Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dünya Dinleri, Mitoloji & Antik Uygarlıklar > Mitoloji & Esoterisizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-01-2018, 21:34
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

RollingStones´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hepsi bu.
Bu kadar basit diyorsun yani, eyvallah.

Aslında ben bu konuda diyeceklerimin yarısını bile söyledim sayılmaz, bu meselede o kadar çok malzeme var ki, mesela bu meseleyi okuyan kim, Tanrıya güvenebilir!

Yani bir sırrı var diyelim ve bunu Allah ifşâ etmez diye kim güvendedir.
Muhammed bile güvende olmamış, "kendi nefsinde saklı tutuyordun" diye Allah'ı ifşâ etmiş.
Peygamberininkini ifşa eden kiminkini ifşâ etmez!

Fakat bu olay o kadar hassas ki ifşâ etmese Muhammed elden gidecekti, forumda @Mürit kefer adlı bir üye bunu anlamış, uzunca bir yazı ile değinmişti meseleye.
Ayrıca Lilith'in aşkı yazımda da ara ara bende değindim. Zira o yazıda burada ki yazı ile irtibatlı.

O yüzden malzemenin azlığı diye bir şey yok, sadece "iman" denen olay meseleyi düşündürtmüyor, izin vermiyor hepsi bu.

Sevgiler

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 05-01-2018, 21:53
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Muhammed in , kafasından uydurduğu tanrı denilen yok ki ? Ne uyarısı yapmış olsun.

Ortada bir tanrı olmadığına göre , muhammed çevrenin , o güne kadar görmediği bir olaydan dolayı , kınanmamak için , AŞKI uğruna , tanrı diye uydurduğunun , olmayan uyarısını ortaya sürmüş.

Bak ben istemiyorum ama tanrım istiyor.

Muhammed AŞKI için , oğulluğunu , toplumu , EŞLERİNİ , tanrı uydurması ile manipule etmiş.

Tanrım böyle emretti. Tanrı senin uçkuruna ne karışır diyen olmamış.

Bu konuda biz , Muhammed in , AŞKI için , kıblesi için , her yolu denediğini işliyoruz.

Zeyd bu konuda AŞKA hörmet eden bir tip olarak duruyor. Zeyd karısını muhammede vermiş.

Zeynebi , muhammed daha çok hak ediyor bence , zeyd zeynebe 1 numara büyük gelmiş.

Zeynep muhammede bu derece Aşık mı bilemiyoruz. Zeynep Muhammed için SIRADIŞI bir girişimde bulundumu ?

Bulunmadıysa , tek taraflı bir AŞK olabilir.

Zeynebin , muhammede aşık olduğunu da sanmıyorum. Olsaydı Muhammed den önce kendisini gösterirdi. Zeynebin Muhammedi evveliyatında da istemediğini biliyoruz.

Muhammed kesinlikle ve kesinlikle Zeynebe Tutulmuş. ve her kara sevdalı gibi , topluma ters gelen sıra dışı bir girişimle AŞKINA sahip olmuş.

Muhammed in AŞKINA lütfen kulp uydurmayın. Kabul edin. Muhammed de AŞIK olabilir . Muhammed de , kıblesini değiştirebilir.

Sevgili felasife

Muhammedin aşkını fark edebilmek iyi bakabilenlerin özeliğidir.
Alt 05-01-2018, 22:55
Üye

Fabula´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Muhammed AŞKI için , oğulluğunu , toplumu , EŞLERİNİ , tanrı uydurması ile manipule etmiş.

