Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-02-2022, 10:57
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Konuya Filedelphia deneyini göz önüne alarak bakarsak, yani, bir kesim bunun bilimsel bir deney olduğunu söylerken, bir kesim böyle bir şey olmadı iddiasındayken, azınlık bir kesim de bunun yapıldığı ve sistemi heklemek anlamına geldiğini söylemekte.

Yani deney neydi? Şöyle kısaca hatırlayalım. Filedelfiada'da ABD donanmasına ait gemi elektro manyetik açıdan görünmez yapılmaya çalışıldı, ama gerçekleşen deneyde millerce ötede ortaya çıktı. Sonra kayboldu ve tekrar ortaya çıktı. Bununla ilgili çokça yazıldı çizildi. Ben deneyin detay tartışmalarına girmeyeceğim, ama fikri almak istiyorum.

Her şey elektrik ve onunla bağlantılı oluşan manyetik olduğuna göre, o halde bir cismi manyetik açıdan tamamen çevirirsen, aynı zamanda sistem açısından da görünmez olmakta mıdır? Bence bu mümkün, en azından teoride. Her şey elektrik ve manyetiktir ve belli bir frekans ve akımla yürümektedir. Bu frekans ve akım değerinin üstüne çıkılırsa simülasyonun değil, o manyetik ve akımı üreten kişi ya da kişilerin yeni ürettiği dünya verileri sisteme dayatılabilir.

Eğer diyorum, bak, eğer sistem onun simülasyoncusunun haberi olmaksızın heklenecekse bu çeşit bir manyetik kalkan tarafından görünmez hale gelmelidir. O zaman bu kalkanın içinde çalışılıp sistemi heklemek için tüm hazırlıklar tamamlanabilir. Kalkan kalkar ve sistem devreye girerse simülasyoncu ayıkır. Kalkan kalkmadan bunu yapmak lazım. Bunun üstünde biraz çalışmak gerekiyor.

Bu çalışma başarılı olursa da çok büyük bir olay olmaz. Bir çocuğun elinden oyuncağını almak gibi düşün. Simülasyonu idare eden ergen, bu işlerden çok anlamıyor. Bir yerlerden görmüş kopyalamış filan ama açığı çok fazla.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 16-02-2022, 15:19
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

LEVH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Simülasyoncunun elektrik olup olduğunu bilemeyiz çünkü o/onlar bizim bir üst levelimiz.

Yine de özgür irade konusunda dediğin handikap mevcut, bir şeyler rastlantısal olarak gerçekleşmesi için serbest bırakılmış olmalı. Ancak yine de her simülasyonda mutlaka bir üst limit olması gerekir. Çünkü olaylar hızlı gelişirse bu kez simülasyonun bu gelişime ayak uyduramaması ve çökmesi gibi bir tehlike ortaya çıkar.

Bunu bu şekilde enterne edersek, aslında dışarıda bir yerlerde sayısız simülasyon ve onları idare eden sayısız simülasyoncu olmalıdır.

Dışarıda, yani bizim üst evrenimizde de sayısız simülasyoncu olmalıdır. Bunlar her çeşit yaşam formunda, yaş grubunda, insan veya daha üstün canlılar olabilir.

Benim tespitim, yani dünyanın genel gidişatına bakarak, simülasyoncumuzun ergen olduğu, matematik ve geometri bilgisinin zayıf olduğu ve biraz da akıl sağlığı yönünden sorunu olduğudur.

dünyamızı bir Tanrı'nın idare etme ihtimali yok denecek kadar azken, akıl sağlığı yerinde olmayan ergen bir simülasyoncunun idare ediyor olması ihtimali kesine yakındır.

Bir çeşit, sistem heklenebilir mi? Böyle bir durumda, her şeyi dışarıdan izleyen simülasyoncu sistemi kapatacak mıdır? O zaman o görmeden ya da hissetmeden önce bu yapılabilir mi?
Bu çalışma başarılı olursa da çok büyük bir olay olmaz. Bir çocuğun elinden oyuncağını almak gibi düşün. Simülasyonu idare eden ergen, bu işlerden çok anlamıyor. Bir yerlerden görmüş kopyalamış filan ama açığı çok fazla.

Buradan çıkardığım şu. Irkın bir gün gelişir ve bu işler girişirse ergenlerin alt dünyalar simule etmesine izin verme çünkü simule ettiklerinizi mutsuz edeceksiniz ve oldukça kafasını karıştırırsınız...

