Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-12-2009, 05:35
ugorur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ugorur ugorur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ugorur isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

LAİLAHEİLLALLAH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ALTIN ORANI BENDE BİR MÜSLÜMAN OLARAK DUYDUM VE OKUDUM.OKUDUKLARIM BİR MÜSLÜMANIN UYDURACAĞI ŞEYLER DEĞİLDİ.ÇÜNKÜ HERKESİN DENEYEBİLECEĞİ VE DOĞRULUĞUNU İSPATLAYABİLECEĞİ BİR ŞEYDİR BU.ALIN ELİNİZE BİR ALTIN ORAN CETVELİ BİRDE DÜNYA HARİTASI ÖLÇÜN BAKALIM NEREYE DENK GELİYOR.TAM MEKKE'YE.BUNULA YETINMEYIN ALIN ELİNİZE BİR MEKKE HARİTASI VE ÖLÇÜN BAKALIM ALTIN ORAN NEREYE DENK GELİYOR TAM KABE'YE.DAHA BİR ÇOK MUCİZE VAR.
NOT;YUKARIDA GEÇENLERİ DENEYECEKSENİZ,ÖLÇÜLERİN BİRBİRİNE ORAN BAKIMDAN UYUMLU OLUP OLMADIĞINI KONTROL EDİNİZ.SONRA BİZİ YALANCI ÇIKARMAYINIZ.

AZ BİRŞEY YÜREĞİNİZ VARSA VE DAVANIZDA DOĞRUYSANIZ AŞŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYIP VİDEOYU SONUNA KADAR İZLEYİN.

http://turkiyevehayatadair.blogspot....si-kutsal.html
Sayın LAİLAHEİLLALLAH

Siz ölçtünüz mü? Ben Google Earth üzerinden ölçtüm ve altın oranı bulamadım. O videoyuda izlememe gerek yok. Ne dediğini üç aşağı beş yukarı biliyorum. Altın oran burda şurda var birde kabede var. Bakın Allah var diyodur bu videoda. Bu safsatalarada ancak BEYNİ MÜHÜRLÜLER inanır.

Saygılarımla
Umurcan Görür
Alt 07-12-2009, 19:59
LAİLAHEİLLALLAH LAİLAHEİLLALLAH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ugorur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın LAİLAHEİLLALLAH

Siz ölçtünüz mü? Ben Google Earth üzerinden ölçtüm ve altın oranı bulamadım. O videoyuda izlememe gerek yok. Ne dediğini üç aşağı beş yukarı biliyorum. Altın oran burda şurda var birde kabede var. Bakın Allah var diyodur bu videoda. Bu safsatalarada ancak BEYNİ MÜHÜRLÜLER inanır.

Saygılarımla
Umurcan Görür
bilim adamlarının bulduğunu sen bulamadıysan o sana ait bir yetenek!

o videoyu neden izlemediğini sen benden daha iyi biliyorsun
Alt 14-04-2010, 01:44
troyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
troyya troyya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart altın oran hakkında ne diyorsunuz ?

http://www.vidivodo.com/284231/kabe-altin-oran-mucizesi

arkadaslar ne diyorsunuz buna...ben bilmiyorum bunu...bu filmin yonetmeni bir yabancı...

http://suphecimelek.wordpress.com/20...oran-mucizesi/

surda bir şey daha okudum...

sizler ne diyorsunuz...bir ateist olarak kesin karşı çıkacaksınızda...bilen birileri vardır belki yalanlayan...ne bilim bu yalan der...şurayı gösterir bana..bende gider oranın tezinide okurum...sonuçta bilmediğim bir konu...

buyrun...
Alt 14-04-2010, 02:55
Makrow Makrow isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Troyya,

haklısınız, suphesız kı ateıst herhangı bırısı bunlara ıtımad edıpte tanrıyla alaka kurmaya calısmaz.

Cunku ateızmın materyalıst oldugunu yanı soyut olan herhangı bırseyle alakası olmadıgını,ateızmın mantıkı dusunceden ıbaret oldugunu sızde cok ıyı bılıyorsunuz.
Elbettekı ateıstler ıcın bırsey ıfade etmıyor.

Soyle dusunun.. " Isa Tekrar gerı gelse yada tanrının suretı dunyaya ınse..Inanmayanlar ıcın koca dagı ortadan kaldırsa..Gozlerının yanıldıgını dusunup,gorme duyularını suclarlardı.."

Bu bır prensıp,bır dusunce tarzı

Ve bılıyorsunuzdur Ateıst olan kısının tanrısı yoktur dıye bırsey de yoktur. Herhangı bır dıne mensup olabılır,hatta kendı dını bıle olabılır bu..farklı bır tanrısıda olabılır..yanı ınandıgı bır deger.
Ama yınede bunu dıger aklından suphe duydugum herortamda tanrının adını koyan dınını resmedenler gıbı dıle getırmeyebılırler

Suphesız bunu bılıyorsunuzdur..
hal bu ıken sevgılı Troyya..

