Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-04-2016, 16:12
morrigan morrigan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dialectics

Yazdığın her şeyi çürütüyorum çürütüyorum hemen konuyu değiştirip başka bir konuya geçiyorsun bu yüzden artık cevap vermeyeceğim. Hz Osman zamanından kalma Kuran istiyorsun şimdiki Kuran o zaman ki Kuran'ın kopyasıdır işte aksini iddia ediyorsan bunu bana değil tüm dünya'ya sen kanıtla, seni tutan mı var. Eski Kuran'larda mevcut, bunu bana niye soruyorsun git araştır, bir çok kaynak çıkacaktır karşına eski Kuran'ların nerede sakladığına dair bilgiler, bu çabanı araştırmaya versen zaten gerekli bilgye ulaşacaksın.

Gılgamış Destanı'nda zaten tufan hikayesini okumuştum.
Bu hikayeden ne çıkardım biliyor musun, bu olay sümerlerden çok daha önce olmuştur ve sümerlerde bu gerçek olayı kendilerine uyarlayıp hikaye haline getimişler.

Hikaye nasıl
Hikaye dört tanrıdan oluşuyor, tanrıların babası gök tanırsı Anu, bilgelik tanrısı EA, Enlil, on arin, gibi insani tanrılar bir araya gelip toplantı yapıyorlar, bu tanrıların dördü bir tufan yapalım ve tüm insanları yok edelim diye anlaşıp kara veriyorlar, ancak bilgelik tanrısı EA'ın bu hiç hoşuna gitmiyor ve ses çıkarmıyor.
Sonra bilgleik tanrısı EA Utanapistim denilen elemana diyor ki tüm malını mülkünü sat bir gemi yap diyor, gemi yapılıyor içine akrablarını, sanatçıları, altınlarını ve bir kaç hayvan yüklüyor sonra tufan oluyor 7 gün sürüyor tanrılar bile bu tufandan çok korkuyor sonra gemi bir kara parçasına bir dağa oturuyor, orda Utanapistim içki alemi falan yapıyor tanılarda buna eşlik ediyor.

Utanapistim bu hikayeyi Gılgamış kralına anlatıyor, hikayede o kadar çok tanrı var ki say say bitmez.
Kısaca sümerler geçmişte yaşanmış olan bu gerçek olayı böyle kendilerince bir hikaye haline getirmişler, bunlarıda birbirlerine anlatmışlar.

Kuran'da geçen tufanın bu saçma gılgamış tufanıyla hiç alakası yok, alakası şu yönder var sümerler geçmişte yaşanmış bu gerçek olayı kendilerince bir hikaye haline getirmişler. İslam ile gılgamış destanı aynı olsa zaten Kuran'da tufan aynı anlatılırdı, demek ki değil.
Sen açıkça aslında şunu demek istiyorsun, bak Gılgamış Destanında da tufan var Kuran'da da. Buda Kuran'ı çürütüyor, hadi ateist ol.

Yüz kere anlattık, İslam Hz Adem ve diğer tüm peygamberler ile gelen dinin adıdır, Kuran'da her kavme bir peygamber gönderildiği bildiriliyor, hala şu dinde benzerlikler var falan diyip duruyorsun. Sümerlerde yüz tane tanrı var İslamda bir tane. Sümerlerden önce de insanlık vardı sonrada var.

Başka dinlerle gelmeyin artık, aynı benzer olaylar Tevrat, İncil'de de var zaten, sebebi de bellidir, illa sümerlere kadar gitmenize gerek yok ki.
Alt 22-04-2016, 16:21
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Aynı olayların Tevrat ev İncil'de yer alması değil aslında mesele,Yahudi ve Hristiyan masallarında veya tefsirlerinde yer alması kötü.
Adamların bile ders vermek için yazdıkları hikayeleri ,efsaneleri gerçek diye vahiy diye almışsın,gelmişin ben kutsalım diyon.

Ulan gidiyorsun Süleyman'ın karıncayla olan öyküsünü anlatıyorsun(Neml Suresi) bana, o öykü Antik Çağ'dan kalma bir Yahudi folklörü,fablı farklı versiyonları da var,amaç Süleyman'ın bilgeliğini göstermek sen kalk bunu Kuran'a al. Olacak iş mi? Bu gibi örneklerle dolu Kuran inanılacak gibi değil.
Alt 22-04-2016, 16:25
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Biri bana bu kepazeliği açıklasın(mantıklı şekilde) Müslüman olacam nedir bu?

