Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-10-2009, 03:16
Soda Soda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Not : sadece bir tavsiye...
bu basligin icindeki konu "dinler ve kadinlar" üstü oldugu icin, belki baska forumda olmasi daha uygun olabilir ?

Sayın İnvi çok ufak kalmış bu serzenişiniz.
Bu konunun bu topikteki işi bu konunun "propaganda aracı" olarak kullanılıyor olmasındandır.
Propaganda mümkün olan en geniş kitleye ulaşmak için yapılır.
Her yere Pkk propagandası girer.
İşi budur.
Sempatizanları maşallah çok çalışkandır.
Amacından saptırmadıkları alan yoktur.

Usül erkan bilmezler. Çok kaba ve saygısızdırlar.
Kural,ilke falan tanımazlar.

İşleri budur sizin anlayacağınız.

Af buyurun ama sizin o Alman öğretmeninizin bu işlerle ne işi var?

Bunu ona sordunuz mu?

Yani Pkk Almanya'da yüzlerce Kürt çocuğunu kaçırdı dağlarda infaz etti.

O öğretmeniniz bununla da ilgilendi mi?

Siz kendi ülkenize ait meseleleri Almanlar'dan mı öğrenirsiniz?

Bağımsızlık benim karakterimdir.
Alt 10-10-2009, 09:23
babayek babayek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Cumartesi annelerine ilk önce PKK'den hesap sorun demek samimiyetsiz geliyor. PKK'den önce katillerin belli olduğu kurumlardan hesap sorulması gerekir. Bu kurumlar da devletin kurumlarıdır. Ondan sonra PKK'nin yaptığı infazların hesabını sorabilirsin. Emin ol, her insan gibi ben de yapılan o infazlardan hoşlanmıyorum. Ama devletin katlettiklerini sorgulamadan da PKK'yi sorgulamayı da doğru bulmuyorum.

Cumartesi annelerinin yanına gidip öyle bir şey demen ancak kendini rahatlatacaktır. Bunun dışında bir de ortamı provake edecektir. Bir sonuç alacağını düşünmüyorum. Halbuki insanın yaptığı davranışın bir nedeni, bir de sonucu olmalıdır.

Buyrun, vaktiniz varsa dinleyin lütfen...
" border="0" alt="" />
Alt 10-10-2009, 14:06
pervane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pervane pervane isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sn.babayek görüldüğü üzere muhterem ne dediğini kendisi bile bilmemektedir. sözkonusu annelerin çocuklarının nerde olduğu, neden kayıp olduğunu sormaları bu kişileri rahatsız etmektedir. Kutsallarına soru sorulmuştur. Kendileri de farkındadır soru sorulmaya başlandığında kutsallık tılsımı tuzla buz olmaktadır. Bu kişiler sadece PKK ne yapmış ile ilgilidir. Devletin annelere oynadığı kayıp oyununu örtbas etmek için kendisinin de dile getirdiği faili belli olan ve de bu sitede hiç kimsenin onaylamadığı olayları dile getirerek kendince devletin annelere oynadığı bu riyakarlığa başka riyakarlıklar ile savunma getirmektedir. Vatandaşının güvenliğini sağlamanın devletin görevi olduğunun dahi farkında değildir. Öldürülen öğretmenleri, kaçırılan çocukları, kaybolan insanları devlet yerine gidip ülkenin siyasi partisinden sorun demek için şaşırmış olmak gerekiyor ki, bu ülkede olup bitenlerden vatandaşına karşı sorumluluk devlet ve güvenlik organları olması gerekirken siyasi partiler sorumlu tutulmaktadir. Bu başlığın konusunu başka alanlara çekmeye çalışanlar yıllardır bu ülkede devletin oyunları üzerinden cumartesi annelerinin kayıp evlatları için döktüğü gözyaşı selinde boğulacaklardır. Annelere başka adresler gösterenler, onların yıllardır evlatlarından bihaber çaresizce sokaklarda evladım nerede sorusuna oynak cevaplar, gerekçeler bulmaya çalışanlara yazıklar olsun.
Alt 10-10-2009, 15:07
Soda Soda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Neden Pkk'dan hesap sorulamaz mıymış?

Her yerde DTP ilçe teşkilatları var ve Pkk tarafından kaçırılıp dağlarda infaz edilen evlatlarının hesabını soracak aileler nerede?

Nerede bu kayıp aileler ?

O anneler anne değil mi?

Neden DTP binalarının önünde evlatlarını arayan aileler göremezsiniz?

Üstelik DTP milletvekili bu Cumartesi anaları eylemine öncülük ediyor.

Bu ne yaman çelişki böyle?

Pkk'nın siyasi kol ve kanatları (ki başta DTP ve İHD gelmektedir) tek taraflı hesap sorma mekanizmasını pek güzel kullanmaktadır.

Hesap sorulacaksa önce Pkk'dan sorulacak.

Pkk'nın evlatlarını katlettiği, infaz ettiği aileleri organize edecek bir kuruluş yok mu?

Bazılarının tek taraflı propaganda oyunlarına çomak sokmam hoşuna gitmeyebilir.

Ama bu da realitenin diğer tarafı ve en büyük tarafı.

DTP ilçe teşkilatları önünde toplanacak anneleri organize edecek bir sivil toplum kuruluşuna ihtiyaç vardır.

Hem de acilen.

Anneler arasında ayırım yapanlar utansın.

