Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 29-01-2022, 22:22
Filozof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Filozof Filozof isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

♾️ İlahi ve Mistik Bilge ♥️☯️

Yazının tamamını okumak için; http://bit.ly/ilahiEzeliEbedi

Alt 29-01-2022, 22:41
Üye

♾️ Evrenin İlahi Gizemi (e-kitap) ♥️

İndir; https://bit.ly/MistikBilge

Alt 30-01-2022, 05:01
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Filozof´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bilmediğiniz şeyleri yargılamaya değil anlamaya çalışın. Beni tanıyor musunuz? Bana dair hiçbir bilginiz yok bile. İşte aramızdaki fark bu, ben ilim üretirken yargılamaya değil anlamaya çalışırım ve anlarım da, size de tavsiye ederim, tanımadığınız insanları olmayan bilginizle yargılamaya çalışmayın. İşte bilge ile sıradan insanların arasındaki fark, bilge yargılayan değil anlayandır. İlahi ve Mistik Bilgelik de kendime biçtiğim bir paye zaten değildir.
Siz şunları söylemişsiniz...
Sen görmediğin ve anlamadığın için sana öyle gelebilir. Evet fiziksel dünyayı tersine çevirdiğimizde İlahi, Ezeli ve Ebedi'dir. Ve bu benlik bilincinde ve fiziksel dünyada değildir. Yani fiziksel olan şeylere İlahi anlam yüklemek değildir. Bizzat İlahi, Ezeli ve Ebedi olarak sonsuzluğun idrakidir. Bunu görebilmenin ve bilebilmenin tek yolu da İlahi ve mistik bilgeliktir.
Ancak görülen ve bilinen hiçbir şey İlahi değildir.
Ben de koyulaştırdığım cümleniz üzerine aşağıdakini sormuşum...:
Anlamamak görecelidir, ancak hadi ben görmediğim için, peki " GÖREN " var mıdır...? Varsa kimdir, öğrenebilir miyim...?
Siz de dönüp " ben " demişsiniz...:
Buyrun benim
İşte bu yüzden sizin, kendinizi " bilge " kategorisine koymaya çalıştığınız algısı oluştu...Yanlış veya doğru ortaya çıkan sonuç, benim açımdan bu oldu...

Sonuçta ben bilge değilim...Yani siz " anlamak " gerektiği vurgusunu yapıyorsunuz da niçin doğru dürüst ANLATMAYI, anlayacağımız şekilde anlatmayı denemiyorsunuz da polemiğe götürüyorsunuz...?

Ayrıca " Bilge " sadece anlayan değildir...Bu noktada farklı düşünüyoruz...Bilge, hem bildiğini gerçekten çok iyi bilen, anlayan, ahlaklı ve de olgun kişidir.Kendisinin " bilge " olduğunu söyleyen veya ima eden değildir....O kişi, uzak durulması gereken kişidir...

Mesajınızda kendinizi bilge olarak tanımlama çabanız anlaşıldığı için mesajım size yönelik olmuştur...Bilge olduğunuzu iddia etmiyorsanız üstünüze alınmayın...

Aradaki farkı anlayamadım...Siz nasıl anladınız...Evet ben sizi tanımıyorum, iyi de siz de beni tanımıyorsunuz...Tanımamak karşılıklı...Siz ilim yaptığınız iddia ediyorsunuz, beyanınız esastır tabii ki, yalan söylüyorsunuz diyecek halim yok, ancak karşınızdakinin ne yapıp yapmadığını biliyor musunuz...? Bunu siz de bilmiyorsunuz...Yoksa size haber mi ulaşıyor bu konuda...?

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 30-01-2022, 18:26
Üye

bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Siz şunları söylemişsiniz...

Ben de koyulaştırdığım cümleniz üzerine aşağıdakini sormuşum...:

Siz de dönüp " ben " demişsiniz...:

İşte bu yüzden sizin, kendinizi " bilge " kategorisine koymaya çalıştığınız algısı oluştu...Yanlış veya doğru ortaya çıkan sonuç, benim açımdan bu oldu...

Sonuçta ben bilge değilim...Yani siz " anlamak " gerektiği vurgusunu yapıyorsunuz da niçin doğru dürüst ANLATMAYI, anlayacağımız şekilde anlatmayı denemiyorsunuz da polemiğe götürüyorsunuz...?