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 16-02-2022, 16:17
Üye

"ictenlik"´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Buradan çıkardığım şu. Irkın bir gün gelişir ve bu işler girişirse ergenlerin alt dünyalar simule etmesine izin verme çünkü simule ettiklerinizi mutsuz edeceksiniz ve oldukça kafasını karıştırırsınız...
Ehmm, haklısın.

Simülasyon kurmak için yaş sınırı olmalı, 18+ gibi. Ayrıca akıl sağlığı yerinde raporu olması lazım. Ama üst ırkımız, gelişmiş olan ırkımız ne yapmış? Saldım çayıra mevlam kayıra. 10 yaşındaki çocuğun eline veriyorlar tableti, cep telefonunu, bilgisayarı, ne yaparsa yapsın. Öyle iş mi olur? Hiç mi kimse makinelerin içindeki elektrik akımlarının ruh halini düşünmez?

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 16-02-2022, 16:22
Üye

Şunu söyleyebilirdim. Yazı hakaret işitmekten bıktım gibi bir cümleyle sona eriyor. Bu düz dünya anlayışına, simuşlasyona karşı verilen tavrımı işaretliyor ya da daha geniş ve farklı mı her neyse bilmiyorum ama bence bunun duygusal tabanı da ortaya konmalı. Şunu söyleyebilirim topluma ve diğerlerine açıklanması zor ya da açıkladığında tahammül gösterilmeyen ve diğerlerinin çeliştiği düşüncelerim ya da okuma araştırmalarım oldu. Bunu başta çok önemserdim ve önemserdim çünkü anlattığım şeyin bizim için önemine inanmıştım. Daha doğrusu bizi yani biz insanları özgürleştirebileceğine inanırdım. Şu an insan doğumlusu ölümlüsü ne hali varsa onu görmelidir işler olduğu yolundadır gibi bir anlayışa kaydım diyelim. Burada bu dünya bir şey değişmez. Bu inançları umutları kırma ya da hiç savaşmama anlamında değil ama bir akış var.

Yazdıklarına karşı açıklamalar sunamadım çünkü benim başka alternatif bir okumam var

Onun dışında düz dünya ya da simulasyona karşı verilen tepkilerse şunu söyleyebilirim.
Düz algılandığını anlayabiliyorum ya da anlamayı deniyorum diyelim ve ama burada öyle algılanmıyor ve bunun neden olduğunu anlamaya çalışıyorum ve mesela Antartikaya gidersem kutuptan dönüp aynı yere geleceğimi düşünüyorum ve bunu ben de ölçmek isterdim ama gerek yok saçma (NASA ya kanmadım gerçekten küre algılıyorum algım bu ) ve son olarak şunu söyleyeyim. Umursanmanız gerektiğini düşünüyorum. Şu anlamda.
Yani üç taneniz alınıp bir uçağa bindirilip Antartika üzerinde uçurulmalı ya da bir şeyler yapılmalı ve size bu gösterilmeli .Bu alay etmekle olacak iş değil. İktidar gücüm olsa bir şeyler yapardım

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 16-02-2022, 16:33
Üye

O iş öyle olmuyor işte. Bu hep önerildi ama hiç bir zaman hayata geçirilmedi. Yapamıyorlar, çünkü küre değil. Benim yaptığım çalışmaların sonucu da bu dünyanın iki boyutlu bir ekran üzerine üç boyutlu evren algısı yaratmaya çalışma üzerine kurulu olduğu ama başarılı olunamadığı . İyi de, doğru olan bir şeyi yanlış bilgiyle nasıl çürüteceksin? Bu olmaz ki. Yüksek irtifa balonuna kamera koyup dünyadan şöyle 50 km kadar yukarı yolluyorsun, ay da güneş de orada görünüyor. Halbuki o kadarcık bir mesafede 40.000km çapındaki dünya ciddi bir baraj olur ve bunların ikisini birden -en azından her seferinde- görmemek lazım. Yoo. Benim gördüğüm deneylerin tamamına yakınında ikisi birden görünüyor. Görünemeyen az sayıda deneyde de zaten çözünürlük düşük ya da amaç ayı ve güneşi gözlemek değil. Bu olmaz, kurgu hatası var. Zaten hazırlayan ergen olduğu için ve aynı zamanda "aman bee, nasılsa kimse buraya kadar çıkamaz" diye düşündüğü için o kısımları hesaplamamış.

