Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 31-03-2016, 12:39
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Tövbe tövbe.

''Gelincik su samuru doğurması lazım, su samuru kunduz doğurması lazım, kunduz fok, fok yunus, bunlar mümkün mü. Kim bu canlıların ayrı bir tür doğurduğuna şahit olmuş.

Türleri birbirine benzeterek işte evrim budur diyemezsiniz.''

Evrimsel biyoloji ne zaman su samuru kunduz doğurdu dedi saf. Evrim yavaş ilerleyen bir süreçtir bir filmin sahneleri gibidir manzaraları kareleri gibidir geçişleri farketmen ancak büyük resme bakınca mümkündür öyle şıp bıp ol dedi oldu comolokkolarıyla ilerlemez. Önce bir bilim öğren sonra gel,burda maval okuma.
Alt 31-03-2016, 14:34
gur91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gur91 gur91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

morrigan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
O canlıların hepsi ayrı bir tür, evrim mevrim değil. Kedigillerin de bir çok çeşiti türü var ama hepsi ayrı türdür, sokak kedisi, aslan, kaplan panter falan doğrurur mu?

Sizin mantığınıza göre sokak kedisi de evrilerek ormana uyum sağlamıştır, büyümüştür, yırtıcı olmuştur. Ne alakası var.

Gelincik su samuru doğurması lazım, su samuru kunduz doğurması lazım, kunduz fok, fok yunus, bunlar mümkün mü. Kim bu canlıların ayrı bir tür doğurduğuna şahit olmuş.

Türleri birbirine benzeterek işte evrim budur diyemezsiniz.
0 km bir beyin , hic kullanilmamis gule gule kullan , yalniz tasarruf etme olabildigince cok kullanmaya bak , umarim bir gun evrimi dogru duzgun anlarsin ve bu mesajini okursun , eminim kendine kahkaha atacaksindir
Alt 31-03-2016, 16:32
Nana Buluku Nana Buluku isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Şempaze o zaman insan doğurmuş oluyor. Madem ara geçiş formu budur.
O zaman günümüzdeki şempazelerin de insan doğuramaması için hiç bir sebep yok.
HHahahhahaha.

Resimde 6 milyon yıl yazıyor. Morrigan, şempanze insan doğurmuş diyor.

6 milyon yıllık gebelik dönemi...
Alt 31-03-2016, 20:01
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Nana Buluku´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
HHahahhahaha.

Resimde 6 milyon yıl yazıyor. Morrigan, şempanze insan doğurmuş diyor.

6 milyon yıllık gebelik dönemi...
haklı ama, Allah, çamurla oynayıp üflemekle insan oluyorsa, şempanzede insan doğururverir, mantıksız mı?...

Oysa sanıyorlar ki, her doğan bebek, ebeveynleriye tıpkısının, aynısı filan, oysa 5.000 yıl önce yaşamış bir insanı, İstanbul'a getirsen en fazla 1 saat hayatta kalabilir(kalabilirse tabi!), 50 kere anlatıyorsunuz, evrim ani değil, sürece yayılmış değişimdir, yok illa tersten gidecekler(Amerika da yerlilere soykırım yapıldı, sözde hediye diye verilen battaniye, eşyalara bulaştırılan grip virüsü ile, sebep? İşte sebebi evrim ve koşula uyum sağlama açıklıyor, şimdi Kızılderililer için grip ölümcül değil, sebep? Evrim işte, bugünün yerlileri, 200 yı öncekilerden FARKLI, Onların Manitusu öyle yarattığı için değil, manitularının masal, hareket, değişim, ortama uyum, evrimin nesnel olduğu için!)...

https://tr.wikipedia.org/wiki/Homo

Ay tanrısı Huba'al'in ("el", "al" tanrı demek) elinin ayarı yokmuş, her çamurdan heykeli farklı olmuş, ya da farklı üfürmüş, uzun vadeli acemilik çekmiş, bu kadar çeşit farkı, DEĞİŞİM diye de bir şey olmadığına göre, başka türlü açıklamak mümkün mü?...

Hiç bi şey değişmez, ben inanmıyorum, ama hokus, pokuslara, büyü ve masallara ise sorgusuz inanıyorum diyen birisiyle evrimin tartışalamaması normaldir. Masal türünden anlatmak lazım, işte o da mümkün değil.

