Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-11-2008, 02:21
Chaos Chaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Gülüyor geçiyorum. Hala herhangi bir disiplinden bir veri ortaya koymuş değilsin. Salt kavramları kullanıp çorba yapıyor bu benim fikrimdir diyorsun. Üstelik daha önceden belirttiğim gibi ikna olabilecek biri değilsin konuyu çarpıtan da sensin eğer konu başlığıyla ilgili zırvaladıklarına bakarsak. Benim tek yaptığım kullandığın kavramların bilimsel anlamları hakkında deneysel tespit ve sonuçlara göre açıklama yapmak ve bahsettiğin olguların altını dolduramadığını işkembeden salladığını ve eklektik birleşimler yaptığını göstermektir.

İnsan ilişkilerim konusunda senden ders almam gerektiğini de sanmamakla birlikte,senin benim karakterim konusunda bilirkişi edasıyla konuşup insan ilişkilerinden anlamaz adam yakıştırmalarını da ve genelleyip bütün yazdıklarında insanları küçümsüyorsun işte diye çemkirmeni de herzamanki öznel savunma refleksine bağlıyorum. Kaldı ki konumuz bilime dair olduğu halde tıpkı söylediğim gibi, o noktada temelinin olmadığını anladığın anda bu sefer bahane olarak siyasal ve politik yapının olumsuzluklarına değinmeye başladın. Konumuz politik değildir o konuda da gerekli açıklamaları zaten başka bir yazımda ayrıntılarıyla betimlemiştim. Böyle özgürüm ben, özgünüm ben diyerek konudan konuya atlayıp, her türlü konuyu birbirine karıştırarak bir açıklama yapmış,fikir öne sürmüş sayılmazsın. Zikir ile fikiri birbirine karıştırıyor olmalısın. Bir fikir öne sürmeden önce o fikir hakkında minimum bilgi sahibi olmak ve onu sunarken disiplinli ve olgular arasında kanıtlara dayalı ilişkiler kurabilmen gerekir. Yok ben kafama estiği gibi fikir belirtebilirim, bilime de güvenmiyorum paranoyak ve özgür insanım der isen ben de sana güler geçerim. Çünkü ortada güvendiğini söylediğin tek kavram olan işlevsel birlik düşüncesi felsefi bir tasarım olmayıp bilimsel bir disiplinin parçasıdır yine. Ve birçok bilimle ilişkilidir bir kısmını önceki iletimde yazdım. Tüm bilimler de böyledir. Ayrıca Galilei döneminde kilisenin baskın olması onun bilim yapmasını tamamen engellememiştir. Bilim adamı kısıtlanabilir,kimi kürsüler her zaman iyi çalışmayabilir. Ancak bilimsel disiplinin kuralları çok önceden konulmuş,deneye,gözleme,sınamaya ve bu yollarla elde edilen ilişkilerin bulunan kısmının abartılmadan olduğu kısmı kadarıyla ifadesine dayandığı için politik dayatmalardan en az şekilde etkilenirler. Bilim artık yavaşlatılabilir her zaman olduğu gibi, fakat tersine çevrilip engellenemez. Havadan konuşup kanıtlara dayanmayan varsayımsal ilişkiler kurmak ise mistik şarlatanlıkların uzmanlık alanı olduğundan dikkate alınmaz seninkiler de buna dahildir.

Son olarak belirtmeliyim ki, zorunlu nedenlerden ve sorumluluklarımdan ötürü,forum yazışmalarında karşılaştığım kişilere özel yaşantıma dair bilgiler vermeyi gerekli ve uygun bulmuyorum. Forumlar bilgi paylaşımı içindir benim için, ötesiyle hiç ilgilenmem, bu tür soruları da cevaplandırmam kimseyi ilgilendirmez çünkü. Seninle özel ilişkilere girmek zorunda olmadığım gibi, sana ilişkilerime dair bilgiler sunmak zorunda olduğumu da hiç sanmıyorum. Bu ısrarcı ve saldırgan tavırlarını da bu konuda anladığımı söyleyemem. Burada bildiklerimi paylaşmak dışında bir eylemde bulunma niyeti taşımıyorum. Cafe ya da sosyal ortam olarak görmüyorum bilgi paylaşımı forumu olarak görüyorum ve en azından kendim için öyle kalmasını istiyorum. Hele de senin gibi baştan sona yazdıklarının anlamından bile bihaber olan ve bunu demedim şunu demedim,iftira atıyorsun,kötüsün,insan değilsin,bilime saplanıp kalmışın diyen ciddiyetsiz birini göz önüne alırsak son derece isabetli davrandığımı da görebiliyorum. Bunun ötesinde her forumda senin gibiler de çok olduğundan, bu kişilerin forum özerkliğini suistimale yeltendiklerini gördüğüm yerlere de pek uğramamak kaydıyla olabildiğince ciddi bulabildiğim yerlerde yazışmayı yeğliyorum. Bilmem anlatabildim mi? Anlatmak sorun değil, anlamak sorun.

Ha şunu da ekleyeyim. Manyak değilsin,özel bir yanın da yok. Senin gibi çok var merak etme. Bakış açılarınız ve hayat felsefeniz tam uyuşmaz ama bu forumdan da sana akhenaton u tavsiye ederim, çorbalama, ciddi bilimsel araştırmalara gereksinim duymayan düşünsel mekanizmanız aynı ikinizin. Onunla bol bol tartışabilirsin birbirinizden çok şey öğrenebileceğinize eminim.

Son iletine cevap olarak: Biraz daha ciddiyetle eğil konulara ve sabır göster. Kullandığın kavramları har vurup harman savurduğunu ve zarar verdiğini tekrar hatırlatıyorum. Bilim kişilere ait değildir onu senin bana vermen zaten söz konusu değil. Ama olmadık sonuçlar çıkarırsan da bildiğim noktalarında nedenini de açıklayarak, "öyle birşey yoktur" deme hakkına sahibim. Nokta.
Alt 13-11-2008, 02:54
Serdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Serdar Serdar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Daha önceki anlatılarından bir adım geri durmamışsın. Ben de. O halde ben de gülüp geçiyorum.

Önerilen Siteler