Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-04-2009, 23:22
kaancan
Üye Değil

hopestar şakanın sırası değil sitede ciddi bir sapık var diyorum!
sen isa,musa,ali,ahmet hepimiz tanrıyız diyosun...aslında evet hoş ve humanist bir felsefe ama sırası değil....
adam ısrarla türlü türlü fantazilerle yaklaşıyor olaya; 9 yaşındaki kız çocuğu için(küçük hanım efendi,küçük ergin kız vs...) şeklinde sapıkça cümleler kurmaya başladı;hepimizin kız kardeşi veya çoluğu çocuğu var.....
açıkçası korkutmaya ve irrite etmeye başladı bu sapıklar...
sitedekilerin dikkat etmesi gerek.
tahammulle alakası yok kurduğu cümleleri düzeltse yeter...
Alt 12-04-2009, 23:29
hopestar hopestar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kuran kendi kendisini yalanlamaktadır zaten bakınız.....tevrat,zebur ve 4 incil bunlar mesih isanın sözleridir (kutsalkitap)tır.....kuran ise bu kitaplara bozulmuştur diyerek kendi allahını aciz,güçsüz,insana kaybetmiş olarak göstermektedir....kuran kendi dibine dinamiti zaten ilk başta koymuştur....bu arada mesih isanın dünyadaki yaşamıyla alakalı çektiği ızdıraplar acizliktir diye düşünenlere sözüm şudur....mesih isa zaten dünyada çekeceği ızdırabı ve acıyı önceden herkese bildirmiştir....bunu mesih isa kendisi planlamıştır....bu mesihin haşa aciz olduğunu göstermez tam tersi mesihin geleceği bildiğini ve okuduğunu gösterir buda onun bir başka mucizesidir....mesihin sölediği tek şey şudur....sizin günahlarınız karşılığı dünyada eziyet gördüm ve acı çektim....bu olanlara iman etmeniz sizlerin kurtuluşudur....istek çok kolay ve çok basit bişey aslında......herhangi bir tehdit yok......sadece iman edin diyor....iman eden kurtulur diyor.....etmeyen ise yargılanır diyor.....dünyada bile sosyal kanunlara uymayınca yargılanırız.....tanrının kanunlarına uymazsak yargılanmazmıyız acaba...elbette yargılanırız.......kuran şeytanın oyunudur,gerçeği inkardır......isa mesih incilde diyor benden sonra inanılmaz kitaplar veya peygamberler türeyecek onlara gerçek imanlılar bile inanacak.....mesihin söledikleri bugün çıkıyor.....9 yaşında bebeyle evlenen bir peygambere bile inanıyorlar...hayret verici gerçekten....
Alt 12-04-2009, 23:30
azınlık azınlık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

hopestar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
1) ...kuran arapların kitabıdır.

2) ..cihad yapmak ilk iş...

3) ...kadınları 2 inci planda bırakmak 3 üncü iş.....

4) kuranda allahın insanlara tehditleri sizi cehenneme atacam demeleri 4 üncü iş.....

5) hacca gidip arapları zengin etmek 6 ıncı iş....suudi arabistan bugün kabe ile ticarette milyar dolarlar kazanıyor...suudi prensi kabe olmasa ticaret olmayacak diyor.

6) ...kadınların çarşaf giymesi 7 inci iş...
1) İncil kimin kitabı? Eskimoların mı?

2) Haçlı Seferleri'ni kim organize etti? Budistler mi?

3) İsa Magdalalı Meryem'e ayaklarını yıkatmıyor muydu?

4) Sizin cehenneminiz yok mu? Rab günahkarları cennete mi atıyor?

5) Vatikan turistlerden kaç paps kazanıyo?

6) Sizin sister'lar pek modern giyiniyo valla

Bırakın Hristiyanlığı İslam'la yarıştırmayı ... biri salatalıksa öbürü hıyar, yani pek farkınız yok.

A.

The meek shall inherit nothing! - FZ
Alt 12-04-2009, 23:31
kaancan
Üye Değil

he sen şaka yapmıyosun yani)))))))))
neyse sen reklama devam et fakat tavsiyem o sapıktan uzak dur!
Alt 12-04-2009, 23:32
Üye

9 yaşında bir çocukla ilişkiye girmek rezilliktir.....hepimizin çocuğu kardeşi var....bu asla kabul edilemez.....kaancan.....sapıklıktır bu.....ama adam yazmış kuran destekliyor demiş işte.....bu sapıklığı.....

azınlık dostum bak haçlı seferlerini ben hristiyan olarak kınıyorum...kesinlikle yanlıştı...ayrıca vatikan insanlardan para almıyor.....kuranın zaten tartışılacak biryeri yok.....fakat incilin doğruluğunu araştırmanı tavsiye ederim....bu arada avrupa hristiyanmıdır???yoksa ateistmidir .....imanlılar avrupayı ve amerikayı ateist olarak görüyor.....isa mesih imanlısı olan incile uyar ve mesihi takip eder.

vatikanda dahil.....kiliselerin bir çoğu isa mesihin yolundan sapmış durumdalar.....bunu biliyorum.....ve kabul ediyorum.....i

Konu prozac tarafından (12-04-2009 Saat 23:49 ) değiştirilmiştir.
Alt 12-04-2009, 23:39
azınlık azınlık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

hopestar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
azınlık dostum bak haçlı seferlerini ben hristiyan olarak kınıyorum...kesinlikle yanlıştı...ayrıca vatikan insanlardan para almıyor.....
Ben de kınamanı tebrik ediyorum, keşke müslümanlar da bu olgunluğa erişebilse.

Vatikan'ı biraz daha yakından incelemeni tavsiye ederim; dünyanın en zengin şirketidir.

A.

The meek shall inherit nothing! - FZ
Alt 12-04-2009, 23:39
Üye

sosyal hayatta kanunun dışına çıkan cezaevine giriyorda???????tanrıyı inkar eden cehenneme(cezaevine)neden girmesinki?

vatikan tanrının isa mesihin istekleri dışına taşarak maddi kazanç sağlıyorsa ve sen bunu iyi biliyorum diyorsan ama bu maddi kazancı ihtiyaç sahiplerine değilde kendi ceplerine atıyorlar diyorsan ozaman isa mesihin yolundan sağmışlardır.....insanlar yoldan sapınca tanrının varlığını inkar etmek saçmalık olur....i

konunun dışına taştık sanıyorum......konu 9 yaşındaki kız çocuğu ile 50 yaşındaki amcanın nikahı

Konu prozac tarafından (12-04-2009 Saat 23:51 ) değiştirilmiştir. Sebep: forumlar chat alanı değildir..
Alt 12-04-2009, 23:52
Üye

hergün tv de sosyal konular işleniyor ve bunu herkes izliyor geçenlerde 11 yaşındaki kızla 50 yaşında ki adam arasındaki aşkı tv de gördüm.....katılımcıların hepsi bu ilişkiyi kınadı ve yaş aralığının evlenmeye imkan vermediğini sölediler...hatta bunları söliyen katılımcılar içinde islamcı yazar profosor zekeriya beyazda vardı....zekeriya beyaz bağırmaktan ses tellerini kaybetti o gün...kızdığı olay ufacık kızla 50 yaşında adam olurmu.......olmaz......peki 9 yaşındaki ayşe ile 50 yaşındaki muhammede nasıl olur diyorsunuz????hangi türk erkeği 9 yaşındaki kızını 50 yaşındaki amcayla evlendirir????varsa öle bir türk erkeği çıksın benim desin........hangi ana müsade eder buna???varsa çıksın benim desin....
Alt 12-04-2009, 23:53
abdulKADİR abdulKADİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

abdulKADİR - MSN üzeri Mesaj gönder

Realist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Abdulkadir,
1. Peygamberlerin iç dünyalarının ve nefsi arzularının aynen bizimkiler gibi olduğunu düşünmenin yanlış olduğunu iddia etmişsiniz.Ama Peygamberin özel yaşamına bakıldığında günümüzde normal kabul edilebilecek standart tipte bir erkekten farklı olduğunu görüyoruz.9 yaşında bir kızla gerdeğe girmek,evlatlığının karısıyla evlenmek gibi.Dolayısıyla savunmanız doğru görünmüyor bize.
2.Günümüzdeki beşeri değer yargılarının evrensel ve değişmez doğrular olduğunu kabul ettiğimizi söylemişsiniz.
Bunada katılmak mümkün değil.Biz ahlak kurallarının zamana,toplumlara göre değiştiğini savunuyoruz.Tersini savunan sizsiniz.Çünkü peygamberin ahlakının her toplumda ve her çağda örnek ve evrensel olarak kabul eden sizlersiniz.Dokuz yaşında bir kız çocuğu ile gerdeğe girmek evren sel bir ahlak yasası olmadığına göre,peygamberin ahlakını evrensel olarak kabul etmek saçmalıktır.
1. O cümleyle kastettiğim şudur: Bizler nefsi olgunluğa erişmediğimiz sürece evlilik deyince aklımıza hep ilişki ve cinsellik gelecektir. Ama peygamberler, ermişler, aşıklar ne dersek diyelim, nefsi olgunluğa erişmiş kişiler için, kadın farklı şeyler ifade eder. Evlilik cinsel birliktelik değildir onlar için. Bir Yunus'un, bir Mevlana'nın kadından anladığıyla bizim anladığımız aynı değildir. Dolayısıyla bunların ve de peygamberlerin evliliklerinde şehvet unsuru en son sıradadır. Öyle olunca, 10 yaşındaki bir ergen kızla evliliğiyle 60 yaşındaki bir dulla evliliği arasında fark yoktur.
9 yaşındaki bir kızla gerdeğe girmeyi, ergen olmuş bir kızla evlilik diyelim, evlatlığının karısıyla evlenmeyi de, önceden evlatlığı olan birinin boşadığı eşiyle evlenen diyelim. Çünkü ifadeler kasıtlı ve sivri. Ve ısrarla bu şekilde kullanmaya özen gösteriyorsunuz. Sebebi malum. Neyse geçelim...
Bunlar standart bir erkeğin imkanı olduğunda yapabileceği şeylerdir. Maddi durumu, diğer eşlerinin hoşgörüsü, kanunların ve erkeğin sabrı elvermesi gibi durumlarda her erkeğin üstesinden gelebileceği şeyledir.

2. Bizim savunduğumuz şeyi doğru dile getirmişsiniz. Ama kendi iddianızda çelişkli değil misiniz? Günümüzdeki beşeri değer yargılarını evrensel olarak kabul etmiyorsanız ve ahlak kurallarının zamana ve toplumlara göre değiştiğini savunuyorsanız, Peygamberi kınadığınız ahlak kurallarının da zamanla değişebileceğini düşünüyorsunuz demektir. Ahlaki kurallar böylesine oynaksa neden kıyametleri koparıyorsunuz? 1400 yıl önceki ahlak kurallardan dolayı neden peygamberimizi ve müslümanları kınıyorsunuz. O zamankileri kınamayıp ta bugün o davranışları savunanları kınıyorsanız, yarın değişebilecek kurallar yüzünden insanları yargılamak ve kınamak ne kadar doğrudur?
Biz ergen olmuş bir kızla evliliğin gerekse çok eşliliğin evrensel bir ahlak yasası olduğunu savunmuyor sadece evliliklerden bir evlilik olan basit bir uygulama olduğunu dile getiriyoruz. Ama siz bunları evrensel değerlere aykırıymış ve yüzkızartıcı ahlaki sapmalardan biriymiş gibi kabul edip bunu savunanaları karalamak ve dini aşağılamak için malezeme olarak kullanıyorsunuz.
20 yıl sonra bunlar toplum tarafından kanıksanırsa bu yaptıklarınızdan pişman olma ve kınadığınız insanlardan özür dileme imkanınız olacak mı?

kaancan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ilahi abdulkadir al-ilah tek mutlak kadir....
savunduğun düşünce içinde yaşayasın:
1-kaçtane hala,teyze,amca,dayı kızınla ilişkiye girdin?
2-kaçtane karın oldu?
3-kaçtane cariyen var?
4-ilişkiye girdiğin kölelerin kaç yaşında?
5-cennetteki yeşil transparan ipek giyen gılman ve vildan sayısı kaçtane?
6-kaç kere 9 yaşında veya 14 yaşında bir kızla ilişkiye girdin?
7-kız çocuğun varmı? olaya birde kız çocuğu sahibi babalar gözüyle bak bakalım
8-evlatlık aldığın çocuğun karısıyla evlenmeyi içine sindirebilirmisin?senin namusun bu drumu kaldırırmı?
9-kanunlar evlilik yaşını belirlemese gerçekten o mahsumlarla ilişkiye girirmiydin?
10-kadın-erkek eşitliği göstermelik dğil hukuksal bir durumdur ama senin ve senin gibilerin beyninde bu henüz gerçekleşmediyse bu suçu kendinde ara bu büyük ayıp ve kusurdur...
11-babanın kaç karısı var ve kaçtane anne veya analığın var?
12-genel evlerin kapısında mutta nikahı yaptırdınmı veya bu uygulamaya katılıyormusun? yoksa hala zina yapanların taşlanması veya sopalanması taraftarımısın?
13-kısas istemişsin alsana kısas sen ve senin gibiler hala demokrasi ve laik cumhuriyet içinde barınabiliyor;bu yüzden bir tane ekonomik,teknolojik ve kültürel alanda gelişmiş bir islam ülkkesi yok,Türkiyede dahil...malesef.
bak bakalım batı medeniyetlerine;teknolojiyi,ekonomiyi ve malesef kültürel ve etik değerlere sahip çıkıyorlar;adamın ordusundan,elindeki teknolojisinden korkuyorsun,adam seni pazar yapmış elindeki tüm arta kalan malı sana kakıyor...gık diyemiyorsun....çünkü sen onun artık malını bile üretemiyorsun...adam senin tarımını ele geçirmiş...ürettiğin sebzeye,meyveye kota koymuş....arabın petrolünü yıllardır sömürüyor ve sen hala islam,muhammed diyorsun senin düşünce sistemin 1450 sene öncesinde yaşamaya mahkum! hayatta sana başarılar...
kaancan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

-sevgili abdül bir baba olsa ve 9 yaşında bir kızı olsa onunla 50 yaşında birinin ilişkiye girmesini kabullenirmiydi?

-acaba evlatlık olarak aldığı çocuğun karısıyla kendisi evlenirmiydi?

-kanunlar izin verse kaçtane karı,cariye ve köleyle ilşkiye girerdi?

-nefsine sahip peygamberi gibi oda hala,teyze,amca ve dayı kızlaryla ilişkiye giriyormu?

-çok eşlilik yanlısı abdülün kaçtane anası var?

-abdul zinanın alternatifi olan mutta nikahından kaç kere faydalandı?

bu konuları bilmeden abdulun samimiyetinden ne kadar emin olabiliriz?
Sayın kaa (sen benim adımı tam yazmadığın için misilleme yapmış oldum )
Cevap alamadın diye sabırsızlıktan çatladın ama arkadaş, sorularının çoğunluğu özel hayatımı ilgilendiren sorular. Dolayısıyla bunlara cevap vermemi bekleme benden. Ben senin ne iş yaptığını, kimlerle yatıp kalktığını soruyor muyum?
Ama sorularına genel manada cevaplar verebilirim. Şöyleki;
1. Amca dayı teyze kızlarıyla evlenmenin günah olduğunu falan düşünmüyorsun umarım. Bunlarla evlenmek ne ilmen ne de dinen yasak değildir. Dolayısıyla bunlardan herhangibiriyle veya birkaçıyla (aynı kardeşlerle aynı zamanda olmamak şartıyla) evlenebilirdim.
Ama ısrarla ve terbiyesizce ''ilişki'' kelimesini kullanmanı protesto ediyorum. Konumuz ergen olmuş bir kızla EVLİLİKtir, evlilik dışı cinsel birliktelik değil unutmayasın.
2. ''oldu''sunu geçelim, özel hayat. Birden fazla evlenmemin önü açık.
3. Cariyem tabiki yok. Savaşta değiliz çünkü.
4. (saçma sapan sorular ama ...) ne kölesi, ne ilişkisi, sen iyi misin ?
5. Cenneti henüz görmediğim için sayılar konusunda seni aydınlatamayacağım. Zaten bunlar hizmet için etrafta dolaşanlardır, sayısı seni niye ilgilendiriyor? Ama hurileri falan kastediyorsan, hem erkek hem kadınlar için ''bakışlarını sadece eşlerine çevirmiş temiz eşler, insan ve cin değmemiş temiz eşler, ve aynı yaşta eşler olduğunu Rabbimiz haber veriyor bize.
6. ''İlişki'' değil efendi ''evlilik''. Evlilik dışı ilişki dinsizlerin veya günahkarların işidir. Konumuz bu değil. Ergen olmuş küçük yaşta bir kızla evlenmek durumunda kalsam çok zorlanırdım belki. O da çevre baskısı yüzünden. Yoksa çirkin bir ahlaksızlık olduğundan değil.
7. Olaya baba olarak babalar gözüyle de baktım. Aynı şeyi gördüm. Ama her kız bunu kaldırabilecek ruhi ve bedeni olgunlukta olmayacak ve istemeyebilecektir.
8. ''Evlatlık aldığın karısıyla evlilik'' ??? Deve gibi neresi doğru ki bu cümlenin ve ben neresinden tutup cevaplayayım.
İslamda evlatlık kurumu kaldırılsın diye tarihte o evlilik olmuştur ve kaldırılmıştır. Dolayısıyla benim evlatlık almam mümkün değildir. Evlatlık alınan kızsa büyüyüp yetiştiğinde üvey baba denen adama, erkekse, üvey anne denen kadına nikah düşer. Bunun namusla ahlakla alakası yok, çünkü dine aykırı bir şeyi dini kurallara göre yorumlayamayız.
Ayrıca ortada bir boşanma söz konusu. Yani, özgürlüğüne kavuşturduğu kölesinin boşadığı, aynı zamanda halasının kızı olan kadınla evlenme sözkonusudur. Ortada evlatlık falan yoktur.
9. (Utanmadan ''ilişki'' yazmaya devam ediyorsun, umarım birdahaki yazılarında utanır da düzeltip ''evlilik'' dersin.) 6. sorunun cevabına bak.
10. Bu ayıp ve kusurdan dolayı çok utandım
11. (Özel hayat) Babam da bir erkek olarak birden fazla evlenebilirdi ama annemin buna izin vereceğini sanmıyorum. Benim de bir öz annem olduğu gibi, üvey annelerim veya süt annelerim olabilirdi.
12. Genelevleri, temiz yaşamı tehdit eden günah evleri olarak gördüğümden kapılarında işim olmaz. Muta nikahı bazı müslüman ekoller tarafından kabul edilen bir nikah çeşididir ama bana lazım değil. Zina yapanların 100 sopayla okşanmaları şeriatin bir emridir. Bu sopayı toplum önünde yiyip rezil olan belki akıllanır, seyrdenler de uşkurlarına sahip çıkarlar diye mükemmel bir ceza bence. Ölüm yok, organ kaybı yok, hapis yok.
13. Ve hızını alamayıp kin ve nefret kusmalar, sana da bu yakışır zaten.
a)Bu saydıklarını başarıp teknolojik olarak ilerlerleyen devletler bunları dinsizlikle başarmadı. Çağa damgasını vuran ilim adamları az veya çok yahudi veya hristiyan dindar insanlardı, dinsiz veya ateist değil.
b)Medeniyetler kesinti kabul etmez, birbirlerinin devamıdır. Hiçbir medeniyet ve teknolojik gelişme mantar gibi bitmez. Bugünkü batı teknolojisi İslam medeniyetinin bir devamıdır. İslam medeniyeti de, pers ve roma medeniyelerinin devamıydı. Yakın gelecekte batı medeniyetinin yerini başka bir medeniyet alacaktır. Kimbilir bu medeniyetin adı ''dinler medeniyeti'' olacaktır.
İslam Muhammed diyenlerin durumu söylediğin kadar da kötü değil. Batı içindeki müslüman potansiyelin çoğunluğu batılıdır. Yerli müslümanalrdır ve saydığın başarılara onlar da ortaktır. Hristiyanlık nasıl sadece batı dini değilse, islam da sadece doğu dini değil artık. Öte yandan doğulu islam ülkeleri içinden de sivrilip gelişenler yok değil. Malezya, İran ve Türkiye gibi. Biraz sabır.

Koyu harfle yazdıklarında edep dairesini aştığını belirtmek isterim. Cevaplarını ise yukardakinde bulabilirsin.
Alt 13-04-2009, 00:03
Üye

9 yaşında bir sübyanla 50 yaşında bir dedenin evlenmesi yanlıştır....muhammed ayşeyi ellemedi diyorsun....yatak odalarında sendemi vardın?hadi ellemedi diyelim ama halklara kötü bir örnektir bu.....tanrının asla kabul edemeyeceği bir utançtır....kötü örnek olmak tanrının kitabında yazamaz.....

Önerilen Siteler