Eski Yahudi masallarının , anlatıldığı derlendiği bir kitap bu.Bu masalın kökenini de veriyor iki farklı versiyonu var. Sen gidip nasıl adamların bile masal olduğunu bildiği şeyi vahye alırsın?
Alt 22-04-2016, 16:27
Sundance Sundance isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

morrigan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kuran'a gelince, hurma yapraklarına, kemiklere, derilere yazılan ayetler kitaplaştırma sonrasında yakıldığı yok edildiği için bunlara ulaşamıyoruz, zaten kitaplaştırılma olduktan sonra bunlara bir gerek var mı? Herhalde sizde biliyorsunuzdur dini metinler kutsal sayılır ve ayak altında dolaşılması günah sayılır ki bu yüzden kitaplaştırılma yapıldıktan sonra yakılmıştır, edindiğim kaynaklar bunu söylüyor.
Morrigan hurma yapraklarına, kemiklere, derilere yazılan ayetler neden ayak altında dolaşıyor?
Alt 22-04-2016, 17:03
Dialectics - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dialectics Dialectics isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Dialectics

Yazdığın her şeyi çürütüyorum çürütüyorum hemen konuyu değiştirip başka bir konuya geçiyorsun bu yüzden artık cevap vermeyeceğim. Hz Osman zamanından kalma Kuran istiyorsun şimdiki Kuran o zaman ki Kuran'ın kopyasıdır işte aksini iddia ediyorsan bunu bana değil tüm dünya'ya sen kanıtla, seni tutan mı var. Eski Kuran'larda mevcut, bunu bana niye soruyorsun git araştır, bir çok kaynak çıkacaktır karşına eski Kuran'ların nerede sakladığına dair bilgiler, bu çabanı araştırmaya versen zaten gerekli bilgye ulaşacaksın.

Çürütüyorum derken Çok ilginç bir vakasın gerçekten..
Her yazdığın tel tel dökülürken nasıl "çürütebildiğini" düşünüyorsun şaşıyorum. Misal şu yazdıklarına bak: daha geçen gün kitabı Grekçeden, Latinceye, Arapçaya, İngilizceye çevrilmiş Batlamyusun varlığını sırf hayatı hakkında kesin kaynak yok diye reddeden sen; şimdi kalkmış orjinal kaynakları kayıp Kuran'ı bize "orjinallerin kopyası elimizdeki, git araştır" gibi bir zihniyetle sunabiliyorsun. Yazıldığı dallar, deriler, yapraklar güya "yakılıp yokedilmiş"miş de, kitaplar da ortada yokmuş, ama ne farkeder orjinalden kopyalandığına emin olduğumuz kopyalar var Elinde kapı gibi 5000 yıllık taş kitabe var ama yalan olan, bozulmuş olan o kitabeler. Bunun orjinal kaynağı yok edilmiş kitabı değil...

Kıçından uydurup uydurup varsayım türetiyorsun ve sonra bizden bu kıçından türettiğin varsayımları çürütmekle mükellef ilan ediyorsun. Hayır efendim. Şayet iddia ediyorsan ki ben kıçımdan üfürmüyorum diye, bunu ispatlamakla mükellef olan SENSİN.

Levhi Mahfuzu ispatla. Adem'in ilk bildirdiği dinin İslam olduğuna dair hangi verilerin var? Hani ipuçların var? Allah adı daha önce hangi tabletlerde rastlanmış? Orjinal dinin bozulduğuna dair ne gibi bulgular var? Evrenin 7 katlı olduğuna dair ne gibi ipuçların var?

Görüldüğü üzere onca yazdığın şeye rağmen hiç bir boku ispatladığın YOK!. Dolayısıyla hiçbir şeyi çürüttüğünde yok.