Bir rayın karşısına geçtiğinde onu düz görmeni, sağa sola döndüğünde daralıyor görmeni ama hiç bir durumda, -aslında görmen gerektiği gibi- eğrisel görememenin de izahı yok. Yani işte, beyin çok acaip evrim geçirdi de filan pişman, yav he he ne diyim. Dedim arkadaş tamam, bak şimdi ordan jet geçse, bak jet geçiyor, bin kilometre, ik bin kilometre hızla geçiyor, onun şeklini düz olarak görüyorsun, beynin jet gibi çalışıyor. Ama 2,3 ve 7,37'yi çarp diyorum, afallıyorsun. E iyi de beyin niye bir tarafa doğru ışık hızıyla evrilirken öteki tarafı es geçsin, ne alakası var? Onbinlerce yıldır matematik bize lazım.

Hülasa,

Simülasyonun içindeyiz ve öyle müthiş zeki canlılar filan değiliz. Evrim filan olmuyor, ama simülasyonu kurgulayan ergen gerçekçi olsun diye evrime inanmamızı istiyor. Sağa sola kemik parçaları filan koymuş, serpiştirmiş böyle, aralarında kopukluk var, onları hesaplayamamış, bir dünya ciddi hatalar var, hiç üstünde durmamış, milyon tane ara form lazım, onu dediğinde hemen biri zıplıyor, evrim en iyi şekilde olur, e o zaman maymunun kendi niye maymun kalmış, onun başı kel miydi. Bebelere masallar. Şekil olarak işte, oraya bir tane neandertal kafatası, iki tane yarı modern insan kafatası, bir iki dinazor, bir iki yarı insan yarı maymun kafatası, tamam işte, hepsi bu kadar. Yedin mi gerçekten bu ucuz numaraları ya?

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 16-02-2022, 17:51
Üye

O iş öyle olmuyor işte. Bu hep önerildi ama hiç bir zaman hayata geçirilmedi. Yapamıyorlar, çünkü küre değil. Benim yaptığım çalışmaların sonucu da bu dünyanın iki boyutlu bir ekran üzerine üç boyutlu evren algısı yaratmaya çalışma üzerine kurulu olduğu ama başarılı olunamadığı . İyi de, doğru olan bir şeyi yanlış bilgiyle nasıl çürüteceksin? Bu olmaz ki. Yüksek irtifa balonuna kamera koyup dünyadan şöyle 50 km kadar yukarı yolluyorsun, ay da güneş de orada görünüyor. Halbuki o kadarcık bir mesafede 40.000km çapındaki dünya ciddi bir baraj olur ve bunların ikisini birden -en azından her seferinde- görmemek lazım. Yoo. Benim gördüğüm deneylerin tamamına yakınında ikisi birden görünüyor. Görünemeyen az sayıda deneyde de zaten çözünürlük düşük ya da amaç ayı ve güneşi gözlemek değil. Bu olmaz, kurgu hatası var. Zaten hazırlayan ergen olduğu için ve aynı zamanda "aman bee, nasılsa kimse buraya kadar çıkamaz" diye düşündüğü için o kısımları hesaplamamış.

Bir rayın karşısına geçtiğinde onu düz görmeni, sağa sola döndüğünde daralıyor görmeni ama hiç bir durumda, -aslında görmen gerektiği gibi- eğrisel görememenin de izahı yok. Yani işte, beyin çok acaip evrim geçirdi de filan pişman, yav he he ne diyim. Dedim arkadaş tamam, bak şimdi ordan jet geçse, bak jet geçiyor, bin kilometre, ik bin kilometre hızla geçiyor, onun şeklini düz olarak görüyorsun, beynin jet gibi çalışıyor. Ama 2,3 ve 7,37'yi çarp diyorum, afallıyorsun. E iyi de beyin niye bir tarafa doğru ışık hızıyla evrilirken öteki tarafı es geçsin, ne alakası var? Onbinlerce yıldır matematik bize lazım.

Hülasa,

Simülasyonun içindeyiz ve öyle müthiş zeki canlılar filan değiliz. Evrim filan olmuyor, ama simülasyonu kurgulayan ergen gerçekçi olsun diye evrime inanmamızı istiyor. Sağa sola kemik parçaları filan koymuş, serpiştirmiş böyle, aralarında kopukluk var, onları hesaplayamamış, bir dünya ciddi hatalar var, hiç üstünde durmamış, milyon tane ara form lazım, onu dediğinde hemen biri zıplıyor, evrim en iyi şekilde olur, e o zaman maymunun kendi niye maymun kalmış, onun başı kel miydi. Bebelere masallar. Şekil olarak işte, oraya bir tane neandertal kafatası, iki tane yarı modern insan kafatası, bir iki dinazor, bir iki yarı insan yarı maymun kafatası, tamam işte, hepsi bu kadar. Yedin mi gerçekten bu ucuz numaraları ya?

