Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-12-2005, 22:50
exclusive exclusive isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Müslümanların soramayacağı sorular ve İ.M. cevap anahtarı

Müslümanların soramayacağı sorular ve imanı muhafaza cevap anahtarı...

Aklıma gelenleri yazdım umarım beğenirsiniz. hafif hakaretimsi kelimeler var sadece mizah olsun diye oradalar kimse üstüne alınmasın. Siz de aklınıza gelen soruları yazın geliştirelim... Eminim daha tonla soru çıkar

Soru1: Acaba İtalyanın Roma şehrinde bir hristiyan ailenin evladı olarak doğmuş olsaydım gene de islam-ı şahaneyi keşfedebilirmiydim?

İmanı Muhafaza Cevabı 1(bundan sonra İMC. olarak geçecek): Bre densiz müslimin titre ve kendine gel. Eğer böyük rabbin bu sorunun cevabını merak etseydi seni öyle yaratırdı..

Soru2: Hayır hocam şunu merak ediyorum çocuk doğar doğmaz vaftiz edildiyse, her pazar kiliseye götürüldüyse tıpkı bana islamiyetin öğretilmesi gibi ona da hristiyanlık öğretildiyse ve "bu doğrudur diğerleri külliyen yanlıştır sakın ha şaşma" dendiyse çocuğun suçu ne?

İMC2: Tövbe et bre densiz müslimin tövbe et.. Bilesin ki bu soruları aklına sokan şeytandır! Sen bana orucun hangi hallerde bozulacağını, sevabı günahı soracağına nasıl sorular soruyon. Hemen besmele çek ve hörmetli rabbinden seni yolundan şaşırmamasını dile! Yolun böyle tuzaklarla doludur...

Soru3: Acaba rabbim şeytanı yaratırken kendisine baş kaldıracağını bilmiyormuydu?

İMC3: Bilmez olurmu densiz müslimin, elbet biliyordu... Zaten heybetli rabbin istemese şeytan ona başkaldırabilirmi zannediyon? Unutma ki hiçbişey onun iradesi dışında olamaz.

Soru4: Yani bu ateistler de mi rabbimin isteğiyle ateist oldu ya da kafirler?

İMC4: Haşmetli rabbinin iradesi herşeyin üstündedir ancak rabbin onlara akıl bahşederek (ki bu büyük bir lutufdur, rabbin sana bahşettiği aklı böyle sorulara harcıyon diye geri almasını da bilir. Unutma veren de alan da odur) kendi yollarını seçmelerini dilemiştir. Rabbin böyle dilediği için herkes kendi yolunu seçer. Onlar kafir olmayı seçti ve cayır cayır yanacaklar.

Soru5: E şimdi en başa döndük. Rabbim herkes kendi yolunu seçsin dilemiş olabilir ama bana sanki herkes mecburen ortama ayak uydurmuş gibi geliyor. (bkz. ilk soru)

İMC5: Tövbe et!

Soru6: Peki tövbe ettim başka soru soriim... Rabbim insanları-hayatı bu kadar çeşitlilikte yaratmış da neden hepsine aynı kullanma kılavuzunu layık görmüş?

İMC6: Bre zındık o kullanma kılavuzu dediğin kutsaldır lafını bil! Rabbim herkesi 2 elli 2 kulaklı yaratmadı mı? Destursuz zındık kimisi kel kimisi sırma saçlı diyeü herkese farklı kitap mı yazsaydı?

Soru7: Ama hocam ben tek bir kişi olarak bile 10 sene önceki yaşantım, düşüncem, değerlerim bakımından şimdi çok farklıyım. Bunca insan nasıl farklı olmaz?

İMC7: Kuranda okuyan herkesin doğru yolu bulması için gerekli bilgi mevcuttur. Bulan nası buluyo ha söyle bakiim? Demekki sende bi sorun var. Zaten kitapta sorun olsaydı kitabı yakardı, sende sorun olduğu için seni yakacak rabbin...

Soru8: Hocam sanki bütün sorularım cevapsız kalıyormuş gibi bir hisse kapılmaktayım.

İCM8: Bre münafık içine böyle hisleri sokan şeytandır. Bak soru sormamış olmana ramen sana cevap veriyorum. Daha ne yapayım? Ayrıca aradığın hertürlü sorunun cevabı allahın kelamlarında mevcuttur. Aç oku!

Soru10: Hocam açtım okudum 50 kere ama hala ilk sorumun cevabını bulamadım...

İMC10: Bak gene soru sormadın. Bundan sonra soru yoksa cevap da yok. Kapiş?

Soru11: Hocam sen de amma laf oyunu yapıyosun yaa. Tamam soruyorum. Şimdi ben o dünyadaki tüm insanlara muazzam gerçekleri 800 sayfada anlatan kitabı okuyup ya "anlamsız ve gereksiz cümleler" ya "gerçek dışı iddialar" ya da "değil kitaba yazmak allahın kendisi gelse bana bunu yaptıramaz" dedirten emirler buluyorsam suç benim mi?

