Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 14-09-2010, 14:19
Jdarc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Jdarc Jdarc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Olağanüstü bir olay!

Ağacın altında otururken bir ışık huzmesi gelip kulaklarıma dolandı, korkudan titriyordum ve ansızın konuşmaya başladı:

"turandursun.com ailesini cennetle müjdele!"

Arkadaşlar bunu söylemek için açtım bu konuyu.

İşte yalan söylemek bu kadar kolay!

Alt 14-09-2010, 14:23
faydasızım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
faydasızım faydasızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

işittik itaat ettik jdarc

gökten üç elma düşmüş..sen hangisine inanırsan inan..fark etmez..
Alt 14-09-2010, 14:25
Üye

Takva sahibi seni

Alt 14-09-2010, 14:32
karinca karinca isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Jdarc´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Ağacın altında otururken bir ışık huzmesi gelip kulaklarıma dolandı, korkudan titriyordum ve ansızın konuşmaya başladı:

"turandursun.com ailesini cennetle müjdele!"

Arkadaşlar bunu söylemek için açtım bu konuyu.

İşte yalan söylemek bu kadar kolay!
Bir yalanci icin dedigin dogru. Hatta daha beterini yapabilirler yalancilar. Onlardan hersey beklenir.

Yalanci olmayan birinin kafasini kesseniz yinede yalan söyletemezsiniz. Bak iste bunun böyle oldugunu dogru insan olanlar ancak kavrayabilir. Anlatabiliyor muyum? Kavrayabiliyor musun? Biliyor musun? Yoksa bilmeden mi konusuyorsun?
Alt 14-09-2010, 14:43
Üye

karinca´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir yalanci icin dedigin dogru. Hatta daha beterini yapabilirler yalancilar. Onlardan hersey beklenir.

Yalanci olmayan birinin kafasini kesseniz yinede yalan söyletemezsiniz. Bak iste bunun böyle oldugunu dogru insan olanlar ancak kavrayabilir. Anlatabiliyor muyum? Kavrayabiliyor musun? Biliyor musun? Yoksa bilmeden mi konusuyorsun?
Bak kardeşim, o zaman açıklayım. Aç bakara suresini, okumaya başla. Gidişat gereği yahudilerin İslam'a karşı çıktığı bundan dolayı Muhammed'in binbir cambazlık yaptığı ortada.
Hemen bakalım.

"40. Ey İsrailoğulları !6 Size verdiğim nimeti hatırlayın. Bana verdiğiniz sözü yerine getirin ki ben de size verdiğim sözü yerine getireyim. Yalnız benden korkun.

İsrailoğullarına vaad edilen kutsal topraklardan başka ne ki?!

Anlamanız icabında diyeceğim odur ki; önce reddeden yahudilerin gururu ve üstün kılınan ırk olduğu sözde gerçeğini ortaya koymak için yalan söylüyor.

Muhtemelen bizden saklanan ancak o dönemin sözkonusu gidişatına yönelik olan durum; yahudilerin inanmakta reddetmeleri ve kendilerine ne olacağını sorgulamalarıdır. Muhammed tekrar bir yalan uyduruyor.

62. Şüphesiz, inananlar (Müslümanlar) ile, Yahudiler, Hıristiyanlar ve Sâbiîlerden (her bir grubun kendi şeriatında) "Allah'a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için Rableri katında mükafat vardır; onlar korkuya uğramayacaklar, mahzun da olmayacaklardır" (diye hükmedilmiştir).

Gördün mü güzel kardeşim, bundan sonra takribi sure ve ayetlerde YAHUDİ VE HRİSTİYANLARIN CEHENNEMDE YANACAĞI SÖYLENİYOR?!
NEDEN?!

Çünkü kur'anın kronolojik sıralanmış ayetleri doğrultusunda, islama olan inancın arttığının ve Muhammed'in daha az tehlikede olduğunu kavrayabiliyoruz.
Bu yüzden artık yalan söylemesine hiç gerek yoktur.