Ayrıca " Bilge " sadece anlayan değildir...Bu noktada farklı düşünüyoruz...Bilge, hem bildiğini gerçekten çok iyi bilen, anlayan, ahlaklı ve de olgun kişidir.Kendisinin " bilge " olduğunu söyleyen veya ima eden değildir....O kişi, uzak durulması gereken kişidir...

Mesajınızda kendinizi bilge olarak tanımlama çabanız anlaşıldığı için mesajım size yönelik olmuştur...Bilge olduğunuzu iddia etmiyorsanız üstünüze alınmayın...

Aradaki farkı anlayamadım...Siz nasıl anladınız...Evet ben sizi tanımıyorum, iyi de siz de beni tanımıyorsunuz...Tanımamak karşılıklı...Siz ilim yaptığınız iddia ediyorsunuz, beyanınız esastır tabii ki, yalan söylüyorsunuz diyecek halim yok, ancak karşınızdakinin ne yapıp yapmadığını biliyor musunuz...? Bunu siz de bilmiyorsunuz...Yoksa size haber mi ulaşıyor bu konuda...?
Cümleleriniz ilim seviyenizi göstermektedir. Siz anlamaya değil yargılamaya çalışıyorsunuz, milyonlarca cahil insan gibi. 2x2=4 eder. Ayrıca ben polemiğe götürmüyorum, ben içerik paylaşmışım zaten siz çok değerli ve akıllı forum üyeleri anlamak yerine yargılamayı ve cahilliği tercih etmişsiniz ben de size bu gerçeği söylemişim.

Eğer ki rüyanda mı gördün gibi çocukça ifadeler yerine, nasıl bir mistik bilgelik yaşadınız diye sorsaydınız bunu da, ne anlama geldiğini de anlatırdım Ama ülkenizin ilim ve kültür seviyesine yakışır bir şekilde yine anlamayı değil olmayan bilginizle yargılamayı tercih ettiniz amacınız üzüm yemek değil bağcıyı dövmek çünkü

Ayrıca bilgelik kişisel bir olay zaten değildir, o yüzden bilge yargılayan değil anlayan ve idrak edendir. Bilgeliği veya herhangi bir şeyi kişiselleştirmeyin, bu sizin idraksizliğinizi ve cahilliğinizi gösterir ki asıl belirtmek istediğim konu da bu. Mesele "ben" değilim. Ancak hakkımda kişisel olarak gıybet etmekten başka bir halt yiyemediniz ilim ve kültür seviyenize yakışır bir şekilde Sokakta sizin gibi milyonlarca cahil insan var ancak benim gibi yargılamayı değil anlamayı tercih edenlerin sayısı çok daha az, insan toplumunun en büyük problemi de bu

2012 senesinde İlahi bilinç dediğim mistik bilgeliğe eriştim, bugün tam olarak anlayıp bilimsel bir içeriğe dönüştürdüm. Sizin ne söylediğiniz hiç önemli değil bu konuda Görmediğiniz, bilmediğiniz şeyler hakkında olmayan bilginizle ahkam kesmeyin

Ancak siz öncelikle sürekli beni yargılamaya çalışmak yerine dönüp aynaya bakın, bu forumda kişiler ve bir şeyler hakkında gıybet etmek dışında bir halt yediğiniz yok Bu bilim değil, bu felsefe değil. Bilimsel üslup ve farkındalık değil. Siz kişileri konuşuyorsunuz anlattığım gerçekleri değil

Gerçekten bilim ve felsefe icra edebilmeniz, gerçeği idrak edebilmeniz ve böyle cahil olmamanız için şunu anlamanız yeterli aramızdaki farkındalık ve idrak seviyesi farkı da bu;

Evrenin sonsuzluğunda;

Hiçbir şey doğru değil
Hiçbir şey yanlış değil
Hiçbir şey çelişki değil
Hiçbir şey kişisel bir şey değil
Hiçbir şey şart veya zorunluluk değil
Bilimsel üslup olmadan bilim ve felsefe icra edilemez. Ancak siz hiçbir bilimsel üsluba maalesef sahip değilsiniz, bunu belirtmeden de doğru bilgi akışı sağlanamaz. Bilimsel üslubu öğrenmeniz lazım, hakikate açılmayan bir kalp hakikati idrak edemez temel probleminiz de bu, benimle ilgili değil

