Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Konu Kapatılmıştır

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-01-2007, 23:45
seyyah3441 seyyah3441 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: ATATÜRK HAKKINDA

???????
Alt 12-01-2007, 01:00
mehmetk_kk mehmetk_kk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

mehmet arkadaş ne zaman site kurallarına uymaya başlayacaksın merak ediyorum..

frodo
Alt 12-01-2007, 16:55
monuk monuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

şimdi arkadaşlar hem müslüman olmaktan dolayı gayet huzurlu ve mutlu hem de bazı kafalara tuhaf gelse de atatürk e yeterince saygı ve sevgi duymaya çalışan biri olarak düşüncelerimi açıklamam gerekirse:

öncelikle, atatürk umarım müslüman olarak ölmüştür bunu neden söylüyorum çünkü inancıma göre müslümanlığı dünyada tanımış birinin bu dini seçmesi onun için öte tarafta çok yararlıdır ve ben de atatürkü seven ve düşünen biri olarak bu dilekte bulunuyorum, o kadar..

ama asıl önemli nokta şu ki ben birini sevicek ya da saygı duyucaksam bunu kesinlikle o kişinin sahip olduğu inanca bakarak yapmam ve yapmamam da gerekir, herkesin tercihi kendine ne de olsa.

atatürk bildiğimiz, duyduğumuz, okuduğumuz vs. kadarıyla ülkesini seven ve hayatını ülkesinin iyiliği doğrultusunda harcamış ve başarılı da olmuş biridir. iyilikleri ve doğruları kadar hataları ve yanlışları da olmuştur her insanın olduğu kadar. *ve bu nokta herkesin anlaması gereken bi noktadır. * * * * * * * * *

öncelikle bilinmesi gereken o insanüstü bi varlık değildir *(sayesinde böyle rahatça yaşadığımız, yatıp kalkıp ona dua etmemiz gereken, o olmasaydı şu an güzel olan ne varsa rüyamızda bile göremiceğimiz). bunların hepsi onu putlaştırıp sürekli eleştirdikleri din yobazlarının yaptığına düşmekten kurtulamayan diğer türlü yobazların kalıplaşmış dogmalarıdır. tarihte hiçbir olay, hiç bir kimse alternatifsiz değildir ve eğer bahsedilen kişi ya da olaylar olmıycak olsaydı onun yerini doldurabilcek pek çok kişiyi yine tarihin oluşturacağı bi gerçektir. ama sonuçta şu da bi gerçektir ki atatürk yaşamıştır ve bizim bildiğimiz tüm o durumların içersinde yer almıştır yani yaptıklarının küçümsenecek bi tarafı da yoktur.

kısacası ne atatürkü senden benden çok başka, adeta tanrı seviyesinde algılamak ne de her bi fırsatta onun yaptıklarına bi kulp takıp ona çamur atmak doğrudur. o allahın yarattığı, üstün özellikleri olan *bi insandı ve öte tarafta bizim onu ne kadar çok sevip sevmediğimizden bağımsız olarak sorgulanacak olan bir faniydi.

umalım ki allahın rahmeti onun üzerine olsun..
Alt 12-01-2007, 20:07
mehmetk_k mehmetk_k isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

mehmetk_kk";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
mehmet arkadaş ne zaman site kurallarına uymaya başlayacaksın merak ediyorum..

frodo
elimden geldiğince uyuyorum kardeş,bir problemmi var?Atasözleri,değişler müstehcende olsa bize ait gocunmamak gerekir.
Alt 12-01-2007, 20:13
lenin lenin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

mehmetk_k madem Atatürkle alıp veremediğin var ya dil uzatma ya da git Atatürkün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinden git suudi arabistana git irana git nereye gidersen git.Yok dersen de Ataya laf söyleme.