Arap mitolojisini savunma bana, Zeus daha şirin hem..

Alt 14-09-2010, 15:03
Üye

15 dakika geçti karınca...
Ancak daha fazlasına ihtiyacın var çürütmek için beni ve gerçeği!

Alt 14-09-2010, 15:04
faydasızım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
faydasızım faydasızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

zeus daha şirin...(jdarc)

bence de...

gökten üç elma düşmüş..sen hangisine inanırsan inan..fark etmez..
Alt 14-09-2010, 15:06
Üye

12 - Andolsun, Allah İsrailoğullarından sağlam söz almıştı. Onlardan on iki temsilci -başkan- seçmiştik. Allah şöyle demişti: “Sizinle beraberim. Andolsun eğer namazı kılar, zekatı verir ve elçilerime inanır, onları desteklerseniz, (fakirlere gönülden yardımda bulunarak) Allah’a güzel bir borç verirseniz, elbette sizin kötülüklerinizi örterim ve andolsun sizi, içinden ırmaklar akan cennetlere koyarım. Ama bundan sonra sizden kim inkar ederse, mutlaka o, dümdüz yoldan sapmıştır.”

157 - Onlar, yanlarındaki Tevrat’ta ve İncil’de yazılı buldukları Resûle, o ümmî20 peygambere uyan kimselerdir. O, onlara iyiliği emreder, onları kötülükten alıkoyar. Onlara iyi ve temiz şeyleri helal, kötü ve pis şeyleri haram kılar. Üzerlerindeki ağır yükleri ve zincirleri kaldırır.21 Ona iman edenler, ona saygı gösterenler, ona yardım edenler ve ona indirilen nura (Kur’an’a) uyanlar var ya, işte onlar kurtuluşa erenlerdir.

Yukardaki ayetlerde bu sözün ne oldugu da aciklaniyor.
Ama siz Kuran`daki siranin ayni zamanda nüzul sirasi oldugunu mu düsünüyorsunuz yoksa?
Alt 14-09-2010, 15:07
Üye

Jdarc´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
15 dakika geçti karınca...
Ancak daha fazlasına ihtiyacın var çürütmek için beni ve gerçeği!
Benim isim gücüm milletin cehaletiyle ugrasmaktan ibaret mi sadece?
Alt 14-09-2010, 15:13
Üye

karinca´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
12 - Andolsun, Allah İsrailoğullarından sağlam söz almıştı. Onlardan on iki temsilci -başkan- seçmiştik. Allah şöyle demişti: “Sizinle beraberim. Andolsun eğer namazı kılar, zekatı verir ve elçilerime inanır, onları desteklerseniz, (fakirlere gönülden yardımda bulunarak) Allah’a güzel bir borç verirseniz, elbette sizin kötülüklerinizi örterim ve andolsun sizi, içinden ırmaklar akan cennetlere koyarım. Ama bundan sonra sizden kim inkar ederse, mutlaka o, dümdüz yoldan sapmıştır.”

157 - Onlar, yanlarındaki Tevrat’ta ve İncil’de yazılı buldukları Resûle, o ümmî20 peygambere uyan kimselerdir. O, onlara iyiliği emreder, onları kötülükten alıkoyar. Onlara iyi ve temiz şeyleri helal, kötü ve pis şeyleri haram kılar. Üzerlerindeki ağır yükleri ve zincirleri kaldırır.21 Ona iman edenler, ona saygı gösterenler, ona yardım edenler ve ona indirilen nura (Kur’an’a) uyanlar var ya, işte onlar kurtuluşa erenlerdir.

Yukardaki ayetlerde bu sözün ne oldugu da aciklaniyor.
Ama siz Kuran`daki siranin ayni zamanda nüzul sirasi oldugunu mu düsünüyorsunuz yoksa?
Kuyruklu yalanlar ya...
Kahvemi alıp cevabınızı da getiriyorum.

Önerilen Siteler