Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-08-2009, 05:11
cruyf111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cruyf111 cruyf111 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu yazıyla ancak çocuk kandırılır.Sıradan bir matematik oyunu
bilim evrenin yaşını kaç söylerse söylesin bizim zeki harun yahya onu birşeylerle çarpıp,toplayıp,çıkarıp yine onu bulurdu
Alt 11-08-2009, 10:32
barudi barudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

evrenin yasi var olduguna göre neden hala evren zaten vardi diyorsunuz?

cahil kalmaya devam edin o zaman...
Alt 11-08-2009, 11:03
ugurce82 ugurce82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

barudi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
evrenin yasi var olduguna göre neden hala evren zaten vardi diyorsunuz?

cahil kalmaya devam edin o zaman...
Ya barudi hem kendi dinini bilmiyorsun hem de millete cahil diyorsun. Sizin 6 gün olayı hadislerdede geçmektedir. Bu günlerin bildiğimiz pazartesi salı çarşamba ... olduğu geçer. Senin dinin senin (H.Y.nin) hipotezini yalanlıyor. Ayrıca birşeye ol demesi yeten allah hangi mantıkla evreni yaratması milyarlarca yıl alır. Kim cahil biraz daha düşün istersen. Tabi bu işlerden maddi bir kazancın yoksa. Çünkü aklı başında bir insan bu tür safsatalara inanmazzzz.
Alt 11-08-2009, 11:16
azınlık azınlık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bırakın bu 6 gün mevzusunu, adı üzerinde "inanan" için söylediğin şey değil kimin söylediği önemlidir. Şimdi desen ki 6 dakikada yarattı ona da inanır.

Esas soru şu; inanan arkadaşlardan bir cevap gelirse sevinirim: Kur'an'a göre önce dünya mı yoksa gökler (evren) mi yaratılmıştır?

A.

The meek shall inherit nothing! - FZ
Alt 11-08-2009, 11:20
nefes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nefes nefes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ugurce82´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Birkaç düşündürücü soru, umarım müslümanlar düşünürler.

• Müslümanlar, öbür dünyada tüm vücudumuz ve organlarımızla fiziksel olarak yeniden var olacağımıza ve günahlarımızın bedelini işkence çekerek ödeyeceğimize inanırlar. Başkalarına bağışlanmış organların durumu nedir? Bağışladığımız organlar bizim günahlarımıza göre mi, diğer sahibinin sevaplarına göre mi muamele görecek? Ben cehennemdeysem, bir mümine taktıkları böbreğim, gözüm, kalbim ne olacak?
Eğer ki hayati bir durum varsa yada organın verilmesi veren kişiye zarar getirmiyorsa ve de rızası alınmışsa sorun yoktur. Organı alanın daha sonra yapacaklarıdan işleyeceği günahlardan veren kişi sorumlu değildir.
(tabi bununla ilgili bir ayet bulamadım..muhtemelen mevcut toplum düzenine göre yorum yapılmış.)

• Allah için her şeyin yaratılması anlık ve çok kolay bir iş olduğuna göre, hiç bir efor sarfetmeden yapıverdiği dünyayı ve bizi yaratma eylemi için ona neden şükretmeliyiz?
efor sarfetmese de yaptığı için şükretmeliyiz. bize bu dünyayı sunduğu ve burada bizi sonunda hediye/ceza olan bir sınava tabi tuttuğu için.

• Küçük çocuklar Pamuk Prensesin kuşlarla, tavşanlarla konuştuğuna inanabilirler. Eğer siz Kuran’da yazdığı gibi; Süleyman'ın karıncalarla konuştuğuna inanıyorsanız, sizi çocuklardan daha akıllı yapan nedir?
O konuşuyordu işte. bu da peygamberlere verilen mucizelerden biriydi. Lamı cimi yok konuşuyordu.. o kadar...

