Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-03-2021, 15:32
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Benim en büyük çelişkim, acaba Tanrı mı simülasyoncuları yarattı, yoksa simülasyoncular mı Tanrıyı yarattı sorusudur. Bazen bunun döngüsel olduğunu düşünüyorum. Yani Tanrı simülasyoncuları yarattı, onlar bir simülasyon hazırlıyor ve içinde Tanrı oluyor, o Tanrı simülasyonun içinde simülasyoncular yaratıyor... böyle sürüp gidiyor. Yine de bu döngünün bir başı olmalı. Ayrıca bizim dünyayı hazırlayan simülasyoncuların neden buraya bir Tanrı koymadığı, Tanrı konusunu sadece reklamla geçiştirdiği bu konuda kafamı karıştıran ayrı bir çelişkidir. Bu çelişkinin gelişmiş hali, şu an dünyayı simülasyoncular yarattığı halde, Tanrıya gerek olmaksızın içinde bir çok simülasyoncunun daha var olmasıdır. Bu da kendi kendine bir simülasyon döngüsü yaratıyor.

Siz bu soruyu, "hepsini insan yarattı" şeklinde yanıtlayabilirsiniz. Ona saygı duyarım. Fakat, ben insanın hep var olduğuna inandığım için bu muhabbetin dışında tutuyorum.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 06-03-2021, 19:38
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

LEVH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim en büyük çelişkim, acaba Tanrı mı simülasyoncuları yarattı, yoksa simülasyoncular mı Tanrıyı yarattı sorusudur. .
Subjektivite/tekillik görece.. non-dualism incele...

LEVH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim en büyük çelişkim, acaba Tanrı mı simülasyoncuları yarattı, yoksa simülasyoncular mı Tanrıyı yarattı sorusudur. Bazen bunun döngüsel olduğunu düşünüyorum. Yani Tanrı simülasyoncuları yarattı, onlar bir simülasyon hazırlıyor ve içinde Tanrı oluyor, o Tanrı simülasyonun içinde simülasyoncular yaratıyor... böyle sürüp gidiyor. Yine de bu döngünün bir başı olmalı. Ayrıca bizim dünyayı hazırlayan simülasyoncuların neden buraya bir Tanrı koymadığı, Tanrı konusunu sadece reklamla geçiştirdiği bu konuda kafamı karıştıran ayrı bir çelişkidir. Bu çelişkinin gelişmiş hali, şu an dünyayı simülasyoncular yarattığı halde, Tanrıya gerek olmaksızın içinde bir çok simülasyoncunun daha var olmasıdır. Bu da kendi kendine bir simülasyon döngüsü yaratıyor.

Siz bu soruyu, "hepsini insan yarattı" şeklinde yanıtlayabilirsiniz. Ona saygı duyarım. Fakat, ben insanın hep var olduğuna inandığım için bu muhabbetin dışında tutuyorum.
Varolan her şey -bir- -bir ölçü de- -az ya da çok- simulasyoncu; sadece bazıları daha fazla simulasyoncu ya da simulasyoncunun başka biçimi ama sonsuz simulasyoncu... Her zaman.. Zaman yok...

Girift bir simulasyoncu ağı ve birleşik alanlar ve paradigma boyutlarla örtüşüyor/çarpışıyor. İçiçe geçiyor diyelim daha doğru

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 06-03-2021, 19:54
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

bence Levh zeki biri.

yaratıcılık iyi.
edebiyat da iyi.
Alt 06-03-2021, 21:47
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ooffff offf
Ne kafalar ne kafalar

Bu eski bi hikaye ne zekisi
Bu alıntı
Bu hiç bişey değil

Bu dip
Bi de dibin dibi var

Orda bütün masallar bitip gerçekle yüzleşiyorsun
Herşey maddenin nitelikleri
Herşey tam da göründüğü gibi

Bu arkadaş "halüsiyasnon" kafası yaşıyor
Biliyorum bu kafayı
Bi boka benzemez

Marihuana için olum
Kafanız mis gibi olur

Dark city
https://www.imdb.com/title/tt0118929/
Alt 06-03-2021, 22:31
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ne yapsın adamlar marihuana pahalı aynı zamanda yasadışı onlarda böyle kafayı buluyorlar.
Gafa ne kadar güzel miss gibi simülasyon ohhh

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 07-03-2021, 19:18
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Khaos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Marihuana için olum
Kafanız mis gibi olur

Dark city
https://www.imdb.com/title/tt0118929/
vardı da biz mi içmedik?!

