Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-04-2016, 20:30
Dogrusu Dogrusu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Pardon Yani´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merak etmeyin arkadaslar, birazdan dogrusu, egrisi dini bütün üye arkadasimiz tüm sorulariniza cevap verecektir.
Allah gökte olmasa, melekler bizim süremizle 50 bin yil olan 1 günde nereye yükseliyorlar ? Eger allah heryerde olsaydi, meleklerin yolculuk yapmasina ne gerek vardi, bilmem anlatabildimmi.

MEÂRIC - 4
Melekler ve Ruh (Cebrail), süresi elli bin yil tutan bir günde ona yükselip çikarlar.

Allah mekana ve zamana tabi deseler bir dert, degil deseler bir dert. Allahin mekani, zamani hakkinda ele tutulur bir kanit ortaya koyamassaniz olacağı budu iste.
Biz bunları anlattık Aytenle anlattık ne bileyim masayla anlattık kalemle anlattık bak! bak 2

men fîs semâi : Gökte olan kimsenin

Ayetteki men kelimesi: insanı ifade eder. ALlahı değil ne kadar cahil isnanlar var dimi Pardın yani
Mesela men amelisalihatu ne demek: kim ameli saliha işlerse demektir yani men insani ifade eder.
meslea men fissemavati ve men filardı: Gökte olan kimseler (yani İnsanlar) ve yerde olan kimseler (İnsanlar) demektir.

Sonra Allah bunu kendisi söylüyor "Gökte olan kimsenin üzerinize.. .."
Hadi kuranın metninden ne yazıyor bilmiyorsunuz, bu cümleyi söyleyenin Allah olduğunuda mı bilmiyorsunuz
Allah "gökte olan kimsenin" derken başkasını kast ediyor. kendisini değil ki hah İnsanı yani MEN kelimesi insana racidir ruh ve akıl sahibi varlığa racidir

Mearic suresinde 3-4 ayetlerin manasına gelirsek:

Mearic/3: "O azab; mi'racların: (insanın bulunduğu yerlerin) ali derecelerin ve yüksek yüce makamların sahibi Allah'dandır."
Mearic/4: O makamlara Melekler ve Ruh müddeti (dünya senesiyle) elli bin sene olan bir günde Yükselip uruc ederler çıkarlar."

Meariç miraçlar demektir.
Miraç İnsansız olamaz. Miraçların bulunduğu Yerde Allah ve İnsan vardır. (ama keyfiyeti bizce mechul.) Biz İnsana şah damarından daha yakınız demekle bu ayet birbirini deskteler
geçmiş olsun Allah göktedir diyenelere hah ahahaah

Allah gökte değildir. heryerdedir. Nereye dönerseniz Allahın zatı vechi oradadır. Nokta.
Alt 11-04-2016, 05:06
Pardon Yani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pardon Yani Pardon Yani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dogrusu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Biz bunları anlattık Aytenle anlattık ne bileyim masayla anlattık kalemle anlattık bak! bak 2

Ayetteki men kelimesi: insanı ifade eder. ALlahı değil ne kadar cahil isnanlar var dimi Pardın yani
Mesela men amelisalihatu ne demek: kim ameli saliha işlerse demektir yani men insani ifade eder.
meslea men fissemavati ve men filardı: Gökte olan kimseler (yani İnsanlar) ve yerde olan kimseler (İnsanlar) demektir.

Hadi kuranın metninden ne yazıyor bilmiyorsunuz, bu cümleyi söyleyenin Allah olduğunuda mı bilmiyorsunuz
Allah "gökte olan kimsenin" derken başkasını kast ediyor. kendisini değil ki hah İnsanı yani MEN kelimesi insana racidir ruh ve akıl sahibi varlığa racidir

Mearic suresinde 3-4 ayetlerin manasına gelirsek:

Mearic/3: "O azab; mi'racların: (insanın bulunduğu yerlerin) ali derecelerin ve yüksek yüce makamların sahibi Allah'dandır."
Mearic/4: O makamlara Melekler ve Ruh müddeti (dünya senesiyle) elli bin sene olan bir günde Yükselip uruc ederler çıkarlar."

