Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dünya Dinleri, Mitoloji & Antik Uygarlıklar > Dünya Dinleri

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-07-2019, 14:18
Akhshaa Akhshaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

@kendosertadam arkadaşımıza birşeyler daha ilave etmek,fikir alışverişi yapmak istiyorum.

Yapılan deneyimler sonucunda eğer Hinduizm'de sevgi ve bağlılık gibi duyguların olmadığını,bunlardan mahrum olduğunu düşünülüyorsa bunun sebebi Müslüman bir ortamda yetişip,Hinduizm'in evrenine uzak kalmak olabilir. Hepimiz Müslüman bir ailede yetiştik,yeri geldiğinde namaz kılıp oruç tuttuk ve bunlarla huzur bulduk. Ancak bu vesileler ile huzur bulmuş duruma geldik. Ancak Hinduizm'i tamamen öğrenip bağlılık ve sevgi duygusunu anlamak için Hinduizm'i yaşamak evreninin içine girmek gerekir. Burada da en uygun nokta kuşkusuz Hindistan olabilir.

İkinci olarak da hem Hinduizm felsefesine bağlı kalıp hemde Müslüman ibadetlerini yerine getirmek hakkında ilave yapmak istiyorum. Bu konuda kendi düşüncelerimi değil Hinduizm'e hakim birinin yorumunun alıntısını alacağım (Çeviride ufak tefek hatalar olabilir,hiç çeviri yapmamaktan iyidir yine,aşağıya orjinal İngilizcesini de koyacağım) :

Hayır. Hinduizm ve İslam geldikleri kadar ayrı.

Müslüman olmak için, tartışılmaz Şeriat'a inanmanız gerekir. Bu, Tevrat, İbranice İncil'i, Davut'un Mezmurları, İsa'nın İncilleri, Kuran ve Hadisler. İbrahim, Tanrı'nın ilk peygamberi olan Musa, başkalarına inanamayacağınızı belirtir. İslam'ın kendisi, Yahudiliği kehanetleri yerine getirerek ve Hıristiyanlığı kötüye kullanıp Yahudiliği, sadece İbrahim'in Tanrı'ya iman ederek ve İsa'yı bakire doğuştan doğan Mesih olarak tanıyarak, ancak sadece İbrahim'in Tanrı'yı ​​kullanarak mucizeler kullanan bir kişi olarak tanımlayarak düzelttiğini ve bozduğunu iddia eder. Karınızı dövmenize izin verilir (Kuran'ın buna adanmış bir bölümü vardır) İslam'da köleliğe izin verilir ve iki kadının tanıklığı bir erkeğe layıktır. Dahası, Müslüman erkekler İbrahim olmayan bir insanla evlenemez, bu yüzden bir Hindu'yla ya da İbrahimi inancının bir parçası olmayan biriyle evlenmek çok önemli bir yasaktır.Müslüman bir kadın, başka hiçbir şeyle evlenemez, ancak Kuran'ın belirttiği bir Müslüman erkeğe. Kuran, büyük ölçüde Muhammed'in 7. yüzyılını medeniyetin sonu olarak görüyor. Bir Müslüman, İslami uzlaşmaya uymak zorundadır ve neredeyse hepsi bir inanç ilan edeceğini ve hatta inançlarınız için muhtemelen öldürüldüğünü bildiren bir fetva yapar (özellikle de inançlılığın cezası açık bir sorundur, bu nedenle belirli ülkelerde inancınızı bıraktığınız için öldürülebilir - özellikle çoğu İslam ülkesinde)

Hinduizmin inanç sınırlaması yoktur ve dilediğiniz gibi kabul etmenize veya bırakmanıza izin verir. Kınamaya değer olan sadece iki önemli husus, temel olarak Dalitleri toplumun değersizliğini geçersiz kılan muamele gören Kast Sistemidir; ikincisi, bazı ataerkil çevrelerde Hindu kadınların hakları. Ancak Hinduizm'in kendisi premodern Hindistan'daydı ve çağdaş Hindistan'da, felsefî bir inanç kümesi olarak görülüyordu - insanların Budizm'i nasıl algıladıklarına benzer şekilde, felsefi temelleri ne olursa olsun ve bir Hindu olabilirsiniz. İnanç inançtır. Bir felsefe olmak inancı, onu daha da güçlendirebilir ve onun en korkunç yönlerine meydan okuyabilir; İslam'da ve diğer İbrahimî inançlarda gerekli olan tartışmasız itaatin aksine.

Orjinali

No. Hinduism and Islam are as separate as they come.

