Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-01-2010, 12:27
En el hak En el hak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

barudi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Senin aklın hiç alıyor mu neden 3 gün boyunca orayı havaya uçurmadıkları? Hani bunlar teröristti ya sivillerede acımazdı? maksat eylem olsun'du?

Onlar ordan zaten sağ çıkamayacaklarını biliyordu buna rağmen orayı havaya uçurmamaları teröristlik alametimidir? Üstelik 3 gün.. Koskoca 3 gün...

Sivillere zarar veren Rusya'nın bizzat kendisi olmuştur. Ama Medya silahı da asıl teröristlerin elinde olduğundan sizlerde malesef ki kandırılmaktasınız..
orayı 3 gün havaya uçurmamalarının sebebi amaçları ve talepleriydi,

orada ölen çocukların kanında rusların başarısız operasyonunun payı olduğunu gizlediğim yok,

benim kafama takılan direnişçi kardeşlerinizin eylem için neden okul seçtiği

bunu izah edebilirmisin bana
Alt 27-01-2010, 13:14
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

enel hak
sen önceki mesajında çarşaf çarşaf resimler koydun.
sonrada bombalar patlatılırken tekbir sesleri yükseliyordu diye bi de iftira çaktın altına.
o çatışmada hiç bonba kullanılmadı hatta ateş bile edilmedi direnişçiler tarafından.
ama sen yinede düzeltme yazmadın.ya ben yanlış yazmışım bombalar patlatılmamış tekbir sesleri yükselmemiş meğer.hepsi palavraymış.bende bilmeden o palavraya alet oldum demedin.
sen önce bunun izahını yapacaksın ondan sonra izah istiyeceksin.
bu arada arap milliyetçiliği falan yaptığımı iddia etmişsin.
beni güldürebilmek için ..................... yapma.ben gülmem.
15 yaşından beri bu dünyada üç beş kapitalistin zevki için çocluk çocuğun nasıl katletildiğini bildiğimden beri gülmüyorum.

gelelim milomanaraya
bak kardeşim tepede birileri şöyle der.
şu anlayışı kitlerler arasında yaygınlaştırın.
emir kullarıda hemen çalışmaya başlar.
teror ve islam kavramını kim üretti.bu tartışmayı ilk kim başlattı.
pentagon.
siz de şimdi o saksafona üfleyin durun bakalım.
masanın üzerine ingilizce bişeyler koymuşsun ve mealen yaratık müslümanların zihinsel yapısını tespit etmişsin.ne kadar da güzel.
2. dünya savaşında 40 milyon sivil öldürüldü kıravatlı takım elbiseliler tarafından.
bunun mealini de yap ondan sonra bol keseden atma sezonu üzerine devam edelim senle.

Konu güneşinzaptıyakın tarafından (27-01-2010 Saat 13:19 ) değiştirilmiştir. Sebep: üslup sorunu...
Alt 27-01-2010, 13:29
Üye

bu arada islam barış dinidir tezi başka birşey benim burda savunduğum bambaşka birşey.
daha önce islamın barışa değil savaşa hatta terore teşne olduğunu tespit ettiğimizi de bir kaç kez dile getirmeme rağmen hala bu tarz demogojilere tevessül edenler bu basit metodlardan medet umanlar kendi düştükleri durumu kendileri farkedemiyorsa benim onlara söyleyecek sözüm yok.
tekrar söylüyorum.
islam ve teror denilince kastedilen sivillerin ölmesi yada ölmemesi değildir.
abd çıkarlarının zarar görmesi yada görmemesidir.
abd çıkarlarına zarar verenler müslüman teroristlerdir sivillere zarar vermeseler bile.
abd ile uzlaşanlar ise sivillere zarar veriyor bile olsalar terorist olmazlar.
Alt 28-01-2010, 04:53
TurkceRap TurkceRap isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