Gılgamış Destanı'nda zaten tufan hikayesini okumuştum.
Bu hikayeden ne çıkardım biliyor musun, bu olay sümerlerden çok daha önce olmuştur ve sümerlerde bu gerçek olayı kendilerine uyarlayıp hikaye haline getimişler.
Yahu senin ne çıkardığından bana ne, bize ne? Yani "bu hikayeden ne çıkardım biliyor musun" yaklaşımının meali nedir asıl sen biliyor musun: kendi inancımı ispatlayabilmek adına bunun böyle olmuş olması gerektiğini varsayıyorum. Senin, morriganın, daha görüntünün yorumlanışının bile beyinle değilde gözle yapıldığını iddia edecek kadar kara cahil senin varsayımlarından bize ne yahu? Bunu kaç kere daha söyleyeceğiz sana.

Bizler dünyanın şarkı söyleyip dans eden çöpleriyiz.
Alt 22-04-2016, 18:25
Üye

Dialectics´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Çürütüyorum derken Çok ilginç bir vakasın gerçekten..
Her yazdığın tel tel dökülürken nasıl "çürütebildiğini" düşünüyorsun şaşıyorum. Misal şu yazdıklarına bak: daha geçen gün kitabı Grekçeden, Latinceye, Arapçaya, İngilizceye çevrilmiş Batlamyusun varlığını sırf hayatı hakkında kesin kaynak yok diye reddeden sen; şimdi kalkmış orjinal kaynakları kayıp Kuran'ı bize "orjinallerin kopyası elimizdeki, git araştır" gibi bir zihniyetle sunabiliyorsun. Yazıldığı dallar, deriler, yapraklar güya "yakılıp yokedilmiş"miş de, kitaplar da ortada yokmuş, ama ne farkeder orjinalden kopyalandığına emin olduğumuz kopyalar var Elinde kapı gibi 5000 yıllık taş kitabe var ama yalan olan, bozulmuş olan o kitabeler. Bunun orjinal kaynağı yok edilmiş kitabı değil...

Kıçından uydurup uydurup varsayım türetiyorsun ve sonra bizden bu kıçından türettiğin varsayımları çürütmekle mükellef ilan ediyorsun. Hayır efendim. Şayet iddia ediyorsan ki ben kıçımdan üfürmüyorum diye, bunu ispatlamakla mükellef olan SENSİN.

Levhi Mahfuzu ispatla. Adem'in ilk bildirdiği dinin İslam olduğuna dair hangi verilerin var? Hani ipuçların var? Allah adı daha önce hangi tabletlerde rastlanmış? Orjinal dinin bozulduğuna dair ne gibi bulgular var? Evrenin 7 katlı olduğuna dair ne gibi ipuçların var?

Görüldüğü üzere onca yazdığın şeye rağmen hiç bir boku ispatladığın YOK!. Dolayısıyla hiçbir şeyi çürüttüğünde yok.

Yahu senin ne çıkardığından bana ne, bize ne? Yani "bu hikayeden ne çıkardım biliyor musun" yaklaşımının meali nedir asıl sen biliyor musun: kendi inancımı ispatlayabilmek adına bunun böyle olmuş olması gerektiğini varsayıyorum. Senin, morriganın, daha görüntünün yorumlanışının bile beyinle değilde gözle yapıldığını iddia edecek kadar kara cahil senin varsayımlarından bize ne yahu? Bunu kaç kere daha söyleyeceğiz sana.

Dialectics
Boşa zaman kaybısın bunun için sana cevap yazma gereği duymuyorum artık.
Sebebi, buradaki amaç Kuran'a İslama inanmamızın geçerli sebeplerini ortaya koymak, inancın gereklilikleri de inanmış olduğun dinin kitabına uymaktır, sense hala Hz Adem'in ilk insan olduğunu ispatla diyorsun, aklın sıra olmayacak şeyler isteyip bunu yapamayacağımızı anlayınca Kuran'ı çürüttüğünü sanıcaksın.

