''bu doğrumudur ,değilmidir?'' şüphesine düşmezler.
bu işin türkiyede duayeni'' kuran mucizeleri''nde Nurbaki , yazılı metinlerdede Sızıntı dergisi'dir

bir anekdot daha ekleyeyim. önceleri bu tür palavralara, tıbbi yönden yaklaşan Cevat babu'na tgrt televizyonunda ^''saygın bilim adamı ve doktor'' kimliğiyle tıbbı kullanarak, hep *tıbbi palavralar üreterek
aklınca din reklamı yaptı.

''gün gelir devran döner'' örneğinde olduğu gibi bu savunduğu şarlatanlığa oğlunu ve kızını kurban verdi.
atalar ne demiş? ''etme bulma dünyası . (hiç dilemesemde) ettiğini buldu.

not: yapılan şikayet haklı görerek başlığın başına ''bazı'' ibaresini ekledim.

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 07-03-2008, 19:02
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

not: yapılan şikayet haklı görerek başlığın başına ''bazı'' ibaresini ekledim.
Başlığa "Bazı" sözcüğünü eklemek, başlığı öldürmüştür.
Çünkü bazı atesitler de yalan söyleyebilir, Bazı Hristiyanlar da yalan söyleyebilir, bazı erkekler ve bazı kadınlar da yalan söyleyebilir, bazı müslümanlar gibi.
Dolayısıyla başlık, başlığı açanın amaçladığının dışında bir müdahale görmüştür.
Bu müdahale başlığı kaldırmakla eşdeğerdir.

Bence doğrusu "Bazı müslümanlar" değil, "Dinci İslamcılar" şeklinde değişmelidir.
Alt 07-03-2008, 19:31
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Baslik adi ne olursa olsun, Bayraktaro'nun soylemek istedigi barizdir. Yalana basvurarak islami pozitif gostermeye calisanlar, inandiklari allahin, "ben en iyi tuzak kuranim" sozunden esinleniyorlardir.
* * Savaslara melekleriyle katilan bir tanri inancindan bahsettigimizi unutmayalim. Allah ugruna yalan da, takkiye de mubahtirdan hareket ettikleri asikar.
* Imanli veya imansiz, insan olma yolunda olanlarin bas vuramayacagi bir yontem bana kalirsa.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 07-03-2008, 20:03
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Dinci İslamcılar neden yalana, demagojiye, hileye başvururlar?

Önce, yalana-demagojiye gerçekten başvuruyorlar mı birkaç örnekle görelim:

1- "Nuh'un Gemisi bulundu" haberi (kapak) - ( 10-15 sene önceki Sızıntı ya da Zafer dergisi, tam hatırlıyamıyorum)

2- Aya ilk ayak basan astronot Neil Amstrong "Ayda ezan sesi duydu" ve müslüman oldu. ( Anonim)

3- Kaptan Cousto müslüman oldu. ( Anonim İslam)

4- Tolstoy aslında müslümanmış (Anonim)

5- Adem'in iskeleti bulundu (İnternet)

6- Firavun'un cesedi bulundu. (Anonim)

7- Bal peteğinde, yumurtada, ağaçta, domatesde, balıkta, dağda, bulutlarda, Mars'ın yüzeyinde ve bilumum nesnede Allah yazdığı (Anonim)

8- Hakiki İncil (Barnabas) ortaya çıkarıldı. (Anonim)

Bunlar en bilinenleri. Bunlar gibi hergün ortalıkta dolaşan yüzlerce küçük büyük yalanlar var.
Bu yalanlar bilinçli olarak tezgahlanıyor.
Sebeplerinden en önemlisi, İnanmayanları bu uydurmalarla inandırmak, zayıf imanlıları kuvvetlendirmek.

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp...ucize+uydurmak

Önerilen Siteler