anarchist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu arada islam barış dinidir tezi başka birşey benim burda savunduğum bambaşka birşey.
daha önce islamın barışa değil savaşa hatta terore teşne olduğunu tespit ettiğimizi de bir kaç kez dile getirmeme rağmen hala bu tarz demogojilere tevessül edenler bu basit metodlardan medet umanlar kendi düştükleri durumu kendileri farkedemiyorsa benim onlara söyleyecek sözüm yok.
tekrar söylüyorum.
islam ve teror denilince kastedilen sivillerin ölmesi yada ölmemesi değildir.
abd çıkarlarının zarar görmesi yada görmemesidir.
abd çıkarlarına zarar verenler müslüman teroristlerdir sivillere zarar vermeseler bile.
abd ile uzlaşanlar ise sivillere zarar veriyor bile olsalar terorist olmazlar.
"Men Çe Guyem, Tamburam Çe Zened" diye bir deyim vardır bilirmisin Anarchist?

Abd'nin kullandığı ya da icad ettiği söylemler ya da abd.nin bu gruplarla ilişkisinin olması sivillerin öldürülmesinin terör olduğu gerçeğini değiştirirmi?

senin yaptığın konu saptırmak değildir de nedir?

tamam yukarda saydıklarına zaten kimsenin bir itirazı yok, terör ünüformayla da yapılmsa terördür, yukardaki takım elbise-gravat söylemleriyle iki yanlışın bir doğru ettiğini mi söylüyorsun?

belki biliyorsundur Islamda çok söylenilen birşey vardır, derlerki: şeytan kişiye bir işi güzel göstermek için önce o işte kendisinin olmadığına inandırırmış.

işte bu senin selam olsun diye hamasi nutuklarla selamladığın sözüm ona sana göre direnişci, akıl-mantık sahibi kişilere göre ise "terör örgütü" dediğimiz gruplar da abd.yi şeytan olarak görüyolar, fakat ne hikmetse yinede en sağlam desteği abd.den alıyolar.

yukarda da zırvalamışsın yok Türk faşizmi, yok bilmem ne diye, bu ülkede yeri geldi kürt cumhurbaşkanı da oldu, başbakanı da, sen hiç Arab bir İsrail başbakanı ya da Doğu Türkistan Türklerinden bir Çin devlet başkanı gördünmü?

bu ideolojik sappıklıklar yüzünden millet uzayda sevişirken hangi pozisyonları kullanabileceğini bile keşfederken biz her gün yeni bir saçmalıkla uğraşıp geri kalıyoruz.

onca silaha harcanan paralar ilime bilime harcansaydı, bugün nerelerde olurduk, hamasi martavallardan biraz sıyrıl da var sen hesapla.

Terör beraberinde korku, güvenlik kaygısı ve istikrarsızlık, ölüm, maddi-manevi hasar getirir.

Sonra sen sivillerin arasına atılmış, 16 yaşında hayata daha yeni başlayan bir genç kızın sadece bedenine değil, umutlarına hayallerine, Annesinin-Babasının verdiği emeğe atılmış bir molotof kokteylini hangi sapık ideolojiyle giydirirsen giydir açıklayamazsın...
Alt 28-01-2010, 13:19
Üye

türkçerap
siz ezberletilmiş retoriklerin dışına çıkabilmeyi beceremeyecekmisiniz bilader.
en sağlam desteği abd den alan kim.
hamas mı hizbullah mı.
siz yalancısınız.
karşıma geçip entellektüel edalar takınmayın.
size ben mi dedim ilime para harcamayın da silaha harcayın diye.
meraklıysan uzayda sevişmenin tillahını ben sana öğretirim.
kuyruk acınız bu işte.
aynen söylediğimi deşifre etmişsin.
gizli türk faşizmini örtbas edebilmenin metaforik söylemidir bu anti-terorizm savsatası.
anti-terorist geçinenlerin daha gerçek terore karşı tek tavrını görmedim.
her zaman örtülü zimmi destek verdiler.
Alt 28-01-2010, 13:52
Nazzam-Cubbai Nazzam-Cubbai isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