Sen bu kafayla dinler hakkında hiç bir şey okuma bilgi sahibi de olma, çünkü gereksiz bilgiler, güzelce bilimle ilgilen.
Ne baş ağrıtıyorsun ki, hadi benim geçerli sebebim var inandığım kitabın içeriğindeki bilgilere göre çürütüyorum diğer dinleri, sen neden tartışıyorsun ki.
Kıçından bahaneler bulan sensin, ya bu geçerli sebepleri kabul edeceksin ya da ben zaten hiç birini mantıklı bulmuyorum diyip tatışmayacaksın. Senin ki tam salaklık.
Alt 22-04-2016, 19:13
Dialectics - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dialectics Dialectics isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Dialectics
Boşa zaman kaybısın bunun için sana cevap yazma gereği duymuyorum artık.
Sebebi, buradaki amaç Kuran'a İslama inanmamızın geçerli sebeplerini ortaya koymak, inancın gereklilikleri de inanmış olduğun dinin kitabına uymaktır, sense hala Hz Adem'in ilk insan olduğunu ispatla diyorsun, aklın sıra olmayacak şeyler isteyip bunu yapamayacağımızı anlayınca Kuran'ı çürüttüğünü sanıcaksın.

Sen bu kafayla dinler hakkında hiç bir şey okuma bilgi sahibi de olma, çünkü gereksiz bilgiler, güzelce bilimle ilgilen.
Ne baş ağrıtıyorsun ki, hadi benim geçerli sebebim var inandığım kitabın içeriğindeki bilgilere göre çürütüyorum diğer dinleri, sen neden tartışıyorsun ki.
Kıçından bahaneler bulan sensin, ya bu geçerli sebepleri kabul edeceksin ya da ben zaten hiç birini mantıklı bulmuyorum diyip tatışmayacaksın. Senin ki tam salaklık.
Islama inanmanin gecerli sebeplerini ortaya koymuyorsun ki sen Din felsefesi mi yapiyoruz biz burada günlerdir? Neden Tanri vardir ve o Tanri neden din yollar ve din yollarsa neden o dinin adi Islam olur bunlari mi tartisiyoruz? Uyanik olup adam mi carpiyorsun, yemezler.

Biz gunlerdir senin cocuklugunda yikanmis beynine kazinmis bir masali hakli cikartmak icin nasil onunla celisen argumanlari carpitmak icin hikayeler uydurduguna sahitlik ediyoruz. Türlü turlü varsayimlarla, tamamen soyut, gercekligi olmayan farazi cikarimlarla nasil bizi de kendi dipsiz karanlik kuyuna cekisine sahitlik ediyoruz.

Bir konuda haklisin, senle tartismak bu saatten sonra salaklik. Kendi mal seviyene bizi de cekmeye basladin, dogru. Ama en azindan iyi tarafi kendi malligin sana yansitilinca demek ki sende tahammul edemiyorsun

Bizler dünyanın şarkı söyleyip dans eden çöpleriyiz.
Alt 22-04-2016, 19:39
Üye

Dialectics´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Islama inanmanin gecerli sebeplerini ortaya koymuyorsun ki sen Din felsefesi mi yapiyoruz biz burada günlerdir? Neden Tanri vardir ve o Tanri neden din yollar ve din yollarsa neden o dinin adi Islam olur bunlari mi tartisiyoruz? Uyanik olup adam mi carpiyorsun, yemezler.

Biz gunlerdir senin cocuklugunda yikanmis beynine kazinmis bir masali hakli cikartmak icin nasil onunla celisen argumanlari carpitmak icin hikayeler uydurduguna sahitlik ediyoruz. Türlü turlü varsayimlarla, tamamen soyut, gercekligi olmayan farazi cikarimlarla nasil bizi de kendi dipsiz karanlik kuyuna cekisine sahitlik ediyoruz.

Bir konuda haklisin, senle tartismak bu saatten sonra salaklik. Kendi mal seviyene bizi de cekmeye basladin, dogru. Ama en azindan iyi tarafi kendi malligin sana yansitilinca demek ki sende tahammul edemiyorsun

Öylemii Peki senin mantığınla bende senin o bilim kitaplarıyla yalan yanlış bilgilerle yıkanmış beyninin dini idrak edemediğine şahit oluyorum. Hz Adem'in ilk insanı olduğunu kanıtla gibi bir safsatayla karşıma çıkarsan sana ne anlatsak boştur.

O halde sende evrime inanan bir beyinsizsin, hadi bana maymunla insanın ortak atası göster, kanıtla, kemik resmi falan istemiyorum o atayı göster bana. Nesli mi tükendi? Banane.

