Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-10-2008, 00:46
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bir kere Musa'nın Kızıldeniz'i ikiye ayırıp geçmesi ve Firavun'un peşine düşüp boğulması mı yoksa Musa'nın Sina Dağı'ndan döndüğünde halkın altın buzağıya tapması mı ne diyor hangisini ima ediyor bu blacktiger nickli arkadaş annamadım. Anlattıklarının konuyla ne alakası var onu hiç anlamadım. Neyse mesajların tamamını okuyamadım eğer daha önce yazılmışsa affola. Kuran'da insanın (hepiniz de biliyorsunuz) pıhtılaşmış kandan yaratıldığı da yazıyor. Hamilelik sırasında kanama olmuyor ya o kanlar içerde birikiyor pıhtılaşıyor ve bebek olup doğuyor mu aceba bu mu anlatılıyor o zamanın bilgisizliğiyle? Başka bir yorum da getirebilir miyiz sizce?
Alt 12-08-2011, 15:01
hafifmerkep hafifmerkep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

öncelikle inananlar gibi allah'ın vardır diye kabul edelim. neden yarattı sorusunun cevabı çok net ortaya çıkıyor.

ego tatmini!...

kendine ibadet eden zilyon tane melek varken, "ben insanları sadece bana ibadet etsinler diye yarattım" diyen bir tanrı.

ego tatmini değil de nedir?
Alt 25-12-2012, 17:41
ceremino ceremino isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bizim yaratıldığımızdan çok bizden başka yaşayan canlıların mahlukatların yaratılışı sebebi yada nasıl meydana geldikleri görünmez varlıkların bulunması peki bunların açıklaması nedir sayın bilimci arkadaşlar bunlar da kendiliğinden mi oluşmuştur ya da insanlar tarafından mı yaratılmıştır insan niçin yaratılmıştır diye başlık açılmış ama insanın yaratılışından çok ALLAHIN olmayışından egoist sadist olduğundan bahsedilmiş bunlardan bahsetmişken bende yaratıcının büyüklüğünden bahsedeyim dedim Cenabı hak yalnızca biz insanları yaratmamış tüm evreni ve içindekileri kusursuz olarak yaratmış ki insan aklının sadece % 7 yada 8 kullanırken bu kadar mükemmeliyetçi ve izahı zor olan nizam ve düzeni anlaması da bu kadar zorlaşır ve karmaşıklaşır. insan çamurdanmı yoksa sudan mı yaratılmış konularını konuşabiliriz ancak aklımızın % 7 lik kısmı diğer yaratılanlara ve nasıl niçin yaratıldıklarına yetmez.. insanız şaşar beşeriz haliyle kendimize herşeyi sorarız sormalıyız nefis taşıyoruz ALLAH varmı yokmu sadist mi egosu varmı yokmu niçin şeytanı yaratmış niye bizi sınıyor gibi soruları sorarız ama hiç bir zaman bir yanıt bulamayız yüzyıllardır araştırılmış bulunamamış ken siz bu kıytırık sitede mi çözeceksiniz bunu sonra 6 milyar insanın inanış ve bir yaşayış şekli vardır herkesin bir dini mezhebi vardır en bilindik dört kutsal din vardır tek tanrılı dört din yaklaşık 3,5 milyar insan ALLAH'ın varlığını gönderdiği peygamberleri ve melekleri kabul etmişken sizin böyle şeyler uydurma demeniz yok biz allaha inananıyoruz ama dinlere ve peygambere inanmıyoruz demeniz ne kadar açıklayıcı sonuçta bize ALLAHIN varlığını tekliğini ve onun yolunu gösteren de gönderdiği peygamberler değilmiydi, yok biz ne allaha nede peygamberine inanmıyoruz diyorsanız da öncelikle allahın sizi niye yarattığını neden sınava soktuğunu tartışmazdan önce 4 kutsal dine inanan 3,5 milyar insanın düşüncesini bir çürütün bakalım bunlardan önce kendinize bir inandırın öncelikle sonra gireriz diğer konulara muhammed saçmalamış musa atmış öteki tutmuş demeyle olmuyor bu işler, atmış tutmuş saçmalımış dediğiniz insanların yolundan izinden giden milyarlarca insan varken oturun bir düşünün önce neden bu kadar insan bunlara inanmış bahsettiklerinin varlığına neden inanmış deyin önce bunun içinden bir çıkın çamur atmak kolay. Yok bu inanan milyarlarca insan topluluğunun hepsi ahmak geri zekalı bilimden evrimden haberi yok diyecek kadar da cahil olduğunuzu düşünmüyorum eğer öyleyse burada konuşmamızın anlamı yok yanlış mı. ve son olarak da sizin bu düşündüklerinize inanan kaç milyon insan var peşinizden gelen kaç milyar çıkacak bunlar önemli bizim kimseyi inandırmak gibi bir amacımız yok mu diyorsunuz eğer öyleyse neden kalabalık edip yer işgal ediyor cahilin cimrinin aklını bulandırıyorsunuz bir avuç topluluğunuzla, neye nereye kime hizmet ettiğinizi bir anlayın sonra yaradanı niye yarattığını öyle anlamaya çalışın..

Önerilen Siteler