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 08-03-2021, 16:30
Üye

Şeytan diyor ki marihuanayı kaçtan veriyonuz diye sor, şüphe üzerine marihuana pazarlamaktan attır içeri. Neyse ki ben simülasyonun geri kalan subliminal mesajları gibi şeytanı da dinlemiyorum.

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bence Levh zeki biri.

yaratıcılık iyi.
edebiyat da iyi.
Ha teşekkür ederim. Hakaret dinlemekten gına gelmişti.

"ictenlik"´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Subjektivite/tekillik görece.. non-dualism incele...
Girift bir simulasyoncu ağı ve birleşik alanlar ve paradigma boyutlarla örtüşüyor/çarpışıyor. İçiçe geçiyor diyelim daha doğru
Ben de nihayetinde girift bir non-lineer sürekli bir ikili yapının döngüsellik kazandığını düşünüyorum. Fakat bu modelde örneğin bir alt evrenin Tanrısı bir üst evrenin Tanrısıyla, veya bir alt evrendeki simülasyoncu bir üst evrenin simülasyoncusuna ulaşırsa ne olur sorunsalı var.

Yani şöyle, diyelim ki bir simülasyon yaratmış olalım. Bunu sen şimdi yaratmış ol örneğin. Ve bu simülasyonun içinde bir Tanrı kodu yaz. İstediği her şeyi yapabiliyor, ol diyor oluyor, öl diyor ölüyor filan. Böyle uçuk, gerçek dışı, fantastik birisi. Sen yazdın oldu sonuçta. Şimdi bu yazdığın kodlara sahip Tanrı, bir üst evrenin Tanrısına ulaşabilir mi? Ya da bir üst evrenin simülasyoncusuna ulaşıp, hatta seni beni kodlayan simülasyoncuya ulaşıp, onu etki altına alarak "tırnak içinde vahyederek" seni onun bir üst boyutta Tanrısının yerine geçirebilir mi. Biliyorum saçma gibi ama neden olmasın? Sonuçta eğer sonsuz ve başka bir sonsuz çarpışırsa, sonuç belirsizdir, diğeri ne kadar büyük olursa olsun. Ben de mikro boyutta bir sonsuzluk tanımladım. Teoride bu tanımlanan sonsuzluk mikro düzeyde bile olsa her türlü sonsuzlukla, dolayısıyla simülasyonla ve Tanrıyla çarpışabilir ve baş edebilir olabilir. Bunun kodu yazılabilir bence. Simülasyon kahretsin niye bilgisayar okumadım sanki, tüh be.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 08-03-2021, 17:01
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Levh
Simulasyon teorinin enerji kaynağı ne ?
Bir üst simulasyonunun bir üst simulasyonunun bir üst simulasyonu ........diye gider bu teorin.

Enerjisini nereden alıyor? Bellimi.
Sonsuz sınırsız olamaz galiba.
Teorin ve enerji kaynağın celişki oluşturuyor
Alt 08-03-2021, 17:44
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Simülasyon nesnesi tehdit savurmuş
Sana beleş oğlum

Yeter ki dönemeyeceğin kadar dibe batmanı engellesin
Sen bu gidişle kendini içeri attıracaksın
Şizo
Kendine yardım et
Salma bu kadar
Alt 09-03-2021, 09:46
Üye

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Levh
Simulasyon teorinin enerji kaynağı ne ?
Bir üst simulasyonunun bir üst simulasyonunun bir üst simulasyonu ........diye gider bu teorin.