To be a Muslim, you need to believe in the unquestionable Sharia. That is, the Torah, the Hebrew Bible, Psalms of David, the Gospels of Jesus, the Quran and the Hadiths. Moses, the first prophet of the Abrahamic God, specifies that you can't believe in any others. Islam itself claims it fixes and uncorrupts Judaism by fulfilling the prophecies and uncorrupts Christianity by keeping faith only to the Abrahamic God and recognizing Jesus as the Messiah who was virgin born, but is only a man who used miracles through the Abrahamic God. You're allowed to beat your wife (the Quran has an entire chapter dedicated to this), slavery is allowed in Islam, and the testimony of two women is worth that of one man. Furthermore, Muslim men can't marry a non-Abrahamic person so marrying a Hindu or anyone not part of the Abrahamic faiths is a major no-no. A Muslim woman can't marry anyone else but a Muslim man as dictated by the Quran. And the Quran largely sees the 7th century of Mohammad as the endpoint of civilization. A Muslim has to follow the Islamic consensus and virtually all would make a Fatwah declaring you a heretic and possibly even killed for your beliefs (the penalty of apostasy is an open question, so you can be killed for leaving the faith in certain countries - especially in most Islamic countries)

Hinduism has no restrictions with belief and lets you accept or leave however you wish. The only two major aspects worth condemnation is the Caste System, which basically treats Dalits as invalids unworthy of society; second, the rights of Hindu women in certain patriarchal circles. But Hinduism itself was in premodern India and in contemporary India seen as a philosophical set of beliefs - similar to how people still perceive Buddhism, You can believe in whatever philosophical underpinnings and be a Hindu. Belief is belief. A faith being a philosophy might just make it stronger and help challenge the most awful aspects of it; unlike the unquestioned obedience required in Islam and other Abrahamic faiths.
Alt 23-07-2019, 16:35
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

haribhakt'a göre reptilianlar dostmuş sıkıntı yok.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 25-07-2019, 10:59
kendosertadam kendosertadam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Shiva,Ganesha,Hanuman,Vishnu,Surya' ya dan bulunduğum dileklerden bazıları şunlardı :

1.Öfkeyi yenme,öfke kontrolu
2.kilo vermek.ideal kiloma erişme.oburluktan kurtulmak.
3.Aileme ,sevdiklerime karşı iyi davranmak .
4. Alınganlıktan,takıntılardan kurtulmak.

Dualarımın neticesinde ;

1.çevremde ki insanlarla sık sık ağız kavgası ettim.şikayetçi olduğum öfkeden kurtulamadığım gibi iyice coştu.

2. "5 "kilo aldım.hayvan gibi yemeye başladım.bu kadar çok yemek yediğimi hiç hatırlamıyorum.

3.sık sık sevdiklerimin kalbini kırdım.onlara karşı sert davrandım.tartışma çıktı.huzur istedim,huzursuzluk çıktı.

4.dün aslında samimiyetinden espiriyle benimle konuşan -aslında sevdiğinden öyle konuşan- birini yanlış anladım "bu adam bana laf sokuyor ,düşmanlık ediyor " diye uzun süre takıntı yaptım.sonunda adamın yanına gidip sinirlerim bozulmuş,ellerim,yüzüm titrer ,agrasif vaziyette " sen bana laf mı sokuyorsun ? " diye sordum.dün sabah Shiva,Ganesha,Hanuman,Vishnu ve Surya' dan "rezil olmaktan beni koruyun " demiştim.dün çıkıştığım kişiye de,bana çok iyi davranan ailesine de rezil oldum.moralleri epey bozulmuş.

Hindulara bakıyorum ; fakirlik ,açlık diz boyu.onlarda eminim Shiva,Ganesha,Vishnu,Hanuman,Krishna 'dan bol yiyecek,para istediler fakat tıpkı benim gibi tersiyle muamele gördüler.islam orduları hindistana saldırdığında hindu tapınaklarında kurtuluş için dua edenler dahil milyonlarca hindu müslümanlarca katledilmekten kurtulamamış.dualarının aksiyle muamele görmüşler diyebiliriz çünkü araştırdığım kadarıyla çok fazla sayıda hindu müslümanlar tarafından katledilmiş.sonra ingilizler tarafından katledilmeye,zulm görmeye devam etmişler.sanki taptıkları onlara yardım etmemiş,tersiyle muamele etmiş.
Alt 25-07-2019, 11:29
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

şu olayı aç biraz,
bu alınganlık bu akıl hastalarında mı oluyor?
ne gibi bi laf sokma durumu vs? rezil mi oldun.

gidip ciddi ciddi dua falan edip fayda mı bekliyon, bak hindistanda kaç milyar dua ediyor bir fayda görmüşler mi?