Şimdi düz dünya işi bana göre tartışması bile anlamsız ve zaman kaybı çünkü optik gerçeklik üç boyutludur ve üç boyutlu alan derinliği algılarız. Düz kavramı ikiboyutlu bir optiğe vurgu yapar .Bazılarınca böyle algılandığını anlamaya çalışıyorum hepsi o.

Yani sonsuz düzlemsel bir yer ki bu alanı tanımlayamazsın dünya ya da yeryüzü sonsuz olmalı. Onu da tanımlayamazsın

Yani bir ses dalgası her yöne giden bir küredir .Bu hareket. Bu optiğin temeli. Kapalı bir alanın temel optiği. Bu tartışmasızdır.

Yani dünya ney mi ney mi yi geçelim optik üçboyutludur, bu ve bu.

Alan algı referansı üçboyutludur, üçboyutlu alan gerçekliğindeyiz. Benim için uygun tanım bu.

Düz demenin ne demek olduğunu bile tartışamayız. Bir yere de varmaz. Benim buna dair kavramsal yapılandırmam da farklı. Yapılandırmam muhtemelen ele alınmayacak

Simulasyonun içindeyiz söyleminin bana göre anlamı var ve yok. Bana göre öyle ve değil. Açıklamalarım muhtemelen dinlenmeyeceği karşı açıklama yapamıyorum hepsi o. Benim bilgi tabanım resmi değil. yani susmak benim durumumda önerilen zorunlu resmi seçenek

Simulasyon dediğiniz şeyin bir çerçevesi yok.

Simulasyoncu/lar kim? Evrimleşmiş özneler mi? Tanımlı değil

Taban tanımlı değil

Yani bu haliyle tartışılamaz

Verdiğim karşı kavramlar incelenmiyor ve incelenmedi, ikinci ya da üçüncü kez aynı durumdayım

Benim bir şey yememe gerek yok kendi bilgi tabanım var ve istesem de aktaramıyorum (denedim) o halde herkes kendi bilgi tabanıyla

Size göre düz ve size göre simulasyon
Bana göre ise şöyle
Düz küre tartışması anlamsız
Simualsyon kavramı kopuk ve dış öznelere suç atıyor, kavram tanımlanamıyor, tartışma yersiz

Alt 17-02-2022, 09:49
Üye

ictenlik";653138][SIZE=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
[/SIZE]
Şimdi düz dünya işi bana göre tartışması bile anlamsız ve zaman kaybı çünkü optik gerçeklik üç boyutludur ve üç boyutlu alan derinliği algılarız. Düz kavramı ikiboyutlu bir optiğe vurgu yapar .Bazılarınca böyle algılandığını anlamaya çalışıyorum hepsi o.

Yani sonsuz düzlemsel bir yer ki bu alanı tanımlayamazsın dünya ya da yeryüzü sonsuz olmalı. Onu da tanımlayamazsın

Yani bir ses dalgası her yöne giden bir küredir .Bu hareket. Bu optiğin temeli. Kapalı bir alanın temel optiği. Bu tartışmasızdır.

Yani dünya ney mi ney mi yi geçelim optik üçboyutludur, bu ve bu.

Alan algı referansı üçboyutludur, üçboyutlu alan gerçekliğindeyiz. Benim için uygun tanım bu.

Düz demenin ne demek olduğunu bile tartışamayız. Bir yere de varmaz. Benim buna dair kavramsal yapılandırmam da farklı. Yapılandırmam muhtemelen ele alınmayacak

Simulasyonun içindeyiz söyleminin bana göre anlamı var ve yok. Bana göre öyle ve değil. Açıklamalarım muhtemelen dinlenmeyeceği karşı açıklama yapamıyorum hepsi o. Benim bilgi tabanım resmi değil. yani susmak benim durumumda önerilen zorunlu resmi seçenek

Simulasyon dediğiniz şeyin bir çerçevesi yok.

