Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-06-2011, 16:45
fani fani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

[QUOTE=TUBA;389406][QUOTE=fani;389398]
TUBA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

tam üstüne bastın ayağını kaldır

evet dini kitaplar yönetmek hususunda yeterli değilki anayasa kitapları yazılmış
daha insani olsun diye

zaten olayları konuları iyi muhakeme yapıp ,karar vermesini bilenin yasalarla işi olmaz ,o zaten uygundur bir birey olarak

dini kitaplarda cep telefonu,televizyon ile ilgili yasa olmasını mı bekliyordun?

ne kadar muhakemelide olsa ödül-ceza şarttır mesela cezalar olmasa muhakemeli dediğin biri kırmızı ışıkda acelesi olduğu zaman geçebilir,fazla hız yapabilir caydırıcı ceza olmazsa.diyeceksinki şimdi ceza varken yapan da var ama ceza olmasa daha fazla olur,bu kesin zaten bu yüzden cezalar var.hem toplumdaki herkesin muhakemeli olmasını bekleyebilirmisin

Konu fani tarafından (03-06-2011 Saat 16:53 ) değiştirilmiştir.
Alt 03-06-2011, 16:47
TUBA TUBA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

[QUOTE=fani;389410][QUOTE=TUBA;389406]
fani´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

dini kitaplarda cep telefonu,televizyon ile ilgili yasa olmasını mı bekliyordun?
dini kitaplarda kadın için erkeğin malı gibiymiş hüküm vermesini mi kabul etmemi bekliyordun
sadece bu da değil!
Alt 03-06-2011, 16:56
Üye

Wink

[QUOTE=TUBA;389413][QUOTE=fani;389410]

dini kitaplarda kadın için erkeğin malı gibiymiş hüküm vermesini mi kabul etmemi bekliyordun
sadece bu da değil!
ayeti verirsen daha iyi olur suresini,numarasını en azından.
birde sürekli konu daldan dala geçiyor sevgili TUBA, aklındaki bütün soruları cevaplamamı istiyorsun galiba.konu açarsan daha iyi olur bu konu iyice dallanıp budaklandı.
Alt 03-06-2011, 17:18
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şöyle bir örnek verecem eğer alınmazsan.

Soru 1)Bir kadın var Eşinden korktuğu için eşine sadık kalıyor .Doğrumudur?
Soru 2)Bir kadın var eşinin Serveti için sadık kalıyor Doğrumudur?
Soru 3)Bir kadında sevdiği için sadık kalıyor .Doğrumudur?

Sizce bu üç kadından hangisi muteberdir .
İşte bu sorunun cevabı insanı ortaya koyar .Cennet rüşveti yada cehennem korkusuyla yapılan iyilik iyilik değil iki yüzlülüktür saygılar kardeşim.

Fani bana zırvalama sadece cevap ver hangisi doğru.Yoksa üçümü doğru ne kıvırıp duruyorsun Siz bu soruya cevap veremezsiniz.Doğru seçenek şudur dedğiniz zaman dinden çıkarsınız yanlış seçeneği seçerseniz vahşiliğiniz ve akıl yoksunluğunuz ortaya çıkar Bana insan gbi cevap veremiyorsan Ben kulum kitaptan icazet arıyorum de Bizi yormayın boş yere.
Yardım vicdandan gelmiyorsa alçaklıktır.
Alt 03-06-2011, 17:19
Üyeliğini Sonlandırmış

[QUOTE=fani;389416][QUOTE=TUBA;389413]

birde sürekli konu daldan dala geçiyor sevgili TUBA, aklındaki bütün soruları cevaplamamı istiyorsun galiba.konu açarsan daha iyi olur bu konu iyice dallanıp budaklandı.

benim cevaplanmamış sorum yokki sana sorayım
sadece sen gör istedim

evet kadınlarla ilgili sureler var onlara bir göz atarsan ,okursun

ben hafız değilim yani sure sure ayet ayet ezberimde yok ama kuranın içini dışını anlam bakımından bilirim

bir ayette şu vardır :"kadınların itaat edeni makbuldür" der
bir başka ayette : "eğer zevceniz itaat atmezse onu uyarın ,yatağında yanlız bırakın ,şayet hala itaat etmezse dövün"der

şimdilik bunları yazdım ,gerisi kuranda var
hem kendin de okumuş olursun kuranı
Alt 03-06-2011, 18:19
Üye

gega´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şöyle bir örnek verecem eğer alınmazsan.