Altın oran ıcın ne denmesını merak edıyorsunuz?
Mucıze mı? Mucızelere manevı degıl fızıkı olarakta hıcbırsekılde ınanmayanlar ıcın mı?

yada tanrıya ınanmak ısteyen,tanrı kavramı pekte saglam olmayan..bunun ıcın onune gelen her malzemeye ınanmak zorunda hıssedenlerın bunu yıne mucıze olarak nıtelemesı ıcın mı?

Saygılarımla

Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav; bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russell
Alt 14-04-2010, 03:59
ankyra ankyra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kuranda dedıklerı gıbı altın oran cıkmasa ınsanların ınancımı sarsılacak acaba? benım sarsılmaz.son yıllarda anlamadığım nedenlerden kuran a habıre mucıze haberı sokulmaya calısılıyor arkasındada belli bır zaman gecınce haberın yanlıs olduğu kanıtlanıyor acaba hangı sekıl ınsanın ımanına zarar verıyor orasıda ayrı konu.sankı kuran a ınananlar ıcın mucıze gereklıymıs gıbı
yukardakı lınklere gelınce dıkkat ceken ıkı konu var bence bırıncısı yapılan hesapta kabenın kordınatlarını bolduğunuz zaman sızde gormussunuz bulunan sayı altın orandakı sayı ıle esıt cıkmıyor az bır fark var 40 km kadar. ıkı yonden bakarsak bu olaya muslumanlar ıcın bu yakınlık tesaduf olamıyacak kadar ufak bır fark. ama diğer yonden bakarsak allah neden 40 km lık bır fark koysun .altın oran tam olduğu zaman değerlı yanı az bır fark devreye gırdımı zaten oran bozuluyor değerı gıdıyor.
ıkıncı konu ıse bu kordınatlar ekvatora göre alınıyor yanı dunyanın kendı km es alınmıyor hesaplama ekvator cızgısınden yapılıyor gunumuzde 0 enlemı orası sayılıyor.dunyanın genelını alırsanız cok farklı yerler cıkıyor.yanı ıkı taraf ıcınde kendıne cekılecek tarafları var.
baska taraflarada baktım baska bır yonden bılgı bulabılırmıyım dıye bulamadım ekg yanı kalp olayına fılan gırmeyeceğim cunku vıdeo nun o kısımları sacma geldı banada.
ayrıca dedığım gıbı ben allah a ınanıyorum ne dıye mucıze arıyoruz kuran da onuda anlamıs değilim dediğim gıbı kuran da sımdı bu altın oran olayı yanlıs cıksa bu dınn yanlısmıymıs dıyeceğiz dınden mı cıkacaz yada dın artık kendını kanıtlamak ıcın mucızelere mı gerek duyuyor.sunuda acıklığım troyya arkadasım yazdığım yazıda gecen konu senın yazdığın lınklerle ılgısı yok yanlıs anlasılma olmasını ıstemem ben habıre kuran ın kendını kanıtlamay ıhtıyacı varmıs gıbı mucıze turetmeye calısan kısılere kızgınlığımı dıle getırdım.
Alt 14-04-2010, 10:12
İvan Karamazov İvan Karamazov isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

troyya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaslar ne diyorsunuz buna...ben bilmiyorum bunu...bu filmin yonetmeni bir yabancı...
filmin yönetmeninin yabancı olduğu doğru; matematiğe epey bir yabancı... (bkz: Erdem Çetinkaya)

palavralarla dolu komik anlatımlardan fazlasını göremedim ben. altın oran denilen sayı irrasyonel bir sayı ve (kök5+1)/2'ye eşit tam olarak. bu demek oluyor ki: (kök5+1)/2 sayısı dışındaki hiçbir sayı altın oran değil. nasıl ki:
1 ≠1.00000000000000000001 ise (kök5+1)/2 sayısı da 1,6'ya, 1,618'e, 1,61803'e ya da başka herhangi bir rasyonel sayıya eşit değildir. şüphe duymuyorum ki altın oran gayesinde olan bir tanrı tam olarak (kök5+1)/2 sayısını tutturmayı becerebilirdi(gücü her şeyi yapmaya yetiyordu ya o bakımdan). fakat görüyoruz ki verilen bilgiler (kök5+1)/2 sayısını tutturmaktan epey uzaklar. hele şu al-i imran suresi olayındaki iki rasyonel sayıyı birbirine oranlayarak irrasyonel bir sayı olan altın oranı elde ettiğini sanan zihniyete ve dahası bu aldatmacalara mucize diye kananlara ne diyeceğimi bilemiyorum.
Alt 14-04-2010, 13:03
troyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
troyya troyya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

frodo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yine mucizeler yumurtlanmış. Azıcık şüpheci olun. Söylenenlere ağzınız açık inanacağınıza
bir kontrol edin.