Simulasyoncu/lar kim? Evrimleşmiş özneler mi? Tanımlı değil

Taban tanımlı değil

Yani bu haliyle tartışılamaz

Verdiğim karşı kavramlar incelenmiyor ve incelenmedi, ikinci ya da üçüncü kez aynı durumdayım

Benim bir şey yememe gerek yok kendi bilgi tabanım var ve istesem de aktaramıyorum (denedim) o halde herkes kendi bilgi tabanıyla

Size göre düz ve size göre simulasyon
Bana göre ise şöyle
Düz küre tartışması anlamsız
Simualsyon kavramı kopuk ve dış öznelere suç atıyor, kavram tanımlanamıyor, tartışma yersiz
Dünyayı simüle eden şu ruh hastası, veledi zina ergeni savunmayı kes artık. Hiç bir şeyi çürütemiyorsun ve simülasyon argümanı diğer argümanların hepsinden güçlü ve baskın ve bu durumu kabul etmiş durumdasın.

Bilim adamlarının bu konuda konuşan çoğu dünyanın olasılık açısından çok büyük olasılıkla simülasyon olduğunu zaten kabulleniyorlar. Senin tartıştığın, bunun böyle olmaması ihtimali zitrilyonda bir, tartışmasına ya da kafa yormasına bile değmez.

Bırak da şu veletin hak ettiği şekliyle kulağını çekelim, belki bir şeyler düzelir. Bisal artık. Yok dünyayı simüle eden ruh hastası, pislik, şizofren, egoist, sadist veledi zinanın avukatıysan da sana zahmet şu yaptığı pijliklerin hesabını onun adına sen ver. Öyle yandan yandan taciz etmek olmaz, bırakmayız öyle.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 17-02-2022, 17:08
Üye

Hiç bir şeyi çürütemiyorsun ve simülasyon argümanı diğer argümanların hepsinden güçlü ve baskın ve bu durumu kabul etmiş durumdasın.

Bilim adamlarının bu konuda konuşan çoğu dünyanın olasılık açısından çok büyük olasılıkla simülasyon olduğunu zaten kabulleniyorlar. Senin tartıştığın, bunun böyle olmaması ihtimali zitrilyonda bir, tartışmasına ya da kafa yormasına bile değmez.
.
Benim bir şeyi çürütmem gerekmiyor ya da gerekmediği gibi bir şeyi çürütmüyorum ya da çürütmeye de kalkmıyorum

Neyse odur ne değilse o değildir

Alt 18-02-2022, 00:15
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dünyayı simüle eden şu
ruh hastası, veledi zina
ergeni savunmayı kes artık. .

Bisal artık. Yok dünyayı simüle eden ruh hastası, pislik, şizofren, egoist, sadist veledi zinanın avukatıysan da sana zahmet şu yaptığı pijliklerin hesabını onun adına sen ver. Öyle yandan yandan taciz etmek olmaz, bırakmayız öyle.
10 sene gibi bir süreçte "allah birdir , mhmd elçisidir " diyen ahmet in savruldugu bu hal manidar.

Bu hal
Ateizm desem degil
Bilimsel farkındalık desem degil
Çevre siyaset desem deil

Olsa olsa kimyasal bozukluklar ve isyan olabilir.

Tabiki bu bir süreç , umarım düzelirsin , tedavi gerektirecek durumlara düşmeden çözersin sorununu .

Simulasyoncu :> ve " ruh hastası" olması zannı , simulasyoncuda bir ruh oldugunu düşünmek ......
Alt 18-02-2022, 20:56
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

o halde bir cismi manyetik açıdan tamamen çevirirsen, aynı zamanda sistem açısından da
görünmez
olmakta mıdır? Bence bu mümkün

Demiş birisi

" görünmezlik" açısından mümkün deildir.

Bir cismi manyetik alan içine hapsedip , cismin göze görünmeyecegini iddia edip ve teoride mümkün diyen kişi cahil cesareti ile şu üstteki cümleyi kurup , soru sorup ve ardındanda " mümkün" diyerek beni şahsen güldürmüştür.

Teoride mümkün diyor ya ! Ne teorisi , pratikte onlarca tipte ve birimi farklı onlarca KW da uygulamalar vardır.
Tabi bunları bilmeyince , ergen velet tavırları ile teoride üfürmeler yapilabilir.
Ancaaak , burasi ciddi bir forum , buraya gelen insanlar, o mümkünü okuyunca yanlış bir bilgiyi dogru zannedip sagda solda konuşarak başka insanlarıda yanıltabilirler.

Bu durumun bir nebze önüne gecebilmek adına ve manyetik alan tüm makina ve teçhizatlarla ilgili 30 yıllık deneyim ve tecrübemle bir kaç not yazayım

Birincisi --> manyetik alan insanların algaçları ile gözlemlenen bir şey deildir , bunu gözlemleyebilmek için manyetik alanın bir başka cisim ile etkileşime girmesi gerekir . Bu cisim genellikle metal olması ve demir içermesi gerekir.