Karanlığın Sonu Bir Ulu Şafak...
Alt 12-01-2007, 22:17
Üye

lenin";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
mehmetk_k madem Atatürkle alıp veremediğin var ya dil uzatma ya da git Atatürkün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinden git suudi arabistana git irana git nereye gidersen git.Yok dersen de Ataya laf söyleme.
tamam kardeş yarın yola çıkıyorum sizin laf anlıyacağınız yok,tırstım sizden
Alt 12-01-2007, 22:44
Üye Değil

[/quote]

konuşmayı senden öğrenecek değilim heralde beğenmiyorsan cevap yazmaz muhatab olmazsın olur biter.adımda memeyt değil kinyalı[/quote]
Sen de bu şekilde Ata'ya saygısızlık yapamazsın.Buna hakkın yok.Beğenmiyorsan çeker gidersin.Kimse seni burda zorla tuttmuyor.
Alt 12-01-2007, 22:59
Üye

konuşmayı senden öğrenecek değilim heralde beğenmiyorsan cevap yazmaz muhatab olmazsın olur biter.adımda memeyt değil kinyalı[/quote]
Sen de bu şekilde Ata'ya saygısızlık yapamazsın.Buna hakkın yok.Beğenmiyorsan çeker gidersin.Kimse seni burda zorla tuttmuyor.[/quote]

benim kimseye saygısızlık yaptığım yok.fakat eleştirebilirim tıpkı sizin gibi.ne zaman gideceğime ben karar veririm ukalalık yapmanın manası yok.
Alt 12-01-2007, 23:08
Üye Değil

konuşmayı senden öğrenecek değilim heralde beğenmiyorsan cevap yazmaz muhatab olmazsın olur biter.adımda memeyt değil kinyalı
Sen de bu şekilde Ata'ya saygısızlık yapamazsın.Buna hakkın yok.Beğenmiyorsan çeker gidersin.Kimse seni burda zorla tuttmuyor.[/quote]

benim kimseye saygısızlık yaptığım yok.fakat eleştirebilirim tıpkı sizin gibi.ne zaman gideceğime ben karar veririm ukalalık yapmanın manası yok.[/quote]
Asıl ukalalığı sen yapma.Sanki bir işe yarıyorsun da..
Burda millete laf yetiştirip ülkeyi kurtardığını mı sanıyorsun.Dinmiş...Peh!
Ne işe yaradı şimdiye kadar?Görüyoruz başımızdakileri onlar da senin gibi.Ama batırmaktan başka işe yaramıyorlar.Bari Atatürk'e saygısızlık yapmayın.
Alt 12-01-2007, 23:18
Üye

kimyaci";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
konuşmayı senden öğrenecek değilim heralde beğenmiyorsan cevap yazmaz muhatab olmazsın olur biter.adımda memeyt değil kinyalı
Sen de bu şekilde Ata'ya saygısızlık yapamazsın.Buna hakkın yok.Beğenmiyorsan çeker gidersin.Kimse seni burda zorla tuttmuyor.
benim kimseye saygısızlık yaptığım yok.fakat eleştirebilirim tıpkı sizin gibi.ne zaman gideceğime ben karar veririm ukalalık yapmanın manası yok.[/quote]
Asıl ukalalığı sen yapma.Sanki bir işe yarıyorsun da..
Burda millete laf yetiştirip ülkeyi kurtardığını mı sanıyorsun.Dinmiş...Peh!
Ne işe yaradı şimdiye kadar?Görüyoruz başımızdakileri onlar da senin gibi.Ama batırmaktan başka işe yaramıyorlar.Bari Atatürk'e saygısızlık yapmayın.[/quote]

kardeş işe yarıyoruz bazen mesela sana cacık nasıl yapılır anlatayımmı?sen başındakileri müslümanmı sanıyorsun?her neyse gereksiz polemik yapmayayım nediyordun sen atana saygısızlık yapmayayımmı peki kardeş yapmayız sensin.
Konu Kapatılmıştır

Önerilen Siteler