Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-06-2023, 19:58
Alvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alvin Alvin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Anarşizm başlığındaki tartışmalar

Saygideger arkadaslar,

Hem anarsizm hem komunizm gecersiz ideolojilerdir. Yil olmus 2023, hala 19. yuzyilda mi yasiyorsunuz yahu, ne anarsizmi ne komuniz mi! Bu ideolojilerin ne bireye ne topluma faydasi vardir. Faydasini birak apacik insanligin basina bela olmuslardir. Tarihci Timothy D. Snyder, 2011 yılında, Doğu Avrupa arşivlerindeki yirmi yıllık tarihsel araştırmayı değerlendirmis ve gormus ki, Stalin denilen diktator, kasıtlı olarak yaklaşık 6 milyon kişiyi öldürmus. Bir de bu diktatorun uyguladigi politikalardan olenlerin sayisi dusunuldugunde bu rakam 9 milyona çıkiyor. Milyon, milyon! Komunizm, esitlik, kardeslik ayagina yapiyorlar bunu.

Siz, herhangi bir sosyalist ulkede huzur, rerah, adalet, hurriyet/ozgurluk goruyor musunuz? Hangisinde insan haklari var?

Inaniyorum ki, anarsist/komunistler iktidari/gucu/firsati ele gecirsin, ilk is kendi gibi dusunmeyen herkesi ya hapse atarlar yada oldururler.

Ben, bir ara (bir kac yil once) bir "solcu, komunist" arkadas gormustum Twitter'da. Gucu ele gecirince "kapitalistlerin kafasini kesecegini" soyluyordu. Irkildim. Senin, ISID'liden ne farkin var dedim. Bu karsilik bi ton da anneme yonelik kufur yedim. Bu ne vahsettir ya! Psikopatlik her ideolojide var, sadece isimleri farkli, psikopatlik ayni. Baktim, olmuyor, Twitter denilen coplugu kapattim. Rahat ettim.

"Happiness is a state of mind. It's just according to the way you look at things."
— Walt Disney
Alt 19-06-2023, 20:37
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alvin komunizmin karşısında olan tüm birlikteliklere katil demek bile hafif kalır .

Senin özgürlükten anladığın , bir fırsat bulup hatta şans eseri bir yere gidip orada şahsına dair ve hiç kimseye faydası olmayan sonradan görme hallerinle , eski ezikliğini bastırmak için dunya da olmuş ve olabilecek en aşşağılık sömürücü vahşi katilerin kalemşorü olman burada birilerini etkilermi diye düşünüyorsun çok merak ettim şimdi.

Kişiselleştirme sakın deme bana , çünkü sen kişisel olarak düzmece yalanlar ile düzmece bir hikaye yazıp resmen trollüyorsun.

Burasıda kapitalist bir ulke , demokrasisi var , serbest piyasa ekonomisi var niye terk ettin burayı ? Burada yeşerseydin !!! , burada seni engelleyen komunistlermiydi ?

Bence zırvalamayada başladın.
Alt 19-06-2023, 22:04
Üye

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Alvin komunizmin karşısında olan tüm birlikteliklere katil demek bile hafif kalır .

Senin özgürlükten anladığın , bir fırsat bulup hatta şans eseri bir yere gidip orada şahsına dair ve hiç kimseye faydası olmayan sonradan görme hallerinle , eski ezikliğini bastırmak için dunya da olmuş ve olabilecek en aşşağılık sömürücü vahşi katilerin kalemşorü olman burada birilerini etkilermi diye düşünüyorsun çok merak ettim şimdi.

Kişiselleştirme sakın deme bana , çünkü sen kişisel olarak düzmece yalanlar ile düzmece bir hikaye yazıp resmen trollüyorsun.

Burasıda kapitalist bir ulke , demokrasisi var , serbest piyasa ekonomisi var niye terk ettin burayı ? Burada yeşerseydin !!! , burada seni engelleyen komunistlermiydi ?

Bence zırvalamayada başladın.

Saygideger ilahimasal,

Ben biraz disari cikip, cocugumla vakit gecirecegim. Konuya iliskin yazarsan, buyu yaz. Ben sana daha sonra cevap veririrm. Onun disinda, yine bizi trol, ezik, katillerin masasi, kalemsoru, vs yaptin, yine canin sagolsun. Problem yok.

Yalniz sadece sunu soyleyeyim. Ben hayatim boyunca -7 yasimdan beri- aklina gelebilecek her iste durustce, namusumla calistim. Babasiz evime ben baba oldum. Ezik biri de degildim, 38 farkli ulke gezdim Turkiye'deyken, pek cok kultur gordum, insanla tanistim. Bak, benim hayatimi bilmeden bana neler soyluyorsun, ben senin sosyalizmine niye inanayim.

Neyse, dedik ya, canin sagolsun.

Saygilarimla

"Happiness is a state of mind. It's just according to the way you look at things."
— Walt Disney
Alt 19-06-2023, 22:31
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alvin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Saygideger ilahimasal,

Ben biraz disari cikip, cocugumla vakit gecirecegim. Konuya iliskin yazarsan, buyu yaz. Ben sana daha sonra cevap veririrm. Onun disinda, yine bizi trol, ezik, katillerin masasi, kalemsoru, vs yaptin, yine canin sagolsun. Problem yok.

