Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 14-03-2022, 21:59
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şuanda  online konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Levh büyük resmi görmüş. Ya da büyük simülasyonu mu desek.

Aklıma yeni bir soru geldi, gezegenler arası savaş çıkar mı? (şimdi komünistler evren de mi kapitalist diyecekler, evet öyle zaten kapitalizm bir doğa kanunudur.)
Hazır kafam güzelken bunu düşünmek istiyorum.

Gezegenlerin birbirine çarpışmasını da aralarında bir savaş sayabilirim. İki gezegenin birbirine çarpışması. Ölmeden önce görülmesi gereken bir şey.

Tanrı çok şanslı. Ölmeden önce her şeyi görüp yaşayabiliyor.
Filozofun biri demişti, sonsuza kadar yaşıyor olsaydık hayatı bölümlere ayırırdık. 50 yılında futbolcu, 50 yılında fakir, zengin, sanatçı, işçi, patron vs hepsini deneyimlerdik.
Belki de tanrı, insan olma deneyimini benimle kazanıyordur. Tanrının gücü kendisine tanrı olduğunu unutturma gücünü de verir. O halde benim tanrı olmam gayet ihtimal dahilinde.
Alt 15-03-2022, 15:51
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Levh büyük resmi görmüş. Ya da büyük simülasyonu mu desek.

Aklıma yeni bir soru geldi, gezegenler arası savaş çıkar mı? (şimdi komünistler evren de mi kapitalist diyecekler, evet öyle zaten kapitalizm bir doğa kanunudur.)
Hazır kafam güzelken bunu düşünmek istiyorum.

Gezegenlerin birbirine çarpışmasını da aralarında bir savaş sayabilirim. İki gezegenin birbirine çarpışması. Ölmeden önce görülmesi gereken bir şey.

Tanrı çok şanslı. Ölmeden önce her şeyi görüp yaşayabiliyor.
Filozofun biri demişti, sonsuza kadar yaşıyor olsaydık hayatı bölümlere ayırırdık. 50 yılında futbolcu, 50 yılında fakir, zengin, sanatçı, işçi, patron vs hepsini deneyimlerdik.
Belki de tanrı, insan olma deneyimini benimle kazanıyordur. Tanrının gücü kendisine tanrı olduğunu unutturma gücünü de verir. O halde benim tanrı olmam gayet ihtimal dahilinde.
Sayın Yıldıztozu,

Çok önemli bir konuya değindiniz. Senin Tanrı olma ihtimalini de kendi Tanrı olma ihtimalimi savunduğum kadar savunabilirim. Sonuçta yalandan da olsa, göstermelik de olsa fikir özgürlüğü olan bir dünyada yaşıyoruz, en azından, şimdilik.

Ben de zaten bu noktadaydım, aynı noktaya gelmenize ne kadar sevindim desem azdır. Elbette, Tanrı olsaydım bunu kendime unutturmuş olmam gerekirdi, yoksa bu dünyaya gelmemim bir anlamı kalmazdı. Şimdi başka bazılarına göre bunları konuştuğum için aslında amacım insanları Tanrı fikrine alıştırmak ve bu sayede subliminal mesaj vermek. Şu şekilde oluyor: Ben varım, benim Tanrı olma ihtimalim var, o halde Tanrı'nın var olma ihtimali vardır. Bunu işliyorum, inana biliyor musun, ne kafadan kontak şizofrenik teoriler var etrafta. Tanrı var olabilir de, olmayabilir de, bu beni ya da bizi ilgilendirmiyor, konumuz bu değil zaten. Neyse.

Sonuçta gezegenler çarpışamaz çünkü gezegen diye bir şey yok. Ehehehe. Aynı nedenden dolayı gezegenlerarası savaş da çıkamaz doğal olarak. Ama bunu yavaştan televizyonda filan işliyorlar. Bu halka korku pompalamak lazım azizim.

Koronaaaa, korktun mu? Yok. Gıda kriziiiiii, korktun mu? I-ıh. Uzaylı istilasııııı, korktun mu? De get.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 15-03-2022, 19:42
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şuanda  online konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

LEVH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şimdi başka bazılarına göre bunları konuştuğum için aslında amacım insanları Tanrı fikrine alıştırmak ve bu sayede subliminal mesaj vermek.
einstein ''tanrı zar atmaz'' derken
hawking ''evreni anladığımızda tanrının zihnini çözeceğiz'' derken gerçek bir tanrıyı kastetmiyorlardı. zira ikisi de ateistti.

Tanrı kavramı güçlü bir semboldür.
İnsan dilinin öznelliğinin kaçınılmaz bir gereksinimidir.
Tanrı kavramının olmadığı bir dil düşünülemezdi, muhtemelen öyle bir dil inşa edilemez de.
Alt 17-03-2022, 09:12
Üye

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
einstein ''tanrı zar atmaz'' derken
hawking ''evreni anladığımızda tanrının zihnini çözeceğiz'' derken gerçek bir tanrıyı kastetmiyorlardı. zira ikisi de ateistti.

