Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-11-2010, 20:16
Cemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cemal Cemal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: şirrinmişirrin egemino canlıuzurlu bi sayilgassabasının şirim bi beldesimden tefrişediyom sitteye.

vARtOL amcam meraba-*savol.Amcam neyi annamadıını annamadım...
bibakşa sorumum var. boranın temel direnklerinden biri-*benimiçüm çooookkkk deerli PAnte abim nerde.odamı küstü.o neden yok.kim bunnara bukkadan küstüütütürüyo.bide PanTedar abimin genni özel bilokunada giremedim.nassı giriniyo.üye ol filece *diyo.yaw bi sitteye girmek içim*-üyemi olunurmuş.nesaçma şem,iş bu sitte.yoksama bemmi beceremedim..
öSKür amcaaaAAAAAaaaaaam sen vlalama çokcis bi adamsın yaw senin dinibilgin yeminnen çok fasla.abim yosam seneskidene imamamıdın.imamıdında sona sene kim bozdu.*dinsis imamsız -aLLasısı-kipatsıs oldun canım amcam.... annnadıııım kadarıynana ..

"en merak edilmesi konuda şu islam kelamcıları, veyahut savunucuları ''allahın ilmi ''dışında bir yaprak kımıldamaz ve yere düşmez. hal böyle ise bu sonsuz
zamaniçinde kendiliğinden allah hangi güçle oluştu ve bu kadar hayalleri zorlayan güce erişti.
peki o zaman allah kaç yaşında??? "

ulen amcam yanı *-senin meselama saç telin*- ---senin kim olduuna ve kaçyaşında olduuuna bilebilirmi*-söle bilirmi..*? Bis nerden bilces o konulara.ona ilin bilir *-ne bilin bilir.yaw yaş*-başvedeme taşissan içümdür. SEN yaratıldıktan sona varsın.zaman var*ev var-daş var-daa var ova var.zaman var. sen yoksan sene göre zaman yok.. emmecik saman hep var.neden dersen-saman matte ya..matte hep vardın.size göre.sen bene samanın yaşına söle..ele ilinde sölendii kimin *-işte kayınat 13.5-15 millar millon sene ömce oldu filece .. bunnar tayyare minare itdaalar abim. matdenin eveli-* bikbokun önünde ne vardın.kim biliyo.sadeceme Alla biliyo.
sen ben bilmeyis.amamsen ben pırof olsamda *-sen taa iyi bilirsin valllama yeminnen sen eskiden hocadın.. sonama *-kafa parlatmak iyi gelinces sen imamlıa baraktın(mı) amcam benim.senin ilmin geniş.gel yan dukkanı sene dutalım.borda accık üfürük*tüpürük. acık çörek otu -acık börek otu..ikimis elele verdikmi senin adına guvatlı hocaya çıkattırırıs. köşe olurus abim. bende bu kocca gün-ateşin karşısında terlemem abim.sende günnüs müşteriynenkafa yaparsın..aşkamada tetktek kafayıparlatırsın. demi abim. şinik sene sonbi soru..
daşın yaşı
kaç* taş ne zaman aklına başına aldı..nezaman ilimirfan*zaabı oldu. tiplomaya nezaman aldı*-Tiplomya vARtOL amcam tastik vedimi. bu mttnin sonu olcekmi.sonu olcekse acımı olcek*-datlımı olcek.
üstüne sosmu dökülcek.yosam ölütorpamı koncek.kocekse kim kocek*-?
abowww

'Biri senin hakkında kötü bir şey söylerse
sakın kızma ama şöyle karşılık ver:
Hakkımda bunu söyleyen hiç şüphesiz başka kusurlarımı bilmiyormuş.
Bilseydi, sadece bunu söylemekle kalmazdı!
'
Alt 03-11-2010, 03:31
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Valla ozgur, ben olsam cEmAl'in teklifini kacirmam. Sende bu bilgi, millette de bu cehalet varken, koseyi donmen an isi; tabi miden kaldirirsa....

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 03-11-2010, 22:05
Üye

Bulunduğu yer: şirrinmişirrin egemino canlıuzurlu bi sayilgassabasının şirim bi beldesimden tefrişediyom sitteye.
Standart biRASda NAsiat faslından yasalım:)

"Üzülme" der Mevlana

"Bir yandan korku, bir yandan ümidin varsa iki kanatlı olursun,
Tek kanatla uçulmaz zaten.

Sopayla kilime vuranın gayesi kilimi dövmek değil,
Kilimin tozunu almaktır.