Yalniz sadece sunu soyleyeyim. Ben hayatim boyunca -7 yasimdan beri- aklina gelebilecek her iste durustce, namusumla calistim. Babasiz evime ben baba oldum. Ezik biri de degildim, 38 farkli ulke gezdim Turkiye'deyken, pek cok kultur gordum, insanla tanistim. Bak, benim hayatimi bilmeden bana neler soyluyorsun, ben senin sosyalizmine niye inanayim.

Neyse, dedik ya, canin sagolsun.

Saygilarimla
He alvincim bir tek çocuk sende var , bir sen emek verdin , bir sen gittin gördün .

Bak arkadaş bana şunu unutma , çamur atarken dikkatli yaz , kaynak koy , aynı iğrenç dille şu kadar milyonu katletti iftirasını atarken kinini kusma , kusma ki bende sana sonradan görme ezik demiyim. Anlaştığımızı umut ediyorum.
Alt 19-06-2023, 23:29
Üye

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
He alvincim bir tek çocuk sende var , bir sen emek verdin , bir sen gittin gördün .

Bak arkadaş bana şunu unutma , çamur atarken dikkatli yaz , kaynak koy , aynı iğrenç dille şu kadar milyonu katletti iftirasını atarken kinini kusma , kusma ki bende sana sonradan görme ezik demiyim. Anlaştığımızı umut ediyorum.
Saygideger ilahimasal,

Bir Ben emek verdim, bir ben durust insanim, bir ben cocuk yetistirdim bir ben calistim demedim ki sen bana bu cumleleri kuruyorsun ☺ sen, zaten Alvin'i Ali'yi Veli'yi konusma.

Biz konuyu konusalim. Sen bana istedigin kadar kufur et ama OZELden KUFUR ET. Ben sana kufur etmem. Saygisizlik yapmam.

Ben kimsenin kisiligine yonelik yazmam. Konu dagilmasin. Konuya yonelik yazalim.

Oldu mu guzel kardesim.

Once su soruyu cevaplandiralim:

1- Sosyalizm denir?
2- Sosyalist ulkelerdeki refah duzeyi, adalet ve ozgurluk duzeyi nedir?
3- sence sonuclara gore bunlarin nedenleri ne olabilir?

Saygilarimla

— Walt Disney
Alt 20-06-2023, 03:00
Üye

Saygideger ilahimasal,

Bana hakaret ve kufur etmek ve itham etmek yerine saygisal bir bag icerisinde neyi neden soyledigimi sorsaydin, belki daha saglikli bir iletisim olurdu. Fakat her bir birey kendisine yakisir sekilde davraniyor.

Bunu da bir hatirlatma olarak doyleyeyim dedim.

Saygilarimla
A

— Walt Disney
Alt 20-06-2023, 18:16
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ya Alvin

Bi siktir git be
Dümdüz salak olduğun yetmezmiş gibi bi de nevrotik tripler atıyosun.

Lan lavuk
Bi amcık uğruna kafayı yediğin günlerde sana terapi yapıldı lan bu forumda

Nerde bi yavşak var, nezaket adamı oldu geldi burda millete etik dersi veriyor

Anarşizm başlığında stalini örnek veren, insan atom mu diye sorabilecek kadar düşünsel dürüstlüğün kaybetmiş, ben ideolojisiz geldim deyip konumunun ideolojisini üreten, naturalizm ve materyalizm sanki son tahlilde farklı şeyler iş gibi pozlara giren gerzeğin tekisin.
Alt 20-06-2023, 19:08
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alvin

ABD tarihinde de katliamlar hak ihlalleri var.ABD nin kurucu başkanları yerli nüfusuna karşı soykırım yapmışlar onları toplama/ölüm kamplarına doldurmuşlar siyahileri köleleştirmişler kadını ikinci sınıf insan olarak görmüşlerdir.ABD tarihinde Salem cadı mahkemesi gibi utanç olayları var.

Bir de şu var ki Birleşik Devletler gönüllü federasyon değildir. Eyaletler silah zoru ile merkezi idareye dahil edilmişlerdir.Utah savaşı, Kaliforniya'nın işgali (Meksika toprağıdır).Ve ABD başkanlarından Abraham Lincon kendi halkına savaş ilan etmiş bir başkandır.

ABD de büyük bunalımda kaç kişinin öldüğü kimsenin umurunda değil iken nedense sosyalizmi tercih etmiş halkların ölüleri umursanmaktadır.Bunlar ideolojiktir.

Anayasa olayına gelirsek bu ideolojik bakıştır bana da Çin anayasası olumlu gelir.

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 20-06-2023, 23:27
dine mine ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dine mine ne dine mine ne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

marcos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Alvin

ABD tarihinde de katliamlar hak ihlalleri var.
Varsa var, bize ne bundan? Komünizm ideolojisine bağlı uygulanan politikaların meydana getirdiği katliamlar tarihin sayfalarında yazılı. ABD'de gerçekleştiyse, bizde de olur seklinde meseleye neden yaklaştığınızı anlamıyorum doğrusu.

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler
Alt 20-06-2023, 23:33
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dine mine ne´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Varsa var, bize ne bundan? Komünizm ideolojisine bağlı uygulanan politikaların meydana getirdiği katliamlar tarihin sayfalarında yazılı. ABD'de gerçekleştiyse, bizde de olur seklinde meseleye neden yaklaştığınızı anlamıyorum doğrusu.
Alvin'in ABD yi idealize ettiği için olabilir mi?

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge

Önerilen Siteler