• Allah bizim sünnetli olmamızı istiyorduysa neden sünnetli olarak yaratmadı?
Müslümanları ayırt edebilmek için. Bakalım inancı, oğlunun bu acıyı çekmesini görüp dayanabileccek kadar kuvvetli mi diye. Nasıl uydurdum ama. İyi tefsirci olurmuş benden.

• Neden dua etmemiz gerekiyor? Allah ne istediğimizi, neye ihtiyaç duyduğumuzu bilmiyor mu? Onu harekete geçirmek için istediklerimizi mutlaka söylememiz mi gerekiyor? Ölümlü bir varlığın, bir yaratıcıya ne yapmasını istediğini söylemesi akıllıca bir şey mi?
Bu da sınavın bir parçası.
Vermese de bıkmadan imanından vazgeçmeden onun herşeye kadir olduğunu bir gün elbet kabul edeceğini etmese de öbür dünyada rahat ettireceğini unutturmamak için..

• Muhammet’in gerçekleştirdiği mucizelerini gördükleri halde, (ayın bölünmesi, yiyeceklerin çoğalması, parmaklarından sular akması, başının üstünde gölgelendirici bulut dolaşması, vs.) neden yakınındaki bir çok insan yine de ona hiç bir zaman inanmadı?
Onun bir hokkabazdan başka birşey olmadığını düşündükleri için. Kim bilir belki de haklılardı.

• Allahı kim yarattı? Eğer Allahın yaratılmaya ihtiyacı yoksa ve yaratılmadıysa, evren de neden yaratılmamış olmasın?
Doğmamıştır doğurulmamıştır. Onun varlığını anlamaya ve sorgulamaya da yarattığı hiçbir kulun aklı ermez.. o kadarrr...

• Kuran’da sihirbazlardan, sihirlerinden ve yaptıklarından uzun uzun söz eder. Allah gerçekten sihire ve sihirbazlara inanıyor mu?
bknz. Muhammedin mucizeleri.

• Eğer Kuran Allah tarafından gönderildiyse, tüm dünyayı neden buna ikna edemiyor? Örneğin Yerçekimi Teorisi yeteri kadar inandırıcıdır ve kimse onu inkar etmez.
Dedik ya kardeşim sınav. Yoksa Sims'den öteye geçmez bu dünya..

• Eğer tesettür toplum için yararlı bir gereklilikse, neden müslüman olmayan sosyologlar ve psikologlar bunu hiç göremiyor ve doğrulamıyorlar?
Müslüman olmayan sosyologlardan ve psikologlardan bize ne. Siz her sosyologun yada psikologun dediğine inanıyor musunuz? Müslüman olmadıkları için zaten tesettürü savunmazlar ki. Karşı çıkarlar.

• Allah dinozorları neden yarattı ve sonra hepsini birden öldürdü?
Herşeyi başlatan ve bitiren odur. Tıpkı bir gün bizi de bitireceği gibi. Bittik biz..

• Allah, Musa ve kavmini Firavundan kurtarmak için Kızıldenizi açtıysa, neden aynı kavmi Hitlerden kurtarmak için toplama kamplarının kapılarını açmadı?
O zamanki yahudiler dinin gerekliliklerini yerine getirerek doğru yaşıyorlardı. Sonra yahudilik yolundan çıktı saptırıldı. Ayrıca son din olarak islamiyet geldi. Ona inanmalılardı. Bakın dünyada acı çektirilmeye çalışılan müslümanlara.. Allah hep yanlarında onların. Öylece oturuyor işte. gün gelir cezalarını verir acı çektirenlerin..

• Eğer görevimiz Allaha ibadet etmekse, bize neden özgür irade verilmiştir? Cezalandırmayla tehdit edilerek ibadet etmemiz isteniyorsa, bunu yapmak özgür irade ile mi gerçekleşmiş demektir? Cehennem ve cennet olmasa, Allah’a ibadet eden çıkar mı?
O zaman robotlaşırız. Sınavın anlamı kalmaz.