Tanrım böyle emretti. Tanrı senin uçkuruna ne karışır diyen olmamış.
Olmaz olur mu
Başta Aişe gibi bir var ki @Mürit kefer o ve Hafsa için iki kaplan benzetmesi yapıyor ki, bu meseleler sonrası Aişe şöyle bile diyesi ;
"Görüyorum ki, senin Allah'ın yalnız senin şeyinin keyfi için koşturuyor."
(Kaynak: Buhari, Tefsir, 7; Tecrid, Hadis, 1721; Müslim, Rıda, 49, 50, Hadis, 1464; Ibni Mace, Nikah, 57, Hadis, 200; Ahmet Ibn-i Hanbel, 6/134, 158, 261)

Bu mesele Muhammed için tam bir skandal'a dönüşüyor yani, bir yanda rezil oluyor, çokları bu yüzden onu terk ediyor, bu dünyalık bir adammış filan da diyenler çoğunlukta. Bir yandan da itibar kaybediyor. Dedi kodu gazeteleri bu mesele ile çalkalanıyor. Gerçek bir skandal bu gerçekten, gizli saklı kalması onun için en iyisiydi ama Zeyd oyunu bozuyor.

Zeynep muhammede bu derece Aşık mı bilemiyoruz. Zeynep Muhammed için SIRADIŞI bir girişimde bulundumu ?

Bulunmadıysa , tek taraflı bir AŞK olabilir.
Zeynep sağda solda laf etmiş önceden ama daha ileri gitmemiş, o ilk hamleyi Muhammed'den beklemiş doğal olarak, öteki türlü ilk hamle ondan gelse, o kötü bir kadın olarak anılacaktı ki Zeynep için böyle bir şeyi kimseler diyemiyor, çünkü öyle biri değil.
Yani Zeynep naz eden taraf.

Hasılı olay Muhammed'de tıkanıp kalıyor, lakin onda da tık yok, diyemiyor bir türlü. Neyse ki Zeyd kiliti açıyor bir şekilde, gerçi Zeyd sadece boşuyor, fakat bu da olay bir boşama, çok manidar, peygamberi dinlemiyor. Bakın bakın Muhammed'in bir sırrı var filan da demiyor ama denmesinin zeminini hazırlıyor.
Zeynebin Muhammedi evveliyatında da istemediğini biliyoruz.
Ben buna ihtimal vermiyorum, zira bu meselede çok şeyler söylenmiş.
Sevgili felasife

Muhammedin aşkını fark edebilmek iyi bakabilenlerin özeliğidir.
Eyvallah.

Alt 06-01-2018, 00:06
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Felâsife´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
d için tam bir skandal'a dönüşüyor yani, bir yanda rezil oluyor, çokları bu yüzden onu terk ediyor, bu dünyalık bir adammış filan da diyenler çoğunlukta. Bir yandan da itibar kaybediyor. Dedi kodu gazeteleri bu mesele ile çalkalanıyor. Gerçek bir skandal bu gerçekten, gizli saklı kalması onun için en iyisiydi ama Zeyd oyunu bozuyor .
Aşk için mucadele işte budur. Aşkı için her sivri dile direnmek. O sivri dil , en minik eş bile olsa.

Varsın bana tanrı elçisi demesinler
Varsın bana kabeye sırtını dönmüş desinler
Varsın bana kitaba ek yapmış desinler
Varsın bana zeyneb in duvarına ağlamış desinler.

Aşk için tanrıy a yazdırdım.
Aşk için kabey i karartım
Aşk için kitab a sızdırdım
Aşk için zeyneb e bağlandım

Âşkı Muhammed e yakıştıramayanlarda ki maksak nedir bilemem ama Muhammedin AŞKI dikkate alınmasa da , mutlu sonla bitmiş mitolojik bir aşk hikayesi.

Müslümanlar , nebilerinin sünneti olan ASKI neden dile getirmezler de , sürekli namazı orucu abdesti sünnet budur diye yüceltirler.

Muhammed aşık olana kadar secdesini boşa , aşık olduktan sonra doluya yaptığını biliyor

Muhammed aşık olunca , 1 saniyelik aşk acısının , 1 aylık mide acısına dahi denk olmadığını anlamıştır.

