Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-12-2014, 21:21
Dialectics - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dialectics Dialectics isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Hewreman´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

İkinci arkadaşımızın yanıtı: "İslâm dinini eleştiren ateistler gökten zembille iniyor zaten. Hiçbiri daha önce ne müslümandı, ne tek sayfa Kuran meali okumuştu..." İyi de aynı Kuranı okuduğumda ben niye dinsiz olmuyorum? Okurken önyargılı yaklaştıysan bunun neresi objektif Dialectics ?

Sayın Hewreman,

Bu forumun "İslâm" başlığının altında 5000'den fazla konu açılmış. Hani bize önyargılı diyorsun ya, acep siz ön kabullü davranıp, herşeyi kılıfına uydurmaya çalışıyor olmayasanız. Örneğin Şekil A işte, şu şeytan ayetleri meselesi.

Kendi kendinize mantık kuralları türetmişssiniz, abuk subuk ihtimallerden bahsetmişsiniz, şeytan gelmiş de peygamberin sesinden konuşmuş da.. Güya ciddi bir yazı havasında sunup ciddi ciddi böyle masallardan bahsetmeyi kendinize yediriyorsunuz da matematik hataları yapan, verdiği kararı değiştiren, peygamberin ağzından konuşan, anlayasınız diye Arapça gönderdik Mekkeyi aydınlat diyen, kadınlarla ilgili ayetleri açıklamak için, kan dökmeyle ilgili, peygamberin cinsel hayatıyla, kendine eş koşulması dışında herşeyi affedecek derecede inanılmak ve bir olmak takıntılı, test için bir babadan oğlunu kesmesini isteyen bir Tanrı'dan şüphe eden bizler mi önyargılı oluyoruz??? Bence kalbi mühürlenip kör olmuşların ta kendileri sizlersiniz. Çocukluğunuzdan itibaren beyinlerinize işlenen dogmaları, hurafaleri yenme şansı olmayan, her ne delil sunulursa sunulsun kendi inandığını ispatlamak için yukarıda da aynen yaptığınız gibi kitabın orasından bir cümle, bir diğer başından bir cümle, bir hadis, bir tefsir alıntılayıp haklı çıkartıcam diye arapçayı bile Araplara öğretmeye kalkan sizler asıl kalbi dolayısıyla beyni (biliyosunuz kuran'da insanları kalbinden düşünür zannediyor) mühürlenmişlersiniz.

Hem kaldı ki madem senin bu kitabın seni dinsiz yapmayacak kadar hikmetlerle dolu, elin nice hristiyanı, yahudisi, budisti vb. bunca yıldır ne diye din değiştirmiyor? Ne diye İslam en çok inanılan din değil bu dünya? Yoksa siz %20 si kadar kafası çalışmıyor mu geriye kalan %80'in?

"Bir diğer husus da, ateistler eleştiremiyor da hristiyan ya da yahudi, veyahut budist olanlar eleştirebiliyor mu? Bir ön şartı var mı bu işin?" Her din kendi içinden bakıldığında anlaşılabilir. Kim olursa olsun, dışarıdan bakan kişi ya da felsefe , dini kendi penceresinden görür.

"Bir de eğer dinlere böyle kendi içinden bakma şartı varsa o zaman bütün dinlerde kendilerince en doğrudur. Dolayısıyla her din, kendi açısından hak dindir. Yani bir din, kendi içinden kendini mi yalanlayacak?" Delillerini getirecek mesela Kuran'ın , benzerini yazabildi mi senin Turan(Dursun)'ın?
Turan Dursun'un benzerini yazması olayı ne ki? Adam senin ve milyonlarcasının yapamadığını yapmış. Bu kadar verinin, bilginin, sorgulayanın olmadığı bir dönemde kendi kendine özgürleşmiş, başkalarının da beyinlerini özgürleştirmesine ön ayak olmuş. Asıl sen ya da senin inandığına inananlardan birisi yapsın benzerini: gelsin de şu ateistleri geri müslüman yapsın fikirleriyle, ispatlarıyla, sorgulamarıyla... Kılıçla, tehditle, cehennemde yakmakla, elini kolunu kesmekle, cihat adına öldürmekle tehdit etmekle değil fikirleriyle, zekasıyla, ispatlarıyla yapsın...