Enerjisini nereden alıyor? Bellimi.
Sonsuz sınırsız olamaz galiba.
Teorin ve enerji kaynağın celişki oluşturuyor
İnsana bağlanıyor. İnsan hep vardı, simülasyonun içinde veya dışında. Bu simülasyonu yapanlar da insan, tıpkı bizim gibi. Tek farkları, Tanrıcılık oynuyorlar. Arada baskın türün farklı canlılar olduğu simülasyonlar da olabilir ama genel manada insan ağırlıklı simülasyonlar ağırlıktadır, tıpkı dünyada oynanan oyunların geneli gibi. Bazı insanlar simülasyonu yaratırken bazıları içine girip eğleniyor, bizim gibi. İşte bak ben bunun farkındayım ve buna itiraz ediyorum. Burada eğleniyor olmamız lazımdı ama burada eğlenmiyoruz çünkü burada adalet sıfırın altında, çünkü buraya Tanrı koymayı unutmuşlar. Ya da eziğin birisi benden ya da bizden intikam alma derdinde, kasten Tanrı koymamışlar. En azından simülasyonu yaratanların birisi bu durumu dengelemek için Tanrıcılık oynayabilirdi, yok ama onların işi gücü şeytancılık oynamak. Benim genel manada itirazım buna.

İnsan ezelde vardı, ebediyyen de var olacaktır. Simülasyonmuş, Tanrıymış filan bunların hepsi gelip geçici kurgusal şeyler. Burada yaşadığımız her deneyim daha güzel ve daha gerçekçi simülasyonlar yaratabilmek için yapılan hataların görülmesini sağlıyor. Tabi bu arada eğlenebilsek iyi olacaktı ama malesef, dediğim gibi simülasyonun başındakiler ezik ve ergen olunca, bastırılmış eziklik duygularının yansıması olarak buradaki insanlara eziyet ederek, başları ayak ederek, ayakları baş ederek, olayların en iğrenç, en saçma şekilde gerçekleşmesini sağlayıp kenardan pişmiş kelle gibi sırıtıyorlar. Yani onlar bu tarz simülasyonların mantıken hatalarını görmek adına simülasyonu test etmek yerine adeta benim sinirlerimi test ediyorlar. Buranın kurgusunun bu olduğunu zannetmiyorum. Şimdi onların bu tavırları hakkında gerçek düşüncemi sansürsüz söylerdim ama birilerinin inancını şey etmek istemiyorum. Bir de, son dönemde bazı eleştiri ve önerilerimden sonra hafif de olsa biraz tavırları değişti gibi, bu ortamı da olumsuz yönde bozmak istemiyorum. Onlar kötüleşirse ben de kötüleşirim. Kısasa kısas, yapacak bir şey yok. Keşke her şey çok güzel olsaydı ama maalesef onlar güzel olamıyorlar. Tıpkı her şeyin çok güzel olacağının da koca bir yalan olması gibi. Orada ben olsaydım öyle mi olurdu, yok. Neyse. Önce boş hayale kaptırıyor sonra da pis pis sırıtıyor, beni gıcık etmenin derdinde. Böyle hayat mı kurgusu olur. Tam bir çelişki.

Tanrıysan Tanrı gibi davran, şeytansan şeytan gibi davran, simülasyonun başındaki sorumluluk sahibi biriysen de bu sorumluluk bilincinde hareket et. Hiç biri yok. Tam bir çelişki. Şöyle adam gibi, her sözünü tutan, mert, dürüst, namuslu, ahlaklı bir simülasyoncumuz olamadı malesef. Sonra da efendim, dürüst ol, yalan söyleme, adam öldürmeymiş. Sen dürüst ol, sen ahlaklı ol, sen adam öldürme. Bana söylediğin şeyi kendin yap. Yanlışım var mı? Ben tutarlıyım bakın.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Önerilen Siteler