Allah sana sıkıntı vermekle tozunu, kirini alır.
Niye kederlenirsin?

Taş taşlıktan geçmedikçe parmaklara yüzük olamaz.
Yüzük olmak dileyen taş, ezilmeyi yontulmayı göze almalıdır."

MEVLANA

*-**-*-*-*-*-*-*-*-*-*--
aBim demekine işimters gitti*yüsgeldi filece çokkafaya takmıcan.herşede vartdır bihayır deceksin.brak olduugimi gitsin..hanı fEner bastırıyo bastırıyo noluyo... elalemin govuru 2 geliyo*sallıyogolu..geçiyo turu.. amagenede çok çalaşmamıs lasım.bak çalaşan kasanıyo. CeHP yi görmüyommu.baK Gandi kemALamcam üst kattta ayrı çalaşıyo*-çatıkkaş ÖNder-gÖNder amcam orta katta ayrı çalaşıyo.. alt kattada Baykalın baltacıları direklere ayrı balyos sallıyo...bak çattır çattır çatlıyo bina..demekine çalaşıncas oluyo..demi
abim..

'
Alt 04-11-2010, 05:35
advertiser53 advertiser53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

hepsi bir birine eklektik haldedir...akıl olmadan iman olmaz iman olmadan din olmaz bunları karşılaştırmak yanlıştır..
Alt 04-11-2010, 21:44
Üye

Talking Varmı*?-yOKMU... (Ç) Okmu

adIvar abim.meraba oşgeldin.bunnar birbirine nassı elentrikle baalı pek annamadım.Elentrik filece işlerinden bizim uZun Üseen anlar. obusdolapçıya.bilir bele vottaj 220-350 falacafilece o bilir.ben bilmem.
Abimşinik otmok konulara kavgaya*-kırgınnıa barakalımda accık HaZ .mEVlanadan yasalım.ruumus temislebnsin baee.. ha sayi ruu filecede yoktun demi*? ossun ruuu olannar içüm yasalım.

Ben dostlarımı ne kalbimle nne de aklımla severim,
Olur ya …
Kalp durur …
Akıl unutur …
Ben dostlarımı ruhumla severim.
O ne durur, ne de unutur.

Mevlana..

abim ruumusalan sevdiimis büttüm eski yeni abimlerime armaan ossun.bide pANte abime çokmeraked yom.bide sOdomo amcam gene gelmiş -*gitmiş.SODA deyi yasıyomuşnerde sODa -*kOLa amacam..

nerdeeğğğğğğğğğğ sevdiğkleğriiiiİİİİiiiiiiimmmm
hanııığğğ sevenneeeeğğğrrrrr..

hade bekl,iyom.. varıyoku barakalım..maappet yapalım..dosluk yapalım.sevelimsevilelim..

varrr lan.. --yokulen salllagetsin...
yandımamanmmbukkonulardan..

'
Alt 05-11-2010, 16:31
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Sevgili Cemal, sen gidince tum sevdiklerin de yokluguna dayanamadi, yollara dustu seni aramak icin, elbet bir gun, senin de damladigin gibi gelirler siteye. Artik, yeni devenle karsilamak, hatta bir tur attirmak da sana duser.... sevgiler...

Alt 05-11-2010, 16:31
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Sevgili Cemal, sen gidince tum sevdiklerin de yokluguna dayanamadi, yollara dustu seni aramak icin, elbet bir gun, senin de damladigin gibi gelirler siteye. Artik, yeni devenle karsilamak, hatta bir tur attirmak da sana duser.... sevgiler...

Alt 05-11-2010, 22:17
Üye

Standart PaNTE abime dAVETimdir.. imza.?*ceMAL

“Sevgili Cemal, sen gidince tum sevdiklerin de yokluguna dayanamadi, yollara dustu seni aramak icin, elbet bir gun, senin de damladigin gibi gelirler siteye. Artik, yeni devenle karsilamak, hatta bir tur attirmak da sana duser.... sevgiler...”