Kabeyi tavaf ederken yorulup , zeynebin evini tavaf ederken ayaklarının yerinden kesildiğine eminim.

Hazin son şu ki ; evlilik AŞKI öldürür. Nikah birde göklerde yapılıp , evlilik vuku bulunca AŞK bittiii ! Ve yine yeni aşklara.
Alt 06-01-2018, 00:44
Üye

Aşk için mucadele işte budur. Aşkı için her sivri dile direnmek. O sivri dil , en minik eş bile olsa.

Varsın bana tanrı elçisi demesinler
Varsın bana kabeye sırtını dönmüş desinler
Varsın bana kitaba ek yapmış desinler
Varsın bana zeyneb in duvarına ağlamış desinler.

Aşk için tanrıy a yazdırdım.
Aşk için kabey i karartım
Aşk için kitab a sızdırdım
Aşk için zeyneb e bağlandım

Âşkı Muhammed e yakıştıramayanlarda ki maksak nedir bilemem ama Muhammedin AŞKI dikkate alınmasa da , mutlu sonla bitmiş mitolojik bir aşk hikayesi.
Aynen.

Aslında Muhammed'e aşkı yakıştıramayanlar ona başka bir aşkı yakıştırdıkları için yakıştıramıyorlar.
Yani yazıda da geçen İlahi aşk meselesi, Aşkın 3 hâli... yazımda değindim meseleye, Muhammed'de ki sıkıntı 2 aşk girdabına takılması.
Herkes bir şekilde 1 aşkı görebiliyor bu meselede.
Meseleyi esas karıştıran bu, 2 si birden görünmüyor, buna dair bir bilgi de yok kitaplarda. Haliyle de insanlar böyle bir şeyi bilmiyorlar.
Ama tabi kime sorsan da bunu bilmiyorum demeyecek! Bu da bilenin düştüğü girdap

Hazin son şu ki ; evlilik AŞKI öldürür.
Kesinlikle aşkı öldürür.
Ama aşığı da canlandırır.

Alt 06-01-2018, 14:45
tolonbey tolonbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İşte böyleee,
Yazılarınızı okudum.
Muhammedin SEVDİGİNE(aşık olduğuna) ınanan arkadarlar sanırım sevmemişler.
Amarıkada bir zenci kızla mektuplaşıyordum.
Bir gün, Muhammet konusunda ne düşünüyorsun dedigimde,şöyle yanıt verdi,O aslında ınanmamış ama 1,5 milyar ınsanı UYDURDUĞU dine ınandırabilmiş,çokmu çok kurnaz,sevgi yoksunu, gerçek TANRI ınancı bulunmayan biridir demişti.
Mektubuna verdigim yanıtta dedimki, kendilerini peygamber olarak geçenler in SAHTA olmayanını ben bulamadım.
Şimdi,aslında bunları ağıza alıp konuşmak bunları yazmak bile USA zarardır.Ama KANDIRILAN ınsanları aydınlatmak için bu CENEBET konuları, yazıp duruyoruz işte.
Bizim SULTANI EVLİYANIN nasıl bir kişilige sahap olduğunu öte dünyaya göçmüş ADEM babanız bile sanırım öğrenmiştir.
Ne demişti ,NESİMİ AZİZ bizim ülkenin %70 fıttırıktır.
O zaman arabıstanın emininki %99,9 fıttırıktı.
Şimdi % 70 şi Fıttırık olan TÜRK ınsanı kimi seçer,kime meylerler,kime bağlanır tabiki kendilerinin boynuna ip bağlayıp SÜRÜKLEYECEKLERE bağlanır, bana bağlanacakları yokya.
Muhammet birgün Zeydin evine gelince ki Zeyt evde yok.Zeynebin gözüne bakınca içi gider ,kız Zeynep senin gözlerin nekadar güzelmiş der.Zeydde gelince Zeynep Zeydederki senin BABALIĞIN bana kız ZEYNEP senin gözlerin nekadarda güzelmiş dedi.
Zeydin beynine bir kurt düşer.
Zeyt derki karısına,bu adamın gözü var sende ben seni boşıyacağım.
Zeynebinde gözü varmış helhaldaki,içinden OH CANIMA DEYSIN dedigini duyar gibi olmuş komşular.
Arkadaşlar, bu Muhammet dersin bu çağın ingilteresinde yaşamış o devirde.---Çoh möhterem Muhammet Zeyde diyürkü,Zeyd git karını iste bana.
Biz olsak orada canını alırdık ama
Zeyt gidiyor karısına diyürki,yaaaa Zeynep,babalığım seni karılığa istiyor.Ne diyorsun deyınce Zeynep,biraz düşünmek gerek der.
İçtende yan cebime koy der.