Konu Filozof tarafından (30-01-2022 Saat 19:22 ) değiştirilmiştir.
Alt 01-02-2022, 12:21
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şuanda  online konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Hiç bir şey gizemli değil. Evrenin gizemi diye bir şey yok. İnsanın bilemediği(yeterli gözlemi ol-a-madığı -> anlayamadığı, kısaca açıklayamadığı haller namına kullandığı bir kavramdır bu. Dolayısıyla bilimin esası açıklayabilme üzerine kuruludur, bilen-bilmeyen ise insandır, tam da bu nokta felsefeyle ilgilidir, böylece, bilebilmek-bilme-öğrenme istemi+açıklayabilmek, organik bir bütünlük sergilemelidir, yani felsefe ve bilim ayrı düşünülemez. Kısaca lafla, kurguyla, kelime oyunlarıyla bilim de olmaz, felsefe de, olsa, olsa laf salatası olur.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 01-02-2022, 16:17
Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hiç bir şey gizemli değil. Evrenin gizemi diye bir şey yok. (Hiçbir şey yok değil) İnsanın bilemediği(yeterli gözlemi ol-a-madığı -> anlayamadığı, kısaca açıklayamadığı haller namına kullandığı bir kavramdır bu. (hiçbir şey insanlar tarafından üretilmiş veya uydurulmuş bir kavram değildir) Dolayısıyla bilimin esası açıklayabilme üzerine kuruludur, bilen-bilmeyen ise insandır, tam da bu nokta felsefeyle ilgilidir, böylece, bilebilmek-bilme-öğrenme istemi+açıklayabilmek, organik bir bütünlük sergilemelidir, yani felsefe ve bilim ayrı düşünülemez. Kısaca lafla, kurguyla, kelime oyunlarıyla bilim de olmaz, felsefe de, olsa, olsa laf salatası olur. (tıpkı senin yaptığın gibi )
Bilim veya felsefe değil mistisizm Bilmediğiniz konularda ahkam kesmeye ne kadar da bayılıyorsunuz İlahi ve mistik bilgeliğin gizemi sırf şu cahil cesaretinizden bile belli Ancak böyle bilirkişi edası ile kesin yargılara varmayın Çünkü evrende hiçbir şey bir yargı veya sonuç veya çelişki değildir

İlahi, Ezeli ve Ebedi'dir ve fiziksel dünyada ve benlik bilincinde görülen bir şey değildir bu cümle bile gizemlidir zira evrenin öbür ucuna da gitseniz bu kendi kafanızda vardığınız kesin "yargılar" ile sonsuzluğu sınırladığınız için göremeyeceksiniz ve sonsuzluğu idrak edemeyeceksiniz
Alt 03-02-2022, 05:33
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şuanda  online konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Anladım, kelime oyunları, safsata için mistisizm kelimesinin ardına sığınmak sizin için yeterli olmakta.

1.)
Ne demişsin;
Filozof´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evrenin sonsuzluğunda;

Hiçbir şey doğru değil
Hiçbir şey yanlış değil
Hiçbir şey çelişki değil
Ne demişim
Hiç bir şey gizemli değil.
Bu ifademe itiraz mı ettin? Kelimelerle, şekillerle oynamak, ne felsefe, ne bilim ne de mistisizm de değil, saplantı olmalı. Kendinle çelişmişsin.

2.) Sonsuz, ezel, ebed diye de bir şey yok. Bu kavramlar belirttiğim gibi, öznenin kendinden hareketle, çevresine-dış dünyaya, yine kendi veya bazı referansları esas alarak soyutladığı kavramlardır. yani bazı şeyler sizin kavrayışınızla ilgili...

Zaman dediğin, maddenin, hareketinden, ilişkilerinden açığa çıkan değişimlerin referans alınarak soyutlanmasıdır. Yani senin ezel-ebed dediğinde aslında nesnel bir varlık biçimi değil, sonsuz dediğin de öyle.

Biz madde dünyasına evren diyoruz, gördüğümüz açıyla sınırlamıyoruz bu bakımdan maddeyi-evreni sınırlayamıyor ve tanımlayamıyoruz. madde tanımlandığı an tüm kavramlar yok olur, tanımlanamz zira tüm kavramlar maddi ilişkilerden soyutlanıyor...

Hasılı ortada madde+hareket var, gerisi, oluşlar - oluş-ol-mak, fiildir, maddi hareket ve ilişkilerden çok çeşitli form-yapılar açığa çıkar böylece buradaki hareket+ilişki "fiili", mak ekine mazhar olur, bu durumda açığa çıkan form-yapı da oluşmuş olur.

Öyleyse ortada madde, olan dönüşümler, değişimler, oluşumlar, bunlardan soyutlanan zaman+mesafe temelli kavramlar...

