Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-11-2005, 11:06
Üye Değil

Standart allah var ise neden durmadan var diyorsunuz?

yaw şu " allah yok ise neden durmadan anıyorsunuz" başlığına oldukça kıl oldum, tam amele mantığı. o zaman siz allah var ise niye var deme ihtiyacı duyuyorsunuz? diğer varlıkların var olduklarını söyleme ihtiyacını duymazken... demek ki yok ki siz var demeye ihtiyaç duyuyorsunuz.
Alt 09-11-2005, 06:47
Quark Quark isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Cevap budur. Tebrikler Usrenin.
Alt 09-11-2005, 06:59
Üye Değil

sağol kardeşim
doğru değil mi ama, bir şeyin varlığını tartışmak saçma, sırf bunun saçmalığını anlatmak için muhammed var mıdır adında bir konu açmıştım(muhammedin bırak kendine, olduğuna inanmayan bir arkadaşım vardı).
yani şimdi senin benim varlığımda bir şüphemiz yok ama konu allaha gelince bunu saatlerce tartışmak icap ediyor nedense, bir de bu sanki ulvi bir görevmiş ve ana sınavın büyük bir bölümüymüş gibi gösteriliyor. bak sen allahın oyununa kendini gizleyecek ve bu oyunda bu gizli nesneyi bulmak bir başarı olacak(neymiş efendim yarattıklarına bakıp onun varlığını anlayakmışız). böyle sınav mı olur kardeşim?, deli kanlı gibi çıksın ortaya bitirsin bu tartışmaları ondan sonra yapacaksa sınavı iyilik veya kötülüğe göre yapsın diyorsun müslümanlara, diyolar ki o zaman herkes inanır sınavın bir anlamı kalmaz(e tabi mantık birilerini ille de cehenneme atmak olunca tanrı da ne yapsın yapabileceği en zor ve en saçma sınavı yapıyor, o yüzden de deliler cennete akıllılar cehenneme gidiyor zaten islama göre(ki bu yüzden muhammed delilere çok önem verir ve onlara önem verilmesini salık verirmiş))
son dediğimi dalgasına söyledim. ama bu adamların önce böyle bir sınavın olamayacağını düşünmeleri lazım. çıkış noktalarını atlayarak büyük bir masalın içine giriyorlar, sonra bu masalın kendi kahramanlarıyla olayları değerlendiriyor. bir de mutezile gibi arkadaşlar(kendini severim bu arada) yine bu masalın içinde çelişki arayıp bu tezi çürütmeye çalışıyorlar. iyi de kardeşim ben bir masal yazarım çelişmez kendi içinde, o zaman ne olacak?
bu işleri aşmak için duygusal ve mantıksal açıdan olgunlaşmak gerekiyor.
yoksa islamdan kurtulsan başka bir dine bulaşırsın. en iyisi ateism, ben deist ve agnostiklere de kılım
şüpheciymiş!! baksen!, tamam şüpheci ol da, bu bildiğin şeylerin şüphesi olsun, bilmediğin şeylerin değil. tanrıyı biliyor musun? hayır, e o zaman neyinden şüphe ediyorsun? ha tanrı olsaydı ve olduğunu bilseydin, ancak o zaman şüphe etmek gibi bir lüksün olurdu. bilinenin şüphesi olur, bilinmeyenin değil.
Alt 09-11-2005, 12:56
burkay
Üye Değil

ALLAH ZATEN HERSYIN ÖZÜ HERSEYI YARATAN ALLAHI INKAR ETMEK ZATEN HERSEYI YARADANI INKAR ETMEKTIR ... VAR OLAN ALLAH HERSEYI YARATMISTIR ONLARI INKAR EDEN YOKKI ... SIZ KENDI KENDINIZI KANDIRIN ...
Alt 09-11-2005, 13:00
burkay
Üye Değil

USRENIN ALLAH KENDINI GÖSTERSE SEN DEGIL YERYÜZÜNDE HIÇBIR INSAN ONUN TECELLISINE DAYANAMAZ BU DÜNYADA ... SANA ZAMANINDA MUCIZELER GÖSTERILDI ... SEN GENE INANMADIN YOK BÜYÜ YAPTILAR VEYA BU BIR ALDATMACA DENILDI ... YANI SIZE APAÇIK BIR KURANI KERIM GÖNDERILDI GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE SIZ GENEDE INKAR EDIYORSUUZ ... PROBLEM SIZDE ARKADASLAR .. BUNU ANLYAMIYACAK KADAR KÖRSÜNÜZ ...
Alt 09-11-2005, 13:20
my-zone my-zone isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

boş laflar yazıyorsun burkay mucizeler bize değil eski insanlara gönderildi.
Alt 09-11-2005, 17:53
burkay
Üye Değil

ZATEN BENDE ÖYLE DIYORUM BIZ ONLARA BIR MUCIZE GÖNDERDIGIMIZDE ONLAR BUNA BÜYÜCÜLÜK DIYORLARDI ... SANA KURANI KERIMI YOLLADI OKU MUCIZEYI GÖR 1400 SENEDIR HALEN HÜKMÜ DEVAM EDIYOR ... SEN BOS AKLINI KULLANAMIYORSUN BENIM LAFLARIM BOS DEGIL ANLAMIYORSUN SADECE ... KESIP ATIYORSUN BU EN KOLAY YOLDUR ...
Alt 10-11-2005, 00:36
Üye

ben kesip atsaydım sana cevap verme zahmetinde bulunmazdım.
Alt 10-11-2005, 00:38
burkay
Üye Değil

GENE INANMAZDIN SIMDIKI GIBI..
Alt 10-11-2005, 00:39
Üye

senin için fesat doluysa ben yapayım

Önerilen Siteler