Bizler dünyanın şarkı söyleyip dans eden çöpleriyiz.

Konu Dialectics tarafından (11-12-2014 Saat 21:28 ) değiştirilmiştir.
Alt 11-12-2014, 21:44
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dostum hereman;

Süper aydınlık savaşçısı vesaire epey sıfatla beni bağdaştırıp , kutsal tapınma merakınızı kişiliğimden uzak tutsanız ne hoş olurdu.Yinede teşekkür ederim, insanlık kardeşlik asıl amacımız, buna karşı olan her görüş bizi düşman bilirde farkında olmaz.

Hem ateistler eleştiremez diye fetvayla gir hemde hiç bir dalga geçmeyi hoş görme. Olur da hakkı bu tarzının. İroniden anlamayıda becereydin eyiydi.

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 11-12-2014, 22:42
undersun undersun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dünya üzerinde aklı bAşında olupda Allah'a Tanrı'ya tek yaratıcaya ismine ne dersen de (en güzel sıfatlar ona mahsus olduğunuda belirterek ) her birey Allah'a inanır ..
Sadece menfaatleri yüzünden yada kızgınlığından ötürü bu inancı inkar eder..
Kâfirlerin en önemli özelliği hatta kelime anlamıda yalancı olmalarıdır!
Siz ne derseniz deyin içinizdeki sıkıntı hiç bitmeyecek ve bir şekilde bu sıkıntıyı gidermek adına kulaktan dolma bilgilerle vicdanınızı rahatlatmaya çalışacaksınız..ve örnek aldığınız davranışlar yani inancınızın üstünü örtmeye çalıştığınız dayanaklar insanların Davranışlarıdır ve bu davranışlardan ötürü bu inancı inkar etmeniz dünyanın en aptalca davranışıdır.neymiş.?

Kalbin mühürlenmesi ulan kalp mühürlenirmi hiç ?
Allah kalbini mühürlediği insanı nasıl sorumlu tutar bunu beynin hiç düşünmezmi?
Bende sonradan uydurulmuş Çakma islamı Öğrenerek büyüdüm ve mantıksızlıklRla ilgili araştırma yaptım ve durumun nasıl, bilerek , kasıtlı , dervişler, tarikatların sapkın bir Çakma Dİnine dönüştüğünü gördüm! Ve bunun adınada maalesef Allah'ın dini diyerek bugüne kadar gelmiş...ama

Hiçbir zaman Allah'ı inkar etmedim ! Siz yalancısınız çünkü doğruyla sizin işiniz yok sizin amacınız sadece içinizdeki sıkıntıyı gidermek adına Çakma dini öğrenmiş insanlarla uğraşarak içinizi rahatlatmak..ama inanın gerçek islamı yaşayan çok az Müslüman'da var...ve gitgide çoğalıyor ve gitgide çoğalacak,.umarım bir gün sizde bu kızgınlığınızdan vazgeçer en azından Allah'a inanırsınız ve kötülüklerden uzak durursunuz...
Alt 11-12-2014, 22:47
Dialectics - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dialectics Dialectics isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kalbin mühürlenmesi ulan kalp mühürlenirmi hiç ?
Allah kalbini mühürlediği insanı nasıl sorumlu tutar bunu beynin hiç düşünmezmi?
Bende sonradan uydurulmuş Çakma islamı Öğrenerek büyüdüm ve mantıksızlıklRla ilgili araştırma yaptım ve durumun nasıl, bilerek , kasıtlı , dervişler, tarikatların sapkın bir Çakma Dİnine dönüştüğünü gördüm! Ve bunun adınada maalesef Allah'ın dini diyerek bugüne kadar gelmiş...ama
Hocam sen 1400 yıldır çözülemeyip de kendi çözdüğün bu dini dünyaya yaysana.. Belki beklenen mesih de sensindir..

Bu arada şu ayetleri de bildiğini varsayıyoruz değil mi:

2:7 - Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözlerinin üzerinde bir de perde vardır. Ve büyük azab onlaradır.

2:10 - Kalplerinde hastalık vardır. Allah da onların hastalığını arttırmıştır. Yalan söylemelerine karşılık onlara elem verici bir azab vardır.