Sen Hz Adem'in ilk insan olduğunu kanıtla diyorsun ya (nasıl olacaksa) sende kanıtla hadi.
Homo cinsi en yakın ve en uzak atalarını göster bana, elinde kemikler varsa bunlarla birlikte video çek ve bana ne kadar yıla ait olduklarını nasıl test ettiğini ayrıntılı bir şekilde göster bana.
Yapamıyor musun? O zaman sende malsın, okuduğun bilgilere inanmışsın.

Bundan sonra da din ile ilgili bilgilere baş ağrıtma, gereksiz bilgiler çünkü.
Alt 22-04-2016, 19:43
Pardon Yani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pardon Yani Pardon Yani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kil tabletlere yazılanların kitaplaştırılamayacağını değil henüz %60 kısmı daha bulunamadığı ve bulunan tabletlerin kırıkları, bozuklukları nedeniyle yazıların bir çok yerinde boşluklar eskiklikler olduğu için tam kitap olamayacağını belirtmek istemiştim.

Örnek;
100 sayfalık bir kitabın belirli yerlerinde 60 sayfası eksik ise buna tam kitap diyebilir miyiz. Kil tabletlerin de %60 lık bir bölümü hala eksik işte, bu yüzden tam bir kitaptan bahsedemeyiz. Böyle bir kitaptan ancak yarım yamalak yanlış bilgiler edinilir, çünkü çok büyük oranda eksiklikler vardır.

İkisinin arasında fark yok demiştiniz ama fark bariz bir şekilde ortadadır.

Kuran'a gelince, hurma yapraklarına, kemiklere, derilere yazılan ayetler kitaplaştırma sonrasında yakıldığı yok edildiği için bunlara ulaşamıyoruz, zaten kitaplaştırılma olduktan sonra bunlara bir gerek var mı? Herhalde sizde biliyorsunuzdur dini metinler kutsal sayılır ve ayak altında dolaşılması günah sayılır ki bu yüzden kitaplaştırılma yapıldıktan sonra yakılmıştır, edindiğim kaynaklar bunu söylüyor.

Kuran Kadir Gecesi dünya semasına levhi mahfuz denilen yere bir gecede indirilmiştir, levhi mahfuz denilen bu yerden Cebrail ayetleri parça parça taşıyarak Hz Peygambere iletiyordu, bu konuda bilgi sahibi olmadığınız için 23 senede aklınızı karıştırıyor tabiki.

Yani kısaca Kuran'ın orjinal kitabı, kemik parçalarına, hurma ağacı yapraklarına, deri parçalarına yazılan ayetlerin, Kuran'ı ezbere bilen 42 vahiy katibi ve şahitler eşliğinde yazılan, o dönem kitaplaştırılan ve bu zamana kadar çoğaltılıp dağıtılan Kuran'dır.

Bakın şu ayet ve rivayette bunu açıklıyor.

Said b. Cübeyr'den: Kur'ân, tamamı birden olarak Kadir Gecesi'nde dünya semasına indi de yıldızların mevkiinde oldu, Allah onu Resulüne bir kısmı, bir kısmının ardınca indiriyordu deyip sonra: "İnkâr edenler: 'Kur'ân ona bir defada indirilmeli değil miydi?' dediler. Biz onunla senin kalbini sağlamlaştırmak için onu böyle (parça parça indirdik) ve onu ağır ağır okuduk." (Furkan, 25/32)
Kesinkez anladimki; inancli biriyle tartismak havanda su dögmeye benziyor. Bu yüzden ne haliniz varsa görün, istediginize inanin, tapin ne yaparsaniz yapin.Bir sey haric; hayal dünyanizi baskalarina dayatmayin, zorlamayin yeter.
Alt 22-04-2016, 19:46
Nana Buluku Nana Buluku isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Öylemii Peki senin mantığınla bende senin o bilim kitaplarıyla yalan yanlış bilgilerle yıkanmış beyninin dini idrak edemediğine şahit oluyorum.
Bilim kitapları nasıl beyin yıkıyor ?

Hayatında kaç tane bilim kitabı okudun ?

Önerilen Siteler

Etiket
caner, caner taslaman, felsefe, taslaman, turandursun