Demiri bilindik oldugu için örnek veriyorum. Bakır ve aliminyum gibi baska metallerde manyetik alandan etkilenir ve bu etki gözlemlenebilir.

Mesela İNDÜKSIYON denilen , düşük voltaj , yuksek akim ve yüksek frekanslarda elde edilen manyetik alanlarda , bir cismi TAMAMEN CEVRELEYIP , o cismi manyetik alana maruz birakınca , cisim kısa sürede ısınir ve süre uzadikca cisim ERIMEYE başlar , formu kimyası degişir.
Bunu neden örnek verdim?
Fledelfiya denilen deneyin yapılabilmesi için öncelikle o gemi etrafında bir manyetik alan oluşturacak ve en iyi neticeyi alabilmek için daire ve sarmal olmak şartı ile bakır bir kafes yapmak ve en önemlisi onu besleyecek enerji kaynağını tedarik etmek gerekir.
Diyelimki tüm sartlar yerine getirildi sonuç olarak elde edecegin şey --> ısı ve erimedir . GÖZDEN KAYBOLMA FALAN DEILDIR.
Ben fledelfiya deneyi denen uydurmayı , islam dininin bir yalanı olan zulkarneyn hikayesindeki demiri bakiri erittik set yaptik masalına benzetiyorum. Veee gülüyorum.

İkicisi --> manyetik alanı oluşturduğun bir çok aygıtta, insanı kolay kolay etkileyipte gozden kaybolması bir kenara ISITIP ERITEMEZSİN .
Şöyle olabilir , çok yuksek voltaj geçen ve manyetik alan oluşturan bir kablo trafo gibi yerlerde o insan manyetik alanın içindeyken şayet geçen akim o kisinin üzerinden topraga akmak için kısa devre yaparsa , o kişi elektirik akimina kapılip direnc gösteren sulu vucudu kömüre donebilir . Bu durumun nedeni manyetik alan deil , akimın uzerinden geçmesidir. Zaten biliyorsunuz.

Üçüncüsü --> çevrenizde manyetik alanla çalışan o kadar çok cihaz varki mesela birisi çamaşır makinaniz ve onun icindeki elktirik motoru.
Bu elektirik motoru manyetik alan oluşturan sargilarınin tam ortasında bilya ile dönen bir başka mil vardır işte o mil manyetik alanın tam ortasinda hapisken milin kaybolduguna sahit olan var mı ?
Iste o motorun sargilarına daha fazla enerji uygulayınca olacak şey ya bobinler yanar yada rulmanlar. GÖZDEN KAYBOLAN bir sey olmaz.

Manyetik alan ile cihazlar , makinalar, teknolojik aletler yapmak çok eglencelidir. Ancak bu gune kadar yaptigi makina ve cihazin üzerinde manyetik alandan sebep kaybolan bir parca ne duyan ne gören olmamıştr. Ha bir parca kayboldu diyen varsa " salak ya kayip etmiştir yada yere düşürup bulamamıştir.

En güçlü manyetik alanlar , yani iş kuvvet olarak elde edilme yolu indüksiyonlardir. , d.c elektirik motorlarıdır. Bunların dışında frekans yolu ile yapılan manyetik alanlar vardir. Hiç birinde kaybolma yoktur. HOKUS POKUS yoktur.

Çok meraklisı varsa ve ev içerisinde , güçlü ve etkileyici bir manyetik alan oluşturmak isteyen varsa "" indüksiyon ısıtma " " indüksiyon" gibi yerleri googleden arayarak merakini giderebilir.
Oralardan bir şey anlamadin bana yardimcı olurmusun dersede. Ben ona buradan yardım edebilirim. Gayette anlaşılır bicimde olur.

Buraya sanki hiç yapılıp denenemiş ve uygulanmamışta TEORİSI gibi abuk subuk şeyler yazmayın.
Halepte var arşında
Un su sekerde var.
Kafandaki teorini pratige dökebilirsin.

Simulasyoncun seni sistemden kebap olarak görebilir. Görünmeme gibi ihtimalin dahi yoktur.

Hadi sana mutluluklar. Kimler ne işlerle iştikal edoyor bilmiyorum ancak meraklısina , ihtiyaç duyana buradan yardımcı olabilirim. Ama buradan.

Önerilen Siteler