Tanrı kavramı güçlü bir semboldür.
İnsan dilinin öznelliğinin kaçınılmaz bir gereksinimidir.
Tanrı kavramının olmadığı bir dil düşünülemezdi, muhtemelen öyle bir dil inşa edilemez de.
Tanrı'nın güçlü bir sembol olduğuna katılıyorum, ve aynı zamanda bu manada Tanrı'nın varlığı da söz konusudur. Şimdi bizim ateistler hemen atlayacak ahaaa Tanrı var dediii tebliğ ediyiii mücay'it!

O manada demiyorum ya. Mesela şimdi şu Zikerberk evreni var. Oranın Tanrısı Zikerberk. Şimdi biz "Tanrı hiç yoktur" dersek yanlış olur, çünkü en azından bir tane Tanrı var. Metavers evrenine girdiğin andan itibaren Zikerberk'i Tanrı olarak kabul etmiş oluyorsun. İstersen "Zikerberk Tanrı değildir" de, sonuçta metavers evreninde "ol diyor ve oluyor", zaten Tanrı da böyle bir şey. Metavers evrenini sıfırdan yarattı ve orada ol dediği oluyor.

"Başlangıçta hiç bir şey yoktu. Zikerberk ışık olsun dedi ve ışık oldu. ". Meta'Genesis 3. Ehehehe.

⁴ Zikerberk ışığın iyi olduğunu gördü ve onu karanlıktan ayırdı. Meta'Genesis 4

⁵ Işığa "metaverse", karanlığa "geri kalan dünya" adını verdi."

"Zikerberk metaevrende uyduruk kutsal kitaplar olsun dedi. Tanrı ve kutsal kitaplar oluştu. Zikerberk bunu beğendi."

Ne oldu? Bak artık metavers'in kutsal kitabı da var. Daha gerçekçi yani. Tanrıya ulaşamasan bile bak en azından Zikerberk'e dilekçe yoluyla ulaşmak daha kolay. Ehehehe.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Alt 22-03-2022, 14:09
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Pentagon'un eski baş danışmanı Albay Doug Macgregor Rusya-Ukrayna savaşı hakkında

Soru: Tamam, bu tartışmayı başka zaman yapabiliriz. Abd'nin Ukrayna'yı silahlandırması konusunda sorayım, şu anda Amy Klobuchar, Rob Portman gibi insanlar Polonya'dalar. Eğer o jetleri Polonya'dan Ukrayna'ya getirebilirsek bunun bir fark yaratabileceğini söylüyorlar. Bu argümanı ve Washington'daki bu yaygın düşünceyi ele alabilir misiniz, eğer Ukrayna'ya daha fazla silah gönderilebilirse, bu ukrayna'nın lehine dönebilir?

Cevap: Belli ki hiçbir şekilde gidişatı tersine çevirmeyecek. Görünüşe göre Tepe'deki pek çok insan, belli ki bağışçılarına cevap veriyor, bir şekilde Rusların zayıf olduğu, Sayın Putin'in sallantılı bir tahtta oturduğu varsayımıyla savaşı genişletmek ve tırmandırmak istiyor. Bu doğru değil ve Ukrayna'nın doğusunda sahadaki Rus güçlerine anlamlı bir şekilde müdahale edersek, Rusya ile savaşa gireriz ve bu savaş yatay olarak tırmanacağı gibi dikey olarak da tırmanır, nükleer silahların kullanımına kadar.

Nükleer silahların modern dünyada sadece toprak bütünlüğünüzü koruma potansiyeli açısından değerli olduğunu unutmayın. İşte bu kadar. Başka bir durumda nükleer silah kullanımı o kadar yıkıcıdır ki, kimse ona askeri bir fayda görmez ve kimse bunu kullanmak istemez çünkü bu, yakınındaki herkes için sahada korkunç sonuçlar doğurur. Ve unutmayın ki, eğer biz bir nükleer silah kullanırsak ya da Ruslar kullanırsa, orta Asya'da kuzeydoğu Çin, Kore ve Japonya'ya doğru esen rüzgarlara sahip olursunuz. Bütün fikir çılgınca.

Bununla birlikte, B-52'leri Rus hava sahasına çok yakın bir yerde uçurmuş bulunuyoruz; Denizaltılarımızı onlara yaklıklarına taşıdık. Bu varlığı tespit ettiler; uçağın nükleer silah mı yoksa konvansiyonel silah mı taşıdığı hakkında hiçbir fikirleri yok. Denizaltıların ne kullanıp kullanmayacağını bilmelerinin bir yolu yok ve sonuç olarak bu uyarıya gittiler - yüksek nükleer alarm - ki bu çok tehlikeli. Ve onların tespit yetenekleri - başka bir deyişle, radarlarının ve uydularının bizden gelen fırlatmaları tespit etme yetenekleri bizimki kadar iyi değil - o bölgede gerideler, bu da fırlatmanın yakın olduğunu bildiren bazı insanlarla karşılaşabileceğiniz veya olmadığı zaman nükleer silaha sahip birinin saldırısı altında oldukları anlamına geliyor. Yani, orada ciddi hatalara yer var. Ancak, bölgelerinin nükleer silahlarla bir saldırıyla tehdit edileceğini düşünüyorlarsa, istekliliklerinden kimsenin şüphesi olmamalıdır. Bize karşı bir saldırı başlatacaklar. Bu da savaşı Kuzey Amerika'ya, Amerika'ya getirecek.