anarchist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
enel hak
filistin hakkında hiç birşey bilmediğin gibi çeçenya hakkında da cahilsin.
o baskında direnişçilerin üzerlerindeki bombaları patlatmadıklarını bunu bilinçli olarak reddettiklerini,bir çok kişinin rus faşizminin gaz saldırısıyla öldüklerini de bilmiyorsun.
onlar direnişçidir.
hepsini selamlıyorum.
siz<in kuyruk acınızı iyi anlıyorum.
bilinçaltınızda kürt direnişini mahkum edebilme çabası var.
bütün derdiniz türk faşizmini temize çıkarabilmenin ideolojik atraksiyonunu geliştirebilmek.
bunu da pentagondan apartma islam terörizmi söylemi üzerinden metaforize edebilmenin derdindesiniz.

sayin Anarchrist

enel hak gibi bati hacli gözlüyü takan güya Müslümanlar ne bilirki
Alt 28-01-2010, 15:00
milomanara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
milomanara milomanara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

EnvyMe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu tabloların gerçek olup olmadığını, başka dinlere ait kişilere karşıda bu tür anketlerin yapılıp yapılmadığını, bu ülkeler arasında neden Türkiye'nin olduğunu ve bundan mutluluk duyup duymadığınızı, o ülkeler arasında neden ABD, İsrail, Fransa, Almanya, İngiltere olmadığını ( sorular müslümanlara sorulmuş ise o ülkelerde de müslümanlar var. Ama yok burada bahsedilen ülkeler müslüman ülke olarak görülen ülkeler diyorsanız eğer o zaman neden aralarında İran, Irak, Arabistan yok. ), orada bulunan Türkiye'nin istatistik değerlerinin neden diğerlerine göre düşük olduğunu, bu sitede müslümanlara sizce ne yapmalıyız diye bir anket açılsa ve anket seçenekleri arasında yok edilmeli, ülkeden sürülmeli gibi seçenekler konulmuş olsa bunların bu sitede seçilip seçilmeyeceğini bize bir arkadaş açıklayabilir mi?
Her işine gelmeyen kanıtın altını kazımana gerek yok muhterem EnvyMe. Önce oku adamların kim olduğunu[1] ondan sonra konuş. Ha yine her zaman ki gibi mesnetsiz sallayacaksın ama en azından kendine açık ol.

Bazı eklenmeyen tabloları da biz ekleyelim.
(...)
Bu değerlerde neden hep Türkiye'nin % değeri düşük?
Based on Muslim respondenst only ifadesini atlamadan cevap vermeniz gerekiyor. Çünkü burada sorulan sorular müslümanlara sorulmuş.

Saygılar
Raporun altındaki "appendix" kısmını okursan göreceksin ki, Türkiye'den 965, Endonezya'dan 970, Ürdün'den 967, Pakistan'dan 1203 müslümana sorulmuş sorular. Türkiye'nin düşük olmasının nedeni Bin Ladin'e desteğin(güvenin) az olmasından. Şimdi bunun üzerine "demek ki desteklemeyen müslüman da var" gibi armutça bir yorum çıkarmayacağını umarak, istatistiği açıklayabildiğimi umuyorum.
Alt 28-01-2010, 21:23
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

milomanara´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Raporun altındaki "appendix" kısmını okursan göreceksin ki, Türkiye'den 965, Endonezya'dan 970, Ürdün'den 967, Pakistan'dan 1203 müslümana sorulmuş sorular. Türkiye'nin düşük olmasının nedeni Bin Ladin'e desteğin(güvenin) az olmasından. Şimdi bunun üzerine "demek ki desteklemeyen müslüman da var" gibi armutça bir yorum çıkarmayacağını umarak, istatistiği açıklayabildiğimi umuyorum.
Sayın milomanara,

Bazı sorularıma cevap verip bazılarını ise es geçmişsiniz. Eğer tüm sorularıma cevap verseydiniz anlayacaktınız ne demek istiyor bu EnvyMe, bana söylediğiniz "kendine açık ol" ifadesini siz söylemeden vereceğiniz cevaplarla size vermek istedik ama sanırım pek işinize gelmedi