6:46 - De ki: "Söyleyin bakalım, eğer Allah kulaklarınızı ve gözlerinizi alır da kalblerinize mühür vurursa, Allah'tan başka onları size getirecek tanrı kimdir?". Dikkat et, âyetlerimizi nasıl türlü türlü açıklıyoruz, sonra da onlar yüz çeviriyorlar?

6:110 - Biz onların kalblerini ve gözlerini çeviririz de, onlar, ilkin iman etmedikleri gibi, gene de iman etmezler. Biz de onları taşkınlıkları içerisinde kör ve şaşkın bırakırız.

9:125 - Kalblerinde bir hastalık olanlara gelince, onların da murdarlıklarına (küfürlerine) murdarlık (küfür) katmıştır ve kâfir olarak ölüp gitmişlerdir.

15:12 - Biz o küfrü suçluların kalbine işte böyle sokarız.

17:46 - Ve kalblerinin üzerine, Kur'ân'ı anlamalarına engel perdeler geçiririz ve kulaklarına bir ağırlık veririz. Rabbini Kur'ân'da bir tek olarak andığın zaman da ürkerek arkalarına döner kaçarlar.

30:59 - İşte bilmeyenlerin kalblerini Allah böyle mühürler.

Bizler dünyanın şarkı söyleyip dans eden çöpleriyiz.

Konu Dialectics tarafından (11-12-2014 Saat 22:57 ) değiştirilmiştir.
Alt 11-12-2014, 23:57
ereninthenature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ereninthenature ereninthenature isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Zerrece cesaretin ve durustlugun varsa Samanizme icerden bakarsin inanir.

Science is not only compatible with spirituality; it is a profound source of spirituality.
-Carl Sagan

All ideology is toxic because ideology is a kind of insult to the gift of human free thinking.
-Terence McKenna
Alt 12-12-2014, 02:37
gur91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gur91 gur91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

undersun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dünya üzerinde aklı bAşında olupda Allah'a Tanrı'ya tek yaratıcaya ismine ne dersen de (en güzel sıfatlar ona mahsus olduğunuda belirterek ) her birey Allah'a inanır ..
Sadece menfaatleri yüzünden yada kızgınlığından ötürü bu inancı inkar eder..
Kâfirlerin en önemli özelliği hatta kelime anlamıda yalancı olmalarıdır!
Siz ne derseniz deyin içinizdeki sıkıntı hiç bitmeyecek ve bir şekilde bu sıkıntıyı gidermek adına kulaktan dolma bilgilerle vicdanınızı rahatlatmaya çalışacaksınız...
sizde bir laf var bilir misin adamın birine sormuşlar milleti nasıl bilirsin , adam demiş kendim gibi dinde şüpheye düştüğümde aynen bu seninde yaşayıp tecrübe edip sonra ben yaşıyorsam herkes yaşıyordur dediğin sıkıntılarla boğuşuyordum , ne zaman ki bu din benim için bitti yalan işte ben mi kurtaracam dedim, işte o zaman varya öyle bir rahatlama geldi ki sana anlatamam , anlatılmaz yaşanır yani o biçim
Alt 12-12-2014, 05:18
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Undersun;

Çakma olmayan din hangisi?

Buyrun yalancılıkla itham ederken bizleri ve aklımız başımızda olmamakla itham ederken; ben tanrı diye bir varlıktan vahiy alıyorum diyen bir kişiyi anarak ettiğiniz yemin eşliğinde yalan söylemediğinizi ve bizlerin ne konuda yalan söylediğimizi kanıtlarınızla ortaya koyun.Yani aklınızın başınızda olup olmadığını kanıtlamak bu iddialı durumda şart.

Sıkıntımız kurgularla uyutulmaya karşı olmak. Çok rahatız ve siz gerçek dinizide alıp geliniz ve bizlere gerçekliğini(çakma olmadığını) kanıtlayınız.

Yada desteksiz salladığınızı kabul edip susabilirsinizde.