Soru 1)Bir kadın var Eşinden korktuğu için eşine sadık kalıyor .Doğrumudur?
Soru 2)Bir kadın var eşinin Serveti için sadık kalıyor Doğrumudur?
Soru 3)Bir kadında sevdiği için sadık kalıyor .Doğrumudur?
Sizce bu üç kadından hangisi muteberdir .
İşte bu sorunun cevabı insanı ortaya koyar .Cennet rüşveti yada cehennem korkusuyla yapılan iyilik iyilik değil iki yüzlülüktür saygılar kardeşim.

Fani bana zırvalama sadece cevap ver hangisi doğru.Yoksa üçümü doğru ne kıvırıp duruyorsun Siz bu soruya cevap veremezsiniz.Doğru seçenek şudur dedğiniz zaman dinden çıkarsınız yanlış seçeneği seçerseniz vahşiliğiniz ve akıl yoksunluğunuz ortaya çıkar Bana insan gbi cevap veremiyorsan Ben kulum kitaptan icazet arıyorum de Bizi yormayın boş yere.
Yardım vicdandan gelmiyorsa alçaklıktır.

istediğin şıklı cevap en aşağıda ama şunu önceden yazmıştım birdaha yazayımda;
"örneğinizden yola çıkarsak;
siz bir insanın kalbini çok basit görüyorsunuz yani sadece bir işi yabapilir düz,anlamsız,manasız birkaç işi birden göremeyecek bir organ olarak görüyorsunuz.mesela örneğinizde bir kadın hem sevdiği için sadık hemde korktuğu için sadık olamazmı.taşıdığı kalp buna müsait değil mi.sadece eşinden değil eşini kaybetmekden,topluma karşı ,çocuklarına karşı utanabilir de mesela,yani eşinin yanında çocuklarınıda kaybetmekden korkabilir ve çocuklarını sevdiği içinde aldatmayabilir.bakın korku ve sevgi bile sadece kocaya değil çocuklara yönelik bile olabiliyor yani kalp bir tane ama birçok işlevi var.tabi bu anlattıklarım benim gibi sıradan insanların işidir bunlar benim düşüncem belki Allah yolunun aşıkları sadece sevdikleri için yani sevgi öyle büyümüştürki kalpde başka şey bırakmaz ama bunuda büyükler yapabilir belkide,ben o hallerin olup olmadığınıda sadece tahmin ediyorum,bilmiyorum.kalbde sadece korkusuz sevgi bulundurmayı bizim gibi sıradan insanlar yapamaz(eğer yapılabiliyorsa) mesela bir insanı çok seviyorsun ona aşıksın ama aynı zamanda onu kaybetmekdende korkarsın

verdiğin üç şıktan 3.şıkdaki kadın daha muteberdir elbette, yani sevdiği için sadık kalan kadın.ama sen yukarda yazdıklarımıda oku
Alt 03-06-2011, 18:29
Üye

[QUOTE=TUBA;389431][QUOTE=fani;389416]

benim cevaplanmamış sorum yokki sana sorayım
sadece sen gör istedim

evet kadınlarla ilgili sureler var onlara bir göz atarsan ,okursun

ben hafız değilim yani sure sure ayet ayet ezberimde yok ama kuranın içini dışını anlam bakımından bilirim

bir ayette şu vardır :"kadınların itaat edeni makbuldür" der
bir başka ayette : "eğer zevceniz itaat atmezse onu uyarın ,yatağında yanlız bırakın ,şayet hala itaat etmezse dövün"der

şimdilik bunları yazdım ,gerisi kuranda var
hem kendin de okumuş olursun kuranı

konuyu nereye getirdin

bu önyargılı olmak,iftira atmanın kaynağı nereden geliyor anlayamadım burada az biraz konuşmaya başlayınca hemen karşı taraf başlıyor;

demediğim şeyleri demişim gibi söyleniyor

sen Kur'an okumamışsın anlamında cümleler kurulmaya başlanıyor

Kur'anda engellilerle ilgili ayet yok deniyor vs

halbuki ne güzel tartışıyorduk sevgili tuba
Alt 03-06-2011, 18:43
Greatestlieevertold Greatestlieevertold isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

burda konu allah geleceği biliyormuydu? diyelim ki allah var, herkezi yarattı ve geçmişi geleceği herşeyi biliyor. herşeyi yaratan o ve herşeyide bilen o ise inanan herhangi bir müslümanın aslında özgür olduğunu düşünmesi saçmalık.

