Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Çalışma Alanı > Video Çalışmaları

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-02-2010, 19:39
ulpian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ulpian ulpian isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Standart MÜJDE: Video Grubumuza Büyük Destek

Bugün milomanara (hem de kendiliğinden - ben bu konuda hiçbir ricada bulunmadan) yapmış olduğu video çeviri ve altyazılandırma çalışmalarını sitemize armağan etmeyi teklif etti. Ben de severek, sevinerek kabul ettim.

Kendisi bu çalışmalarını, zamanında zaten TD çatısı altında ve TD için yaptığını, fakat sitenin hiçbir resmi sayfasında/kanalında yayınlanmadığından kendi YouTube kanalında yayınlamış olduğunu, ama çalışmaların 100% TD Sitesine ait olduğunu söyledi.

Milomanara'nın YouTube Kanalı
belki de alanında (nonteist videoların Türkçe çevirisi ve altyazılandırması alanında) YouTube'da en çok ilgi toplayan kanal. Ve her bir çalışması birbirinden değerli. Örneğin ben, TD Sitesini bile milo'nun bu çalışmaları sayesinde bulmuş veya ilk olarak bu çalışmalar sayesinde TD Sitesine ilgi duyup, incelemeye başlamıştım (ki bunu ta o zamandan yazmıştım forumda).

Şimdi sevgili milomanara, bence çok büyük bir cömertlikle zamanında site için yapmış olduğu bütün çalışmalarını siteye armağan ediyor. Hem YouTube kanalımızda hem de anasayfamızda kendi logomuzla yayınlayabileceğiz. Hatta bu videoları kendi kanalından kaldırmayı bile teklif etti.

Bugün bu videoları milo'dan alıp (o şu an upload yapıyor, daha sonra linki gönderecek, ben de download yapacağım), sitemizin logolarını ekleyip, YouTube kanalımıza yükleme işiyle geçecek...

saygılarımla
Alt 10-02-2010, 21:27
Cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cem Cem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi

Başarı Ödülü Başarı Ödülü Başarı Ödülü Onur Üyeliği 

Milomanara'ya teşekkürler.

Aynı videolar sitemizin video sayfasında da yayınlanacak mı?
Alt 10-02-2010, 21:59
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Cem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Milomanara'ya teşekkürler.

Aynı videolar sitemizin video sayfasında da yayınlanacak mı?
Evet. Zaten YouTube kanalımızla sitenin video sayfası bence aynı içerikte olsa iyi olur. Sanırım bu konuda ya senle ya albayla görüşmemiz gerekecek. Ana sayfadan bazı videoların kaldırılması (örn. Sivas Katliamı) bazılarının ise eklenmesi gerekecek.
Alt 11-02-2010, 02:16
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Sevgili milomanara'ya bu guzel jesti icin ne kadar tesekkur etsek azdir. Sahsen hem tercume isinin, hem de alt yazi hazirlamanin ne kadar guc oldugunu bildigimden, bunca emegini sitemize armagan eden "milo"nun yaptigi buyuklugu takdir ediyor, gelecekte de hem dinlerden hem de fikir ozgurlugu ugruna goturdugu calismalara devam edecegini umuyorum.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 11-02-2010, 02:27
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Milomanara'nın bu jesti çok ince! Kendisinin bir çok videosunu beğenerek seyrettim ve faydalandım. Grupta olmaması çok üzücü ve büyük bir kayıp. Umarım gruba katılma konusunu bir kere daha düşünür.

Ancak, kaliteli altyazıları ile hazırladığı bu videoları bizlerle yüce gönüllülükle paylaşması ne kadar hoş olmuş.

Çok teşekkürler Milomanara!

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 11-02-2010, 13:23
güneşinzaptıyakın güneşinzaptıyakın isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Şahsen bu özveri ve paylaşımın büyüklüğü karşısında söyleyecek söz bulamıyorum teşekkürler millomanara...
Alt 11-02-2010, 18:42
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Maalesef teknik sorunlarla boğuşmaktayım. Milomanara videoları ve altyazıları ayrı datalarda gönderdi. Altyazıyı ilgili videoya gömmeye çalışırken Türkçe karakterler görünmüyor bende.

Dün akşamdan beri uğraşıyorum. Bir sürü program indirdim, bilgisayara yeni codecler yükledim. Google'den onlarca Türkçe ve Almanca forumlarda arandım... Bir türlü çözemedim...

MSN'de AhbAp'a gönderdim bir videoyla ona ait olan altyazıyı. O gömdü ve bana geri gönderdi. Bu şekilde oldu.

Ama böyle iş çok çok uzun sürecek.
Hem çok video var, hem de bazıları oldukça büyük. Tek tek AhbAp'a yollayacağım, o gömecek, bana geri yollayacak artık...

Ben de AhbAp'ın bana geri gönderdiği her videoya pinnacle ile sitenin logosunu ekleyeceğim, 10ar dakikalara böleceğim ve YouTube kanalımıza upload yapacağım... Yani bir süre bu işlerle meşgulüz artık...
Alt 11-02-2010, 22:26
Cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cem Cem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi

Başarı Ödülü Başarı Ödülü Başarı Ödülü Onur Üyeliği 

Ahbap bu işi nasıl yaptığını anlatan bir yazı asarsa grupta konuyu öğrenmek isteyenler için iyi bir kaynak olabilir belki.

Gerçi benzeri bir anlatıyı milomanara'nın pdf olarak yayınladığını hatırlıyorum, o faydalı olmadı mı ulpian?
Alt 11-02-2010, 22:33
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Cem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ahbap bu işi nasıl yaptığını anlatan bir yazı asarsa grupta konuyu öğrenmek isteyenler için iyi bir kaynak olabilir belki.

Gerçi benzeri bir anlatıyı milomanara'nın pdf olarak yayınladığını hatırlıyorum, o faydalı olmadı mı ulpian?

Şükür hallettim sorunu.
Ama nasıl olduğunu ben de anlamadım. O kadar çok şey karıştırmışım ki maus'u ellerken bir iki hata uyarısı geliyor artık.
Tam emin olmamakla birlikte: En son işletim sistemimin bütün ayarlarını Türkçe olarak düzenlemiştim. Galiba onun etkisiyle oldu. Şu an videolara altyazıları gömüyorum ve Türkçe karakterler de çıkıyor.
Alt 11-02-2010, 22:37
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

XviD4PSP 5.0 diye bir program var. Şuradan ücretsiz indirilebilir. Bu programda hem videoyu hem de altyazıyı birlikte açıyoruz. Üst paneldeki "encode" işlemi ile, altyazı videonun üzerine yazılıyor (pencerenin yanındaki seçeneklerle çıktı şeklini (mp4, avi gibi), ses kalitesini vs ayarladıktan sonra).

Program oldukça basit ve kullanışlı. Programı indirip deneyin. Eğer bazı noktalar karışık kalırsa, resimli anlatım ekleyeyim.

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)

Önerilen Siteler