Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Özgür Düşünce Platformu > Dinsel İnançlardan Nasıl Kurtuldum?

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-09-2017, 05:53
dontcryforme dontcryforme isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Bedevi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Öncelikle şu an güzel bir kariyer sahibi olman, senin, Süleyman Hilmi Tunahan hazretleri (r.a.)'nin (Allah onu korusun ve şefaatçimiz eylesin) temellerini attığı söz konusu tarikatta geçirdiğin süreçte edindiğin disiplin ve çalışma azminin bir sonucudur. Bu bakımdan bugünkü mesleki başarıları ve bunun sonucunda elde ettiğin maddi bereketleri Süleymancıların yanında geçirdiğin sürecin bir mükafatı olarak görmen ve onlara müteşekkir olman gerekirdi.

İkinci olarak ise İslam dışı bir hayat tarzına mensup ailelerde büyüyen çocuklara bakarsan sigaradan, alkole, uyuşturucudan, fuhuşa kadar geniş bir yepazede ahlaksızlığın ve yozlaşmışlığın bataklığına saplandıklarını görürsün. Fakat tarikat disiplini ve onun ''Emr-i maruf nehy-i münker'' anlayışı etrafındaki yönlendirişi seni, bu gibi olumsuz eylem ve hayat tarzlarından korumuştur. Bu da Süleymancılara minnet duyman için geçerli olabilecek ikinci bir husustur.

Rabıta konusuna gelirsekte benimde pek çok talebem dünyanın sorunlarından, sıkıntılarından ve hayal kırıklıklarından kurtularak sakin ve huzurlu bir köşeye çekilip, beni düşünerek rabıta yapmaktadırlar. İnanırmısınız bugün maddi sorunlarından, sağlık sorunlarına, cinsel sorunlarından, ruhani sorunlarına kadar pek çok problem ve sıkıntılarına deva buldukları, manevi anlamda feyz aldıklarını söylemekteler. Bu bakımdan rabıtayı ve onun ruhsal getirilerini asla ama asla küçümsememe!

Sonuç olarak tarikata dair çok büyük bir haksızlık ve gıybet içinde bulunmaktasın şu an. Bu noktada senin yapman gerekenler ise şunlardır;

1)Derhal kelime-i şehadet getirip İslamiyete girerek, şu an bulunduğun mürted konumundan kurtulman.
2) Süleymancılara giderek helallik istemek. Zira sana bunca şey kazandırmış, sana bu kadar emek vermiş bu insanlar aleyhinde konuşarak çok büyük günah işlemektesin.
3) Kazandığın maddi bereketleri, bunları kazanmanı sağlayan nitelik ve becerileri sana kazandıran Süleymancılar ile paylaşman, onların yeni yurtlar ve evler açarak etkinlik alanlarını genişletmelerine yardımcı olman.
Çok gereksiz ve saçma bir yorum başını okuyunca gerisini okumamaya özen gösterdim sebebi ise belli;

Burada resmen müslümanlık çok iyiymiş gibi bir de seni içkiden falana kurtardı demişsin.Bu çocuk bütün gün içki içseydi ve kuran kursuna gitmeseydi bu anları düşünüp üzülmezdi beyninde böyle kötü anlar olmazdı . Keşke içki içseydide böyle anlar yaşamasaydı. Şahsen ben insanlıktanda çıktım artık benim için her şey önemsiz bana böyle bir şey yapılmış olsa ilk ailemin kafasına sıkar sonrada kendi kafama sıkardım nede olsa hayatın bir amacı yok tanrıda olmadığına göre . E ölüncede yok olduğuna göre gayet mantıklı ben yaşayamadıysam onlarda yaşamasın ki ben bile şuan aileme söz geçiriyorum kapayın lan çenenizi doğurmasaydınız diyorum susuyorlar.Ve 2 sene sonra onları terk edeceğim çünkü yobazlar ve ben öyle insanlarla yaşamam sende kalkmış diyorsun ki güzel bir şey.Okurken ben bile dayanamadım bunları yapması gerekir mi gerekmez mi orası tartışılır.Fakat içkiden falan kurtardı demen saçma müslümanların birsürü saçma özelliği var içkiden kurtarsa ne olacak ben içkiden ölen adam görmedim hani abartıya kaçılmadığı sürece. Su bile çok içilse öldürüyor gerçi. 2 şişe biradan bir şey olmazdı içkiyi bu kadar kötü görme.10 yıl camide yaşamaktan iyidir.
Alt 28-05-2020, 13:52
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

womery´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim hikayem en kısa haliyle bu, gözyaşlarımı tutamadım saatlerimi aldı yazmak.
Böyle insanların bu foruma daha fazla yazmasını isterim.

Bugün kendi dindar günlerim aklıma geldi.
Lise yıllarımda sürekli camiye giderdim, bir caminin müezziniydim, ezan bile okurdum.
Üniversite yıllarımda fetö evlerinde kalmıştım, said nursi okurduk, teheccüd namazına kalkardık.

Gençken cenneti tamamen gerçek sanardım. Allah'ın varlığından şüphe duymak aklıma bile gelmezdi. Tüm hayat planımı cennete gitmek olarak tasarlamıştım. Diğer her şey önemsizdi.

Korkardım. Sözde günah olan şeylerden korkutulmuştum. Aslında hep zekiydim, ama dindar biri için dünyaya dair hedefler koymak anlamsızdı, asıl hedef sonsuz hayata hazırlanmaktı.

O dönemler bir gün dinden çıkacağım aklıma bile gelmezdi. Çevremde dinsiz kimse yoktu, internet de yoktu henüz.

Din kurgusunun farkına varmamın önemli bir faydası da başka kurguların arayışına girmem oldu. Din gibi başka kurguların olduğunu fark ettim.
İnsan kurgularının farkına varmak bir insan için önemli bir aşama.
Alt 29-05-2020, 11:20
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu tür olaylarda bile Devletin niteliği ve önceliği çıkıyor ortaya . Devlet tercihini İnsan hakları ve demokrasiden yana kullansa bu insanlar daha çabuk kurtulur bu tür yobazlık, bağnazlık, cehaletten.

Aysun Kayacının Şu tercihi hep hoşuma gitmişti Benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir tutulmamalı. Bu söz söylendiğinde bir çok solcu bile tepki gösterdiğini hatırlıyorum Sn Kayacıya.

Bu günü ve bu tür olayları gördükten-duyduktan sonra bir daha hak verdim Sn Kayacıya. Eğitim şart.
İşte görüyoruz Süleymencı ve diğer cemaat ve teriketlar İktidarın sırtından ayrılmıyor tek istekleri para servet mal mülk. Hani cennet. İnsan cennete sırtında servet taşıyarak mı giriyor.

Önerilen Siteler

Etiket
ateist, din, dindarlık, islam, kuran