Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-10-2009, 15:13
ahmetsecer ahmetsecer isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Exclamation Cvp

İnsanlarda altı parmak son derece anlamsız ve mutasyonun zararı sonucunda oluşuyor, ben çevremde evrim geçirmiş milyarlarca altı parmaklı insan göremiyorum doğrusu. Dawkins konusunda kendi söylediğinize de inanmadınız herhalde, tekrar söylüyorum, faydalı milyarlarca mutasyon olması lazım kainatta bu kadar düzgün milyarlarca canlının oluşması için. Ama canlılar Allah tarafından böyle kusursuz ve mükemmel yaratıldılar.
Alt 07-10-2009, 15:23
ugorur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ugorur ugorur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ugorur isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

ahmetsecer´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İnsanlarda altı parmak son derece anlamsız ve mutasyonun zararı sonucunda oluşuyor, ben çevremde evrim geçirmiş milyarlarca altı parmaklı insan göremiyorum doğrusu. Dawkins konusunda kendi söylediğinize de inanmadınız herhalde, tekrar söylüyorum, faydalı milyarlarca mutasyon olması lazım kainatta bu kadar düzgün milyarlarca canlının oluşması için. Ama canlılar Allah tarafından böyle kusursuz ve mükemmel yaratıldılar.
Sayın ahmetsecer

Bana Dünya'da kusursuz tek bir canlı göçteremezsin!!!

Ayrıca siz evrimin ne olduğunu bilmeden evrimi eleştridiğiniz bu yazınızdan anlaşılıyo. Evrimin içinde seçilimde vardır. Bu 6 parmaklı insanları toplumdan dışlasak yada 5 parmaklı insanların başına bir bela gelsede bunların başına o bela gelmese bundan 50-60 nesil sonra insanlar kazdıkları yerlerde 5 parmaklı insan gördükce şaşırırlar.

Ayrıca 6 parmaklı insanların bizden tek farkları kavrayışlar daha İYİ. Bunun neresi zararlı.

Faydalı milyonlarca mutasyon zaten oluyor. Bunların bir çoğu fizyoloji ile alakalı değiller. Bu yüzden siz doğrudan göremiyorsunuz.

Saygılarımla
Umurcan Görür
Alt 07-10-2009, 15:29
Üye

Exclamation Cevap

Faydalı milyonlarca mutasyonu sayınız, var demek yanıt değil. Ayrıca ben evrim geçirmiş, kavrayışı güçlü milyonlarca altı parmaklı insan göremiyorum, halüsinasyon görüyor olabilir misiniz :)
Alt 07-10-2009, 15:37
Kıdemli Üye

Faydalı milyonlarca mutasyonu sayınız, var demek yanıt değil. Ayrıca ben evrim geçirmiş, kavrayışı güçlü milyonlarca altı parmaklı insan göremiyorum, halüsinasyon görüyor olabilir misiniz
Sayın ahmetsecer

Bu sorunuza yanıt vermem için genetik bilginiz ne kadar bunu bilmem gerek.

Ben 6 parmaklı insanların yeni bir insan türüne doğru evrilmesi için koşulları saydım. Şu anda onlar 6 parmaklı insan türünün ilk üyeleri olabilceği gibi yok olupta gidebilirler. Milyonlarca görebilmeniz için tüm 6 parmaklıların seçilim yoluyla bir araya gelip çoğunlukla bir birleriyle çiftleşmeleri gerek. Üzerinden bir kaç bin yıl geçtikten sonra milyonlar gibi bir sayıya ulaşabilirler ancak. Şu anda 6 parmaklılık oranı çok çok düşük ve sadece 2 nesildir bu kadar çoklar.

Saygılarımla
Umurcan Görür
Alt 07-10-2009, 15:42
Üye

Exclamation DNA'daki P53 geni evrimi yalanlıyor

Bildiğiniz gibi DNA'da muazzam bir bilgi deposu var, binlerce ansiklopedi sayfası bilgi küçücük bir alana gizlenmiş. Aslında sırf DNA'nın yapısı evrimi çökertmeye yeter, DNA'yı keşfeden bilim adamları bu yüzden hemen Allah'a iman etmişlerdir.

DNA'nın içinde muazzam bir denge var, DNA'da bulunan bir gen P53 adını taşıyor. Mutasyonun kansere yol açtığını bilim adamları bu keşfettiler. DNA'daki P53 geni kanserin oluşmasını engelliyor. Yani hücrenin kontrolsüz, kendi kendine sürekli bölünmesini ve kanserin oluşmasını önlüyor. Bu nasıl oluşuyor anlatayım:

P53 geni bir protein yapıyor, bu protein gidip DNA'daki başka bir gene bağlanıyor. O gende bir protein yapıyor. Bu proteine de P21 adı veriliyor. İşte bu P21 proteinin de hücrenin bölünmesini sağlayan protein var. İlk gelen protein olmadığı zaman hücre sınırsız olarak bölünmeye devam ediyor ama P21 geldiğinde bölünme duruyor. Yani P53 isimli gene küçücük bir müdahale yapılsa, bir mutasyon gelse bu kansere yol açıyor. Bu bilim adamları tarafından tespit edildi. Gördüğünüz gibi muazzam bir kontrol mekanizması var. Sırf bu kontrol mekanizması olmasa hücre durmadan bölünecek kulaklar, burun uzayıp gidecek, vücut tamamen kontrolden çıkacaktır. Fakat Allah insanı kusursuz yaratmıştır. Sadece küçücük bir detay ve bu derece muntazam işleyen kompleks yapı ancak Allah'ın üstün aklı ile mümkündür.

