Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-03-2009, 21:54
dolfen dolfen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart tanrıya not bırakın...

Cin fikirli sanatçı, insanlara Tanrı’yı arama şansı veriyor ama tek şans, not bırakmak. Zira Tanrı müsait değil!

LONDRA - Hollandalılar Tanrı’nın cep telefonuna mesaj bırakıyor. Hollandalı sanatçı Johan van der Dong’un yeni sergisinde Tanrı’nın telefon numarasına ulaşmak mümkün ancak telefonlara yanıt almak o kadar kolay değil! Hollandalıların yoğun ilgi gösterdiği sergide Tanrı’yı cep telefonundan arayanlar ‘Ben Tanrı, şu anda müsait değilim, lütfen mesaj bırakınız’ anonsu karşısında mesaj bırakmakla yetiniyorlar. Tanrı’yla telefon hattı kurmanın, Tanrı’nın her an her yerden ulaşılabilirliğini simgelediğini söyleyen Johan Van der Dong’un sergisi Hollanda insanının değişen din algılarını göstermeyi amaçlıyor.
Sergi dini inançları alaya aldığı gerekçesiyle eleştiriledursun, Tanrı’ya bırakılan mesaj sayısı şimdiden 1000’i geçti. Hollanda Radyosu’na konuşan Johan van der Dong “Bırakılan mesajları dinlemeyi elbette düşünmüyorum. Ben bir sanatçıyım, papaz değil. Eleştiriler abartılı” diye konuşuyor. Sergi sözcüsü Susanna Groot ise “İnsanlar eskiden günah çıkarmaya, dua etmeye kliseye giderken şimdi yeni bir seçenek var: Tanrı’yı telefonla arayıp, duayı modern bir yolla etmek!” diyerek Van Der Dong’u savunuyor. (bbc)

http//dolfen.blogcu.com/

Son söylediğim her zaman doğrudur, bir sonraki onu yalanlasa da...!
Alt 10-03-2009, 21:56
Kıdemli Üye

sen mi bizi yarattın biz mi seni?

sanırım cevabı zor olacak bir soru olur. eğer o bizi yarattı ise, dünyanın hali ortada, yok biz onu yarattık ise, O'nun hali de ortada(!!!).

http//dolfen.blogcu.com/

Alt 10-03-2009, 21:58
Kıdemli Üye

ben tanrıyı doğduğum günden beri arıyorum ama hala bulamadım..ben bulamadığım gibi oda beni hiç aramadı...zaten düşündüğüm gibi çıkıyor...tanrı zenginlerin..parası bol olanların tanrısı..bizim gibi çulsuzlarla niye muhatap olsunki....

http//dolfen.blogcu.com/

Alt 11-03-2009, 04:27
dr humanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dr humanist dr humanist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

notu arapça mı bırakmak gerekiyor peki?ona göre yani,karşımızda arap allah mı ,türk gök tengri mi ,baba oğul kutsal ruh mu,yahudi allah yehova mı..tanrısına göre değişir benim mesajım

Konu dr humanist tarafından (11-03-2009 Saat 15:57 ) değiştirilmiştir.
Alt 11-03-2009, 04:39
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger dr.humanist;

Mesaj, tanri, allah, mesih v.s. icin degil; mesaji birakaninrahatlamasi icin. Oyuzden seni, nasil bir icerikli ve dilli mesaj rahatlatiyorsa; sen de oyle mesaj birak. Bu ayni, maca gidipte; ku..r yoluyla; rahatlayanlar gibi. Bence bu insanoglunu rahatlatma servisinden; iyi gelir kaynagi olur. Bi keresinde de TV'de; bir programda; araba mezarliginda; para odeyerek; insanoglunun arabalari cesitli aletlerle parcalayarak rahatladiklarini duymustum. Isciler de; ilk baslarda;somurulerinin karsiligi olarak; uzerinde calistiklari ve is yerlerindeki makineleri parcaliyorlardi.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 16-03-2009, 16:23
byspy byspy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

"kaldıramayacağın kadar büyük bir taş yaratabilirmisin??"

Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...

Önerilen Siteler