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 26-07-2019, 22:41
Üyeliğini Sonlandırmış

İleri düzeyde sosyal fobi,depresyon rahatsızlığım var.
1 buçuk veya 2 senedir işsizdim.
Hinduizme yöneldikten sonra sosyal fobim ve depresyonum yüzde elli iyileşti.
Ne zaman Hindu Tanrılarına dua edip,secde etmeyi terketsem hastalıklarım korkunç şekilde nüksediyor.
İsa' ya ,Allah' a dua etmek,secde etmenin hiç bir faydasını görmedim.

"Dua ediyorum,aksiyle muamele görüyorum "dedim...
Belki beni Hinduizmden soğutmak için bunu birileri,bilinmeyen güçler bana yapıyor.veya aynı zamanda İsa ya yönelmem ters tepiyor olabilir.hindu Tanrıları sizi cehennemle korkutmuyor."inanmazsan seni cehenneme atarım " iddiası bence en büyük safsata.

İşsizdim .
Hindu Tanrılarına dua ettim ,beni işsizlikten kurtarın dedim.1 buçuk aydır çalışıyorum.cebim para gördü.
Ailemle arada kavga etsemde,eskiden hiç yapmadığım şeyi yapmaya başladım.düzenli olarak bulaşıkları yıkamaya başladım.bulaşık meselesi kavga nedenlerinin en büyüğü idi.bu halloldu.ben bile bu gelişmeye şaşırıyorum.ben kim bulaşıkları yıkamak kim diye.ben pasaklı ve dağınık biriydim.bundan tamamiyle kurtuldum.herşey hinduizme yönelmemle oldu.

"Hinduizmde sevgi ve bağlılık yok veya çok az " demiştim.

Böylesi daha iyi değil mi ?
Sevgi ve bağlılığın hristiyanlara ve müslümanlara neler yaptırdığını tarihten biliyoruz.katliamlar,işkenceler,gaddarlık ,vicdansızlık ,kan ,gözyaşı...
Mezhep farklılıklarından dolayı aynı İsa ya inanan hristiyanlar hiç acımadan birbirini boğazlamış.hep abartılı "sevgi ve bağlılık " yüzünden.sadece sebeb bu değil.cehennem korkusuda var.sen cehennemliksin demeye başlayıp,ötekileştirdekten sonra katliamlar,işkenceler ötekileştirilenlere reva görülmüş...
Adam sevgilisini,karısını aşırı "sevgi ve bağlılıktan "dolayı kıskançlık kriziyle öldürebiliyor... bu "sevgi ve bağlılık " tehlikeli ...
Hinduizm de sevgi ,bağlılık düşük dozda ve abartılı değil.bence en ideali bu...

Hayat beni yordu.dünya nimetlerinden faydalanamadım .korkunç bir hayat yaşadım.en az 25 yıldır süren ölüm korkusu beni mahvetti.hiç sevgilim olmadı.bir iki genelev girişiminden
başka cinsel ilişki yaşamadım.çoğu zaman sindirim sorunlarıyka boğuştum.aç oldugum halde yemek yiyemediğim zamanlarım oldu.yediklerimi midem hazmetmedi.yolda yürümekten acizim.insanlardan kaçarak yaşıyorum.çoğu kez bakkala gitmek bile işkence gibiydi.aşırı sinirsel gerginlikler kabus gibiydi.defalarca alay edildim.hakaretlere maruz kaldım.çarşıya pazara beni rezil ettikleri için 20 senedir ağır bunalımdayım.toplumdan dışlandım.her zaman depresyondaydım zaten.yaşım 50 ye yaklaştı.yoruldum.intihar seçeneklerim arasında.
Ölüm korkumu yenmek için Hindu Tanrılarına dua ediyorum.
Veya Hindu Tanrılarından acılarıma son vermelerini istiyorum her gün.

İsa 'nın resmine secde ettigimde ferahladığımı sanmıştım.yanılmışım.öyle bir şey yok.
İki gün Hindu Tanrılarına secde etmeyi,duayı terketmiştim.az önce intiharın eşiğine gelmiştim.Hindu Tanrılarının resimlerine Az once secde ettim,dua ettim.biraz toparladım kendimi...
Alt 27-07-2019, 06:06
Üyeliğini Sonlandırmış

Hinduizm de "tebliğ yoktur.