saVol vARtoL amcam,,yanı düşmelerinazım. Abim.yoksamvallamaeski dadı yok sşittenin.
Yaw nerde bu eskiler..lam hepsine mi kaydıttınıs bunarın.Yanı .eYYYYYyyy yÖnetİMM
Bi sis doorusunusda bunnarım epsimi eeri.be bileder
Yettter LAN BU YAPTIINIS …(hoooop lan salak fasla gaza geldin..)
yETEr artıkın bokkadan sıkma,,,ezdinis hepimise bee.. (lan faslamı ireli gidiyom.yosamveremmi gaza.)
PAtte abim yolksa .. benDE YOKKUM BUNDAN Sona bilesiniz HAAAA…(vaaay ceMAL ..karalar baladı site ve yönetim..)
Ya PANTE abime çarıısınıs.. yada BEN YOKUM Abim… Giderim bunDAn sona HURİyettte yazarım. beKKir ÇOŞkum un yerine..sate boyuna adam kaydıttırıyolar.fırsatbu fırsat bi kaptımmı abim köşeye..benim porof diplomasının satteliini annnayana ben epe yası yazar ve şöret olup*-köşe dönerim. Bekline bigaç hialede kaparım.demi abim..**9

yETER abinm.yeter bu yöNETime sON .. (yürrüü lan ceMAL.. arkan kaynıyo bak..gelen gelene…yürüüü.. lan heç ayak sesi filecede yok arkamda ama..)
yetER bileder..DOMOKraaTİk:ve pRatİK yönetim istiyos..
hepaDAMlarınıs yemESin..açççıkbisde yeyelim…rabane hep bene olmas..(ceMAL-şaşıtma len ne yeniyo..ne içiliyo..onaflar başka yerlerde söleniyodu..)
YERte abim yeTTEr…yeni yönetim istiyOS..
YÖNETİM isTİFA..yÖBETİM IStıFA..
dİNsis*-imAMsısyönetİMesON.. (lan salak saçmaladın galikine iyiceme. Lan borası dinsisi imamsıs sitesi..)
HERKEŞE eşit hak..dincilerDE yöNETİME..
YÖnetİM isTIFA..yÖNEtim..ısTİFaa..
ALEKİs gitmesin..
ENBÜYÜK fener.. BAŞKA büYÜK yok..
BAŞKAN istİFaa..
ÖNDER istifa..
%%^53 yıLLIk başkan istemiyos..
ÖNDere gÖNDER..
aLLAsıs kitapsıslar..
KİTAplı başkan istiYOs.. (oolummhadi başka kapıya..aLLa vesin..hadi oolumbakşa kapıya..adamın başına belaya sokma.. lan borası dincisitemi.kitaplıbakşan istiyon..istersen dindarbi abine ver bakşannıı..)
…..
…..
….abimlan kimbukadan birayı içitti bene.. ben arada bidene yarım bira içiyodum..kimkoydu boraya 3 boş şişeyi..
Abimm..heeey garson..abim şee nerde be ..ben zıkkıştım..abim.bene accık dutta düşmeyim.iyimi..

YöneTİM.. IStifa.. yÖMEtin istıfa.. (bileder fenermi çarptı sana noldun lan sen.. hade yürü adamkimin. Edeceksen ayakyoluna et..get aLLasen..)
*-*-*-*

aBimbe benimdeveye yürütmesinner..bi bakalakolunona.. (aBimçabuk yürü yaw saa solaetmeebaşladın.. )

'
Alt 09-11-2010, 23:42
Üye

Cool öLEN.. gettii.kalannar dünya size kaldı..

selamaleküm.*(a.slm.) abim ben hanı (fossoruktan ) pırofumya*bügün sise accık ilinselblin gerçeklerinden bassetmeye neyetlendim...
ama haber kötü geldi.aLLa ramet etsin hanımın tezesinin mefat haberi geldi.kalpten amelet oldudun.bele gasıktan damar filece kesip kondudu.ama aırlaşmış *hanı nasın derler kalbe yapılan paspas amelatından sona.şeye kaldıtmışlar.youn bakıma.müdane müdane ..olmamış.vADe o kadanmış.ALLa ramet tesin deces artıkın.hanımada dedim*-üsülme*-ölünün ardımdan çok alanmas.vade okadanmış. ayrıcadana tezemis yetmiş70 yaşındadın.yarımişallla İZmire inces.9eYLULdan alces cenazeyi.gitmemisnazım.bu işte..başım arıyodu-gıçım kaşınıyodun-işim vardın olmas.bunnar son mazife.. şinik güsel bikopyaposta yapcem *-dunya yaşamılan.-sonacıma güsel bi bilinsel çalaşmamı () yascem.. (vaay ceMAL.. bilinselçalaşıyon ha..)
DÜNYAYA , DÜNYANIN GÜZELLİKLERİNE VE HİLELERİNE ALDANIŞIMIZ ; SİNEĞİN ALDANIŞINA BENZER ........
SİNEK BAL KAVANOZUNA VE BALIN İÇİNE GİRDİKÇE FELAKETE GÖMÜLÜR AMA
O , BUNU ANLAYAMAZ........

boşver abim başlayalım bisgene tıraşa.. sen haklısın-ben haklıyım..oele değil*}bubele deil.. ama aşşadeeki bilgilerede bibakalım.Alla ne ilgiçşeler yaratmış yareppim..şey afedersinis..ne mATdeymiş len bu bak ne marifetleri varmış..valllama ben köylü çocuuuyum..yılanın hiç duymadıdım 3sene uyduuna.. hayretyanı..
- Bir yilan 3 yil uyuyabilir.