Hangi organı incelerseniz inceleyin hepsi olağanüstü sistemlerle donatılmıştır, araştırırsanız sadece şimdilik keşfedilenleri bulursunuz, daha bilim adamlarının keşfedemedikleri milyonlarca detay vardır.
Alt 07-10-2009, 15:44
Üye

Exclamation Cvp

1. Altı parmaklı insanları bırakıp Dawkins'in sayamadığı milyonlarca faydalı mutasyon örneklerini sayıp bilimsel olarak da kaynak verirseniz çok memnun olurum.

2. Balinaların ayılardan nasıl olup da evrimleştiklerini de açıklarmısınız, Darwin resmen hayvan bulamayıp uydurmuş.
Alt 07-10-2009, 15:50
Kıdemli Üye

1. Altı parmaklı insanları bırakıp Dawkins'in sayamadığı milyonlarca faydalı mutasyon örneklerini sayıp bilimsel olarak da kaynak verirseniz çok memnun olurum.

2. Balinaların ayılardan nasıl olup da evrimleştiklerini de açıklarmısınız, Darwin resmen hayvan bulamayıp uydurmuş.
Sayın ahmetsecer

6 parmaklılıkta bu kadar ısrar eden sizdiniz. Bende size durumu açıkladım.

1. sorunuz için genetik bilginizin ne kadar olduğunu bilmem gerekiyor.

2. sorunuzuda yukarıda belirmiştim zaten. Tekrar yazmama gerek yok. Darwin örneklemelerini yaparken o zamanın koşullarına göre yapmıştı. Şimdi türlerin dağılımı daha farklı yapılıyor. Artık DNA bankalarımız var. Bu bankalar sayesinde bire bir karşılaştırma yapılarak hangi türün yaklaşık olarak ne kadar zaman önce hangi hayvandan evrimleştiğini bilebiliyoruz.

Saygılarımla
Umurcan Görür
Alt 07-10-2009, 15:59
Üye

Standart Cvp

Niye cevap vermek için benim genetik bilgime ihtiyacınız var, hiç böyle cevap görmedim, ben sizin genetik bilginizi bilmeden yazıyorum, siz korkmayın yazın, fakat lütfen kaynak belirtin, araştıralım bakalım neymiş bu faydalı mutasyonlar.
Alt 07-10-2009, 16:02
Kıdemli Üye

http://scholar.google.com.tr/scholar...hl=tr&btnG=Ara

Burada yeterince makale var. Sadece tek bir mutasyon türü bu crossing-over.

Saygılarımla
Umurcan Görür
Alt 07-10-2009, 19:12
Kıdemli Üye

Bildiğiniz gibi DNA'da muazzam bir bilgi deposu var, binlerce ansiklopedi sayfası bilgi küçücük bir alana gizlenmiş. Aslında sırf DNA'nın yapısı evrimi çökertmeye yeter, DNA'yı keşfeden bilim adamları bu yüzden hemen Allah'a iman etmişlerdir.

DNA'nın içinde muazzam bir denge var, DNA'da bulunan bir gen P53 adını taşıyor. Mutasyonun kansere yol açtığını bilim adamları bu keşfettiler. DNA'daki P53 geni kanserin oluşmasını engelliyor. Yani hücrenin kontrolsüz, kendi kendine sürekli bölünmesini ve kanserin oluşmasını önlüyor. Bu nasıl oluşuyor anlatayım:

P53 geni bir protein yapıyor, bu protein gidip DNA'daki başka bir gene bağlanıyor. O gende bir protein yapıyor. Bu proteine de P21 adı veriliyor. İşte bu P21 proteinin de hücrenin bölünmesini sağlayan protein var. İlk gelen protein olmadığı zaman hücre sınırsız olarak bölünmeye devam ediyor ama P21 geldiğinde bölünme duruyor. Yani P53 isimli gene küçücük bir müdahale yapılsa, bir mutasyon gelse bu kansere yol açıyor. Bu bilim adamları tarafından tespit edildi. Gördüğünüz gibi muazzam bir kontrol mekanizması var. Sırf bu kontrol mekanizması olmasa hücre durmadan bölünecek kulaklar, burun uzayıp gidecek, vücut tamamen kontrolden çıkacaktır. Fakat Allah insanı kusursuz yaratmıştır. Sadece küçücük bir detay ve bu derece muntazam işleyen kompleks yapı ancak Allah'ın üstün aklı ile mümkündür.

Hangi organı incelerseniz inceleyin hepsi olağanüstü sistemlerle donatılmıştır, araştırırsanız sadece şimdilik keşfedilenleri bulursunuz, daha bilim adamlarının keşfedemedikleri milyonlarca detay vardır.
Sayın ahmetsecer

1- Bana bu genin EVRİM İLE OLUŞAMAYACAĞINA kanıt olacak bilimsel bir makale gösterir misiniz?
2- Bana gen bilimci olup evrimi red eden bilim adamlarından örnek gösterebilir misiniz? Daha önce gösterdiğiniz örneklerin biri olmayan bir kaynaktan alınmaydı diğeri evrimi reddetmiyor tam tersine evrimi kabul ediyordu.
3- Size ben bir şeyler anlatmaktan, sizin yazdıklarınızın yanlış olduğunu ıspatlamaktan bıktım; siz HY'dan alıntı yapmaktan bıkmadınız mı?

Saygılarımla
Umurcan Görür

Önerilen Siteler