Homo Sapiens bir ağaca seslendi, eyyy ağaç titre ve benim için sadık bir köpek ol dedi, ağaç - emredersin her şeye üstün kılınan guraba dedi ve o günden sonra ağaç köpeğe dönüştü ve insan köpeği evcilleştirdi falan, filan, bu arkadaşlarımıza böyle şeyler daha cazip, pek bir mantıklı değil mi?

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 31-03-2016, 21:16
morrigan morrigan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

world´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tövbe tövbe.

''Gelincik su samuru doğurması lazım, su samuru kunduz doğurması lazım, kunduz fok, fok yunus, bunlar mümkün mü. Kim bu canlıların ayrı bir tür doğurduğuna şahit olmuş.

Türleri birbirine benzeterek işte evrim budur diyemezsiniz.''

Evrimsel biyoloji ne zaman su samuru kunduz doğurdu dedi saf. Evrim yavaş ilerleyen bir süreçtir bir filmin sahneleri gibidir manzaraları kareleri gibidir geçişleri farketmen ancak büyük resme bakınca mümkündür öyle şıp bıp ol dedi oldu comolokkolarıyla ilerlemez. Önce bir bilim öğren sonra gel,burda maval okuma.

Be cahil, illa her konuda mesajlarımı alıntı yapıp muhattap olma çaban yetmiyormuş gibi kendi beyinsizliğini başkalarına yükleme bari.

Bak şimdi cahil çocuk, ara geçiş formu yok diyen, illa ara geçiş formu istiyorsanız diye resimdeki canlıları ara form diye tanıtan senin ARKADAŞIN değil mi?

Ara geçiş formu varsa gelincik su samuru doğurmadıysa, gelicik ve su samurunun ortasındaki canlı nerede o zaman?
Ara geçiş formu yok diyen de ARKADAŞIN, öyleyse gelincik su samuru doğurmuş olmuyor mu?

Beyinsiz olmasan mal olmasan az aklını kullanırdın, ona göre yorum yazardın, uzun uzun yılların geçmesi bir şey ifade etmiyor, gelincik ve su samurunun orta aşamasındaki canlı meydanda yoksa o zaman gelincik su samuru doğurmuş oluyor.

Gelincik var mı? var. Su samuru var mı? var. ee daha ne beyinsiz.

Kafan çalışmıyor muahttap olmak istiyorsun. Ben senin gibi beyinsizlerle muhattap olmak istemiyorum, bunu da anla artık. Senin gibi çömez ateistler hiç bir bilgiye sahip olmadan heyecanla ona buna saldırıyorlar.

Umarım artık anlamışsındır ve senin gibi bi,lgiden yoksun beyinsizler mümkünse muhattap olmasın, sinir bozmaktan başka işe yaramıyorsun.
Alt 31-03-2016, 21:34
Dialectics - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dialectics Dialectics isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Morrigan, takriben senin Allah kaç kere üfürmüş? Bize takribi bir rakam verebilir misin?

Bir ol demesi var en başta.. Sonra çamurdan yaratma esnasında da bir üfürmüs. Amma velakin kuranda diğer yüz bin milyon çeşit türü yaratırken de üfürdügüne dair bir bilgi var mı? O türlerde çamurdan mi?

Allahin üfürme periyodu nedir? Dakkada 1, bin yılda bir? Üfürmeye ara mi verdi, yeni tür olusmuyor ansızın?

Bizler dünyanın şarkı söyleyip dans eden çöpleriyiz.
Alt 31-03-2016, 21:38
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
.
Hiç bi şey değişmez, ben inanmıyorum, ama hokus, pokuslara, büyü ve masallara ise sorgusuz inanıyorum diyen birisiyle evrimin tartışalamaması normaldir. Masal türünden anlatmak lazım, işte o da mümkün değil
Tam isabet bir söylem.

Sayın spartaküs anladığım kadarı ile herşey evrim geçiriyor.

Teistlerin tanrılarıda EVRİM geçiriyor diyebilirmiyiz?

Eski tanrılar evrimleşe,evrimleşe ibrahimin tanrısını,musanın tanrısını,isanın tanrısını,mhmd'in tanrısını en nihayetinde kapitalistlerin tanrısını oluşturmuş.

Ara formlar ise şu ibrahimin ortaya attığı tanrının türevleri olan got,yhv,ellah olabilirmi?