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 12-12-2014, 05:52
Yaltrack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yaltrack Yaltrack isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ne gereksiz saçma bir konu yahu boşuna 10 dk gitti. Her nedense işine gelen ayetleri unutturabilen allah Tevbe son iki sureyi unutturamamış Müslüman çaresizliği, salata yanına saidi kürdi diline benzer ne olduğunu kendilerininde anlamadığı arapça farsça kelimeler, hoop oldu bitti..
Alt 12-12-2014, 21:56
Hewreman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hewreman Hewreman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın AerA arkadaşımız şöyle bir örneklemede bulunuyor :

"O dinin inanırlarının o dini objektif olarak değerlendirebilme şansı yoktur ki. Mahkemeler neden var? Konu dışarıdan, dahil olmayan birisi gözü ile muhakeme edisin ve karar verilsin diye... Sen hiç hırsızın kendi kendini suçsuz görmesinde mantık görüyor musun? Hırsıza göre yaptığı kendi içinde zaten tutarlı. "Paraya ihtiyacım vardı, o yüzden banka soydum. Bu arada engellemeye kalkan güvenlik görevlisini silahımla durdurdum"... Bu sebeptendir ki şahitler dinlenir, deliller toplanır ve 3. bir kişi gözü ile olay muhakeme edilir.(...)İçeriden bakanda kendi penceresinden görür. Kral kendini aptalların göremediği bir kıyafet ile giydirmiş... Oysaki alenen çıplak haberi yok. Kral birde giyinik olduğuna imanen inandı ise, gelde gülme "

Peki 1-Mahkemelerin doğruluk kıstası nedir? Neye göre belirlenir? Kimin tekelindedir ya da kimin tekelinde olmalıdır? 2-İçeriden bakan kendi penceresinden görmez, Tanrısının yorumundan görür ve fıkıh böyle gelişir.

sevgili 'önyargısı müthiş' Dialectics dostumuz(!) şunu öğrenmezse ateizmi eksik kalır: Kuran-ı Kerim'in her ayeti her çağa bakar, bunu anlayabilmek için , maalesef cami cemaatindeki CHPli ihtiyarlardan daha iyi İslam'ı bilen siz din düşmanlarına şöyle bir örnek vereyim: Kuran-ı Kerim'de bir ayettir: Ey Habibim eşlerine söyle , sahabilerin geldiğinde perde arkasından konuşsunlar, bu; onların kalp temizliği için daha evladır... Bu ayette çağa bakan hiçbir hüküm yoktur dersiniz. Oysaki Şer'i düzende evlilik hayatında ve hayatın hemen her aşamasında Haremlik-Selamlık uygulamasının temel dayanağı bu ayettir. Yani bizim kalbimiz sahabinin ve Peygamber eşlerinin kalbinden daha temiz mi ki biz erkek müslolar, kadın müminelerle perdesiz yüzüne bakarak konuşuyoruz...vs. Cami cemaatindeki ihtiyarlardan daha zeki olduğunuzu varsayarak (hatta bilerek) şu an için bu kadarcıkla yetineyim.

hayallerinde sınırlama özlemlerini
Alt 12-12-2014, 22:32
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Hewreman´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Peki 1-Mahkemelerin doğruluk kıstası nedir? Neye göre belirlenir? Kimin tekelindedir ya da kimin tekelinde olmalıdır?

2-İçeriden bakan kendi penceresinden görmez, Tanrısının yorumundan görür ve fıkıh böyle gelişir.
1-) Mahkemelerin doğruluk kıstası hergün değişen, gelişen, sürekli bir devinim içinde olan sosyal yaşantının getirdikleri olmalıdır. Belirlendiği şeyde budur. Tüm insanlığın tekelinde olmalıdır. Toplumsal yaşam ve değer yargıları her an değişirken, kişilerin statik doğruları tiranlık doğurur. Bakınız İŞİD, Muhammedin 1400 yıl sonraki reenkarnesi

2-) Kısacası içeriden bakan hiç bir şey görmez. İçeriden bakan içinde olduğu fıkıhın dogmatiklik batağına sapmanmış, sorgulamadan itaat eden bir bekçi köpeğidir. Bakınız Afganistan

"Dışarıdan bakan kendi penceresinden görür ama içerden bakan kendi penceresinden görmez. Dışardan bakanın da eleştiri hakkı yok"... Faşizme hoşgeldiniz. Aptalca argümanlarınız var derhal yanlışlanıp kendini Faşist kulvarlara çekiyor.

Birde şu "aynısı yazılamaz" dediğiniz Kuran bölümünüde açıklasaydınız da gecemiz komediye boğulsa idi

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein

Önerilen Siteler

Etiket
garanik, salman rüşdi, satan verses, şeytan, şeytan ayetleri