Meariç miraçlar demektir.
Miraç İnsansız olamaz. Miraçların bulunduğu Yerde Allah ve İnsan vardır. (ama keyfiyeti bizce mechul.) Biz İnsana şah damarından daha yakınız demekle bu ayet birbirini deskteler
geçmiş olsun Allah göktedir diyenelere hah ahahaah

Allah gökte değildir. heryerdedir. Nereye dönerseniz Allahın zatı vechi oradadır. Nokta.
Yine döktürmüssün

Salla babam salla. oyanada, buyanada salla. Senden iyi sallayani ben daha ömrümde görmedim

Sana bir kiyak yapayimda, bilmedigini ögrenmis olursun.

Gene bilemedin cahil, küffar seni. O ayetde insandan degil iki kanatli atlardan söz ediyor. Insan cahil olunca atla, insani karistiriyor.

Bak sana ayetin gercek manasini acikladim. Ne saniyordun, senden baska vahiy alan yokmudur su koca dünyada.

ŞURA-51; Allah, bir insanla ancak vahiy yoluyla, yahut perde arkasından konuşur. Yahut bir elçi gönderip, izniyle ona dilediğini vahyeder. Şüphesiz O yücedir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Hemide parantezsiz ayet sunuyorum, yani ilave, fantazi yok. 100% orcin. Sana katiksiz dini ögretecegim az kaldi. Dur hemen noktayi koyma, kafirlikten kurtulacaksin sayemde.
Alt 11-04-2016, 14:53
hurmetli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hurmetli hurmetli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

.....

.....

Acaba gökte olup da kullarının üzerine fırtınalarla azap gönderecek ve onları yerin dibine batıracak kadar güçlü olan insan kim ola ki? Gökte yaşayan insanlar var da şimdiye kadar niye haberimiz olmadı? Arapçanın inceliklerinden dem vurup bu "men" insandır demekle işin içinden çıkamazsın Doğrusu.
.....

Sayın Doğrusu bunu söyleyenin Allah olduğuna kanıtın var mı? nereden biliyorsun Allah söylediğini. Turan Dursun sitesi formlarının işi de zaten bu değil mi? yani kuran ayetlerinin Allah kelamı olmayıp peygamberin kendi sözleri olduğunu anlatmaya çalışmak. Aslında iyi bir noktaya vurgu yapmış oluyorsunuz. Yani bu ayet de diğer bir çok ayet gibi Muhammedin dilinden çıktığı çok belli. öyle değil mi? Allah diyor olsaydı kendisi için niye "gökte olan" ibaresini kullansın ki? doğrudan diyemiyor mu "Benim ...." diye. İstersen, Fatiha suresini, bu çok iyi bildiğin arapça incelikleriyle yeniden bir oku bakalım; o ayetlerin başında "de ki" ifadesi olması gerekmiyor mu? Allah kendi kendine "yalnız sana kulluk ederiz" diyor. Burada bir tuhaflık yok mu?

Bu ayetle böyle bir tartışmaya gireceğim hiç aklıma gelmezdi. tartışmaya katkılarınızdan dolayı teşekkürler.

.....

Şimdiye kadar bu noktayı çok koyan oldu ama tartışma bitmiyor. Yani senin öyle demenle olmuyor. Allah ne yerdedir ne göktedir, insanların hayal dünyasındadır. bak ben nokta koymuyorum.
Alt 11-04-2016, 16:31
Yasaklandı

hurmetli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Acaba gökte olup da kullarının üzerine fırtınalarla azap gönderecek ve onları yerin dibine batıracak kadar güçlü olan insan kim ola ki? Gökte yaşayan insanlar var da şimdiye kadar niye haberimiz olmadı? Arapçanın inceliklerinden dem vurup bu "men" insandır demekle işin içinden çıkamazsın Doğrusu.
.....