• Sevdiklerin ve canından parça insanların cehennemde yanmakta olduğunu bildiğin halde, cennetin zevkini nasıl çıkartabilirsin? Eğer çıkartabiliyorsan, bu çok haince, vefasız ve insanlık dışı değil midir?
orada kimse kimseyi tanımayacak. Herkes kendinden sorumlu. Tanıdık akraba falan yok orda. Cennete gidince huri var cehenneme gidince zebani. Şeçim senin...mavi hap yada kırmızı hap...

• Kuran’da, cennette istediğin her şeyin olacağı, her arzuladığını hazır bulacağın söyleniyor. Bir kaç günlüğüne Allah olmak istesek, izin verirler mi?
Orada zaten böyle birşey isteme ihtiyacı hissetmeyeceksin. Öyle herşey elinin altında her türlü zevki tadıyor olacaksın. Böyle birşey aklına bile gelmeyecek. Zaten elemeler bitince allah kendini imha edecek...

• Eğer Allah her şeyi mükemmel yarattıysa, erkekler neden sünnet olurlar ve neden meme uçları vardır? Ne işe yarar? Allah dişlerimizi neden dişçiye ihtiyaç duymayacağımız biçimde yaratmadı?
Elbet vardır bir bildiği. Herkesi eşit yaratmamıştır. Her canlıyı da farklı yaratmıştır. Mesela bilim adamları yaptıkları araştırmada zaruriyet durumunda bebeğin uzun süreli emmesi halinde erkeklerin memelerinden de süt gelebileceğini ispatlamıştır..

Muz Cumhuriyetli Tefsirci Nefes Efendi

TANRI OLAYDIM DA SAVURAYDIM HEPiNiZi ADALETLi DiYARLARA...
Alt 11-08-2009, 11:54
Üyeliğini Sonlandırmış

azınlık´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bırakın bu 6 gün mevzusunu, adı üzerinde "inanan" için söylediğin şey değil kimin söylediği önemlidir. Şimdi desen ki 6 dakikada yarattı ona da inanır.

Esas soru şu; inanan arkadaşlardan bir cevap gelirse sevinirim: Kur'an'a göre önce dünya mı yoksa gökler (evren) mi yaratılmıştır?

A.
Bu soruya inanan insanlardan cevap gelmeyeceği kesin. Çünkü işlerine gelmez. Ben seni cevapsız bırakmayım bari. Kurana göre önce dünya yanlış hatırlamıyorsan 2 günde, sonrada gökler yaratılmıştır diye biliyorum
Alt 11-08-2009, 12:30
azınlık azınlık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Heh, heh,

Naziat 27.Sizi yaratmak mi daha güç, yoksa gökyüzünü yaratmak mi, ki onu Allah bina etti,28. Onu yükseltti, düzene koydu , 29. Gecesini karartti, gündüzünü agartti. 30. Ondan sonra da yerküreyi dösedi.
... ve hatta ...

Bakara 29: O, yerde ne varsa hepsini sizin için yarattı. Sonra semaya yöneldi, onu yedi kat gök olarak yaratıp düzenledi.
Anlaşılan Muhammed kararsız kalmış, her iki alternatifi de koyuvermiş Kur'an'a. İşin garibi Bakara 29'da Allah'ın semaya "yönelmesi"nden sözediliyor, ilginç bir anlatım ... sanki ... sanki Allah'ın cismi varmış da dünyada iken semaya "yönelmiş" gibi ...

A.

The meek shall inherit nothing! - FZ
Alt 11-08-2009, 13:10
Üye

ugurce82´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ya barudi hem kendi dinini bilmiyorsun hem de millete cahil diyorsun. Sizin 6 gün olayı hadislerdede geçmektedir. Bu günlerin bildiğimiz pazartesi salı çarşamba ... olduğu geçer. Senin dinin senin (H.Y.nin) hipotezini yalanlıyor. Ayrıca birşeye ol demesi yeten allah hangi mantıkla evreni yaratması milyarlarca yıl alır. Kim cahil biraz daha düşün istersen. Tabi bu işlerden maddi bir kazancın yoksa. Çünkü aklı başında bir insan bu tür safsatalara inanmazzzz.
Senin daha Türkce bilgin yok bence, bak arkadas 1.sayfanin alt taraflarinda ne demis ben cahilim bu konuda demis, ben mi söylüyorum adama sen cahilsin diye? Senin kökenin ne? Türk asilli degilsin galiba, yoksa mason musun?