Hasılı maddeyi, varlık-yokluğu, evreni, form-yapılar ve oluşumlardan soyutlanmış kavramlarla tanımlayamayız, kısaca sınırlanamaz, haliyle tanımlanamaz...

Her yerde olan da hiç bir yerde değildir, hiç bir yerde olmayan da her yerde değildir, bir şey ancak bir yerdedir, başka yerdelik, bir yerde olmakla çelişir.

Kelime-sembol-kurgu oyunları oynamanıza gerek yok, idealist diyalektiği de bırakın, materyalist diyalektik kısa ve özdür ve açıklayıcıdır.

Her şey hareket halinde(hareket çelişkiyle anlam kazanır), her şey ilişki halinde, değişiyor ve bu değişimlerden yeni yapılar oluşuyor-kayboluyor(bu kaybolma madden değil, form-yapıcadır, su ile toprak karışır çamur olur, güneş açar su ayrışır, çamur oluştu ve layboldu, kaybolmayan ve zamana tabi kılınamaz olan maddedir, İLAHİ de değildir, GİZEMLİ de değildir, sır sakladığı da yok, iradi de değildir, irade dediğimizde yine çeşitli maddi yapıların ilişkisinden açığa çıkabilir, sonrası soyutlanan kavramlar)...

Ezel de, ebed de yoktur, zaman kavramıyla anlamak istiyorsanız ezel de-ebed de şimdidir, ne ötesi ne gerisi anlam taşımaz, anlam gelip-geçici form-yapılardaki emarelerdedir..

Neyse kelime oyunlarına gerek yok, ilahi, gizemli mitolojiler uydurmaya da gerek yok...

Ne demiş Seneca "Her yerde olan, hiç bir yerde değildir", başka bir de şunu demiş "Ölenler nereye mi gider? Hiç doğmayanların olduğu yere"... Mistik, ilahi, gizemli kurgulara gerek yok.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 03-02-2022, 08:08
Baskoylu Baskoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

https://www.ilahi.biz/2021/11/sonsuz...hi-gizemi.html

Yukaridaki linkde goruldugu gibi, Baska Forumdan Kopyaladiktan Sonra Foruma kopyalamasi!! kendi inanc ve benimsedigi fikir ve dusunceleri aciklamaya calismasi veya baskalarina boylesi bir dusunceyi empoze etmeye calismasi normaldir.

Hatta ve hatta insanlar yasama dair butun guzellikleri en iyi ve en guzel yontemlerle paylasmalidir.
Boylelikle Farkliliklarimizin Zenginliklerimiz oldugunu kabullenip, kendimizi gelistirmek ve yenilemek adina, yasadigimiz surece OGRENIYORUZ VE OGRENMEK ICIN MUCADELE VERMEK ZORUNLULUGUMUZU KABUL ETMIS OLURUZ.

Fakat dusuncesini, inanc ve fikirlerini aciklarken, baskalarinin kendisiyle hem fikir olmiyacagini kabullenmesi de erdemlik olsa gerek. Kufur, Hakaret, Asaglama, Otekilestirme, Yaftalama, Karalama, Kirici ve Incitici ortam icine girmesi DOGRU BIR YAKLASIM DEGIL. Herkes senin gibi DUSUNMEK ZORUNDA DEGIL.
Herkes senin inandigin ILAHI Guc Dedigin ALLAH veya farkli Tanrilara Inanmak Zorunda Degil.
Sen YARADILISA Inanmis olabilirsin.
Bir baskasininda VARLIGA inaniyor olabilecegini kabullenmen ve saygili olman gerekir.

Diyalektigi kavramiyanlar, Hosgoru, Saygi, Seviye, Anlayis vs vs gibi insani degerleri tasimasi da zordur. Egolarini, Benciliklerini, Bilincsizliklerini, Bilgisizliklerini ve Yetersizliklerini ortaya koymaktan oteye gidemezler.

Sonuc olarak, Saygideger Spartacus gereken cevabi vermis olmasindan dolayi, daha fazla konuya aciklik getirmeye gerek yok sanirim.

Kopyalamanin disinda, yazdiklari asagida mevcuttur. Buda bir kisilik sorunu olsa gerek.

"Kuş beyinli olduğun için"
"kara cahiller"
"kaz kafalı"
"beyninle idrak edebilirsen demiştim zaten kuş beyinli"
"Ee ne oldu beni o kuş beyninle dar kalıplarına oturtup "yanlışlayamıyor" musun?"
"Zira siz ve forumunuz bilimsellikle zerre alakası olmayan kişisel hezeyanlardan ibaretler"
"Cümleleriniz ilim seviyenizi göstermektedir. Siz anlamaya değil yargılamaya çalışıyorsunuz, milyonlarca cahil insan gibi."