Uzatmıyalım, Türklerin oçağda KADINA, birbirlerine verdikleri degerleri okuyunca, ınsan bunları ülkenin hudutlarına bile yanaştırmamak gerek deye düşünüyür.
47 yılım Avupada geçti.
Bir çok ülkeyi dolandım.
Çalıştığım işyerinde Araplarda vardı.
Beş para etmezdiler.
7 kere yunanistana gittim.Gezdigim ülkelerin endürüstü ve Türkü öz kadaş gibi seveni yalnız YUNANLILARI gördüm.
Halıyla Yunanlılardanda TEK TÜK bizlerden hoşlanmayanlarda var ama Terbiyesizlik edeni hiç görmedim
NE ŞAMIN ŞEKERİ , NEDE ARABIN YÜZÜ,nede biberi TUZU.
Tolonbeg
Alt 06-01-2018, 16:16
Üye

İşte böyleee,
Muhammedin yüregindeki SIR,
Demek sizin YÜREGİNİZ kan pompalamaktan başka işlerlede uğraşıyor.
Pekiiiii,BEYNİNİZ ne yapıyor,müslümanlar gibi sonsuz uykuyamı yattı.
Çok yazık.
Desenize acınacak haldayız.
Vah beni vahhhh vahhh.
Tolonbeg
Alt 06-01-2018, 17:48
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Muhammed in kalbindeki sır Tanrı İnsandır.
Bu sırrı kime söyledi söyledi mi bilmiyorum. Ama tanrıyı arayan bütün dervişler dönüp dolaşıp kendilerine (insan ı kamil e) ulaşırlar. Buna da ilahi aşk derler. Bazıları bu sırrı açıklar Hallaç ı Mansur gibi. Bazıları açıklayamaz ya otoriteden korkarlar ya otoriteleri sarsılacak diye korkarlar.
Alt 07-01-2018, 02:44
Üye

tolonbey´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok yazık.
Niye yazık olsun ki?
Bilakis çokta yerinde, öyle ki senin gibi "üst seviye" bir arkadaş'a "yazık" demenin zeminini hazırlamışım. Yazık deyin ki kendinizi rahatlatın.
Yoksa kendinizi bile bilemezdiniz.
Herkes aynı olunca "fark" kalır mı?
Kalmaz!

Tabi benim şahsi fikrim sizle aynı değil, aynı şeyleri düşünmek gibi takıntılarım da yok, (aynı değiliz) o yüzden sizden aferin almaktansa, yazık demeniz tercihimdir, zaten aferin içinde yazılmadı ki bu konu, yazık demenizde size yazıktır, enerji israfıdır nihayetinde. Lakin enerji de böyle bir şeydir esasında, sarf edin ki yerine yenisi gelsin. Bu da benim "fark" ımdır.

Sevgiler

Alt 09-01-2018, 22:48
Üye

İşte böyleee,
İslam öncesinde kadında 4 kocaya kadar alabiliyorsu.

Önerilen Siteler

Etiket
kalp, muhammed, sır, zeybep, zeyd