Sayın Doğrusu bunu söyleyenin Allah olduğuna kanıtın var mı? nereden biliyorsun Allah söylediğini. Turan Dursun sitesi formlarının işi de zaten bu değil mi? yani kuran ayetlerinin Allah kelamı olmayıp peygamberin kendi sözleri olduğunu anlatmaya çalışmak. Aslında iyi bir noktaya vurgu yapmış oluyorsunuz. Yani bu ayet de diğer bir çok ayet gibi Muhammedin dilinden çıktığı çok belli. öyle değil mi? Allah diyor olsaydı kendisi için niye "gökte olan" ibaresini kullansın ki? doğrudan diyemiyor mu "Benim ...." diye. İstersen, Fatiha suresini, bu çok iyi bildiğin arapça incelikleriyle yeniden bir oku bakalım; o ayetlerin başında "de ki" ifadesi olması gerekmiyor mu? Allah kendi kendine "yalnız sana kulluk ederiz" diyor. Burada bir tuhaflık yok mu?

Bu ayetle böyle bir tartışmaya gireceğim hiç aklıma gelmezdi. tartışmaya katkılarınızdan dolayı teşekkürler.

.....

Şimdiye kadar bu noktayı çok koyan oldu ama tartışma bitmiyor. Yani senin öyle demenle olmuyor. Allah ne yerdedir ne göktedir, insanların hayal dünyasındadır. bak ben nokta koymuyorum.
Kuranın bir çok yerinden "MEN Fis Semavati ve MEN filardı" Ve "Dabbe" buyurlumuştur. Bu ayetlerin manası için
Ruhul Beyan tefsiri sahibi: İsmail hakkı Kırk hadis kitabı şerhisinin 197. sahifesinde diyor ki: .. olduğu gibi semavattaki alemlerin her birisinde şekilleri renkleri halleri muhtelif melek ve Adem bulunmaktadır- diyor
ve Alum kuran tefsiri cilt 7 sahife 556
ve şirbilliğin kuran tefsiri cild 3 sahife 640
ve Keşaaf tefsri cild 3 sahife 341
ve teberi kuran tefsiri cild 14 sahife 18 de de semavattaki alemlerin her birisinde her türlü mahlukatın bulunduğunu yazmışlardır

Bunlar şimdi söylenmiş sözler değildir. Esselamun aleyküm by by
Alt 11-04-2016, 16:38
Yasaklandı

Ayrıca evet "Allah diyor olsa kendi için "gökte olan" ibaresini, kullansın ki" diyorsun.. işte bende onu diyorum. Allah gökte değil "Gökte olan Kimseler" semada olan Kimseler insanlar ruh ve akıl sahibi varlıklar. Allah değil. dimi? ama bunu anlamayan kazımlar çok bu forumda :dasasa <ayrıca bunu belirtmelk istedim
Alt 11-04-2016, 16:39
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İsmail hakkı bey nereden varmış bu kanaate? Her katta birileri var( mış)( muş)( müş) ( miş)

Kanıtın ne diye soran olmamış muhtereme.

Çok gülesim var .Fakat gülmeyeceğimm.

Erzurumlu bilim adamı.( çakma)
Alt 11-04-2016, 20:29
hurmetli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hurmetli hurmetli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ayrıca evet "Allah diyor olsa kendi için "gökte olan" ibaresini, kullansın ki" diyorsun.. işte bende onu diyorum. Allah gökte değil "Gökte olan Kimseler" semada olan Kimseler insanlar ruh ve akıl sahibi varlıklar. Allah değil. dimi? ama bunu anlamayan kazımlar çok bu forumda :dasasa <ayrıca bunu belirtmelk istedim
Sayın doğrusu, ben de senin konu üzerinde ciddi kafa yorduğunu düşünerek cevap vermeye çalışıyorum ki boşuna. çünkü sen işin gırgırındasın. ortalama bir insan zekasının kabul etmeyeceği şeyler yazıyorsun. bundan sonra senin yazdıklarına cevap yazmayacağımı bildiririm. Benim israf edilecek vaktim yok.
Alt 11-04-2016, 21:40
Yasaklandı