- Bal bozulmayan tek gidadir.

- Ordegin sesi yanki yapmaz.

- Denizyildizlarinin beyni yoktur.

- Uzum mikrodalga firinda patlar.

- Insan yilda en az bin 460 ruya gorur.

- Ictigimiz sular 3 milyar yasindadir.

- Karinca iki hafta su altinda yasayabilir.

- Insan kalbi dakikada 60-80 defa carpar.

- "Pi" sayisinin bir milyarinci rakami 9'dur.

- Dunyada insanlardan daha cok tavuk var.

- Insanin kalca kemigi betondan daha saglamdir.

- Turkiye'de Mehmet adinda 1 milyon 229 kisi var.

- Sabahlari elma kahveden daha fazla uykunuzu acar.

- Yercekimsiz ortamda mum alevi kure seklinde olur.

- Otomobil sayisi insan sayisindan 3 kat daha hizli artiyor.

- Bir kilo limonda bir kilo cilekten daha fazla seker vardir

- Dogum gununuzu en az 9 milyon kisiyle paylasiyorsunuz.

- Cin'de Ingilizce konusan kisi sayisi Amerika'dan daha fazladir.

- Eksi 90 derecede nefesimiz, havanin ortasinda donar ve duser.

- Eger ayni zamanda aksirir, hickirir ve gaz cikarirsaniz, patlarsiniz.

- Bir bardak sicak su, buzdolabinda soguk sudan daha cabuk donar.

- Dunyada bir yilda gercek paradan daha fazla Monopol parasi basiliyor.

- Kereviz yerken harcanan kalori, kerevizin icindeki kaloriden daha fazladir.

- Vucudumuzdaki tum damarlari uc uca ekleseniz 19 bin 200 kilometre eder.

- Uzayda yercekimi olmadigi icin astronotlar aglayamaz. Cunku gozyasi asagi dusmez.

- Insan daha cok oksijen alabilmek ve vucudundaki karbon gazini bosaltmak icin esner.

- Insan bir gunde 28-33 bin litre hava, 500-700 litre oksijen, 2 kilogram yiyecek tuketir.

- Dunyanin en hizli kusu bogazli kirlangictir. 3 saniye sureyle saatte 128 km. surate ulasmistir.

- Kahve sarhos bir insanin ayilmasina yardimci olmaz. Hatta cogu zaman alkolun etkisinin artmasina yol acar.

- Elma, sogan ve patatesin tadi aynidir. Fark sadece tamamen kokularindan kaynaklanir. Aslinda hepsi tatlidir.

- Kibrit kutusu buyuklugundeki altin kulcesi yufka gibi acilarak bir tenis kortu buyuklugune kadar yirtilmadan uzatilabilir.

- Insan uzun sure bir bobrek ve bir akcigerle, midesiz, dalaksiz yasayabilir, ama karacigersiz bir dakika bile yasayamaz.

- Bir pire, kendi buyuklugunun 150 kat yuksekligine ziplayabilir. Bu orani tutturmak icin insanin yaklasik 30 metre ziplamasi gereklidir.

- Sivrisinek kovucu spreyler sinekleri kovmaz, sizi gizler. Sivrisinegin alicilarini bloke ederek sizin orada oldugunuzu anlamalarini engeller.

- Asik oldugumuzda beynimiz "phenylethylamine" uretir. Bu kalp atisinizi hizlandirir ve sizi mutlu yapar. Bu kimyasal madde cikolatada da vardir.

- Klinik olum sonrasi insan 5 dakika icinde hayata geri getirilebilir. 5 dakika sonra beyin hucreleri olmeye baslar, ama yine de bu sureyi 5 dakika daha uzatmak mumkundur.

--
--

'
Alt 09-11-2010, 23:54
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger cemal;

Ilginc (bir profa yakisacak) bilgiler. Dusuncene ve emegine saglik.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti

Önerilen Siteler