Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-06-2009, 03:06
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Standart Biyolojik olarak Irk

Irkların gen haritasını çıkarmışlar, saf bilmemne bilinen ırk yüzde bilmemkac bilmemne ırkı cıkmış. gazetelerde , derglerdei vs, böyle haberler bol miktarda mevcut.

İnandınızmı? Irkların genetik farklılığı olurmu?
Peki ırk geni hangi kromozomda?
Genleri hangi orjinal genle kıyaslıyorlarda bu adam şu ırkdan diyebiliyorlar.

Maymun ile insan arasındaki genetik fark yüzde 1 bile değilken.

perunun dağlarında yaşayan bir İnka ile, bir Avustralyalı yerli arasındaki genetik fark sadece fenotipi belirleyen genlerdedir. buda total gen sayısı içinde milyonda bir yapmaz.

Basitçe bir iki örnek vereyim.
Safkan Türksünüz, halsizlik, uyku hali, unutkanlık nedeniyle doktora gittiniz, böbrekleriniz çürümüş. Acil böbrek nekli yapılmalı imiş. Anne ve babanız hemen böbrek vermek istediler, doku uyumu yok, kardeşleriniz, doku uyumu yok. Hayda ne yapacağız, başkasıda böbrek vermez. Afrikada bilmem ne ülkesinde bilmemne hastanesinde yasa dışı yolla böbrek nakli yapıyorlarmış, bunu öğrendiniz gittiniz adrese. Üç beş zenci, hemde pigme, 120 cm boyda doku uyumuna bakıldı, bir tanesinin dokusu uydu, nakil yapıldı, paşalar gibi 10 yıldır yaşıyorsunuz.
bir pigme, ana babanızın genlerini taşıdığınız halde, genetik olarak size daha çok uyuşuyor. Acaba ben evlatlıkmıyım diye düşündüğünüz bile oldu... E nerde kaldı, zencilik, beyazlık, Türklük, Pigmelik.

Bir Amerikan basımı Tıp kitabı alın, bir Alman basımı Tıp kitabı alın, hangisinde kan analizlerinin normal değerleri Irklara göre verilmiş. hangi histolojik, embriyolojik, organik, biyokimik, anatomik veriler ırklara göre sınıflandırılmış. hangi genetik hastalıklar Irklara göre sınıflandırılmış.
Ama gazete veya dergilerde sayfa sayfa haberler.

Irkları belirleyen, yaşadıkları kültürel özelliklerdir, ve en önemli belirteç O ırkın DİLİ'dir. Anadolu Türkleri, Uygur Türklerine fiziken benzemesede, konuştukları dil (kökü) açısından Türk ırkına tabidir.

Türk dili yapısı açısından matematik gibi formülize edilmiş harika bir dildir, bu dili geliştirip günümüze ulaştıran Atalarımız adına bir Türk olarak Gurur duyarım. Bu Faşizm değildir, her ırk kendi kültüründen dolayı gurur duyma hakkına sahiptir. Türk dili nedeniyle Türk Olmaktan gurur duyduğum halde Türk kültürünün bazı örnekleri ilede Utanabilirim. Bazılarının Türklerin Savaçcı özelliği onlara gurur verirken bana utanç verebilmektedir.
İnsanın Irkını sevmesi, faşizme yönelmediği sürece utanılacak, gocunulacak bir konu değildir. Ben Türküm ve bundan gurur duyuyorum, Bir kürtünde Kürt olmasından gurur duyması beni gocundurmaz, aksine Kürt Halkı ile kardeş olmak, yüzlerce yıl beraberce yaşamak hoş bir şeydir.

Ama sonuç olarak herşeyden önce insan olmak gerekir. Biyolojik açıdan insanız ama sosyal olarak insan olma yolunda evrim devam ediyor.

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 24-06-2009, 03:12
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger walla;

Ama sonuç olarak herşeyden önce insan olmak gerekir. Biyolojik açıdan insanız ama sosyal olarak insan olma yolunda evrim devam ediyor.-walla-

Evrimci dogal dusuncenin boyle bir evrimi gelistirecek icerigi yok. O yuzden, bu ancak; dusuncenin devrimiyle saglanir. Biyolojik insan; dusunce ve davranista; insan degil; insanOGLUdur. Dusunce ve davranista da; insanoglunun insan olmasi ve insanlik sunmasi; maalesef dogal ve evrim yoluyla mumkun degildir. Dusuncenin devrimi yoluyla mumkundur.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 24-06-2009, 03:16
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

bu ancak; dusuncenin devrimiyle ... = sosyal evrim

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 24-06-2009, 03:24
Kıdemli Üye

Saygideger walla;

Evrim, kendi kendine olan degisimdir.
Devrim ise; olacak degisimi one almak ve hiz vermektir, yani; dusuncenin devrimini uygulamaktir.

Dusunce devrimi olmadan; yasam ve iliskinin sistemlenisinde; her turlu sosyal-siyasal-toplumsal birliktelikte insansal ve evrensel bir yasam ve iliski saglanamaz ve bu da maalesef; evrimci olarak kendi kendine gelmez.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 24-06-2009, 03:26
Üye

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Saygideger walla;

Evrim, kendi kendine olan degisimdir.
Devrim ise; olacak degisimi one almak ve hiz vermektir, yani; dusuncenin devrimini uygulamaktir.