Mekke Kuzey Kutbu Mesafesi 8.173 KM
Mekke Güney Kutbu Mesafesi 12.361 Km

Oran 1,512 Altın oran gitti.

Ha ölçerken biraz yukarı biraz aşağı giderek bu oranı tutturmak mümkün tabi.

Ama burdan mucize çıkarmak için mucize heveslisi olmanız lazım.

Daha ciddi şeylerle uğraşmanız dileğiyle.

aman frodo soyluyorsa doğrudur...neye göre bu bilgi...nerde ispatı..heryerde bir sayı var...hangini doğru kabul edicez...seninkini mi
Alt 14-04-2010, 13:19
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

İvan Karamazov´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
filmin yönetmeninin yabancı olduğu doğru; matematiğe epey bir yabancı... (bkz: Erdem Çetinkaya)

palavralarla dolu komik anlatımlardan fazlasını göremedim ben. altın oran denilen sayı irrasyonel bir sayı ve (kök5+1)/2'ye eşit tam olarak. bu demek oluyor ki: (kök5+1)/2 sayısı dışındaki hiçbir sayı altın oran değil. nasıl ki:
1 ≠1.00000000000000000001 ise (kök5+1)/2 sayısı da 1,6'ya, 1,618'e, 1,61803'e ya da başka herhangi bir rasyonel sayıya eşit değildir. şüphe duymuyorum ki altın oran gayesinde olan bir tanrı tam olarak (kök5+1)/2 sayısını tutturmayı becerebilirdi(gücü her şeyi yapmaya yetiyordu ya o bakımdan). fakat görüyoruz ki verilen bilgiler (kök5+1)/2 sayısını tutturmaktan epey uzaklar. hele şu al-i imran suresi olayındaki iki rasyonel sayıyı birbirine oranlayarak irrasyonel bir sayı olan altın oranı elde ettiğini sanan zihniyete ve dahası bu aldatmacalara mucize diye kananlara ne diyeceğimi bilemiyorum.
Bu söylediklerinizden, bugün dünya üzerinde altın oranı kullanan, yabancı veya yerli, herhangi bir sektördeki firmanın aslında kullandığının altın oran olmadığını, çünkü altın oran sayısının irrasyonel bir sayı olduğunumu anlamalıyız? Altın oranı kullandığını söyleyen, yada kullanıldığı söylenilen herşey aslında yalan. Çünkü irrasyonel bir sayı ve hiç bir zaman hiç kimse bu irrasyonel sayıya ulaşamaz.

Peki madem bu sayıya hiç kimse ulaşamıyor, neden insanlar bu oranı herhangi bir yerde kullanıyor?

Saygılar

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 14-04-2010, 13:29
İvan Karamazov İvan Karamazov isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

EnvyMe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu söylediklerinizden, bugün dünya üzerinde altın oranı kullanan, yabancı veya yerli, herhangi bir sektördeki firmanın aslında kullandığının altın oran olmadığını, çünkü altın oran sayısının irrasyonel bir sayı olduğunumu anlamalıyız? Altın oranı kullandığını söyleyen, yada kullanıldığı söylenilen herşey aslında yalan. Çünkü irrasyonel bir sayı ve hiç bir zaman hiç kimse bu irrasyonel sayıya ulaşamaz.

Peki madem bu sayıya hiç kimse ulaşamıyor, neden insanlar bu oranı herhangi bir yerde kullanıyor?
evet çok doğru bir tespitte bulunmuşsunuz envyme... altın oran matematik dışındaki hiçbir alanda kullanılamaz. kullanılıyorsa da kullanılan altın oran değildir. sadece fi değil, aynı şeyleri pi, e, ya da diğer sabit sayılar için de söyleyebiliriz. bu sayılar matematik üzerinde tanımlıdır ve tanımları sağlanmadan kullanıldıkları sürece, bu özel matematiksel kavramlarla alakasızdırlar. mesela bugün pi sayısının milyonlarca basamağını biliyoruz. fakat bildiğimiz bu sayı ne yazık ki pi sayısının kendisi değildir, zaten olamaz da...
Alt 14-04-2010, 22:46
LAİLAHEİLLALLAH LAİLAHEİLLALLAH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ya arkadaşlar,altın oran olsa nolur olmasa nolur.

eğer var ise apaçık mucizedir.tam tersi yok ise,1400 yıllık İslam vekillerinden böyle bir iddia yoktur zaten

Ey bir aileye bile hükmedemeyen ilerici; Üç kıtaya, yedi denize hükmeden ecdadın mı gerici..?

Önerilen Siteler