Nerde tebliğ varsa orda dayatma ,baskı vardır.psikolojik de olsa vardır.İsa "müjde" ye inanmayanları azapla,cehennemle tehdit eder.

Kuran yazarları da ilhamını İsa dan ,İncilden almıştır.fakat tek farkla onlar işi Allahlarına bırakmaz.kılıçla,şiddetle,katliamla sorunu halleder.

Hinduizm de tebliğ yoktur.çünkü hindu Tanrıları,Hint Kutsal Metinleri "bana ,bize,kitabımızda yazılanlara inanmazsan seni cehenneme atarım! " demez.

İnsanlık tarihi 2000 sene önce başlamadı .
İsa " İbrahim' den öncede VARIM " diyor.3000 sene önce varsa bana inanmayanları yakarım " niye diyor ? Tehdit ediyor ?
İsa 3000 sene önce varsa "doğru olanı tebliğ etmiş olmalı.dogruyu anlatmışsa bin sene sonra "tek doğru İncil " dir niye demiş ? Önceki söledikleri yalan mı oldu ?

Tevrat da " Tanrı değişmez " denir.

bal gibi değişmiş.hemde bir çok kez.

Hinduizm Tevrat,Musevilikten de eski ve köklüdür.Tanrı kullarını ilk Hindu metinleri yazılırken sahipsiz mi bırakmış ? Gurular Tanrıyı anlatırken Yahve,İsa nerdeydi ?
Daha önceki yazılarımda demiştim ki " Tanrı kendine güvenenleri aldatmaz "
Tek doğru Tevrat veya İncil veya Kuran ise aldatmış gözüküyor.hemde defalarca.
Hristiyan ,Müslüman "ben Tanrıya güveniyorum " derken ne kadar haklıysa aynı şeyi söyleyen Hindu da o kadar haklıdır.hatta daha haklı olmalı.çünkü Hinduizm en eski,köklü inanç.
Alt 28-07-2019, 11:39
Üyeliğini Sonlandırmış

Hinduizmde duygu yok...az önce bu duygusuzluğa isyan ettim ve- sözde- hindu tanrılarının resimlerini öfkeyle yırttım,attım.bunlar Tanrı falan değil.
Tanrıya inanan insan Tanrıyı sevmeli .
Tanrıya inandığı halde Tanrıyı sevmiyorsa o Tanrı ya yoktur yada kişi aslında Tanrıya inancında samimi degildir.veya Tanrı onu sevmiyor olabilir.ben bir yaratıcı güce inanıyorum.arayışım devam edecek...

Bu gün farkettim ki 6 aydır Hindu Tanrılarına dua ,secde ediyorum...artık sıkıldım.içinde duygu ,sevgi,bağlılık bulundurmayan hinduizme benim gibi sevgi,aşk,muhabbet adamının tahammül etmesi mümkün gözükmüyor.

Fakat 6 aylık sürecin bana olumlu katkılarını inkar edemem.dünya dinlerini yakından tanıma fırsatım oluyor.çabam her ne kadar sizlere gerzekçe ,şizofrence gelsede hakikati arayan sürekli sorgulayan benim gibi birinin ,bunları yaşaması herhalde gerekiyordu.eminim yorumlarımı okuyanlar karşı çıksada zihinlerinde,ruhlarında bir aydınlanma olmuştur.

İblisle savaştığımı düşünüyorum.
İblis beni ölümle ve imansızlıkla korkutuyor,tehdit ediyor.
Bu korkutma ve tehdit 8 senedir fiziki bir hal aldı.detaylara girmeyeceğim.iblis beni hasım ilan etti.
Tanrının yüzünü batıya dönük gördüm.sanki batıda yüzünü bana çeviren iblise cevap gibi ...
Doğum sancısı çekiyor olabilirim.bilemiyorum.doğum mu helak olacağımın sancısı mı bunu öğreneceğim.
Alt 28-07-2019, 13:25
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Üzgün değilim,
aradığın sevgiyi köpekte bulacaksın...

Sonra bu denli çıkarcılığın ve bencilliğinle, sevgisini kullanarak kendine kul edeceksin... Ey yarım insan, aradığın bu... Bencilliğinden, kendi suretinde öyle bir tanrı yaratacaksın ki, öldüresiye seveceksin...

Bulduğunda kaybedeceksin.

Hindu inancında duygu buladamıysan, azda olsa yaklaşmışlar demektir, dinde kendi bencil istemlerin için sevgi arıyorsan, ondan(bulduğundan) uzak dur... O kötü bir sömürgen, istismarcı, kötü bir tüccar, kendin ise başarısız bir kölesindir...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Önerilen Siteler