Sayın spartaküs ademin havvayı doğurmasına inanan hokus pokuscular yerine sizlerin evrim ile alakalı yazılarını okumayı isteriz.

Tanrıların bile evrimden kaçması mümkün görünmüyor.
Alt 31-03-2016, 21:54
morrigan morrigan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dialectics´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Morrigan, takriben senin Allah kaç kere üfürmüş? Bize takribi bir rakam verebilir misin?

Bir ol demesi var en başta.. Sonra çamurdan yaratma esnasında da bir üfürmüs. Amma velakin kuranda diğer yüz bin milyon çeşit türü yaratırken de üfürdügüne dair bir bilgi var mı? O türlerde çamurdan mi?
Evrim yok diyorsam bu benim görüşümdür, ben inanmıyorum yani, sadece evrim ile ilgili ortaya atılan saçma fikirleri eleştiriyorum. Evrim teorisinin şu an ki haline inanmıyorum.

Allah'ın yaratması ile ilgili soruna gelecek olursak, Allah yaratırken sıralama mı yapmış oluyor? Ne alakası var. Topyekün bütün canlıları birden yaratamaz mı?
Kuran'da ayet var, bütün canlıları sudan yarattığına dair. Ya bütün canlıları birden yaratmıştır ya da evrim vardır ama ben evrime inanmıyorum. Kuran'da zaten evrim ile ilgili bilgi yoktur ama evrimi çürütecek bir ayette yoktur.

Keşke şu mantığınızı birde madde üzerinde kullansanız, maddenin milyon çeşit canlıyı erkekli dişiliği oluşturduğu mantıklı geliyorda nedense yaratıcı mantıklı gelmiyor. Bin bir çeşit çiçek, bin bir çeşit ağaç bunlar hep tesadüfen meyadana geldi değil mi? Peki..
Alt 31-03-2016, 22:16
Dialectics - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dialectics Dialectics isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Evrim yok diyorsam bu benim görüşümdür, ben inanmıyorum yani, sadece evrim ile ilgili ortaya atılan saçma fikirleri eleştiriyorum. Evrim teorisinin şu an ki haline inanmıyorum.

Allah'ın yaratması ile ilgili soruna gelecek olursak, Allah yaratırken sıralama mı yapmış oluyor? Ne alakası var. Topyekün bütün canlıları birden yaratamaz mı?
Kuran'da ayet var, bütün canlıları sudan yarattığına dair. Ya bütün canlıları birden yaratmıştır ya da evrim vardır ama ben evrime inanmıyorum. Kuran'da zaten evrim ile ilgili bilgi yoktur ama evrimi çürütecek bir ayette yoktur.

Keşke şu mantığınızı birde madde üzerinde kullansanız, maddenin milyon çeşit canlıyı erkekli dişiliği oluşturduğu mantıklı geliyorda nedense yaratıcı mantıklı gelmiyor. Bin bir çeşit çiçek, bin bir çeşit ağaç bunlar hep tesadüfen meyadana geldi değil mi? Peki..
Üfürük daha mantıklı evet, haklısın... Ah biz mantıksızlar.. Daha dün anneannem bir üfürdü bana, bakalım haftasonu sayısal loto çıkacak mı..

Bu arada sayı da vermedin? Bir tahminde bulun yahu mantığınla? Bir hesap filan yap.. De ki mesela Allah big bangten beri 1 milyon 358 bin kere üfürmüstür... O iman dolu mantiginla biraz matematik yap hadi.

Biliyoruz ki her tür aynı anda yaratılmadı. Sen yoksa dinazorlarla insanların ayni cagda yasadigini filan da mi iddia ediyorsun?

Velhasıl inan sen. Olayın iman zaten, akıl ve sorgulama degil ki. Iman, gercekligi ispatlamak icin bir metot degildir. Akıl ve sorgulama ve okuyup arastirma ve gözlemleme ise bir metottur
Buna da inanma imkanin var mi?

Bizler dünyanın şarkı söyleyip dans eden çöpleriyiz.
Alt 31-03-2016, 23:10
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Şu morriganın ahmakça hakaretlerine biri dur desin gerçekten çıldırtıyor insanı kaç kere beyinsiz dedi ve bu gereksiz hala burda elini kolunu sallaya sallaya evrim tartıştığını zannediyor.Yeter artık.

Önerilen Siteler

Etiket
bilim, evrim, evrim teorisi, gerçekler, teori