Türkiye'de Bin Ladin'e desteğin az olmasının sebebi nedir?
Siz değilmisiniz Türkiye'nin çoğunluğu müslüman olduğu için bu sitede en çok müslümanlık eleştiriliyor, tartışılıyor diye? Burada bazıları Bin Ladin'i ortaya koyup müslümanlar işte böyle demiyor mu? Burada bazıları Taliban'ı ortaya koyup müslümanlar işte böyle teröristler demiyorlar mı? Diyorlar. Bende diyorum ki,
Neden Türkiye'de Bin Ladin'e müslümanlar diğer söylediğiniz ülkelerdeki kadar destek vermiyorlar ve neden o istatistik diye koyduğunuz ülkeler arasında Irak, İran, Afganistan, Suriye, İsrail, A.B.D., Fransa vs. vs. yok?

Neden destek vermiyorlar soruma cevap verir iken, her ne kadar biz bazı ülkelerde İslam'ın yanlış uygulandığını söylesekte, İslam'ın tek olduğunu özünün tek olduğunu unutmadan cevap verebilirseniz memnun olurum. Yani Türkiye'deki müslümanlara ılımlı demeniz bir cevap olmayacaktır.

Saygılarımla

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 29-01-2010, 01:13
milomanara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
milomanara milomanara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bazı sorularıma cevap verip bazılarını ise es geçmişsiniz. Eğer tüm sorularıma cevap verseydiniz anlayacaktınız ne demek istiyor bu EnvyMe, bana söylediğiniz "kendine açık ol" ifadesini siz söylemeden vereceğiniz cevaplarla size vermek istedik ama sanırım pek işinize gelmedi
Valla sevgili EnvyMe, benim işime gelmeyen bir şey yok. Bedevi şiddetini gizlemeye çalışan, bu barbar kültürün din diye dünyaya yayılmasından doğan insanlık dışı manzaraları "yanlış uygulama" diye örtmeye çalışan ben değilim.

Türkiye'de Bin Ladin'e desteğin az olmasının sebebi nedir?
Siz değilmisiniz Türkiye'nin çoğunluğu müslüman olduğu için bu sitede en çok müslümanlık eleştiriliyor, tartışılıyor diye? Burada bazıları Bin Ladin'i ortaya koyup müslümanlar işte böyle demiyor mu? Burada bazıları Taliban'ı ortaya koyup müslümanlar işte böyle teröristler demiyorlar mı? Diyorlar. Bende diyorum ki,
Neden Türkiye'de Bin Ladin'e müslümanlar diğer söylediğiniz ülkelerdeki kadar destek vermiyorlar ve neden o istatistik diye koyduğunuz ülkeler arasında Irak, İran, Afganistan, Suriye, İsrail, A.B.D., Fransa vs. vs. yok?
Güldürüyorsun beni sevgili EnvyMe. Türkiye Cumhuriyeti laik bir devlettir. Din bu ülkede yasa değildir ve hayatlarımızı sosyal dayatmalar(ezan vs...) bağlamında etkilemektedir. Dinin hayatımızdaki etkisinin diğer müslüman ülkelerden zayıf olması sayesinde dini şiddete destek bizde daha düşüktür.

Neden destek vermiyorlar soruma cevap verir iken, her ne kadar biz bazı ülkelerde İslam'ın yanlış uygulandığını söylesekte, İslam'ın tek olduğunu özünün tek olduğunu unutmadan cevap verebilirseniz memnun olurum. Yani Türkiye'deki müslümanlara ılımlı demeniz bir cevap olmayacaktır.
Muhterem EnvyMe, sen benim cevaplarımı sınırlamadan önce, kendi iddialarına dayanak bul. Tartışmalarımızdaki bol keseden atışların, sonuçta havanda su dövmekten öteye gidemiyor.

