Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-09-2006, 23:16
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Standart Re: Cennet'te Sorun

Sevgili hazretikömürcü, ben senin yerinde olsam aşağıdaki siteyi okurum.

http://www.islamicevaplar.org/

bu soruyu "Cennette kadınlara huri verilecek mi?" bölümünde de sorabilirsin. Arkadaş her konuya bir cevap veriyor. Ama bunu düşünememiş.

Kadının yapısı erkekle aynı olmadığı için kadınlara da erkek huriler verilmesi düşünülemez. Dinde böyle bir hüküm yoktur. Bir kadının aynı anda birden çok erkekle evli olması dünyada uygun bir durum olmadığı gibi cennet için de uygun değildir. Bu durum kadın ile erkeğin fıtratı ile ilgilidir. Kadınlara da birçok huri verilecek dense idi kadının fıtratına uygun bir ifade olmazdı. Birçok kadın ve kocası bunu anormal karşılardı. Bir adama senin karına 70 huri verilecek dense erkeğe verilmiş olan “namus” duygusu ile çelişen bir durum oluşurdu. Bu durum erkeğe son derece ağır gelirdi. Fakat erkeğe verilecek huriler kişinin karısına namus duygusu açısından değil sadece kıskançlık açısından bir derece zor gelebilir. Cennet ise kıskançlık duygusunun olmayacağı bir yer olduğundan bu sorun da orada kendiliğinden kalkacaktır. Kadının Cennette sevdiği kocasından alacağı zevk erkeğin yetmiş huriden alacağı zevk gibi olacaktır.

Böyle yazmış, halbuki herşey çok çok başka olacak deyip gerisine karışmasaydı bu kadar çamura batmazdı. Akılsız dinci aklı sıra herşeye açıklama getirmeye çalışan, akıllı dinci böyle şeylere uydurma diyen adamdır bence. Yoksa yakında İslam da mitoloji haline gelecek.

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 11-09-2006, 23:33
hazretikömürcü hazretikömürcü isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hazretikömürcü - MSN üzeri Mesaj gönder

Sevgili sargon,
Bana birçok kişiden dinci kanalizasyonlarla ilgili adresler veriliyor.
Ben, onlara öyle sorular yöneltiyorum ki, onay bekliyor diyorlar. Yorumlarım siliniyor.
Bana ya yanıt veremiyorlar, ya da saçmalıyorlar.
Aynen sizin dediğiniz gibi: Onlardaki beyin, hayaletlerle dolu..
Görüşünüz bana uyuyor.
Saygılar
hazreti

SİLAHIMIZ ELİMİZDE DEĞİL, BEYNİMİZDEDİR
Alt 12-09-2006, 17:11
kuvvaci kuvvaci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili hazreti malesef mürtecilerin hemen hemen hepsi aynı. Nezaman sıkışsalar olayları kişiselleştiriyorlar. Ama onların bir silahı daha var oda paraları o kadara zenginler ki.. Sivaslı *bi arkadaş vardı. para para allahmısın yoksa allah ile gardaşmısın derdi.ve paralarının sayesinde mükemmel organize oluyorlar.. Kalite olarak biz üstünüz ama güç ve zenginlik olarak onlar bizlerden çok fazlalar. 650 bin zaman gazetesinden 620 bini bedava dağıtılıyor. Sabah gazetede harun yahya diye birinin ikiyüz elli kitap kırkbeşbin sayfa yazdığını okudum bu değirmenin suyu nereden geliyor soran yok.Yani demek istediğim körü körüne adam bağlanmış çcahillik mi dersin yoksa zır cahillikmi yada kör cahillik karar sizin saygılarımla dostça kal
Alt 12-09-2006, 18:24
alihazar alihazar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

alihazar - MSN üzeri Mesaj gönder

ne çok takıyorsunuz sanki cenneti gördünüzde anlayamıyorum.

bunu bilin orada her istediğin olcakatır anladınızmı...
Alt 12-09-2006, 18:26
mer-orh mer-orh isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili hazreti,
Benim korkum muhammet dünya haytinda baskalarinin karisina göz koydugu gibi senin bu akrabana da göz koyarsa *durum dahada karisacak.
Bence Dünya hayatin da torpilli olan muhammet öbür tarafda daha torpillidir.
Alt 12-09-2006, 18:33
mep
Üye Değil

* * ne çok takıyorsunuz sanki cenneti gördünüzde anlayamıyorum.

bunu bilin orada her istediğin olcakatır anladınızmı...

* * ali hazar abim biz cenneti görmedik sen görmüşsün herhalde,baksana *orada her istediğimizin olacağını ne kadar kesin söylüyorsun.ben şimdi şeytanında orda olmasını istersem olucakmı?yada dünyaya geri dönmek istesem,uyuz bi adamımya cehenneminde cennette olmasını istersem ne olacak.öyle her istediğimiz olmaz abim.vardır onunda bi sistemi.dimi ama azcık düşün
Alt 12-09-2006, 21:12
hazretikömürcü hazretikömürcü isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hazretikömürcü - MSN üzeri Mesaj gönder

Sayın alihazar

İnanın yanıtınızda verdiğiniz 3.kişiyi ben bile hesaba katmamıştım.
Çok güzel birşey yakalamışsınız.
Sizi kutlarken saygılarımı da sunarım.
hazreti

SİLAHIMIZ ELİMİZDE DEĞİL, BEYNİMİZDEDİR
Alt 13-09-2006, 04:23
bilge bilge isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Cennette her istenenin olacağının garantisinin verilmesi, birbirine çelişkili gibi görünen farklı isteklerin de cennet hayatı için bir çelişki olmayacağının da garantisi demektir. Zaman ve mekanın olmadığı bir yerde, kadın veya erkek, istediği an, istediği kişiyle beraber olabilir. Ben bunda bir engel göremiyorum. Ama vadedilen şeyi vadedildiği şartlarda değerlendirmek yerine, dünya şartlarına göre değerlendirmeye çalışırsanız, tabii ki böyle kendi kendinize çelişki üretip durursunuz. Farklı bir "alem"den bahsediliyor. "Zaman yok" deniyor. Bunu kabul ettiysen, aklına takılan şeyin eş paylaşımı olmaması lazım. Zira "paylaşım"a bile gerek kalmıyor, çünkü zaman yok...

Bazen hakikati görmek için gözleri kapatmak gerekir.
Alt 13-09-2006, 09:29
kuvvaci kuvvaci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Bilge
Ben cennette zamanın ve makanın olmadığını zannetmiyorum. Öyle olsaydı cennete gideceklere sonsuza kadar içinde kalacakları altından ırmaklar akan kevser şarabı dolu, *hurili şeyler vadedilmezdi yada inkarcıların güneşin bilmem kaç kat daha ateşli cehenneminde yakılacağı söylenmezdi. diye düşünüyorum. Çünkü sonsuzluk kavramı bir zaman birimidir. hatta sanırım farabi *zamanın ezeli ve ebedi olduğunu söylüyordu. bu forumda bunuda tartışmıştık. Zaman yoksa mekan yoksa ben neyleyim cenneti.. saygılarımla dostça kal
Alt 13-09-2006, 11:15
Murat Murat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Bilge zaman yok demişsiniz çok ilğinç oldu. Farz edelim zaman yok benim günahım az şimdi ben günahlarımı çektikten sonra cennete gitmem lazım. Benim cehennemede kalma süremi neye göre hesaplıyorsunuz ?

Önerilen Siteler