İMC11: Senindir.

Soru12: Yahu sayın hocam neden suç benim oluyormuş? kitapta 800 sayfa zırvalayacağına tek sayfada "adam gibi yaşa! ahlaklı ol! doğruyu yanlışı bil ve ona göre davran! Adaletli ve serinkanlı ol! Kimseye bir haksızlık yapma!" diyip geçseydi elbet inanırdım. Yani benim inanmamamda kitabın hiç mi suçu yok?

İMC12: İnanan nasıl inanıyo kafir?

Soru13: Hocam sen böyle soruya soruyla cevap verdikçe bir kaçış yolu aralama çabası sezinliyom. neyse sorumu soriim ben... Neden edebiyat? yani kudretli rabbim neden insan icadı dile, yazıya, mürekkebe ve kitaba merak duymuştur da bir kaset doldurup göndermez ya da resim le anlatmamıştır?

İMC13: Tevbe et! besmele çek! Fatiha oku bre densiz imana gel imana!

Soru14: Neden 3 tane kitap yollamış. En baştan kuranı yollasa hakkımızda daha hayırlı bir iş yapmış olmazmıydı?

İMC14: Bunun takdiri kudretli rabbimindir. Elbet bi bildiği vardır. Sen o yarım yamalak aklınla koca bir dehayı mı anlamaya çalışıyon?

Soru15: Hocam tamam hiçbi sorumu cevaplamıyon ama bari soru9'u cevaplasaydın. O en önemli sorumdu...

İMC15: Bakiim bi... Hani la soru9 densiz münafık bide bende maytap mı geçersin? Allah sana akıl fikir versin..

Soru16: Bismillahirahmanirrahim. Hayır hocam dalga geçmiyorum. Soru9'un cevabı rabbimden geldi ve ben anladım ki o herşeye kadirdir. Bundan sonra yanlız ona sığınır, yanlız ona kulluk ederim.

İMC16: Densiz münafık benle kafa mı bulursun, alay mı edersin. Günaha girmektesin iyi bil. Bunları hepsi yazılıyo haberin ola!

Soru17: Ne yani rabbimin sorumu cevaplama lutfunda bulunduğuna inanmıyomusun? Peki neden? Yoksa sen rabbime de mi inanmazsın?

İMC17: Allahım sen benim aklımı şeytanlardan koru ya rabbim. Bana doğru yolu şaşırttırtma.
Alt 23-12-2005, 01:38
Suffiyun Suffiyun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Suffiyun - MSN üzeri Mesaj gönder

Sen eğleniyorsan problem yok arkadaşım,vaktiniz sınırlı zaten bari yaşarken eğlenin,

Selametle kalınız...

" Siz nerede olursanız olun,Allah(c.c) sizinle birliktedir. " Hadid Sûresi 4. Ayet-i Kerime
Alt 23-12-2005, 03:40
Üye

Yazarken eğlenmiştim, şimdi tekrar okurken gene eğlendim..

Yahu nerden buldun bunu, heralde siteye üye olduğum gün yazmıştım.

Yoksa sen benim mesajlarımı mı araştırıyosun bakiim? Zaten hiç cevap yazmadığım topiclerde bile adımın geçtiğini görüyorum, bakıyorum kim bu durup dururken benden bahseden diye, sen çıkıyosun...

Neyse dediğin gibi hayat kısa, tadını çıkarmak lazım o yüzden fazla uzatmiyim... Sen de bütün nimetleri tatma işini öbür tarafa erteleme bence, noolur noolmaz dimi... Tabi senin bileceğin iş..
Alt 23-12-2005, 15:38
burkay
Üye Değil

alay etme kurgusu insanlardaki piskolojik bozuklugunun kompleksin bir yandasidir ... insanin karsi tarafin davranislarini kendi görüs ve inancina ters düstügünden bu tür eylemlere kalkarlar ... alay edenin bir büyüklük kendini üstün görme kompleksi onu bu düsünce ve fiile zorlar ... insanlar karsisinda kiyamet de ettikleri alyi kendi aleylerine dönüsücegi günü bilselerdi kursaklarinda kalirdi bu alaylari .. olsun be devam edin alay etmek ateistlere mahsuz veya onun benzerlerine ...
Alt 23-12-2005, 15:48
Üye

senin "alay etme" dediğin "mizah"ın psikolojik bir bozukluk belirtisi olduğuna ne Freud'un ne Adler'in ne de Jung'ın kitaplarında rastlamadım...

Hangi psikoloji ekolü mizahın psikolojik bozukluk olduğunu söylüyor? Beni bilgilendirirmisin...