Sayın doğrusu, ben de senin konu üzerinde ciddi kafa yorduğunu düşünerek cevap vermeye çalışıyorum ki boşuna. çünkü sen işin gırgırındasın. ortalama bir insan zekasının kabul etmeyeceği şeyler yazıyorsun. bundan sonra senin yazdıklarına cevap yazmayacağımı bildiririm. Benim israf edilecek vaktim yok.
Anlıyorum o zaman görüşmek üzere güle güle
Alt 12-04-2016, 00:30
morrigan morrigan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Peygamberin miraç hikayesini Müslümanlar kabul eder ama Allah'ın gökte olduğunu kabul etmez. Kuranda çok açık şekilde "rahman arşa istiva etti" yazar. Arş en üst kattaki gök. İslam kültürüne göre göğün de katları var yani…
Uyduruyorsunuz ARŞ gök değildir, ya doğru düzgün öğrenin şu islamı öyle eleştirin ya da uydurmayın. Kendi yalanlarınıza ortak aramayın.

Konu bilim ile ilgili evrim teorisi ile ilgili olduğu zaman en ufak bir eleştiride veryansın ediyorsununuz, doğru düzgün araştırın okuyun vs falan diye ama dine geldimi bol kepçeden sallıyorsunuz.

Arş madde ötesi bir makamdır, 7 kat semada kürsi içindedir, kürsi ise çöle atılmış bir demir halka kadardır diye tasvir ediliyor.

Bir gün semanın üstünde yani uzayın üstünde bir başka semada keşfedilerse bakalım bilimciler yine kıvıracak mı. Bu belki büyük bir karadeliğin içindeki evren gibide keşfediler ama fark etmez, o büyük karadelikte mutlak başka bir evrenin karadeliği olacaktır.

Zaten paralel evren diye zırvalayıp duruyorlar, iş dönüp dolaşıp göğün üstünde başka gök var diye sonuçlanacaktır, bu seferde derler ki Kuran 7 kat sema diyor bu iki katlı veya belki yüzlerce milyonlarca kat sema vardır diye bir teori ortaya atacaklardır.
Alt 12-04-2016, 03:09
Pardon Yani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pardon Yani Pardon Yani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

morrigan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Uyduruyorsunuz ARŞ gök değildir, ya doğru düzgün öğrenin şu islamı öyle eleştirin ya da uydurmayın. Kendi yalanlarınıza ortak aramayın.

Konu bilim ile ilgili evrim teorisi ile ilgili olduğu zaman en ufak bir eleştiride veryansın ediyorsununuz, doğru düzgün araştırın okuyun vs falan diye ama dine geldimi bol kepçeden sallıyorsunuz.

Arş madde ötesi bir makamdır, 7 kat semada kürsi içindedir, kürsi ise çöle atılmış bir demir halka kadardır diye tasvir ediliyor.

Bir gün semanın üstünde yani uzayın üstünde bir başka semada keşfedilerse bakalım bilimciler yine kıvıracak mı. Bu belki büyük bir karadeliğin içindeki evren gibide keşfediler ama fark etmez, o büyük karadelikte mutlak başka bir evrenin karadeliği olacaktır.

Zaten paralel evren diye zırvalayıp duruyorlar, iş dönüp dolaşıp göğün üstünde başka gök var diye sonuçlanacaktır, bu seferde derler ki Kuran 7 kat sema diyor bu iki katlı veya belki yüzlerce milyonlarca kat sema vardır diye bir teori ortaya atacaklardır.
Tamam iste, beklenen aciklama geldi. Bu üyemizde gidip arsi bizzat görüp gelmis olmali, yada allah vahiy yoluyla bildirmis olmali. Öyleya, bir insan allah adina bukadar kesin bilgi verebiliyorsa bunun baska aciklamasi olamaz.

Madde ötesi oldugunu biliyorsun bu durumda, tam olarak bi tarif edermisin, nasil bir seymis bu asri ala ? Iddaan oki, millet kuran ayetlerini arastirmadan salliyor. Sen ise katiksiz bilgi sahibisin, su engin bilgini bi döktürde cahillerin ufku acilsin.