Ikincisi Harun Yahya dan banane, ben bilgiye bakarim, bilgi sahibinin kimin oldugu önemli degil, önemli olan Allah kelaminin Bilim adamlarin tespitleriyle örtüsmesidir.

Sizler gibi söyle olsaydi böyle olsaydi diye varsayimlar üreterek kivirmaya calismiyorum, bak bak lafa bak sizin 6 günde yaratilma olayi hadislerde de gecmektedir demissin, gececek tabi Allah ne bildirmisse elcisi de onu bildirmeyecek mi?

Ayrica ben Harun Yahya'nin bütün tezleri dogrudur diye her yazdigi yazinin altina imzami atmam, dogrulari alirim yanlislari almam...

Ama sizler bir yanlisi bütün dogrulara üstün kilarsiniz, insanlik yapiniz da var bu, düsünce özgürlügünüz ancak fitne fesada calisir...

Önce git Farz ile Sünnet arasindaki farki ögren....
Alt 11-08-2009, 13:19
Üye

A.
Heh, heh,

Alıntı:
Naziat 27.Sizi yaratmak mi daha güç, yoksa gökyüzünü yaratmak mi, ki onu Allah bina etti,28. Onu yükseltti, düzene koydu , 29. Gecesini karartti, gündüzünü agartti. 30. Ondan sonra da yerküreyi dösedi.
... ve hatta ...

Alıntı:
Bakara 29: O, yerde ne varsa hepsini sizin için yarattı. Sonra semaya yöneldi, onu yedi kat gök olarak yaratıp düzenledi.
Anlaşılan Muhammed kararsız kalmış, her iki alternatifi de koyuvermiş Kur'an'a. İşin garibi Bakara 29'da Allah'ın semaya "yönelmesi"nden sözediliyor, ilginç bir anlatım ... sanki ... sanki Allah'ın cismi varmış da dünyada iken semaya "yönelmiş" gibi ...

A.
yaratmak ile düzenlemek ayni sey midir?
Alt 11-08-2009, 13:21
Üyeliğini Sonlandırmış

barudi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Senin daha Türkce bilgin yok bence, bak arkadas 1.sayfanin alt taraflarinda ne demis ben cahilim bu konuda demis, ben mi söylüyorum adama sen cahilsin diye? Senin kökenin ne? Türk asilli degilsin galiba, yoksa mason musun?

Ikincisi Harun Yahya dan banane, ben bilgiye bakarim, bilgi sahibinin kimin oldugu önemli degil, önemli olan Allah kelaminin Bilim adamlarin tespitleriyle örtüsmesidir.

Sizler gibi söyle olsaydi böyle olsaydi diye varsayimlar üreterek kivirmaya calismiyorum, bak bak lafa bak sizin 6 günde yaratilma olayi hadislerde de gecmektedir demissin, gececek tabi Allah ne bildirmisse elcisi de onu bildirmeyecek mi?

Ayrica ben Harun Yahya'nin bütün tezleri dogrudur diye her yazdigi yazinin altina imzami atmam, dogrulari alirim yanlislari almam...

Ama sizler bir yanlisi bütün dogrulara üstün kilarsiniz, insanlik yapiniz da var bu, düsünce özgürlügünüz ancak fitne fesada calisir...

Önce git Farz ile Sünnet arasindaki farki ögren....
Sevgili Barudi ;
bana şunu yap bunu yap diyeceğine önce örnek olarak verdiğin sitedeki bilgiyi araştır mantıklı açıklamasını yap ondan sonra seninle tartışalım.

Önerilen Siteler

Etiket
ayet, kitap, kuran