Dusunce devrimi olmadan; yasam ve iliskinin sistemlenisinde; her turlu sosyal-siyasal-toplumsal birliktelikte insansal ve evrensel bir yasam ve iliski saglanamaz ve bu da maalesef; evrimci olarak kendi kendine gelmez.

Saygilarimla;
evrensel-insan
İnsan düşünce devrimini yapabildiği anda zaten sosyal evrimini tamamlamış demektir değil mi. Hepsi aynı kapı.

Alt 24-06-2009, 03:32
Kıdemli Üye

Saygideger walla;

Sosyal evrim, senin dedigin anlamda; toplumsal degil; bireysel tamamlanir. Bireyin, bireysel olarak kendi sosyal evriminin; insansal-evrensel duzeyde tamamlanmasi, ancak onun dogal dusuncenin tum ogelerinden ve degerlerinden arinmasi ile mumkundur.

Bu da kendi kendine olmaz, bu bilinci almis bir bireyin; bu konuda, kendi ile mucadele etmesi ve kendi evrensel-insansal yonunu ve bilincini degerlendirmesi ve bunu da isteyip, arzu etmesi ve de dogal dusuncenin, tum resmini gorerek disina cikabilmesi, kisaca; tum tutsakligi veren; boyundurugu, boynundan cikarip atmasi gerekir.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Alt 24-06-2009, 17:56
Üye

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Saygideger walla;

Sosyal evrim, senin dedigin anlamda; toplumsal degil; bireysel tamamlanir.
Saygilarimla;
evrensel-insan
Bireysel... Öyleyse, sosyal evrim bir ömür boyudur, 60-70 yılda mezarı boylar.
Sürekli olan Toplumdur, evrim zaten bir sürecin sonucudur. Tek bir birey ne biyolojik ne sosyal evrimi başarabilir, sadece bir MİLİimetre taşıdır. (kilometre taşı bile değil)

Alt 24-06-2009, 18:04
Kıdemli Üye

Saygideger walla;

Dunyadaki tum teoriler, ideolojiler, felsefi ve bilimsel acilimlar; hep kisiler eliyle olmus; sonrada toplumsallasarak; hatta sistemselleserek; sistemleri olusturmustur. Hersey, bireyden baslar; bireyin bireysel olarak yasam ve iliskisindeki; dusunceyi yansiyisi ile; baska bireyler ortaya cikar ve onlarda yansitir. Iste o yuzden dusuncenin oznesi yoktur. Kim kullanirsa; onun davranisi olarak yansir. Bu tip bireyler cogaldikca da; dusunce toplumsallasi ve sonra da; kuresellesir. Tabi ki; u arada dusuncenin yayim kaynaklarinin kullanilmasi; bu birey artisinda katkida bulunur.

Aslinda ne ilginc degilmi; dunya ortalama her yuzyilda bir fiziksel insanoglu olarak yenileniyor, ama; dusunceler; nesilden nesile geciyor ve aktariliyor. Bugun tarihin derinliklerindeki; dunyaya birseyler katmis; bilim veya felsefe adamlari, baska turlu gunumuze kadar nasil gelebilirdi?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Alt 24-06-2009, 18:23
Astur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Astur Astur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bizim günümüzde sahip olduğumuz bakış açısı ile insanı insan yapan özelliklerin çoğu "gen"ler ile değil "mem"ler ile nesilden nesile aktarılır. İnsanların kişilik özellikleri ırkçıların inandıkları gibi genlerle geçmez, genlerle saç rengi, şeker hastalığı, boy vs. özellikler geçer.

A skeptic is one who prefers beliefs and conclusions that are reliable and valid to ones that are comforting or convenient, and therefore rigorously and openly applies the methods of science and reason to all empirical claims, especially their own. A skeptic provisionally proportions acceptance of any claim to valid logic and a fair and thorough assessment of available evidence, and studies the pitfalls of human reason and the mechanisms of deception so as to avoid being deceived by others or themselves. Skepticism values method over any particular conclusion.
–Dr. Steven Novella, The New England Skeptical Society
Alt 24-06-2009, 19:03
Üye

Saygıdeğer Evrensel İnsan

En sosyal, en ideal toplumdaki bireylerin tamamı en ideal bireymidir.
Elbette bireyin gelişimi toplumun gelişimini sağlar, ama birey tek başına toplumu geliştirebilseydi, Atatürk başarılı olabilirdi. Atatürk, kişisel senin değiminle bireysel olarak başarılı birey idi, Ama günümüz toplumu 80 yıl öncesinin gelişmiş bireyine ayak uyduramadı. Yada lenin, yada marks...
Mozartın yüzyılar önceki müziği ile günümüz müziği. Toplum tüm bireyleri ile mozart olabilseydi, bugün bu sacma sapan müzikleri dinliyor olmayacaktık.

Önerilen Siteler