Yok eger bilgin disinda, sende insanlara sallamayin deyip, kendin sallayacaksan, sana cok güzel bilgiler sunacagim, öyleki fantazi, kurgu aleminin dibine ineceksin.

Ben dindarken hic bir zaman bilmedigim konular hakkinda yorum yapmazdim, cünki allaha karsi bir saygim vardi. Allah adina kimin haddine düsmüs bildirmedigi konular hakkinda, bu allahdan demek. Ne yazikki sizin inandiginiz allaha ne sayginiz, nede korkunuz kalmis. Nasilda bayiliyorsunuz, allahin bildirmedigi konulari, onun dilinden konusturmayi.

Âli imran / 78; Onlardan bir grup, okuduklarini kitaptan sanasiniz diye kitabi okurken, dillerini egip bükerler. Halbuki okuduklari, kitaptan degildir. Söyledikleri Allah katindan olmadigi halde, "Bu, Allah katindandir. " derler. Onlar bile bile Allah'a iftira ediyorlar" (Âli imran, 3/78)

Bu ayet sizlere neyi, kimleri hatirlatiyor

Hûd / 18; Kim Allah’a karşı yalan uydurandan daha zalimdir? İşte bunlar, Rablerine arz edilecekler ve şâhitler de, “Rablerine karşı yalan söyleyenler işte bunlardır” diyeceklerdir. Biliniz ki, Allah’ın lâneti zalimler üzerinedir.

Bakin dindar arkadaslar, kas yapayim derken göz cikariyorsunuz. Fakinda olmadan dinden cikiyorsunuz. Zalim, kafir, fasik oluyorsunuz. Ben sizi uyariyorumki, sonra pisman olmayin. Eger samimi inaniyorsaniz, dinizi size kuranda verildigi kadariyla iman edin. En azindan inandiginiz allaha karsi saygili ve dürüs olun. Allah sizden bilgi sahibi olmadiginiz konularda bir beklentisi yok. Zaten kuranda biz bu kitapta hic bir seyi eksik birakmadik diyor. Yani gereken bilgiyi verdik, onun ötesi gayb bilgisini kapsar. Yani kafanizda, ateistlerin bilgisiz oldugu ön yargisni bir kere asmalisiniz. Öyle kolay dinden kimse cikmiyor. Senelerce dindar aileden gelip, dindar toplumda yetisen bir insan, ben keyfi dinden cikiyorum demez, diyemez. Dinden cikis ancak dini her yönüyle arastirip, yalayip, yutmakla mümkün. Yoksa üc bes ayet okudum aklima yatmadi demekle bu is olmuyor. Suda bir gercekki, ateist sitelere gelip, hic duymadiginiz, bilmediginiz bir cok ayetle tanisiyorsunuz. Cünki, dindar kesim, siradan dindarlara hep bilindik, dinin iyi yanini sunuyor. 35 sene cumaya gittim, nerdeyse duydugum ayetler 50 yi kecmez, sürekli ayni ayetler teblig edilir. Geri kalan binlerce ayeti ölesiye kadar, yada kendi cabaniz disinda hic bir hocadan, din bilgininden türkce anlamiyla duymazsiniz. Yeri gelir, arapcadan okunan kadinlarin ay basi halleri, miras paylasimi, cok eslilik vs. ayetlerini dinlediginizde gözlerinizden yaslar akar. Birde neye agladiginizi bilseniz, gülünecek halinize agladiginizin farkina olurdunuz. Neyse ne demek istedigim anlasilmistir umarim.

EN'AM Suresi 38; Yeryüzünde gezen her türlü canlı ve (gökte) iki kanadıyla uçan her tür kuş, sizin gibi birer topluluktan başka bir şey değildir. Biz Kitap’ta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. Sonunda hepsi Rablerinin huzuruna toplanıp getirilecekler.

İsrâ / 36; Hakkında kesin bilgi sahibi olmadığın şeyin peşine düşme. Çünkü kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur.

Konu Pardon Yani tarafından (12-04-2016 Saat 04:09 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler