Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-12-2017, 17:47
Zafery Zafery isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kendi çocuğuna başörtü taktırmak suç mudur ?bunun hakkında fikrimi belirtmek istiyorum.
Çok dindar bi ailede yetiştim ve kız kardeşim 7 yaşında ailemin baskısı ve zorlamasıyla kapandı şu an 14 yaşında ve bir kaç hafta önce bu konuda neler hissettiğini sorduğumda ağlamaya başladı.
Bana çocukluğunu aldıkları için ailemden nefret ettiğini ve birdaha asla eskiye dönüp çocuk olamayacağı için çok üzgün olduğunu söyledi ( 14 yaşında bi çocuğun kendini çocuk olarak görmemesi de ayrı korkunç )
Demek istediğim Nero bence aileler çocuklarına hiçbir dini baskı kurmaya hakları yok . Çocuk o an ailesinden korktuğu için veya bu şeyin ona doğru olduğu öğretildiği için kabul edip yapabilir ancak ileride bunun çocuğun psikolojisine verdiği zarar göz arda edilemez.
Eşcinsel ebeveynlerin çocuklarının psikolojilerini etkileyeceğini söylüyorsun ama bence ailesinin baskısıyla çocuk yaşta kapanmış bir çocuğun psikolojisi daha da önemli .
Alt 15-12-2017, 19:52
Nero Nero isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Zafery´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kendi çocuğuna başörtü taktırmak suç mudur ?bunun hakkında fikrimi belirtmek istiyorum.
Çok dindar bi ailede yetiştim ve kız kardeşim 7 yaşında ailemin baskısı ve zorlamasıyla kapandı şu an 14 yaşında ve bir kaç hafta önce bu konuda neler hissettiğini sorduğumda ağlamaya başladı.
Bana çocukluğunu aldıkları için ailemden nefret ettiğini ve birdaha asla eskiye dönüp çocuk olamayacağı için çok üzgün olduğunu söyledi ( 14 yaşında bi çocuğun kendini çocuk olarak görmemesi de ayrı korkunç )
Demek istediğim Nero bence aileler çocuklarına hiçbir dini baskı kurmaya hakları yok . Çocuk o an ailesinden korktuğu için veya bu şeyin ona doğru olduğu öğretildiği için kabul edip yapabilir ancak ileride bunun çocuğun psikolojisine verdiği zarar göz arda edilemez.
Eşcinsel ebeveynlerin çocuklarının psikolojilerini etkileyeceğini söylüyorsun ama bence ailesinin baskısıyla çocuk yaşta kapanmış bir çocuğun psikolojisi daha da önemli .
İkisi de önemli. Ben çocuğunu küçük yaşta kapatan, türbana, tesettüre hapseden ebeveynlere de karşı çıkıyorum, eşcinsel çiftlerin evlatlıkları için de kaygılanıyorum. Ikisi de sorunlu olabilir. İkisine de karşı çıkıyorum.
Alt 15-12-2017, 20:23
Üyeliğini Sonlandırmış

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
... sana bile anlatamıyorsak, senden gerisine nasıl anlatalım? ...
İşin ilginç ve komik yanı, bana anlatabiliyorsun genelde, ama bana anlattığını anlamıyorsun veya ben sana, bana anlayabildiğini anlatamıyorum.

Bu uzun tartışma böyle bir komikliğe sahip. En başında yazdım; ben sizlerin eleştirilerinize itiraz etmiyorum, karşı çıkmıyorum, ben ilkesel olarak hepimizin savunması gerekenleri dile getiriyorum. Sizlerden farklı çok fazla duşüncemiz yok diye...

O kadar uzun uzun bana yazdın, bazan anlaşılmaz oldu yazdıkların, bazan anlaşılır, ne oldu, senin tüm doğrularını ben de savunuyorum. Sense benim ilkesel tavrıma kerhen destek oluyorsun veya ses çıkarmıyorsun. Kendincemònemli bulduğun noktaları bana uzun uzun anlattin ve benim o konularda seninle tam zıd düsüncede olduğumu abartili ve çarpıtmalı biçimde ileri sürdün de ne oldu? Neye yaradı?

Vardığımız nokta nedir? Ok ve yay diyordun, onlar havada hâlâ. Hep havada... uçuyor... uçuyor... uç...
Alt 15-12-2017, 22:04
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Nero´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Vardığımız nokta nedir? Ok ve yay diyordun, onlar havada hâlâ. Hep havada... uçuyor... uçuyor... uç...
İkiyüzlü olduğun ve pişkinliğin de bir yere kadarmış. Bin takla attın, sulandırdın, bulandırdın, yine de muvaffak olamadın.

1.) Yan tuttun.
2.) Eşcinselleri aşağıladın.
3.) Hak-Hukuktan haberin yok, keyfiliğinle rahatça dışına çıkabiliyorsun.
4.) Kazalar olabilir, o sebeple trafiği engelleyim tarzında bir mantıksızlık geliştirdin.
5.) Çocuk istismarını ayrımcılık gözeterek savunmaya çalıştın.
6.) Nörolojik sorunların olabilir(senkop vs), 2 kelimeden fazlasını anlamıyorsun, hiç bir cümleyi anlama becerin yok.
7.) 6 Nolu madde geçerli değilse Trollsün(ki bana göre Bedevisin).

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 15-12-2017, 22:10
Üyeliğini Sonlandırmış

İkiyüzlü olduğun ve pişkinliğin de bir yere kadarmış.
Bunu da anlamadim, ama kalsın, anlatma...
Alt 15-12-2017, 22:13
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bunu da anlamadim, ama kalsın, anlatma...
Anlamayacağın aklıma geldiği için, hemen tekrar girip, maddeler halinde açıkladım, artık anlayıp anlamadığının önemi yok zira ben seni fazlasıyla anladım...

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 15-12-2017, 22:19
Üyeliğini Sonlandırmış

İkiyüzlü olduğun ve pişkinliğin de bir yere kadarmış. Bin takla attın, sulandırdın, bulandırdın, yine de muvaffak olamadın.

1.) Yan tuttun.
2.) Eşcinselleri aşağıladın.
3.) Hak-Hukuktan haberin yok, keyfiliğinle rahatça dışına çıkabiliyorsun.
4.) Kazalar olabilir, o sebeple trafiği engelleyim tarzında bir mantıksızlık geliştirdin.
5.) Çocuk istismarını ayrımcılık gözeterek savunmaya çalıştın.
6.) Nörolojik sorunların olabilir(senkop vs), 2 kelimeden fazlasını anlamıyorsun, hiç bir cümleyi anlama becerin yok.
7.) 6 Nolu madde geçerli değilse Trollsün(ki bana göre Bedevisin).
Tamam, şimdi devamı geldi, anladım.

1. Yan tutmadım.
2. Eşcinselleri aşağılamadım.
3. Hak ve huku bilirim, asıl senin haberin yok.
4. Keşke otomobil trafiği olmasaydı, ama ben yine de bunu demedim. Eşcinsel çiftlerin rol modeli olması kaçınılmazdır. Trafik kazası ihtimali gibi az değildir.
5. Çocuk istismarını savunmadım.
6. Benim anlama yeteneğim iyidir, iyiydi, senin mesajlarınla karşılaşana kadar!..
7. Geldim, bedevî dedin, gidiyorum, yine bedevî demeye başladın. Senin yüzünden uzun süre insanlar bana uzun süre bedevî diye yaklaştılar.

Bir forum yöneticisi, forumun bir üyesine böyle kanıtsız, dayanaksız ithamda isnatta bulunur mu? Bulunur, alıştık bunlara. Senin gibi yönetici çok gördük. Matah bir tarz değil bu.
Alt 15-12-2017, 22:32
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

. gidiyorum
Anca gidersin . Toz kaldırma .
Alt 15-12-2017, 23:20
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Tamam, şimdi devamı geldi, anladım.

1. Yan tutmadım.
2. Eşcinselleri aşağılamadım.
3. Hak ve huku bilirim, asıl senin haberin yok.
4. Keşke otomobil trafiği olmasaydı, ama ben yine de bunu demedim. Eşcinsel çiftlerin rol modeli olması kaçınılmazdır. Trafik kazası ihtimali gibi az değildir.
5. Çocuk istismarını savunmadım.
6. Benim anlama yeteneğim iyidir, iyiydi, senin mesajlarınla karşılaşana kadar!..
7. Geldim, bedevî dedin, gidiyorum, yine bedevî demeye başladın. Senin yüzünden uzun süre insanlar bana uzun süre bedevî diye yaklaştılar.

Bir forum yöneticisi, forumun bir üyesine böyle kanıtsız, dayanaksız ithamda isnatta bulunur mu? Bulunur, alıştık bunlara. Senin gibi yönetici çok gördük. Matah bir tarz değil bu.
Geriye doğru okuyan ilgili maddelerimi somut ve dayanaklarıyla, kaynağıyla ortaya koyduğumu rahatlıkla görebilir. basit bir örnek;

Eşcinseller çocuk sahibi olursa, ebeveynlerini örnek alır, eşcinsel olur, bu yüzden evlat edinmeleri engellenmeli diyen sensin. Bu eşcinsel kelimesine yüklediğin kötüleyici, aşağılayıcı anlamı ve ne kadar da yobaz olduğunu zaten ele veriyor(2 nolu madde). senin ne alacağın ne de verebileceğin bir şey yok, dalga geçiyor, eğleniyorsun sadece. dürüst olmadığın gibi üzüm yemek derdin hiç olmadı, bu görüldü(Ki bana göre Bedevisin, değilim demen anlam ifade etmiyor. bu konuda dahi aleni ikiyüzlü ifadelerine rağmen, pişkinlik edebiliyorsan, dalgaya vurup muhatabı çaresiz bırakacak türde safsatalara giriyorsan, yalanı da rahatlıkla söylersin. Güven lafla, istemekle olmaz, ancak kazanılır veya kaybedilir. benim yüzümden değil, kendine bak, zira ben değil ki, bazı muhatapların trollük yaptığından defalarca sitem etti, hiç bir ifadeyi cümleleri kelimelerden herhangi birisine indirgeyip, bağlamını kopartmadan, dilediğin gibi evirip, çevirmeden, çarpıtmadan, kelime oyunu yapmadan ele almıyorsun. Yöntemin troll yöntemi, kullanıyorsun sonuçta ve ifadesi isnat değil, tespit oluyor).

Tümünü tekrar etmem gerekmiyor, arzu eden geriye doğru okuyabilir, her maddeme dair açıklamalarımı, somut kaynağı ve dayanaklarıyla zaten açıkladım.

Oysa bakınız hemen üst tarafta, Zafery kendi tecrübesinden örnek vermiş. yasa da nerede çocuğa türban giydirmek suç diye istismar suçunu savunma durumuna geçebiliyorsun. Ama sana hatanı görmen için, yasa da "kaynanasına kızıp eşini bıçaklayan" diye bir madde de yok. haklar ve suçlar, olaydaki beher sebebe, kişiye, cinse, ırka, cinse göre mi olması gerekiyor? şiddet suçsa, her ne sebeple olursa oslun kapsar, istismar suçsa her ne sebeple olursa olsun kapsar, türban giydirmenin ayrıcalığı yok diyenle,, heleki bu ifadenin anlaşılmaz olduğunu iddia edip, ifadeye değilde, muhataba yönelip, dalga geçmeyi, eğlenmeyi görev ediniyorsun kendine. Bakınız 1,3 ve 5 nolu madde. Özelden örnek verilirse, bu seferde karşıyım diyorsun. Daha önceki mesajlarında ise çocuğa türban giydirilmesini bir dayatma olarak alamayız demekteydin. Fırıldaksın.

Her maddemi, rahatlıkla kaynaklandırıp, dayanaklandırabilirim, ama gereği yok, evvel yazılarımda tümünü detaylıca ifade ettim. Dilersen şu sorulara cevap ver;

Eşcinsel olmak kötü bir şey mi?
Çocuğa türban giydirmek istismar mı? Değil mi?
Hırısızın elini kesin diyen bir anlayış, din lafzıyla veya uygulanmıyor ki diye desteklenebilir mi? ne yapalım din işte, gereğini yapıyorlar denip, yanlış kabul edemeyiz türünde lafazanlık edilebilir mi? vs, vs... Dürüst olun ve troll yöntemlerini bırakın kafi.

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
------
Alt 15-12-2017, 23:32
Üyeliğini Sonlandırmış

...

Eşcinsel olmak kötü bir şey mi?
Çocuğa türban giydirmek istismar mı? Değil mi?
Hırısızın elini kesin diyen bir anlayış, din lafzıyla veya uygulanmıyor ki diye desteklenebilir mi? ne yapalım din işte, gereğini yapıyorlar denip, yanlış kabul edemeyiz türünde lafazanlık edilebilir mi? vs, vs... Dürüst olun ve troll yöntemlerini bırakın kafi.
Eşcinsel olmak kötü değil.
Çocuğa telkinle veya baskıyla türban taktırmak kötü bir şey.
Son sorun soru olarak başlamış ama soru olarak tamamlanamayip isnat olarak bitmiş. Dolayisıyla anlamsız ve saçma...

Şimdi, ben konuyu başindan itibaren takip etmeyenlere bir özet geçeyim. Bakin biz sayfalardir neyi tartışıyoruz:

Ben de türbanı zorla ve baskiyla taktırmaya karşıyım sparta da, ben de küçük yasta çocuklara taktirilmasina karşıyım sparta da.

Ben de eşcinsel evliliğini doğal görüyorum, sparta da. Evlatlık edinme haklarına ilkesel nedenlerle değil, pratik sakınca nedeniyle şerh koyuyorum. Sparta ise bunu escinsel fobisi kaynaklı diye göstermeye kalkıyor.

Ben dileyen türban taksın diyorum, dinlemeyen de takmasın. Bu bir insan hakkıdır diyorum ve ilkesel olarak destekliyorum. Ama türbanın anlamsiz ve yanlis oldugunu da ekliyorum. Sparta ise lafı eveleyip geveliyor bu konuda. Ne dediğini şimdiye dek kendisi de anlamış değil sanırım. Aman sakın anlatma yine.

Önerilen Siteler