Daha önce çok tartışıldı, Hadis'ten[1], Kuran'dan[2] bedevi şiddetinin temellerini ve günümüzdeki sayısız örneğinden(gayrimüslimlere karşı şiddet[3][4], İslam'ı eleştirenlere karşı şiddet[5][6], İslam ülkelerinin insan hakları ihlalleri[7][8][9]) çok bahsettik.

Sözü edilen dayanakların hiç birini "yeterli", "doğru", "güvenilir" bulmadığınızı belirtip, bence bıdı bıdı demekten başka ne yaptın şimdiye kadar? İslam neden şiddete yol açmaz, neden barışçıdır, neden insan haklarına dayanaktır bunları anlat bize. İşkembe-i kübra sana kalsın...
Alt 29-01-2010, 19:08
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

milomanara´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Valla sevgili EnvyMe, benim işime gelmeyen bir şey yok. Bedevi şiddetini gizlemeye çalışan, bu barbar kültürün din diye dünyaya yayılmasından doğan insanlık dışı manzaraları "yanlış uygulama" diye örtmeye çalışan ben değilim.

Güldürüyorsun beni sevgili EnvyMe. Türkiye Cumhuriyeti laik bir devlettir. Din bu ülkede yasa değildir ve hayatlarımızı sosyal dayatmalar(ezan vs...) bağlamında etkilemektedir. Dinin hayatımızdaki etkisinin diğer müslüman ülkelerden zayıf olması sayesinde dini şiddete destek bizde daha düşüktür.

Muhterem EnvyMe, sen benim cevaplarımı sınırlamadan önce, kendi iddialarına dayanak bul. Tartışmalarımızdaki bol keseden atışların, sonuçta havanda su dövmekten öteye gidemiyor.

Daha önce çok tartışıldı, Hadis'ten[1], Kuran'dan[2] bedevi şiddetinin temellerini ve günümüzdeki sayısız örneğinden(gayrimüslimlere karşı şiddet[3][4], İslam'ı eleştirenlere karşı şiddet[5][6], İslam ülkelerinin insan hakları ihlalleri[7][8][9]) çok bahsettik.

Sözü edilen dayanakların hiç birini "yeterli", "doğru", "güvenilir" bulmadığınızı belirtip, bence bıdı bıdı demekten başka ne yaptın şimdiye kadar? İslam neden şiddete yol açmaz, neden barışçıdır, neden insan haklarına dayanaktır bunları anlat bize. İşkembe-i kübra sana kalsın...
Sevgili milomanara,

Binlerce mesajın atıldığı bu forumda, sizin dinin hayatımızdaki etkisinin diğer müslüman ülkelerden zayıf olması sayesinde dini şiddete destek bizde daha düşüktür demişsiniz. Ama sizin bir önceki mesajınızda söylediğiniz bu sorular MÜSLÜMANLARA sorulmuştur açıklamanız ile çelişmiş bu. Ateistlere sorulmamış. Müslümanlara sorulmuş olan sorulara verilen cevaplar ile, dinin sizin hayatınızdaki etkisi ile alakası ne ki?

Ve unuttuğunuz diğer birşey var ki, o da şudur. Bu soruları bugün değil de dün sorulmuş olsaydı mesela 20 sene önce veya 30 cevaplar farklı olurmuydu sizce? Bence olmazdı. Türkiye'de yine düşük çıkardı. Bunun sebebini açıklamanızdan sizi alıkoyan nedir? Madem, sebepleri tartışıp güzel bir toplum amaçlıyoruz ortakça buyrun sebeplerini söyleyin. Beni, benim gibi düşününleri, bu soruların sorulduğu müslümanları Bin Ladin'e destek vermekten alıkoyan nedir?

Ben dayanaksız cevap veririm, bilirsiniz. Kaale alıp almamak size kalmış. Ama illa ki neden barışçıldır diye sorarsanız eğer size ne söyleyebilirim bilmiyorum. Ama bunu düşünüceğim.

Saygılarımla

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.

Önerilen Siteler