Aaron, Albay Douglas Macgregor'dan bahsetti, Washington'da MiG-29 avcı uçaklarını Ukrayna'ya teslim etmek için bir tartışma ya da itme oldu, sanırım, böylece Kiev Hayaleti oraya çıkıp düzinelerce rus jetini devirmeye devam edebilir, görünüşte fantastik. Nancy Pelosi, dünkü savaşla ilgili abuk sabuk tartışmasında- Rus konvoyunu yok etmeyi hayal ettiği videoyu oynatmak istiyorum - Polonya'dan MiG-29 teslimatını diledi ve ABD'nin bunu dolduracağını söyledi. Ve bunun nedeni belli ki Ukraynalı pilotların ABD uçaklarını değil, onları uçurmak için eğitilmiş olmasıdır. Ama öyle çılgın bir plan gibi görünüyor ki Biden bile buna karşı çıktı. Ve böylece...

Öncelikle, kredinin vadesi geldiği yerde kredi verelim, Max.

https://thegrayzone.com/2022/03/18/p...a-ukraine-war/

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 24-03-2022, 10:22
Üye

Şu soruya yanıt verebiliyor muyuz hiç birimiz?

Geçen haftaya kadar ABD açısından Rusya'nın en çok korunan ticari partner olduğunu biliyor muydunuz?

Bilmiyorduysanız, ki normal olan bilmemeniz, hiç birimiz bilmiyorduk, bu durumda Rusya'nın ABD açısından -bugün bile o kadar da düşman olmadığı sonucuna varamaz mıyız?

Bu pratik nedenden dolayı. Bakın, nükleer silah zaten yok, bunun için yeterli argüman var zaten. Ama olsaydı bile birbirlerine karşı kullanma ihtimali sıfırdır.

Konuşulanları, kağıt üstündekileri, algılananları filan boşverin. Bugüne kadar ABD ve Rusya herhangi bir yerde teke tek savaşmış mıdır? Asla. Ruslar Türklerle savaşmıştır, yüzyıllar boyunca. Ruslar Almanlarla savaşmıştır. Amerikalılar da Almanlarla savaşmıştır. Böyle genel olarak baktığınız zaman bunlar karşı safta değil aynı saftadır.

Yok efendim Rusya tehdidi varmış da, acaba nükleer silah filan atarlar mı, ya atarlarsa filan kaygıları. Lann bırak! Onlar ortak zaten. Birbirlerine saldırmamak ya da zarar vermemek için bahane olarak nükleer silah argümanını kullanıyorlar.

"Ben Ukrayna'ya hiç bir şart altında asker göndermeyeceğim" diyerek aslında Biden kendisi Putin'in Ukrayna'ya saldırmasının önünü açmadı mı? Biden Zelenski'ye "Kiev'de direnme, gel ABD'ye yerleş" demedi mi? Neyin tantanası bu. Onlar ortak zaten. Ukrayna az bir şey daha açılınca ABD o zaman girecek, aynı Rusya'nın Suriye'de yaptığı gibi. Ukrayna'da da bu sefer tam tersi, çoğu Rusya'ya, az bir şey de ABD'ye kalır, toprağın çoğu da aynen Suriye'de olduğu gibi devlete kalır.

Suriye'de ne gitmişti? Petrol sahalarının olduğu Doğu bölgeleri, ABD kontrolündeki Kürtler tarafından el konuldu. Savaş bitti her şey bitti, ama orası öyle kaldı. Rusların çöktüğü liman bölgeleri kaldı öyle.

Ukrayna'da Ruslar nereleri aldı? Doğudaki maden yataklarını. Şimdi ABD yavaştan etki gösteriyor güya. Rusların Kiev'i almasını önlüyor sözüm ona. Aynı Suriye'deki senaryo bakın. Orda da Şam düşmemişti. Kiev de düşmeyecek demek ki. Kala kala işte bakın, ne diyor Zelenski, "şartlar uygun olursa Doğu'daki bölgelerin durumunu görüşebiliriz". Anlaşıyorlar işte. Maden yatakları Rusya'da kalacak, ABD Batıda bir üs alacak, üs aldığı yere az bir şey çökecek. Suriye senaryosunun Rusya tarafından işgal edilen versiyonu.

Ah ulan ah simülasyoncu, hep aynı senaryo kopyala yapıştır, çapsız herif.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Önerilen Siteler