Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-01-2008, 18:40
Anyon€ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Anyon€ Anyon€ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Neden olmasın,üstüne düşünmekte fayda var.

İlk insan(yaratılaşa göre Adem)tek bir kıtada olmak zorunda.
*Gelişen teknoloji ve Amerika kıtısanın keşfi ile orda ki yerlilerle karşılaşılmıştır.Tek bir atadan geldiysek yerliler Amerika'ya nasıl ulaşmıştır?Zamanın şartlarına göre kıtalar arası ulaşım yapmak mümkün değil.
* Derseniz ki kıtalar bir birinden ayrılırken doğal olarak insanlarda parçalanmıştır.
* Kıtalar birbirinden 3.jeolojik zamanda ayrılmıştır ama insan 4. jeolojik devirde oluşmuştur.

Arkadaşlar bu konuyu açarsa sevinirim doğru cevap detaylar da olabilir.
Alt 02-01-2008, 00:52
Üye Değil

Standart Re: Neden olmasın,üstüne düşünmekte fayda var.

Amerikada'ki yerliler, Bering bogazi daha acikken, bir mamut surusunun pesine takilip Amerika'ya yerlesmis asyali altaik insanlardir. Insanlarin dagilimini ve gocleri anlamak icin Homo Erectus'a donmek lazim. Homo Erectus, sempanze ve diger humanoidlerden farkli olarak, taze meyvaya bagimli degildir. Homo Erectus hem hayvansal hem bitkisel proteini sindirebilmektedir. Bu sayede Afrika ormanlarini terketme ve cevreyi kesfetme sansi bulmustur. Netice itibari ile insan, tek bir cografyadan dagilmistir, Afrika'dan.
Alt 02-01-2008, 21:03
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Sevgili ebaru,
Insan heryerde adapte olabilmis akli sayesinde, problem gozunun gorebildiginden fazlasini bilmeyen din uydurucularinda. Tabi arkalarinda iddia ettikleri tanri seklinde bir varlik olmadigindan ancak bildiklari ve duyduklariyla kisitli kalmistir kitaplari.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 02-01-2008, 23:10
Üye

Değerli,
respendial verdiğin bilgiler için teşekkür ederim burdan yola çıkarak daha detaylı araştıcağım.
Sevgili,
vartor biz tanrının dinlere göre neden olamayacağını savundukça sanıyorum ki inançlıların inançlarını pekiştiriyoruz ne gariptir ki tanrı bile kendi varlığını kanıtlamayı başaramamış hatta yok olduğunu kanıtlamak adına herşeyi yapmış.
*Müslüman olduğum zamanlar da camide yatıp-kalkan biri değildim, elden geldiği kadar ibadet ederdim Allah korkusuyla şekillemiş bir hayatım vardı,yaptığım herşeyin sonunu ona bağlardım bu dinin yanlışları olabileceğini hiç bir zaman düşünmedim,düşünemedim bana müslümanlık dışında ki tüm dinlerin deforme olduğu öğretilmişti.Daha ilk okulda annemin zoruyla Kuran kursuna gönderildim 4-5 yıl içerisinde(tabi yazlar) Kuran okumayı öğrendim.(arapça zengin bir dil olabilir ama kesinlikle kolay bir değil) Öğrendim öğrenmesine ama bana ezberlemem öğretildi nasıl en iyi şekilde ezberlerim acaba o sözcüklerin ne manası vardı,okunduğu zaman insana gizemli gelen sözcüklerin,yaşım ilerledikçe bu konuyu irdeleme ihtiyacı duydum.Öğrenmeye başladığım şeyler beni hayretlere düşürüyordu;bütün dinlerin kurmacadan ibaret olduğu,yalanlarla-yanlışlarla dolu olduğu yazıyordu ve bunları yazarken de mantıklı kanıtlar sunuluyordu.Devam etme ihtiyacı duyuyorum ama arkadaşımı bekletemem şimdilik kendinize iyi bakın.
Alt 03-01-2008, 12:19
hiramusta hiramusta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayın Ebaru.
Siz, din denilince ne anlıyorsunuz?
Alt 03-01-2008, 19:00
Üye

Benim din adına anladıklarımın sizin için ne önemi var.
*sevgiler..
Alt 03-01-2008, 19:18
Üye

ve devam
*Bunları okudukça kormuyor da değildim aslında çünkü tanrının olmama ihtimali yaşamı anlamsız kılardı.Bu yüzdendir ki önce ateizme geçmedim,geçemedim deizmi benimsedim zamanla bir tanrının olmama ihtimali,öğrendiklerim ışığında,daha mantıklı gelmeye başladı bana en azından bir tanrı olsa dinlerin tanrısı olamazdı.
* Şuna da değinmek istiyorum, nasıl olurdu da bu kişiler benim dinim hakkın da böyle konuşabiliyorlardı,kimdi bunlar ve bu cesareti nerden alıyorlardı cehennem de yanma korkusu yokmuydu nasıl olurdu da ahiret hayatını sayabiliyorlardı.Belirli süre çevreme karşı bende dini savundum ama bunu bilinçli yaptığımı söyleyemem aynı şekilde ateizmi savunurken de kendimi yeterli bulmuyorum çünkü hala dinleri yeteri kadar bilmiyorum.(ironi)
*Ateizmden sonra ise bir tanrının yok olduğunu kabullendiysem ve tanrı hayatıma egemen olmayacaksa yaşamın kontrolünü elime almalıydım ve bir yerlerden öğrenmey başlamalıydım ki hayatımın anlamı olsun.
*sevgilerle
Alt 03-01-2008, 19:34
Üye Değil

"Dovecem" yazan yere "sevecem" koy, oldur "yazan" yere "guldur" koy, "cehennemde yakacam" yerine "yakana para takacam" koy, Islam'a bir de boyle bakmayi dene. Inan bana dunyada daha bariscil bir din olmadigini goreceksin. Hiramusta'nin anlatmak istedigi de bu zaten.
Alt 03-01-2008, 22:41
okinono
Üye Değil

Ateizmden sonra ise bir tanrının yok olduğunu kabullendiysem ve tanrı hayatıma egemen olmayacaksa yaşamın kontrolünü elime almalıydım ve bir yerlerden öğrenmey başlamalıydım ki hayatımın anlamı olsun. -ebaru
.......

Bu anlamın ne olduğunu paylaşmak isterseniz, zevkle dinlemeye hazırım.
Selamlar
Alt 04-01-2008, 00:08
Üye

Değerli Okinono,
*Anlatmak istedeğim şuydu;Müslüman hayat sürersem ne farkeder,ortalama bir hayat sürer cehennemi saf dışı bırakır ve elbet cennete girerdim.Tanrı yoksa cennette yoktu dolayısıyla hayat benim ellerimdeydi ve ben bu hayatın oto kontrolünü elime almalıydım... ateizm az-cok bunu ifade eder....
* *sevgilerle.

Önerilen Siteler