Bağımsızlık benim karakterimdir.
Alt 10-10-2009, 15:43
pervane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pervane pervane isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayın soda sizden ricam politikanızı alıp bu başlıktan çıkmanızdır. annelerin evlatlarımız nerede sorusuna cevabınız yok ise burda söyleyecek sözünüz kalmamış demektir. Bak falancanın evladı da filanca yerde olabilir oyalama savunma teknikleriniz ile artık cumartesi annelerini oyalayamayacaksız 1995 yılından bu yana cumartesi anneleri yeterince oyalanmıştır. Kayıplar nerde soru budur, kayıp olanların kimliği ile ilgili olan sizsiniz biz kayıp insanlara ait soruya cevap arıyoruz siz ise annelerin kaybettikleri evlatları üzerinden politika üretimi arayışına başladınız. Kadınlar anneler çocuklarının nerde olduğunu öğrenmek istiyor, konu kadınlar ile ilgilidir siz çıkıp babalar ile birlikte politik evlat aramalarınıza başka başlıklarda devam edebilirsiniz.
Alt 10-10-2009, 20:37
babayek babayek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

PKK'den hesap sorulmayacağını kim söyledi?
Şimdi yaptığın tam anlamıyla bir provakasyondur. Bunun bilincinde ol "soda". Çünkü bu işin en büyük kısmını PKK oluşturmuyor. Devletin katlettiği insanların yanında PKK'nin katlettiği insanlar çok çok azdır. DTP tabiki bu işin öncülüğünü tutacaktır. Çünkü katledilenlerin büyük kısmını kürtler oluşturuyor.

Bunu iyi düşünmeni ve hiç bir önyargıya kapılmadan yargılamanı rica ediyorum. Yoksa hem annelere hem de katledilen insanlara haksızlık yapmış olursunuz...

Saygılarımla...
Alt 10-10-2009, 21:43
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

BASINA VE KAMUOYUNA

KAYIPLARIMIZI İSTİYORUZ!

( 237. kez Galatasaray’dayız)

" Tutuklu olmadığımı söylerlerse
Onlara inanma
Bir gün kabullenmek zorunda kalacaklar…
Beni serbest bıraktıklarını söylerlerse
Onlara inanma
Bir gün yalanlarını kabullenmek zorunda kalacaklar ..." (*)

Devletin güvenlik güçleri yüzlerce insanı gözaltına alarak kaybettiler.
Ya “biz almadık, bizde yok” dediler, ya da serbest bıraktıklarını söylediler...
Ama onlardan bir daha hiç haber alınamadı...
O kadar pervazsıdılar ki iki kardeşi peşpeşe kaybetmekten çekinmediler.
Uyguladıkları vahşetle insanları sindirip, susturacaklarına inandılar.
Dünyanın tüm zalimleri gibi güçlerinin, suçlarını unutturmaya yeteceğine güvendiler…
Biz unutmadık;

Galatasaray’daki 237. buluşmamızda“ GÖZALTINDA KAYBEDİLEN AYHAN VE ALİ EFEOĞLU KARDEŞLERİN AKIBETİ AÇIKLANSIN, SORUMLULARI YARGILANSIN ! diyeceğiz
Galatasaray’da bizimle olun, sesimize ses katın.

İnsan Hakları Derneği
İstanbul Şubesi

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 11-10-2009, 20:02
gunali gunali isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

babayek´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Cumartesi annelerine ilk önce PKK'den hesap sorun demek samimiyetsiz geliyor.
niye size pkkdan hesap sorun demek samimiyetsiz geldi anlamadım ben. çocuğu kaybolan çocuğuna ağlayan her annelere sabırlar dilerim ben ama siz niye pkknın öldürdüğü çocukları askerlerimizi öyle bir hiç sayıyo havasında konuştunuz anlamadım ben. onlar anne değilmide. bence sizi anlamak çok zor olur böyle.anneleri bölmüşsünüz asker annelerine acıyan yok.oh ne ala memleket. terörcü vursun kimse acımasın.benim anneminde oğlu öldü.niye öldü bir düşünelim bakalım. siz evnizde oturun cumartesi annelerine üzülün rahat rahat çlen askerleri takmayın diyemi. bana artık öyle geliyorki çok haksızlık yaparak düşünüyosunuz hep. ayıp bence.
Alt 11-10-2009, 20:16
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Devletin oldurdukleri gunah, pkk`nin oldurdukleri mubahtir diyen mi oldu diye yeniden baktim iletilere de gozume birsey carpmadi; Devletle pkk`ya esitmis, ayni ayardaymis gozuyle bakanlar biraz buyutmus olmuyor mu bu terror orgutunu

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 11-10-2009, 20:27
gunali gunali isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

neden ama burda her zaman herkes pkknın öldürdüğü kimselerin hakkını aramıyor o zaman. okuduğumuzu anlamıyormuyuz biz. bir gün ceylan için forum. bir gün cumartesi anneleri için forum. o zaman burayı okuyan kimse demezmiki bu insanlar niye pkknın öldürdüğü askerler için hiç forum açmıyor diye demezmi. ben diyorum işte. cevap bulamıyorum ama. siz askerlere üzülmüyorsunuz sorunca üzülüyoruz diyosunuz ama hiç belli etmiyosunuz. askerlere yarım ağızla üzülüp onlardan başka herkese canı gönülden üzülüyosunuz. herkezinde size inanmasını bekliysunuz samimi olmanıza. hani bakalım hep aynı kişilerin biri bile pkkanın öldürdüğü askerlerimize forum açmışmı.hani bakalım?bu haksızlığı giderin bence.

Önerilen Siteler