"Ayrıca bilgelik kişisel bir olay zaten değildir, o yüzden bilge yargılayan değil anlayan ve idrak edendir. Bilgeliği veya herhangi bir şeyi kişiselleştirmeyin, bu sizin idraksizliğinizi ve cahilliğinizi gösterir ki asıl belirtmek istediğim konu da bu. Mesele "ben" değilim. Ancak hakkımda kişisel olarak gıybet etmekten başka bir halt yiyemediniz ilim ve kültür seviyenize yakışır bir şekilde Sokakta sizin gibi milyonlarca cahil insan var ancak benim gibi yargılamayı değil anlamayı tercih edenlerin sayısı çok daha az, insan toplumunun en büyük problemi de bu

2012 senesinde İlahi bilinç dediğim mistik bilgeliğe eriştim, bugün tam olarak anlayıp bilimsel bir içeriğe dönüştürdüm. Sizin ne söylediğiniz hiç önemli değil bu konuda Görmediğiniz, bilmediğiniz şeyler hakkında olmayan bilginizle ahkam kesmeyin

Ancak siz öncelikle sürekli beni yargılamaya çalışmak yerine dönüp aynaya bakın, bu forumda kişiler ve bir şeyler hakkında gıybet etmek dışında bir halt yediğiniz yok Bu bilim değil, bu felsefe değil. Bilimsel üslup ve farkındalık değil. Siz kişileri konuşuyorsunuz anlattığım gerçekleri değil

Gerçekten bilim ve felsefe icra edebilmeniz, gerçeği idrak edebilmeniz ve böyle cahil olmamanız için şunu anlamanız yeterli aramızdaki farkındalık ve idrak seviyesi farkı da bu"
Yukaridaki hakaretler, karalama, yaftalama ve otekilestirme vs vs gibi olumsuzluklar Yetersizligin, Bagnazligin ve Gericiligin En Guzel Aciklamasi Olsa Gerek.

Saygi ve Insani Sevgilerimle

Baskoylu

MILLIYETCILIK COCUKLUK HASTALIGIDIR. INSANLIGIN DA KIZAMIGIDIR. EINSTEIN.
ADOLF HITLER VE MUSSOLINI GIBI IRKCILARIN USTASI, ATATURK`TUR
Alt 07-02-2022, 05:51
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayılar pozitif sayılar negatif sayılar ve sıfır insanın ilk var olduğu günden beri var olan şeyler değiller.İnsanlık tarihi içerisinde insanlığın macerasıyla insanlık tarafından icat edilmişlerdir.İnsanlık tarafından belirli zaman çizelgesi içerisinde yapılan icatlarla sonsuzluğu açıklamaya çalışmak + - bakın 0 sonsuzluk açıkladım demek .....

bilemedim tek anladığım bildiğim Kaos haklı!

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 08-02-2022, 08:55
Üye

Ne kadar cahil varsa toplanmış buraya Bilmediğiniz konularda ahkam kesmeyin forum cahilleri

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
2.) Sonsuz, ezel, ebed diye de bir şey yok.
Nah yok Görmediğiniz, idrak edemediğiniz her şeye yok demeyin zira hiçbir şey "yok" değildir

marcos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayılar pozitif sayılar negatif sayılar ve sıfır insanın ilk var olduğu günden beri var olan şeyler değiller.İnsanlık tarihi içerisinde insanlığın macerasıyla insanlık tarafından icat edilmişlerdir.İnsanlık tarafından belirli zaman çizelgesi içerisinde yapılan icatlarla sonsuzluğu açıklamaya çalışmak + - bakın 0 sonsuzluk açıkladım demek .....
İnsanlık insanlık diye fazla anlam yükleme istersen bu evrenin matematiğidir insanlar bunu yalnızca keşfetmişlerdir ve idrak etmişlerdir

Baskoylu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Herkes senin inandigin ILAHI Guc Dedigin ALLAH veya farkli Tanrilara Inanmak Zorunda Degil.
Sen YARADILISA Inanmis olabilirsin.
Bir baskasininda VARLIGA inaniyor olabilecegini kabullenmen ve saygili olman gerekir.
Sen sus lan cahil köylü İlahi güç değil, yaratmak veya yaratılmak değil, inanmak veya inanmamak değil.

Önerilen Siteler