bunları geçtim konu ile yine alakalı olarak, ayrıca allahımız herkeniz ne halt olduğunu bildiği halde ona yalakalık yapanları ne olursan gel şeklinde cennete sokmakta, ama hayatını insanlığa yardım ederek geçirmiş, yada en azından çevresine yardım ederek kabul ettiğimiz normlarda iyi birisini son günlerinde ateist oldu diye hop atıyor cehenneme.
Alt 03-06-2011, 18:55
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Fani kardeşim Hiçbir kadın ve hiç bir erkek korktuğu kişiyi sevmez.Korkan insan özgür değildir
Alıntıyı oku lütfen

Kuran tecavüzü yasaklamamış. Zinayı iki insanın rızalarıyla cinsel ilişkisini yasaklamış ama tecavüzü yasaklamamış çünkü savaşta ele geçirilen kadınlar "ganimet"ti ve onları becermek tecavüz değil "malını kullanma"ydı. Hatta bu kadın evli de olsa onu koynuna alabiliyordun. Bakalım Nisa 24 ne diyor:

Kocalı kadınlarla evlenmek de haram; ancak sahibi olduğunuz cariyeler müstesna.

Ne güzel değil mi bir adamın karısı savaşta esir düşmüş ve Kuran'ın bu hükmü var ne olacak? Şimdi de buna bakalım:
Ebu Said el Hudrî anlatıyor:

"Peygamberle birlikte Benû Mustalık Gazası'na çıktık. Ve Arap tutsaklarından tutsaklar elde ettik. O sırada kadınlar iştahımızı çekti. Bekârlık çok güç gelmişti bize o günlerde. Ve azil yapmak istedik. İstiyorduk azil yapmayı Ancak, Peygamber aramızdayken ona sormadan nasıl azil yapacağız?' dedik ve gidip peygambere sorduk. Peygamber de azil yapmakta sizin için bir sakınca yoktur. (Yapabilirsiniz de. Yapmaya bilirsiniz de.) Ama bilin ki, kıyamet gününe değin meydana gelecek bir yavru, ne olursa olsun meydana gelir."
(Bkz. Buhari, e's-Sahih, Kitabu'l-Itk/13; Tecrîd, hadis no: 1596; Müslim, e's-Sahih, Kitabu'n-Nikâh/127, hadis no: 1438; Ebu Davud, Sünen, Kitabu'n-Nikâh/49, hadis no: 2170.)

Buyrun Kuran'la çelişen hiçbir tarafı yok bunun. Peygamberin evine geldiğinizde çok oturmayın o yemeğe çağırmadıysa yemeği beklemeyin, diyen Kuran tecavüzü peygamberin evinde çok oturmak kadar önemli saymıyor ve yasaklamıyor.

Hic yasaklanabilir mi böyle seyler? ayipsin yani.
Namaz ortasinda gaz birakmak, sarimsak ve sogan yenmemesi, peygamberin evinde fazla kalinmamasi gibi konulardan daha önemli ne ola bilir?

Bu savaşta Mustalıkoğullarının reisinin kızı Berre tutsak edilmişti daha 13 yaşındaydı kocası savaşta ölmüştü. Babası savaşte değil ama hazinelerinin nereye saklı olduğunu söylemesi için yapılan işkencede ölmüştü. Muhammed Berre'yi payına düşen ganimetler arasına kattı. Küçük cariye anlamına gelen "Cüveyriye" ismini verdi ona. Bu savaşın olduğu günün akşamı mehir olarak onu azat ederek nikahladı ve gerdeğe girdi. Babasını ve kocasını öldürdüğünüz bir kızla aynı akşam gerdeğe girmek nikah mıdır, tecavüz mü takdir sizin.

Bu kızcağıza Allah 2000 cc tarafından Muhammed 1600 cc ile evleneceği gösterilmiştir.. Yani kızcağızın önceden haberi olmuştur.. Ayrıca kızcağız Muhammed 1600 cc nin 30 erkek gücünde olduğunu duymuştur..

Şimdi vicdanın varsa ona bak artık sana yanıt yazmıyacam
Alt 03-06-2011, 21:23
Üyeliğini Sonlandırmış

[QUOTE=fani;389416][QUOTE=TUBA;389413]

şayet bana sure ve ayet numarası soruyorsan doğal olarak kuranı bilmediğini anlarım

kırılacak yanlış anlayacak bir durum yok

yazın yukarıda

Önerilen Siteler