Gerçi savurduğun çocukça tehditlerden dolayı seni kaale almayacağımı söylemiştim ama neyse...
Alt 23-12-2005, 21:15
burkay
Üye Değil

exclusive senin o mizah dedigin inanan insanlarin maneviyati ile oynamakdir bu senin için mizah olabilir dersen mizah türünde senin ailen hakkinda bir mizah da ben uydurayim bakalim senin o pisikolojik deneyimin mizahi nasil algiliyor ... ama sen beni kalaya almiyorsun ya olabilir senin görüsün benim biryerimdem girer öbür tarafimdan çikar hayat devam eder dostum ...
Alt 24-12-2005, 00:16
Üye

burkay Diyor ki
exclusive... ...senin görüsün benim biryerimdem girer öbür tarafimdan çikar...
isabet olur...
Alt 24-12-2005, 00:23
Arafat Arafat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hahaha; exclusive yine herzamanki gibi acizliğini konuşturmuş. kardeşim bir insan islamiyetle şereflenmedi diye neden cehennemlik olsun. artık o söylenenler geçerli değil. günümüzde allahın varlığını idrak etmeye çalışmak bile allahın hoşnutluğunu kazanacaktır. sen kafana takma bunları. hırıstıyanların ceheneme gideceği falan yoktur. kötü insan bedelini ödiyecek ama dini inanacından dolayı değil. insanı duygularının zayıflığından cezalandırılır.
Alt 24-12-2005, 13:17
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Arafat Yazdı:

''..kardeşim bir insan islamiyetle şereflenmedi diye neden cehennemlik olsun. artık o söylenenler geçerli değil.''

Herhalde gönlünden geçenleri yazıyorsun; Ayetler seninle aynı görüşte değil:

* Ali Imran/3/85. Kim Islamiyet'ten baska bir dine yonelirse, onunki kabul edilmeyecektir. O ahirette de kaybedenlerdendir.

* Maide/5/51. Ey Inananlar! Yahudileri ve hiristiyanlari dost olarak benimsemeyin, onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onlara dost olursa o da onlardandir. Allah zulmeden kimseleri dogru yola
eristirmez.

* Tevbe/9/5. Hurmetli aylar cikinca, puta tapanlari buldugunuz yerde oldurun; onlari yakalayip hapsedin; her gozetleme yerinde onlari bekleyin. Eger tevbe eder, namaz kilar ve zekat verirlerse yollarini serbest birakin. Dogrusu Allah bagislar ve merhamet eder.

* Tevbe/9/29. Kitap verilenlerden, Allah'a, ahiret gunune inanmayan, Allah'in ve peygamberinin haram kildigini haram saymayan, hak dinini din edinmeyenlerle, boyunlarini bukup kendi elleriyle cizye verene kadar savasin.

* Tevbe/9/41. Isteyen, istemeyen, hepiniz savasa cikin. Allah yolunda mallarinizla, canlarinizla cihat edin. Bilirseniz bu sizin cin hayirlidir.

* Tevbe/9/73. Ey Peygamber! Inkarcilarla, ikiyuzlulerle savas; onlara karsi sert davran. Varacaklari yer cehennemdir, ne kotu donustur.

* Bakara/2/ 193. Fitne tamamen yok edilinceye ve din (kulluk) de yalnız Allah için oluncaya kadar onlarla savaşın. Şayet vazgeçerlerse zalimlerden başkasına düşmanlık ve saldırı yoktur.

Bu ayetler içinde - Ku'randa bu cihetteki ayetler bunlardan ibaret değildir tabii - Bakara 193 hemen dikkati çekmektedir. Tefsirlede konu tam sarihiyet kazanmaktadır:

Bakara Suresi 193 Tefsiri:

193- Onlarla o şekilde savaşın ki, hatta fitne, yani şirk ve ayrılık olmasın da, din hep Allah için olsun, yalnız Allah'a boyun eğilip, itaat edilsin. Halbuki, "Allah katında gerçek din İslâm'dır." (Âl-i İmrân, 3/19). Bu bakımdan, bunlarda gerçek tevhid dini olan İslâm'dan başka bir din bulunmasın. Fitnenin başı olan şirk kalksın. Bunun için Peygamber (s.a.v.): "Ben bu insanlarla "Lâ ilâhe illallah" diyecekleri ana kadar savaşmakla emredildim. Onu dedikleri zaman benden canlarını kurtarırlar." buyurmuştur. ..

Diğerleri cizye ile de kanlarını korumaya sahip olabilecekleri halde, bunlara bu izin verilmemiştir. Bundan başka özellikle Mekke'de müslümanlardan başkasının ikametine de izin verilmemiştir. Bundan dolayı, küfürden vaz geçip, İslâm'ı kabul ederlerse, artık zalimlerden başkasına savaş düşmanlığı yoktur.

Şimdi Arafat'ın yazdıklarını tekrar okumak gerek:

''..kardeşim bir insan islamiyetle şereflenmedi diye neden cehennemlik olsun. artık o söylenenler geçerli değil.''
Ne kadar geçerli bir yorum bu?
Alt 24-12-2005, 14:43
aspartam aspartam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

aspartam - MSN üzeri Mesaj gönder

Seni bektaşi seni.(mutezileye)

Önerilen Siteler