Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Felsefe > Etik, Estetik, Sanat, Politika, Bilim & Eğitim > Psikoloji

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-05-2012, 00:13
Sesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sesli Sesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Russell´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Durum düşüncenin ve fizyolojinin duygulara yansımasıdır sesli. Yani durum düşünsel ve fizyolojik bir şeydir. Aynı zamanda durum, düşünce ve fizyolojiyi etkileyen bir şeydir. Mesela somurtkan bir yüz hali, baş öne eğilmiş bir fizyolojide kötü bir ruhsal duruma girilir, aynı şekilde kötü bir ruhsal durum da vücuda benzer şeyleri verir, birbirlerini beslerler.

Bence soruyu sizi üzen düşünceleriniz midir yoksa dış şartlar mıdır diye sormalıydın. Bence ifade etmek istediğin şey buydu, yanılıyor muyum?
Sayın Russell,

Olgulara biz durum demekteyiz. Olguları düşüncelerimiz oluşturmuyorlar. Mesela bir yakınınızın ölümü bir olgudur. Bu düşünce ile oluşmuş bir olay değil. Ancak bu durum bizde genellikle üzüntü oluşturuyorsa, bunu anlatmaya çalışmaktayım. Herkes her olgudan aynı algılamada da bulunmayabilir.

Sorumu, verdiğim bu örnekteki gibi anlamaya çalışırsanız ne sorduğumun farkında olduğumu da görebilirsiniz.

Esenlikler dilerim.
Alt 25-07-2012, 10:10
Corpse Bride Corpse Bride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sesli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Russell,

Olgulara biz durum demekteyiz. Olguları düşüncelerimiz oluşturmuyorlar. Mesela bir yakınınızın ölümü bir olgudur. Bu düşünce ile oluşmuş bir olay değil. Ancak bu durum bizde genellikle üzüntü oluşturuyorsa, bunu anlatmaya çalışmaktayım. Herkes her olgudan aynı algılamada da bulunmayabilir.

Sorumu, verdiğim bu örnekteki gibi anlamaya çalışırsanız ne sorduğumun farkında olduğumu da görebilirsiniz.

Esenlikler dilerim.
etkileşimle ve göreceli, konu tıkanır kapanır. lakin siz forumda üyelerin genel güncel özel üzüldükleri şeyleri yazmalarını istediğiniz için başlık açtıysanız bunu belirtebilirdiniz başlıkta yol alırdı. günlük tarzı. yada başka bir mevzu ise bunuda yazın.

bahsettiğim şekildeyse başlık, beni üzen şey sıkı bir okuyucu olan insanların dahi körü körüne(bana göre) herhangi bir dine inanmaları ve yıkıcı çıkarcı eylemler için daha saf insanları kullanmaları ve bugün izlediğim Stevenin videosu.
Alt 25-07-2012, 10:49
Hypatia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hypatia Hypatia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

günaydın herkese ,

beni üzen genellikle , içinde bulunduğum durumlar karşısında yaşadığım olumsuz duygulardır.Aslında farkettiğim bir şey var , ne kadar kötü düşünürsem düşüneyim sonuç hep beni şaşırtmıştır.
Yani kafamda kötüyü hayal ederken , işin aslı o kadar da kötü sonuçlanmamıştır.
Sanırım ben kendi kendimi mutsuz etmeyi seviyorum

Önerilen Siteler